Eurolliga 2001-2002

De Viquipèdia
Dreceres ràpides: navegació, cerca

L'Eurolliga és una competició de bàsquet internacional entre clubs d'Europa. L'edició d'aquesta temporada començà el 10 d'octubre a Bolonya. Un total de 32 equips van lluitar pel títol, aconseguit pel Panathinaikos.

Fase regular[modifica | modifica el codi]

Llegenda
     Classificats pel Top 16
     Eliminats


Grup A[modifica | modifica el codi]

Equip J G P PF PC Dif
1. ITA Benetton Treviso 14 11 3 1206 1142 +64
2. Israel Maccabi Tel Aviv 14 10 4 1101 1021 +80
3. Grècia Olympiacos Piraeus 14 10 4 1205 1098 +107
4. Turquia Efes Pilsen 14 9 5 1059 1032 +27
5. Andalusia Unicaja Málaga 14 6 8 1054 1052 +2
6. Polònia Śląsk Wrocław 14 4 10 1001 1061 -60
7. Alemanya ALBA Berlin 14 3 11 1065 1153 -88
8. Bèlgica TEC Spirou Charleroi 14 3 11 1049 1181 -132

Grup B[modifica | modifica el codi]

Equip J G P PF PC Dif
1. ITA Kinder Bologna 14 12 2 1163 969 +194
2. Catalunya FC Barcelona 14 10 4 1211 1050 +161
3. Turquia Ulker Istanbul 14 9 5 1104 1051 +53
4. Eslovènia Olimpija Ljubljana 14 9 5 1085 971 +114
5. Alemanya Opel Skyliners 14 8 6 1037 1060 -23
6. Lituània Zalgiris Kaunas 14 5 9 1054 1097 -43
7. Grècia Peristeri Athens 14 3 11 1058 1158 -100
8. Regne Unit London Towers 14 0 14 910 1266 -356

Grup C[modifica | modifica el codi]

Equip J G P PF PC Dif
1. GRE Panathinaikos 14 12 2 1176 1073 +103
2. Madrid Real Madrid 14 9 5 1211 1123 +88
3. ITA Skipper Bologna 14 8 6 1193 1151 +42
4. Rússia CSKA Moscow 14 8 6 1221 1189 +32
5. Eslovènia Krka Nova Mesto 14 7 7 1245 1222 +23
6. França EB Pau Orthez 14 7 7 1126 1114 +12
7. Iugoslàvia Budocnost Podgorica 14 3 11 1108 1257 -149
8. Croàcia Zadar 14 2 12 1156 1307 -151

Grup D[modifica | modifica el codi]

Equip J G P PF PC Dif
1. País Basc TAU Cerámica 14 9 5 1219 1057 +162
2. GRE AEK Athens 14 9 5 1152 1102 +50
3. Rússia Ural Great Perm 14 8 6 1266 1260 +6
4. ITA Scavolini Pesaro 14 8 6 1124 1137 -13
5. França ASVEL Villeurbanne 14 8 6 1147 1135 +12
6. Iugoslàvia Partizan Belgrade 14 6 8 1138 1191 -53
7. Croàcia Cibona Zagreb 14 5 9 1110 1165 -55
8. Bèlgica Telindus Oostende 14 3 11 1138 1247 -109

Top 16[modifica | modifica el codi]

Grup E[modifica | modifica el codi]

Equip J G P PF PC Dif
1. ITA Benetton Treviso 6 4 2 538 481 +57
2. Catalunya FC Barcelona 6 4 2 499 483 +16
3. ITA Skipper Bologna 6 2 4 482 509 -27
4. ITA Scavolini Pesaro 6 2 4 487 514 -27

Grup F[modifica | modifica el codi]

Equip J G P PF PC Dif
1. ITA Kinder Bologna 6 4 2 460 432 +28
2. Turquia Efes Pilsen 6 3 3 506 481 +25
3. Madrid Real Madrid 6 3 3 500 528 -28
4. Rússia Ural Great Perm 6 2 4 516 541 -25

Grup G[modifica | modifica el codi]

Equip J G P PF PC Dif
1. Grècia Panathinaikos 6 5 1 496 467 +29
2. GRE Olympiacos Piraeus 6 4 2 480 452 +28
3. GRE AEK Athens 6 2 4 474 475 -1
4. Eslovènia Olimpija Ljubljana 6 1 5 450 506 -56

Grup H[modifica | modifica el codi]

Equip J G P PF PC Dif
1. Israel Maccabi Tel Aviv 6 4 2 410 370 +40
2. País Basc TAU Cerámica 6 4 2 496 472 +24
3. Rússia CSKA Moscow 6 3 3 486 485 +1
4. Turquia Ulker Istanbul 6 1 5 395 460 -65

Semifinals[modifica | modifica el codi]

Equip #1 Equip #2 Resultat
Grècia Panathinaikos Israel Maccabi Tel Aviv 83 - 75
ITA Benetton Treviso ITA Kinder Bologna 82 - 90

Final[modifica | modifica el codi]

Equip #1 Equip #2 Resultat
Grècia Panathinaikos ITA Kinder Bologna 89 - 83
Edicions de l'Eurolliga de bàsquet (ULEB)

2000-01 | 2001-02 | 2002-03 | 2003-04 | 2004-05 | 2005-06 | 2006-07 | 2007-08 | 2008-09 | 2009-10
2010-11 | 2011-12 | 2012-13 | 2013-14