Gran Premi Protectora del Turf

De Viquipèdia
Dreceres ràpides: navegació, cerca

Gran Premi Protectora del Turf (Grande Prêmio Protetora do Turfe) és una cursa de cavalls, la segona prova en importància del Jockey Club del Rio Grande , Porto Alegre, Brasil. Competició Grup III. A partir de la seva 71a versió, (en 1992), va passar a formar part de les proves del Grup II del turfe brasiler. Tornant actualment al Grup III. Fins a 1958 era disputada en l'Hipódromo dels Moinhos de Vent. En 1959 va passar per a l'Hipódrom del Cristall, sempre en pista de sorra.

Històric[modifica | modifica el codi]

Històric de la Competició Descripció en seqüència històrica i agrupats per la distància del recorregut: any de la disputa, nom del vencedor, temps mesurat en segons:

Hipòdrom Moinhos de Vento[modifica | modifica el codi]

2400m :

Any Vencedor Pays Semental Pays Euga Pays Dist Segon Tercer Temps
1922 PRECURSOR Argentina SANS ATOUT Argentina PICARA Argentina 2400mt 159s1/5

2100m :

Any Vencedor Pays Semental Pays Euga Pays Dist Segon Tercer Temps
1923 PERTINAZ Argentina INDEX Argentina FLORECILLA Argentina 2100mt TIFON - 139s2/5
1924 PLENO Argentina CARLOS XII Argentina ARTEMIX 2100mt 137s2/5
1925 DINAZARDA Argentina BARATIERE Argentina DALMACIA Argentina 2100 MT 135s4/5

2200m :

Any Vencedor Pays Semental Pays Euga Pays Dist Segon Tercer Temps
1926 GOLOSO Uruguai GRADELY Regne Unit GOLOSINA Uruguai 2200mt DECAMPS - 144s
1927 CHARMER Uruguai YAGO Argentina CHARMING HOPE 2200mt 146s4/5

2100m :

Any Vencedor Pays Semental Pays Euga Pays Dist Segon Tercer Temps
1928 EDISON Uruguai GRADELY Regne Unit RICUSA 2100mt 140s
1929 SCORPIO Uruguai PILLO Regne Unit SENDA Argentina 2100mt 139s 3/5
1930 LANDE FLEURIE França COLLABORATOR Regne Unit LAND LADY França 2100mt 137s 2/5
1931 LANDE FLEURIE França COLLABORATOR Regne Unit LAND LADY França 2100mt 137s 2/5
1932 OMLET Argentina POLEMARCH Regne Unit FINTA Argentina 2100mt 136s 2/5

2200m  :

Any Vencedor Pays Semental Pays Euga Pays Dist Segon Tercer Temps
1933 GIN PURO Argentina MACON Argentina GRAN SENORA Argentina 2200mt 144s
1934 LOMBARDO Uruguai AIR RAID Regne Unit ASTER Uruguai 2200mt 143 2/5
1935 OBOE Brasil OLDIMAN Argentina NUX VOMICA 2200mt 145s
1936 MADCAP Argentina CRAGANOUR Regne Unit MERROSE Regne Unit 2200mt 145s 1/5
1937 OUROEFIO Argentina ENLAZADOR Argentina LIBREA Uruguai 2200mt 145s 3/5
1938 MORDISCON Argentina LETEO Argentina MUCHACHA Argentina 2200mt 144s 3/5
1939 ABOUKIR Argentina ZAMBO Regne Unit LADY DIVINE Argentina 2200mt 144s 2/5
1940 LINDAZO Argentina SILURICO Argentina LA CASCADA 2200mt 144s 3/5
1941 OUROFINO Argentina COCLES Argentina VICTORIANA 2200mt 144s 3/5
1942 ARDENT Argentina SONGE França APACHINETTE Argentina 2200mt 146s
1943 SEDUCTOR Argentina SERIO Argentina CANDIDE Argentina 2200mt 143s 3/5
1944 SECRETO Argentina COCLES Argentina SEINE Argentina 2200mt 145s 4/5
1945 TROMPO Argentina TABLE GREEN Argentina HAUTE COMBE Argentina 2200mt 145s 1/5
1946 MARIMOA Argentina SONGE França MIMI Argentina 2200mt 145s 2/5
1947 OUROGRANFA Uruguai RULER Argentina SUENO AZUL Uruguai 2200mt GRECIANO MARIMOA 146s 2/5
1948 OUROPOUCO Uruguai COCLES Uruguai LATITA Uruguai 2200mt 147s 2/5
1949 ASTUTO Brasil GALEON Uruguai LA ASTUTA Uruguai 2200mt 145s
1950 CARCEL Brasil NEW YEAR Argentina CARY Argentina 2200mt 145s 3/5
1951 MARECHAL Brasil MEULEN Argentina LEONISE Brasil 2200mt 144s 3/5
1952 OLMO Argentina LAPACHITO Argentina GRECIAN Argentina 2200mt CARCEL ASTRO DE OURO 145s
1953 CARICIA Argentina SAINT FILLAN Argentina CALLEJERA Argentina 2200mt 145s 3/5
1954 BUCANERO Uruguai BORRON Uruguai GALEOTA Uruguai 2200mt DENIZETTE CABARET 144s
1955 MAJOR Brasil MEULEN Argentina BIRDSHOP Argentina 2200mt 143s 3/5
1956 GUAITIL Brasil NEW YEAR Argentina TOSCA Argentina 2200mt 144s 4/5
1957 DALMATA Uruguai DAVISTAN Estats Units d'Amèrica EVER Uruguai 2200mt 143s
1958 OURODUPLO Brasil DARK WARRIOR Regne Unit PERFIDIA França 2200mt CORDIAL SALOMÃO(dh) 143s 4/5
1959 ESTENSORO Brasil ESTOC França PERFIDIA França 2200mt 141s

Hipòdrom Cristal[modifica | modifica el codi]

2200m :

Any Vencedor Pays Semental Pays Euga Pays Dist Segon Tercer Temps
1960 LORD CHANEL Brasil LORD ANTIBES França ALMA DE OURO Argentina 2200mt 144s
1961 LORD CHANEL Brasil LORD ANTIBES França ALMA DE OURO Argentina 2200mt 144s
1962 ESTUPENDA Brasil ESTOC França OUROCINZA Argentina 2200mt LORD CHANEL OUROPOMBO 140s 2/5
1963 EL TRONIO Brasil ELPENOR França OREADA Argentina 2200mt 141s 3/5
1964 OUROPOMBO Brasil NOGARO Brasil PALOMA Brasil 2200mt FILBAS EL CORSARIO 143s
1965 TAKAKO Brasil NASSAU Brasil SANTUXA Brasil 2200mt ADMIROR TEM TEMPO 142s 1/5
1966 DESCANSADO Brasil SALOMAO Brasil EAGLE QUEEN Brasil 2200mt SABOT EL TRONIO 140s4/5
1967 ESTHETA Brasil FORT NAPOLEON França QUADRILHA Brasil 2200mt 143s
1968 COREJADA Brasil ELPENOR França ESTUPENDA Brasil 2200mt 144s 2/5
1969 KING TWIST Brasil TAKT Alemanya FILLE DE TROIE França 2200mt MOMASTRE LAZIO 142s 1/5
1970 LEXICON Brasil ULTRA Brasil LA DERNIERE Uruguai 2200mt 141s 2/5
1971 BILLY Brasil EMPENHO Brasil BLUE EYES Brasil 2200mt 141s 3/5
1972 LEXICON Brasil ULTRA Brasil LA DERNIERE Uruguai 2200mt TRAGI FARSA POCONE 140s1/5
1973 TRAGI FARSA Brasil EL TRONIO Brasil PIASTRA Brasil 2200mt OLDAK - 142s 3/5
1974 OTONAL Uruguai GABIN Argentina RANCHERITA Argentina 2200mt PERGAMINHO JONICO 140s1/5
1975 PERGAMINHO Brasil ALABASTRO Brasil OUROARA Brasil 2200mt ULEANTO PARPADEO 140s2/5
1976 EL SUPREMO Brasil ELPENOR França ESTUPENDA Brasil 2200mt FANERANTO ULEANTO 138s 4/5
1977 BESTER Brasil URBELO Brasil PRAIANINHA Brasil 2200mt PACO RABANNE CHAMPOLLION 138s2/5
1978 GARVE Brasil GARBOSO Brasil ARVEJA Uruguai 2200mt FARAMON UNDER 137s 2/5
1979 GARVE Brasil GARBOSO Brasil ARVEJA Uruguai 2200mt ZABRO EL REBELDE 138s 2/5
1980 GARVE Brasil GARBOSO Brasil ARVEJA Uruguai 2200mt TRIARCO FLATIRIS 138s4/5
1981 PASSEUR Brasil PASS THE WORD Estats Units d'Amèrica TAIROA Brasil 2200mt SNOW SCOTCH POLYORIN 145s
1982 ZIRBO Brasil EGOISMO Brasil LEREIA Brasil 2200mt CELTICO ZIRKEL 142s
1983 ZIRBO Brasil EGOISMO Brasil LEREIA Brasil 2200mt AUNANTE CELTICO 138s
1984 ZIRKEL Brasil ST CHAD Regne Unit NUZA Brasil 2200mt EDICION TAPERAO 140s2/5
1985 NANTWO Brasil TONNERRE Brasil BORDUNETE Brasil 2200mt INTERSTAR HIPER GENIO 141s
1986 EL JACK Brasil RIGHT OFF Argentina PIPIA Brasil 2200 MT FAST MORE KEAGRAVO 143s 4/5
1987 ELDAN Brasil ESBIRRO Uruguai COLUMPIA Uruguai 2200mt HEITOR BENEDINI 140s
1988 SUPREME GOLD Brasil BAR GOLD Brasil ANA BALA Brasil 2200mt ENDYKID ARACATU 139ss 2/5
1989 HIPER GENIO Brasil VIZIANE Brasil SCOTTISH QUEEN Argentina 2200mt PELECHO JENNAGAH 140s4/5
1990 HIPER GENIO Brasil VIZIANE Brasil SCOTTISH QUEEN Argentina 2200mt ANATOLE LESTEUR 140s2/5
1991 POCKER FACE Brasil EFESIVO Brasil POLAR CALL Irlanda 2200mt AIOROSO BIG BROTHER 140s5/10
1992 CAP ANTIFER Brasil KURYAKIN Argentina NORTIA Brasil 2200mt HARVEST MOON BESANCON 140s6/10
1993 IPAO Brasil COPELAN Estats Units d'Amèrica BELLA SOLA Irlanda 2200mt URBAN HERO ATIMO 139s 6/10
1994 CHECK CONTROL Brasil IMPRUDENT LARK Brasil DIORAMIM Brasil 2200mt RUTILIO CHARLIE BROWN 139s8/10
1995 LA BRAVA GUARDIA Brasil ROBA FINA Irlanda FLY AND RUN Brasil 2200mt CHECK CONTROL PEGUY 140s 3/10
1996 CALL ME FURY Brasil THUNDERING FORCE Estats Units d'Amèrica IMNISERT Brasil 2200mt WULARO ROAD HUNGRY EMINENCE 137s 7/10
1997 SUPER PURPLE Brasil PURPLE MOUNTAIN Estats Units d'Amèrica MANAMAKI Brasil 2200mt TIME SWITCH BIG KADU 139s 8/10
1998 GRAN RICCI Argentina LODE Estats Units d'Amèrica MISS CLEEF Argentina 2200mt GRAN PHINO HONEY STREET 139s6/10
1999 RECOLLET Brasil PLEASANT VARIETY Estats Units d'Amèrica GENERALITE Brasil 2200mt FIGHTING IRISH SOLAR MONTERREY 137s 8/10
2000 UNDERGROUND FIRE Argentina PERFECT PARADE Estats Units d'Amèrica INQUIETA DARK Argentina 2200mt JUSTUS MAGNUS VEILLE 137s 1/10
2001 ASSAULTING RIDE Brasil ROI NORMAND Estats Units d'Amèrica LADY CHRIS Brasil 2200mt HANGARITO UNDERGROUND FIRE 136s 4/10
2002 MUCHO DINERO Brasil SHUDANZ Canadà JUST THE FIRST Brasil 2200mt JUBA DE LEAO ZECOLMEIA 138s 8/10
2003 TELLUS Brasil MINSTREL GLORY Estats Units d'Amèrica LARRIAGE Brasil 2200mt LUCKY LOAD ZECOLMEIA 138s 2/10
2004 BEST FRIENDS Brasil PUNK Argentina SUPER CLARA Brasil 2200mt TRAY CARNIVAL MUCHO DINERO 141s 3/10
2005 MYSTIC SUNSET Brasil KENETICO Brasil SPEAK FIGHTER Brasil 2200mt ZAFA MAHLER 139s
2006 POWER TOPTEN Brasil DANCER MAN Brasil TOPTOPTOPTEN Estats Units d'Amèrica 2200mt LENFANT GATE GARY STEVENS 137s 6/10
2007 REALLY THE FIRST Brasil SHUDANZ Canadà JUST THE FIRST Brasil 2200mt BETTER BE GOOD NORTHERN KING 138s 2/10
2008 JAGUANUM Brasil PITU DA GUANABARA Brasil DANCEY KATE Brasil 2200mt REI JAZZ BETTER BE GOOD 138s 3/10
2009 MY MAJESTY Brasil VETTORI Irlanda BEAUTIFUL BEE Estats Units d'Amèrica 2200mt NEW ROYALE MANE GOL 138s 8/10
2010 SIGA GOLD Brasil SIGA BRAVO Brasil ROAD GOLD Brasil 2200mt SUNDOWN SALLON P ICK PICK 139s 4/10
2011 ASK ME NOT Brasil ARACAI Brasil ASSAI BELLA Brasil 2200mt CANTATUS PRINCIPE DOS MARES 138s 7/10
2012 FORCE TO FORCE Brasil ARAMBARE Brasil ALLEA JACTA EST Brasil 2200mt A SK ME NOT PROVEN RIGHT 138s 7/10
2013 VENDEL Brasil KNOW HEIGHTS Irlanda MADAME DODGE Brasil 2200mt FORCE TO FORCE JOINT CHIEF 138s

1900m, pista de carreres interí:

Any Vencedor Pays Semental Pays Euga Pays Dist Segon Tercer Temps
2014 BEDUINO DO BRASIL Flag of Brazil.svg IMPRESSION Flag of Argentina.svg DELINQUENT BIRD Flag of Brazil.svg 1900mt SAVE THE TIGER BEST MAGIC 123s2/10

Referències[modifica | modifica el codi]