Copa del Món de ciclisme en pista de 2012-2013

De Viquipèdia
Dreceres ràpides: navegació, cerca

Copa del Món de ciclisme en pista de 2012-2013

Dades del campionat
Data De l'11 d'octubre de 2012
al 19 de gener de 2013
Proves 3

La Copa del Món de ciclisme en pista de 2012-2013 va ser la 21a edició de la Copa del Món de ciclisme en pista. Es va celebrar de l'11 d'octubre de 2012 al 19 de gener de 2013 amb la disputa de tres proves.

Proves[modifica | modifica el codi]

Data Lloc
11-13 octubre 2012 COL Cali
16-18 novembre 2012 GBR Glasgow
17-19 gener 2013 MEX Aguascalientes

Resultats[modifica | modifica el codi]

Masculins[modifica | modifica el codi]

Event Guanyador Segon Tercer
Cali
Velocitat Flag of Germany.svg Philipp Thiele (GER) Flag of Colombia.svg Fabián Puerta (COL) Flag of Germany.svg Eric Engler (GER)
Quilòmetre Flag of Colombia.svg Fabián Puerta (COL) Flag of the United Kingdom.svg Kian Emadi (GBR) Flag of France.svg Quentin Lafargue (FRA)
Persecució per equips  Colòmbia
Weimar Roldán
Juan Esteban Arango
Arles Castro
Weimar Roldán
 Rússia
Sergey Shilov
Maksim Kozyrev
Pavel Karpenkov
Dmitriy Sokolov
 Suïssa
Loïc Perizzolo
Kilian Moser
Frank Pasche
Cyrille Thièry
Velocitat per equips  Alemanya
Philipp Thiele
Eric Engler
Marc Schröder
 Japó
Tomoyuki Kawabata
Takashi Sakamoto
Kenta Inake
 Veneçuela
Juan Orellana
César Marcano
Ángel Pulgar
Keirin Flag of Colombia.svg Fabián Puerta (COL) Flag of Japan.svg Tomoyuki Kawabata (JPN) Flag of Germany.svg Marc Schröder (GER)
Puntuació Flag of Austria.svg Andreas Graf (AUT) Flag of Poland.svg Wojciech Pszczolarski (POL) Flag of Wales.svg Jonathan Mould (WAL)
Òmnium Flag of Italy.svg Paolo Simion (ITA) Flag of Spain.svg David Muntaner (ESP) Flag of Switzerland.svg Loïc Perizzolo (SUI)
Glasgow
Velocitat Flag of Germany.svg Stefan Bötticher (GER) Flag of Germany.svg Robert Förstemann (GER) Flag of Russia.svg Denís Dmítriev (RUS)
Persecució Flag of Denmark.svg Lasse Norman Hansen (DEN) Flag of Ireland.svg Martyn Irvine (IRL) Flag of Spain.svg David Muntaner (ESP)
Persecució per equips  Dinamarca
Lasse Norman Hansen
Casper Folsach
Rasmus Christian Quaade
Mathias Møller Nielsen
 Alemanya
Maximilian Beyer
Henning Bommel
Theo Reinhardt
Kersten Thiele
 Bèlgica
Kenny De Ketele
Jasper De Buyst
Moreno De Pauw
Gijs Van Hoecke
Velocitat per equips  Alemanya
Rene Enders
Robert Förstemann
Stefan Bötticher
 Regne Unit
Philip Hindes
Jason Kenny
Edward Clancy
 França
Julien Palma
Kévin Sireau
Quentin Lafargue
Keirin Flag of Germany.svg Stefan Bötticher (GER) Flag of Australia.svg Peter Lewis (AUS) Flag of Japan.svg Takashi Sakamoto (JPN)
Scratch Flag of Switzerland.svg Tristan Marguet (SUI) Flag of Ireland.svg Martyn Irvine (IRL) Flag of the Netherlands.svg Roy Eefting (NED)
Òmnium Flag of Germany.svg Lucas Liss (GER) Flag of Australia.svg Glenn O'Shea (AUS) Flag of Spain.svg Unai Elorriaga (ESP)
Aguascalientes
Velocitat Flag of Russia.svg Denís Dmítriev (RUS) Flag of Germany.svg Max Niederlag (GER) Flag of Spain.svg Juan Peralta (ESP)
Persecució per equips  Rússia
Evgueni Kovalev
Ivan Savitckiy
Alexander Serov
Nikolay Zhurkin
 Suïssa
Tom Bohli
Stefan Küng
Loïc Perizzolo
Silvan Dillier
 Itàlia
Liam Bertazzo
Marco Coledan
Francesco Lamon
Michele Scartezzini
Velocitat per equips  Nova Zelanda
Ethan Mitchell
Sam Webster
Edward Dawkins
 França
Kévin Sireau
François Pervis
Michaël D'Almeida
 Austràlia
Alex Bird
Mitchell Bullen
Peter Lewis
Keirin Flag of the Netherlands.svg Matthijs Büchli (NED) Flag of Japan.svg Kazunari Watanabe (JPN) Flag of France.svg François Pervis (FRA)
Madison  França
Vivien Brisse
Thomas Boudat
 Ucraïna
Mykhaylo Radionov
Sergiy Lagkuti
 Suïssa
Stefan Küng
Silvan Dillier
Òmnium Flag of Russia.svg Artur Ershov (RUS) Flag of France.svg Vivien Brisse (FRA) Flag of the Czech Republic.svg Ondrej Rybin (CZE)

Femenins[modifica | modifica el codi]

Event Guanyadora Segona Tercera
Cali
Velocitat Flag of Hong Kong.svg Lee Wai Sze (HKG) Flag of the United Kingdom.svg Rebecca James (GBR) Flag of the United Kingdom.svg Jessica Varnish (GBR)
Persecució per equips  Itàlia
Giulia Donato
Beatrice Bartelloni
Maria Giulia Confalonieri
WAL Team SWI Welsh Cycling
Elinor Barker
Ciara Horne
Amy Roberts
 Colòmbia
Lorena Vargas
María Luisa Calle
Valentina Paniagua
Velocitat per equips  Regne Unit
Jessica Varnish
Rebecca James
 Japó
Kayono Maeda
Hiroko Ishii
 Colòmbia
Martha Bayona
Juliana Gaviria
Keirin Flag of Colombia.svg Juliana Gaviria (COL) Flag of Mexico.svg Luz Daniela Gaxiola (MEX) Flag of France.svg Virginie Cueff (FRA)
Scratch Flag of Australia.svg Isabella King (AUS) Flag of the Czech Republic.svg Jarmila Machačová (CZE) Flag of Italy.svg Elena Cecchini (ITA)
Òmnium Flag of Australia.svg Isabella King (AUS) Flag of Poland.svg Natalia Rutkowski (POL) Flag of the Czech Republic.svg Jarmila Machačová (CZE)
Glasgow
Velocitat Flag of Germany.svg Kristina Vogel (GER) Flag of the United Kingdom.svg Jessica Varnish (GBR) Flag of the United Kingdom.svg Rebecca James (GBR)
500 m. contrarellotge Flag of Belarus.svg Olga Panarina (BLR) Flag of Germany.svg Kristina Vogel (GER) Flag of Spain.svg Tania Calvo (ESP)
Persecució per equips  Regne Unit
Laura Trott
Elinor Barker
Danielle King
 Austràlia
Ashlee Ankudinoff
Amy Cure
Melissa Hoskins
 Bielorússia
Tatsiana Sharakova
Alena Dylko
Aksana Papko
Velocitat per equips  Regne Unit
Jessica Varnish
Rebecca James
 Espanya
Tania Calvo
Helena Casas
 França
Sandie Clair
Olivia Montauban
Keirin Flag of Germany.svg Kristina Vogel (GER) Flag of Russia.svg Ekaterina Gnidenko (RUS) Flag of Hong Kong.svg Lee Wai Sze (HKG)
Òmnium Flag of the United Kingdom.svg Laura Trott (GBR) Flag of Australia.svg Ashlee Ankudinoff (AUS) Flag of Russia.svg Tamara Balabolina (RUS)
Aguascalientes
Velocitat Flag of the People's Republic of China.svg Gong Jinjie (CHN) Flag of Cuba.svg Lisandra Guerra (CUB) Flag of Hong Kong.svg Lee Wai Sze (HKG)
Persecució Flag of Poland.svg Katarzyna Pawłowska (POL) Flag of Colombia.svg María Luisa Calle (COL) Flag of Australia.svg Rebecca Wiasak (AUS)
Persecució per equips  Canadà
Gillian Carleton
Jasmin Glaesser
Stephanie Roorda
 Ucraïna
Ivanna Borovychenko
Valeriya Kononenko
Anna Nagirnaya
WAL Team SWI Welsh Cycling
Elinor Barker
Amy Roberts
Ciara Horne
Velocitat per equips  Austràlia
Kaarle McCulloch
Stephanie Morton
 República Popular de la Xina
Xu Yulei
Zhong Tianshi
 Rússia
Daria Shmeleva
Anastàsia Vóinova
Keirin Flag of the People's Republic of China.svg Zhong Tianshi (CHN) Flag of the People's Republic of China.svg Gong Jinjie (CHN) Flag of the People's Republic of China.svg Xu Yulei (CHN)
Puntuació Flag of Poland.svg Katarzyna Pawłowska (POL) Flag of the Czech Republic.svg Jarmila Machačová (CZE) Flag of Cuba.svg Yudelmis Domínguez (CUB)
Òmnium Flag of the United States.svg Sarah Hammer (USA) Flag of the People's Republic of China.svg Huang Li (CHN) Flag of Spain.svg Leire Olaberria (ESP)

Classificacions[modifica | modifica el codi]

Països[modifica | modifica el codi]

Rang País/Equip Cali Glasgow Aguascalientes Total
1. Alemanya Alemanya 47 109 22 178
2. Regne Unit Regne Unit 54 102 156
3. França França 27 48 65 140
4. Austràlia Austràlia 24 34 62 120
5. Rússia Rússia 37 30 37 104
6. Espanya Espanya 40 56 8 104
7. Colòmbia Colòmbia 87 10 97
8. Itàlia Itàlia 49 4 30 83
9. Japó Japó 45 19 15 79
10. Polònia Polònia 27 20 24 71

Masculins[modifica | modifica el codi]

Keirin[modifica | modifica el codi]

Pos. Ciclista Cal Gla Agua Pts
1. NED Matthijs Büchli 12 12
2. GER Stefan Bötticher 12 12
3. COL Fabián Puerta 12 12
4. FRA Quentin Lafargue 6 6 12
5. JPN Kazunari Watanabe 10 10

Quilòmetre contrarellotge[modifica | modifica el codi]

Pos. Ciclista Cal Gla Agua Pts
1. COL Fabián Puerta 12 12
2. GBR Kian Emadi 10 10
3. FRA Quentin Lafargue 8 8
4. GER Eric Engler 7 7
5. ITA Francesco Ceci 6 6

Velocitat[modifica | modifica el codi]

Pos. Ciclista Cal Gla Agua Pts
1. RUS Denís Dmítriev 8 12 20
2. ESP Juan Peralta 7 8 15
3. GER Stefan Bötticher 12 12
4. GER Philipp Thiele 12 12
5. GER Max Niederlag 10 10

Persecució[modifica | modifica el codi]

Pos. Ciclista Cal Gla Agua Pts
1. DEN Lasse Norman Hansen 12 12
2. IRL Martyn Irvine 10 10
3. ESP David Muntaner 8 8
4. NZL Dylan Kennett 7 7
5. GBR Andrew Tennant 6 6

Velocitat per equips[modifica | modifica el codi]

Pos. Equip Cal Gla Agua Pts
1. Alemanya Alemanya 12 12 6 30
2. França França 8 10 18
3. Nova Zelanda Nova Zelanda 12 12
4. Japó Japó 10 2 12
5. Rússia Rússia 6 6 12

Persecució per equips[modifica | modifica el codi]

Pos. Equip Cal Gla Agua Pts
1. Suïssa Suïssa 8 6 10 24
2. Rússia Rússia 10 12 22
3. Ucraïna Ucraïna 6 5 6 17
4. Bèlgica Bèlgica 7 8 15
5. Dinamarca Dinamarca 12 12

Scratch[modifica | modifica el codi]

Pos. Ciclista Cal Gla Agua Pts
1. SUI Tristan Marguet 12 12
2. IRL Martyn Irvine 10 10
3. NED Roy Eefting 8 8
4. GER Theo Reinhardt 7 7
5. GBR Simon Yates 6 6

Madison[modifica | modifica el codi]

Pos. Ciclista Cal Gla Agua Pts
1. França França 12 12
2. Ucraïna Ucraïna 10 10
3. Suïssa Suïssa 8 8
4. Rússia Rússia 7 7
5. RUS Russvelo 6 6

Puntuació[modifica | modifica el codi]

Pos. Ciclista Cal Gla Agua Pts
1. AUT Andreas Graf 12 12
2. POL Wojciech Pszczolarski 10 10
3. WAL Jonathan Mould 8 8
4. DEN Jesper Mørkøv 7 7
5. NZL Cameron Karwowski 6 6

Òmnium[modifica | modifica el codi]

Pos. Ciclista Cal Gla Agua Pts
1. SUI Loïc Perizzolo 8 5 13
2. RUS Artur Ershov 12 12
3. GER Lucas Liss 12 12
4. ITA Paolo Simion 12 12
5. FRA Vivien Brisse 1 10 11

Femenins[modifica | modifica el codi]

Keirin[modifica | modifica el codi]

Pos. Ciclista Cal Gla Agua Pts
1. HKG Lee Wai Sze 5 8 7 20
2. GBR Rebecca James 7 6 13
3. CHN Zhong Tianshi 12 12
4. GER Kristina Vogel 12 12
5. COL Juliana Gaviria 12 12

500 metres contrarellotge[modifica | modifica el codi]

Pos. Ciclista Cal Gla Agua Pts
1. BLR Olga Panarina 12 12
2. GER Kristina Vogel 10 10
3. ESP Tania Calvo 8 8
4. RUS Anastàsia Vóinova 7 7
5. HKG Lee Wai Sze 6 6

Velocitat[modifica | modifica el codi]

Pos. Ciclista Cal Gla Agua Pts
1. HKG Lee Wai Sze 12 7 8 27
2. GBR Jessica Varnish 8 10 18
3. GBR Rebecca James 10 8 18
4. CHN Gong Jinjie 12 12
5. GER Kristina Vogel 12 12

Persecució[modifica | modifica el codi]

Pos. Ciclista Cal Gla Agua Pts
1. POL Katarzyna Pawłowska 12 12
2. COL María Luisa Calle 10 10
3. AUS Rebecca Wiasak 8 8
4. CAN Laura Brown 7 7
5. IRL Caroline Ryan 6 6

Velocitat per equips[modifica | modifica el codi]

Pos. Equip Cal Gla Agua Pts
1. Regne Unit Regne Unit 12 12 24
2. Japó Japó 10 3 5 18
3. República Popular de la Xina Xina 5 10 15
4. Rússia Rússia 7 8 15
5. França França 8 6 14

Persecució per equips[modifica | modifica el codi]

Pos. Equip Cal Gla Agua Pts
1. Itàlia Itàlia 12 7 19
2. WAL Team SWI Welsh Cycling 10 8 18
3. Bielorússia Bielorússia 7 8 15
4. Canadà Canadà 12 12
5. Regne Unit Regne Unit 12 12

Scratch[modifica | modifica el codi]

Pos. Ciclista Cal Gla Agua Pts
1. AUS Isabella King 12 12
2. CZE Jarmila Machačová 10 10
3. ITA Elena Cecchini 8 8
4. POL Natalia Rutkowska 7 7
5. VEN Jennifer César 6 6

Puntuació[modifica | modifica el codi]

Pos. Ciclista Cal Gla Agua Pts
1. POL Katarzyna Pawłowska 12 12
2. CZE Jarmila Machačová 10 10
3. CUB Yudelmis Domínguez 8 8
4. MEX Sofía Arreola 7 7
5. CHN Huang Li 6 6

Òmnium[modifica | modifica el codi]

Pos. Ciclista Cal Gla Agua Pts
1. USA Sarah Hammer 12 12
2. GBR Laura Trott 12 12
3. AUS Isabella King 12 12
4. ESP Leire Olaberria 4 8 7
5. CHN Huang Li 10 10

Enllaços externs[modifica | modifica el codi]

A Wikimedia Commons hi ha contingut multimèdia relatiu a: Copa del Món de ciclisme en pista de 2012-2013 Modifica l'enllaç a Wikidata