Beisbol als Jocs Olímpics d'estiu de 2004

De Viquipèdia
Dreceres ràpides: navegació, cerca
Beisbol

Als Jocs Olímpics d'estiu de 2004 celebrats a la ciutat d'Atenes (Grècia) es disputà una prova de beisbol en categoria masculina. La competició es realitzà entre els dies 15 i 25 d'agost de 2004 al Centre Olímpic de Beisbol.

Comitès participants[modifica | modifica el codi]

Participaren un total de 191 jugadors de 8 comitès nacionals diferents:

Resum de medalles[modifica | modifica el codi]

Prova Or Argent Bronze
Beisbol Cuba Cuba
Danny Betancourt
Luis Borroto
Frederich Cepeda
Yorelvis Charles
Michel Enríquez
Norberto González
Yulieski Gourriel
Pedro Luis Lazo
Roger Machado
Jonder Martínez
Danny Miranda
Frank Montieth
Vicyohandri Odelin
Adiel Palma
Eduardo Paret
Ariel Pestano
Alexei Ramírez
Eriel Sánchez
Antonio Scull
Carlos Tabares
Yoandri Urgelles
Osmani Urrutia
Manuel Vega
Norge Luis Vera
Austràlia Austràlia
Craig Anderson
Thomas Brice
Adrian Burnside
Gavin Fingleson
Paul Gonzalez
Nick Kimpton
Brendan Kingman
Craig Lewis
Graeme Lloyd
David Nilsson
Trent Oeltjen
Wayne Ough
Chris Oxspring
Brett Roneberg
Ryan Rowland Smith
John Stephens
Phil Stockman
Brett Tamburrino
Dick Thompson
Andrew Utting
Ben Wigmore
Glenn Williams
Jeff Williams
Rodney van Buizen
Japó Japó
Ryoji Aikawa
Yuya Ando
Atsushi Fujimoto
Kosuke Fukudome
Hirotoshi Ishii
Hisashi Iwakuma
Hitoki Iwase
Kenji Jojima
Makoto Kaneko
Takuya Kimura
Masahide Kobayashi
Hiroki Kuroda
Daisuke Matsuzaka
Daisuke Miura
Shinya Miyamoto
Arihito Muramatsu
Norihiro Nakamura
Michihiro Ogasawara
Naoyuki Shimizu
Yoshinobu Takahashi
Yoshitomo Tani
Koji Uehara
Kazuhiro Wada
Tsuyoshi Wada

Medaller[modifica | modifica el codi]

Posició País Or Argent Bronze Total
1 Cuba Cuba 1 0 0 1
2 Austràlia Austràlia 0 1 0 1
3 Japó Japó 0 0 1 1

Resultats[modifica | modifica el codi]

Ronda preliminar[modifica | modifica el codi]

Equip G P Difer.
Japó Japó 6 1 1-0
Cuba Cuba 6 1 0-1
Canadà Canadà 5 2 -
Austràlia Austràlia 4 3 -
Chinese Taipei for Olympic games Xina-Taipei 3 4 -
Països Baixos Països Baixos 2 5 -
Grècia Grècia 1 6 1-0
Itàlia Itàlia 1 6 0-1

Ronda final[modifica | modifica el codi]

  Semifinals Medalla d'or
             
 Austràlia Austràlia 1  
 Japó Japó 0  
 
     Austràlia Austràlia 2
   Cuba Cuba 6
 
 
Medalla de bronze
 Canadà Canadà 5  Japó Japó  11
 Cuba Cuba 8    Canadà Canadà  2

Enllaços externs[modifica | modifica el codi]