Llista de medallistes olímpics d'hípica

De Viquipèdia
Dreceres ràpides: navegació, cerca

Aquesta és una llista dels medallistes olímpics d'hípica:

Medallistes[modifica | modifica el codi]

al sota del nom del genet també és indicat el nom del cavall

Programa actual[modifica | modifica el codi]

Doma clàssica individual[modifica | modifica el codi]

Edició Or Argent Bronze
1912 Estocolm Suècia Carl Bonde
amb Emperor
Suècia Gustaf Boltenstern
amb Neptun
Suècia Hans Blixen
amb Maggie
1920 Anvers Suècia Janne Lundblad
amb Uno
Suècia Bertil Sandström
amb Sabel
Suècia Hans von Rosen
amb Running Sister
1924 París Suècia Ernst Linder
amb Piccolomino
Suècia Bertil Sandström
amb Sabel
França Xavier Lesage
amb Plumard
1928 Amsterdam Alemanya Carl Langen
amb Draufgänger
França Charles Marion
amb Linon
Suècia Ragnar Olson
amb Günstling
1932 Los Angeles França Xavier Lesage
amb Taine
França Charles Marion
amb Linon
Estats Units Hiram Tuttle
amb Olympic
1936 Berlín Alemanya nazi Heinz Pollay
amb Kronos
Alemanya nazi Friedrich Gerhard
amb Absinth
Àustria Alois Podhajsky
amb Nero
1948 Londres Suïssa Hans Moser
amb Hummer
França André Jousseaume
amb Harpagon
Suècia G. Boltenstern Jr.
amb Trumf
1952 Hèlsinki Suècia Henri Saint Cyr
amb Master Rufus
Dinamarca Lis Hartel
amb Jubilee
França André Jousseaume
amb Harpagon
1956 Estocolm[1] Suècia Henri Saint Cyr
amb Juli
Dinamarca Lis Hartel
amb Jubilee
Alemanya Liselott Linsenhoff
amb Adular
1960 Roma Unió Soviètica Sergei Filatov
amb Absent
Suïssa Gustav Fischer
amb Wald
Alemanya Josef Neckermann
amb Asbach
1964 Tòquio Suïssa Henri Chammartin
amb Wörmann
Alemanya Harry Boldt
amb Remus
Unió Soviètica Sergei Filatov
amb Absent
1968 Ciutat de Mèxic Unió Soviètica Ivan Kizimov
amb Ikhor
RFA Josef Neckermann
amb Mariano
RFA Reiner Klimke
amb Dux
1972 Munic RFA Liselott Linsenhoff
amb Piaff
Unió Soviètica Yelena Petushkova
amb Pepel
RFA Josef Neckermann
amb Venetia
1976 Mont-real Suïssa C. Stückelberger
amb Granat
RFA Harry Boldt
amb Woycek
RFA Reiner Klimke
amb Mehmed
1980 Moscou Àustria Elisabeth Theurer
amb Mon Cherie
Unió Soviètica Yuri Kovshov
amb Igrok
Unió Soviètica Viktor Ugryumov
amb Shkval
1984 Los Angeles RFA Reiner Klimke
amb Ahlerich
Dinamarca Anne Jensen
amb Marzog
Suïssa Otto Hofer
amb Limandus
1988 Seül RFA Nicole Uphoff
amb Rembrandt
França Margit Otto
amb Corlandus
Suïssa C. Stückelberger
amb Gauguin de Lully
1992 Barcelona Alemanya Nicole Uphoff
amb Rembrandt
Alemanya Isabell Werth
amb Gigolo
Alemanya Klaus Balkenhol
amb Goldstern
1996 Atlanta Alemanya Isabell Werth
amb Gigolo
Països Baixos Anky van Grunsven
amb Bonfire
Països Baixos Sven Rothenberger
amb Weyden
2000 Sydney Països Baixos Anky van Grunsven
amb Bonfire
Alemanya Isabell Werth
amb Gigolo
Alemanya Ulla Salzgeber
amb Rusty
2004 Atenes Països Baixos Anky van Grunsven
amb Keltec Salinero
Alemanya Ulla Salzgeber
amb Rusty
Espanya Beatriu Ferrer-Salat
amb Beauvalais
2008 Hong Kong[2] Països Baixos Anky van Grunsven
amb Salinero
Alemanya Isabell Werth
amb Satchmo
Alemanya Heike Kemmer
amb Bonaparte
2012 Londres Regne Unit Charlotte Dujardin
amb Valegro
Països Baixos Adelinde Cornelissen
amb Parzival
Regne Unit Laura Bechtolsheimer
amb Minstral Hojris

Doma clàssica per equips[modifica | modifica el codi]

Edició Or Argent Bronze
1928 Amsterdam Alemanya Alemanya
Carl Freiherr von Langen
amb Draufgänger
Hermann Linkenbach
amb Gimpel
Eugene Lotzbeck
amb Caracalla
Suècia Suècia
Ragnar Olson
amb Günstling
Janne Lundblad
amb Blackmar
Carl Bonde
amb Ingo
Països Baixos Països Baixos
Jan van Reede
amb Hans
Pierre Versteegh
amb His Excellence
Gerard le Heux
amb Valérine
1932 Los Angeles França França
Xavier Lesage
amb Taine
Charles Marion
amb Linon
André Jousseaume
amb Sorelta
Suècia Suècia
Bertil Sandström
amb Kreta
Thomas Byström
amb Gulliver
G. Boltenstern Jr.
amb Ingo
Estats Units Estats Units
Hiram Tuttle
amb Olympic
Isaac Kitts
amb American Lady
Alvin Moore
amb Water Pat
1936 Berlín Alemanya nazi Alemanya
Heinz Pollay
amb Kronos
Friedrich Gerhard
amb Absinth
Hermann von Oppeln
amb Gimpel
França França
André Jousseaume
amb Favorite
Gérard de Ballorre
amb Debaucheur
Daniel Gillois
amb Nicolas
Suècia Suècia
Gregor Adlercreutz
amb Teresina
Sven Colliander
amb Kål XX
Folke Sandström
amb Pergola
1948 Londres França França
André Jousseaume
amb Harpagon
Jean Saint-Fort
amb Sous les Ceps
Maurice Buret
amb Saint Quen
Estats Units Estats Units
Robert Borg
amb Klingson
Earl Foster Thomson
amb Pancraft
Frank Henry
amb Reno Overdo
Portugal Portugal
Fernando Paes
amb Matamas
Francisco Valadas
amb Feitiço
Luís Mena e Silva
amb Fascinante
1952 Hèlsinki Suècia Suècia
Henri Saint Cyr
amb Master Rufus
G. Boltenstern Jr.
amb Krest
Gehnäll Persson
amb Knaust
Suïssa Suïssa
Gottfried Trachsel
amb Kursus
Henri Chammartin
amb Wöhler
Gustav Fischer
amb Soliman
Alemanya Alemanya
Heinz Pollay
amb Adular
Ida von Nagel
amb Afrika
Fritz Thiedemann
amb Chronist
1956 Estocolm[1] Suècia Suècia
Henri Saint Cyr
amb Juli
Gehnäll Persson
amb Knaust
G. Boltenstern Jr.
amb Krest
Alemanya Alemanya
Liselott Linsenhoff
amb Adular
Hannelore Weygand
amb Perkunos
Anneliese Küppers
amb Afrika
Suïssa Suïssa
Gottfried Trachsel
amb Kursus
Henri Chammartin
amb Wöhler
Gustav Fischer
amb Vasello
1960 Roma No fou inclòs al programa olímpic
1964 Tòquio Alemanya Alemanya
Harry Boldt
amb Remus
Reiner Klimke
amb Dux
Josef Neckermann
amb Antoinette
Suïssa Suïssa
Henri Chammartin
amb Wörmann
Gustav Fischer
amb Wald
Marianne Gossweiler
amb Stephan
Unió Soviètica Unió Soviètica
Sergi Filatov
amb Absent
Ivan Kizimov
amb Ikhor
Ivan Kalita
amb Moar
1968 Ciutat de Mèxic RFA RFA
Josef Neckermann
amb Mariano
Reiner Klimke
amb Dux
Liselott Linsenhoff
amb Piaff
Unió Soviètica Unió Soviètica
Yelena Petushkova
amb Pepel
Ivan Kizimov
amb Ikhor
Ivan Kalita
amb Absent
Suïssa Suïssa
Henri Chammartin
amb Wolfdietrich
Marianne Gossweiler
amb Stephan
Gustav Fischer
amb Wald
1972 Munic Unió Soviètica Unió Soviètica
Yelena Petushkova
amb Pepel
Ivan Kizimov
amb Ikhor
Ivan Kalita
amb Tarif
RFA RFA
Karin Schlüter-Schmidt
amb Liostro
Liselott Linsenhoff
amb Piaff
Josef Neckermann
amb Venetia
Suècia Suècia
Ulla Håkansson
amb Ajax
Ninna Swaab
amb Casanova
Maud von Rosen
amb Lucky Boy
1976 Mont-real RFA RFA
Harry Boldt
amb Woycek
Reiner Klimke
amb Mehmed
Gabriela Grillo
amb Ultimo
Suïssa Suïssa
Christine Stückelberger
amb Granat
Ulrich Lehmann
amb Widin
Doris Ramseier
amb Roch
Estats Units Estats Units
Hilda Gurney
amb Keen
Dorothy Morkis
amb Monaco
Edith Master
amb Dahlwitz
1980 Moscou Unió Soviètica Unió Soviètica
Yuri Kovshov
amb Igrok
Viktor Ugryumov
amb Shkfval
Vera Misevich
amb Plot
Bulgària Bulgària
Petar Mandajiev
amb Stchibor
Svetoslav lvanov
amb Aleko
Gheorghi Gadjev
amb Vnimatelen
Romania Romania
Anghelache Donescu
amb Dor
Dumitru Veliku
amb Decebal
Petre Rosca
amb Derbist
1984 Los Angeles RFA RFA
Reiner Klimke
amb Ahlerich
Uwe Sauer
amb Montevideo
Hubert Krug
amb Muscadeur
Suïssa Suïssa
Otto Hofer
amb Limandus
Christine Stueckelberger
amb Tansanit
Amy De Bary
amb Aintree
Suècia Suècia
Ulla Hakansson
amb Flamingo
Louise Nathorst
amb Inferno
Ingamay Bylund
amb Aleks
1988 Seül RFA RFA
Reiner Klimke
amb Ahlerich 2
Ann-Kathrin Linsenhoff
amb Courage 10
Monica Theodorescu
amb Ganimedes
Nicole Uphoff
amb Rembrandt 24
Suïssa Suïssa
Otto Josef Hofer
amb Andiamo
Christine Stueckleberger
amb Gauguin de Lully
Daniel Ramseier
amb Random
Samuel Schetzmann
amb Rochus
Canadà Canadà
Cynthia Neale-Ishoy
amb Dynasty
Eva Pracht
amb Emirage
Gina Smith
amb Malte
Ashley Nicoll
amb Reipo
1992 Barcelona Alemanya Alemanya
Klaus Balkenhol
amb Goldstern
Nicole Uphoff
amb Rembrandt
Monica Theodorescu
amb Grunox
Isabell Werth
amb Gigolo
Països Baixos Països Baixos
Tineke Bartels
amb Courage
Anky van Grunsven
amb Bonfire
Ellen Bontje
amb Larius
Annemarie Sanders
amb Sanders-Keyzer
Estats Units Estats Units
Robert Dover
amb Lectron
Carol Lavell
amb Gifted
Charlotte Bredahl
amb Monsieur
Michael Poulin
amb Graf George
1996 Atlanta Alemanya Alemanya
Klaus Balkenhol
amb Goldstern
Martin Schaudt
amb Durgo
Monica Theodorescu
amb Grunox
Isabell Werth
amb Gigolo
Països Baixos Països Baixos
Tineke Bartels
amb Barbria
Anky van Grunsven
amb Bonfire
Sven Rothenberger
amb Weyden
Gonnelien Rothenberger
amb Gonnelien
Estats Units Estats Units
Robert Dover
amb Metallic
Michelle Gibson
amb Peron
Steffen Peters
amb Udon
Guenter Seidel
amb Graf George
2000 Sydney Alemanya Alemanya
Isabell Werth
amb Gigolo
Nadine Capellmann
amb Farbenfroh
Ulla Salzgeber
amb Rusty
Alexandra Ridder
amb Chacomo
Països Baixos Països Baixos
Ellen Bontje
amb Silvano
Anky van Grunsven
amb Bonfire
Arjen Teeuwissen
amb Goliath
Coby van Baalen
amb Ferro
Estats Units Estats Units
Susan Blinks
amb Flim Flam
Robert Dover
amb Ranier
Guenter Seidel
amb Foltaire
Christine Traurig
amb Etienne
2004 Atenes Alemanya Alemanya
Heike Kemmer
amb Bonaparte
Hubertus Schmidt
amb Wansuela Suerte
Martin Schaudt
amb Weltall
Ulla Salzgeber
amb Rusty
Espanya Espanya
Beatriu Ferrer-Salat
amb Beauvalais
Juan Antonio Jimenez
amb Guizo
Ignacio Rambla
amb Oleaja
Rafael Soto
amb Invasor
Estats Units Estats Units
Lisa Wilcox
amb Relevant 5
Günter Seidel
amb Aragon
Deborah McDonald
amb Brentina
Robert Dover
amb Kennedy
2008 Hong Kong[2] Alemanya Alemanya
Heike Kemmer
amb Bonaparte
Nadine Capellmann
amb Elvis Va
Isabell Werth
amb Satchmo
Països Baixos Països Baixos
Hans Peter Minderhoud
amb Nadine
Imke Schellekens
amb Sunrise
Anky van Grunsven
amb Salinero
Dinamarca Dinamarca
Anne van Olst
amb Clearwater
Natàlia Sayn-Wittgenstein
amb Digby
Andreas Helgstrand
amb Don Schufro
2012 Londres Regne Unit Regne Unit
Charlotte Dujardin
amb Valegro
Carl Hester
amb Uthopia
Laura Bechtolsheimer
amb Minstral Hojris
Alemanya Alemanya
Dorothee Schneider
amb Diva Royal
Kristina Sprehe
amb Desperados
Helen Langehanenberg
amb Damon Hill
Països Baixos Països Baixos
Anky van Grunsven
amb Salinero
Edward Gal
amb Undercover
Adelinde Cornelissen
amb Parzival

Concurs complet individual[modifica | modifica el codi]

Edició Or Argent Bronze
1912 Estocolm Suècia Axel Nordlander
amb Lady Artist
Alemanya Friedrich von Rochow
amb Idealist
França Jean Cariou
amb Cocotte
1920 Anvers Suècia Helmer Morner
amb Germania
Suècia Åge Lundström
amb Ysra
Italy (1861-1946) Ettore Caffaratti
amb Caniche
1924 París Països Baixos Adolph Voort
amb Silver-Piece
Dinamarca Frode Kirkebjerg
amb Metoo
Estats Units Sloan Doak
amb Pathfinder
1928 Amsterdam Països Baixos Charles Mortanges
amb Marcroix
Països Baixos Gerard de Kruijff
amb Va-T'en
Alemanya Bruno Neumann
amb Ilja
1932 Los Angeles Països Baixos Charles Mortanges
amb Marcroix
Estats Units Earl Foster Thomson
amb Jenny Camp
Suècia Clarence Rosen
amb Sunnyside Maid
1936 Berlín Alemanya nazi Ludwig Stubbendorf
amb Nurmi
Estats Units Earl Foster Thomson
amb Jenny Camp
Dinamarca Hans Lunding
amb Jason
1948 Londres França Bernard Chevallier
amb Alglonne
Estats Units Frank Henry
amb Swing Low
Suècia Robert Selfelt
amb Claque
1952 Helsinki Suècia Hans Blixen
amb Jubal
França Guy Lefrant
amb Verdun
Alemanya Wilmelm Busing
amb Hubertus
1956 Estocolm[1] Suècia Petrus Kastenman
amb Iluster
Estats Units August Lutke
amb Trux von Kamax
Regne Unit Francis Weldon
amb Kilbarry
1960 Roma Austràlia Lawrence Morgan
amb Salad Days
Austràlia Neale Lavis
amb Mirrabooka
Suïssa Anton Buhler
amb Gay-Spark
1964 Tòquio Itàlia Mauro Checcoli
amb Surbean
Argentina Carlos Moratorio
amb Chalan
Estats Units Fritz Ligges
amb Donkosak
1968 Ciutat de Mèxic França Jean-Jacques Guyon
amb Pitou
Regne Unit Derek Allhusen
amb Lochinvar
Estats Units Michael Page
amb Foster
1972 Munic Regne Unit Richard Meade
amb Laurieston
Itàlia Alessandro Argenton
amb Woodland
Suècia Jan Jonsson
amb Sarajevo
1976 Mont-real Estats Units Edmund Coffin
amb Bally-Cor
Estats Units Michael Plumb
amb Better & Bette
RFA Karl Schultz
amb Madrigal
1980 Moscou Itàlia Federico Roman
amb Rossinan
Unió Soviètica Aleksandr Blinov
amb Galzun
Unió Soviètica Yuri Salnikov
amb Pintset
1984 Los Angeles Nova Zelanda Mark Todd
amb Charisma
Estats Units Karen Stives
amb Ben Arthur
Regne Unit Virginia Holgate
amb Priceless
1988 Seül Nova Zelanda Mark Todd
amb Charisma
Regne Unit Ian Stark
amb Sir Wattie
Regne Unit Virginia Leng
amb Master Craftsman
1992 Barcelona Austràlia Matthew Ryan
amb Kibah Tic Toc
Alemanya Herbert Blocker
amb Feine Dame
Nova Zelanda Blyth Tait
amb Messiah
1996 Atlanta Nova Zelanda Blyth Tait
amb Ready Teddy
Nova Zelanda Sally Clark
amb Squirrel Hill
Estats Units Kerry Millikin
amb Out and About
2000 Sydney Estats Units David O'Connor
amb Custom Made
Austràlia Andrew Hoy
amb Swizzle In
Nova Zelanda Mark Todd
amb Eyespy II
2004 Atenes Regne Unit Leslie Law
amb Shear L'Eau
Estats Units Kimberly Severson
amb Winsome Adante
Regne Unit Philippa Funnell
amb Primmore's Pride
2008 Hong Kong[2] Alemanya Hinrich Romeike
amb Marius
Estats Units Gina Miles
amb McKinlaigh
Regne Unit Kristina Cook
amb Miners Frolic
2012 Londres Alemanya Michael Jung
amb Sam
Suècia Sara Algotsson Ostholt
amb Wega
Alemanya Sandra Auffarth
amb Opgun Louvo

Concurs complet per equips[modifica | modifica el codi]

Edició Or Argent Bronze
1912 Estocolm Suècia Suècia
Axel Nordlander
amb Lady Artist
Nils Adlercreutz
amb Atout
Ernst Casparsson
amb Irmelin
Henric Horn af Åminne
amb Omen
Alemanya Alemanya
Friedrich von Rochow
amb Idealist
Richard von Schaesberg
amb Grundsee
Eduard von Lütcken
amb Blue Boy
Carl von Moers
amb May-Queen
Estats Units Estats Units
Ben Lear
amb Poppy
John Montgomery
amb Deceive
Guy Henry
amb Chiswell
Ephraim Graham
amb Connie
1920 Anvers Suècia Suècia
Helmer Mörner
amb Germania
Åge Lundström
amb Ysra
Georg von Braun
amb Diana
Gustaf Dyrsch
amb Salamis
Italy (1861-1946) Itàlia
Ettore Caffaratti
amb Caniche
Garibaldi Spighi
amb Otello
Giulio Cacciandra
amb Facetto
Carlo Asinari
amb Savari
Bèlgica Bèlgica
Roger Moeremans d'Emaüs
amb Sweet Girl
Oswald Lints
amb Martha
Jules Bonvalet
amb Weppelghem
Jacques Misonne
amb Gaucho
1924 París Països Baixos Països Baixos
Adoplh Voort
amb Silver Piece
Charles Mortanges
amb Johnny Walker
Gerard de Kruijff
amb Addio
Antonius Colenbrander
amb King of Hearts
Suècia Suècia
Claës König
amb Bojar
Torsten Sylvan
amb Anita
Gustaf Hagelin
amb Varius
Carl Gustaf Lewenhaupt
amb Canter
Italy (1861-1946) Itàlia
Alberto Lombardi
amb Pimplo
Alessandro Alvisi
amb Capiligio
Emanuele Pralormo
amb Mount Félix
Tommaso Assaba
amb Torena
1928 Amsterdam Països Baixos Països Baixos
Charles Mortanges
amb Marcroix
Gerard de Kruijff
amb Va-T'en
Adolph Voort
amb Silver Piece
Noruega Noruega
Bjart Ording
amb And Over
Arthur Qvist
amb Hidalgo
Eugen Johansen
amb Baby
Polònia Polònia
Michał Antoniewicz
amb Moja Miła
Józef Trenkwald
amb Lwi Pazur
Karol Rómmel
amb Doneuse
1932 Los Angeles Estats Units Estats Units
Earl Foster Thomson
amb Jenny Camp
Harry Chamberlin
amb Pleasant Smiles
Edwin Argo
amb Honolulu Tomboy
Països Baixos Països Baixos
Charles Mortanges
amb Marcroix
Karel Schummelketel
amb Duiveltje
Aernout van Lennep
amb Henk
No es concedí
1936 Berlín Alemanya nazi Alemanya
Ludwig Stubbendorf
amb Nurmi
Rudolf Lippert
amb Fasan
Konrad Wangenheim
amb Kurfürst
Polònia Polònia
Henryk Roycewicz
amb Arlekin III
Zdzisław Kawecki
amb Bambino
Seweryn Kulesza
amb Tóska
Regne Unit Regne Unit
Alec Scott
amb Bob Clive
Edward Howard-Vyse
amb Blue Steel
Richard Fanshawe
amb Bowie Knife
1948 Londres Estats Units Estats Units
Frank Henry
amb Swing Low
Charles Anderson
amb Reno Palisade
Earl Foster Thomson
amb Reno Rhythm
Suècia Suècia
Robert Selfelt
amb Claque
Olof Stahre
amb Komet
Sigurd Svensson
amb Dust
Mèxic Mèxic
Humberto Mariles
amb Parral
Raúl Campero
amb Tarahumara
Joaquín Solano
amb Malinche
1952 Hèlsinki Suècia Suècia
Hans Blixen
amb Jubal
Olof Stahre
amb Komet
Folke Frölén
amb Fair
Alemanya Alemanya
Wilhelm Büsing
amb Hubertus
Klaus Wagner
amb Dachs
Otto Rothe
amb Trux von Kamax
Estats Units Estats Units
Charles Hough, Jr.
amb Cassivellannus
Walter Staley, Jr.
amb Craigwood Park
John Wofford
amb Benny Grimes
1956 Estocolm[1] Regne Unit Regne Unit
Francis Weldon
amb Kilbarry
Arthur Rook
amb Wild Venture
Bertie Hill
amb Countyman III
Alemanya Alemanya
August Lütke-Westhues
amb Trux von Kamax
Otto Rothe
amb Sissi
Klaus Wagner
amb Prinzeß
Canadà Canadà
John Rumble
amb Cilroy
Jim Elder
amb Colleen
Brian Herbinson
amb Tara
1960 Roma Austràlia Austràlia
Lawrence Morgan
amb Salad Days
Neale Lavis
amb Mirrabooka
Bill Roycroft
amb Our Solo
Suïssa Suïssa
Anton Bühler
amb Gay Spark
Hans Schwarzenbach
amb Burn Trout
Rudolf Günthardt
amb Atbara
França França
Jack le Goff
amb Image
Guy Lefrant
amb Nicias
Jehan le Roy
amb Garden
1964 Tòquio Itàlia Itàlia
Mauro Checcoli
amb Surbean
Paolo Angioni
amb King
Giuseppe Ravano
amb Royal Love
Estats Units Estats Units
Michael Page
amb Grasshopper
Kevin Freeman
amb Gallopade
John Plumb
amb Bold Minstrel
Alemanya Alemanya
Fritz Ligges
amb Donkosak
Horst Karsten
amb Condora
Gerhard Schulz
amb Balza X
1968 Ciutat de Mèxic Regne Unit Regne Unit
Derek Allhusen
amb Lochinvar
Richard Meade
amb Cornishman V
Reuben Jones
amb The Poacher
Estats Units Estats Units
Michael Page
amb Foster
James C. Wofford
amb Kilkenny
John Plumb
amb Plain Sailing
Austràlia Austràlia
Wayne Roycroft
amb Zhivago
Brien Cobcroft
amb Depeche
Bill Roycroft
amb Warrathoola
1972 Munic Regne Unit Regne Unit
Richard Meade
amb Laurieston
Mary Gordon-Watson
amb Cornishman V
Bridget Parker
amb Cornish Gold
Mark Phillips
amb Great Ovation
Estats Units Estats Units
Kevin Freeman
amb Good Mixture
Bruce Davidson
amb Plain Sailing
John Plumb
amb Free and Easy
James C. Wofford
amb Kilkenny
RFA RFA
Harry Klugmann
amb Christopher Robert
Ludwig Gössing
amb Chicago
Karl Schultz
amb Pisco
Horst Karsten
amb Sioux
1976 Mont-real Estats Units Estats Units
Edmund Coffin
amb Bally-Cor
Michael Plumb
amb Better & Better
Bruce Davidson
amb Irish-Cap
Mary Anne Tauskey
amb Marcus Aurelius
RFA RFA
Karl Schultz
amb Madrigal
Herbert Blöcker
amb Albrant
Helmut Rethemeier
amb Pauline
Otto Ammermann
amb Volturno
Austràlia Austràlia
Wayne Roycroft
amb Laurenson
Mervyn Bennet
amb Regal Reign
Bill Roycroft
amb Version
Denis Pigott
amb Hillstead
1980 Moscou Unió Soviètica Unió Soviètica
Aleksandr Blinov
amb Galzun
Yuri Salnikov
amb Pintset
Valery Volkov amb
Tskheti
Sergei Rogozhin
amb Gelespont
Itàlia Itàlia
Federico Roman
amb Rossinan
Anna Casagrande
amb Daleye
Mauro Roman
amb Dourakin 4
Marina Sciocchetti
amb Rohan de Lechereo
Mèxic Mèxic
Manuel Mendivil
amb Remember
David Barcena
amb Bombona
José Luís Pérez
amb Quelite
Fabián Vázquez
amb Cocaleco
1984 Los Angeles Estats Units Estats Units
Michael Plumb
amb Blue Stone
Karen Stives
amb Ben Arthur
Torrance Fleischmann
amb Finvarra
Bruce Davidson
amb JJ Babu
Regne Unit Regne Unit
Virginia Leng
amb Priceless
Ian Stark
amb Oxford Blue
Diana Clapham
amb Windjammer
Lucinda Green
amb Regal Realm
RFA RFA
Bettina Overesch
amb Peacetime
Burkhard Tesdorpf
amb Freedom
Claus Erhorn
amb Fair Lady
Dietmar Hogrefe
amb Foliant
1988 Seül RFA RFA
Claus Erhorn
amb Justyn Thyme
Matthias Baumann
amb Shamrock 11
Thies Kaspareit
amb Sherry 42
Ralf Ehrenbrink
amb Uncle Todd
Regne Unit Regne Unit
Captain Mark Phillips
amb Cartier
Karen Straker
amb Get Smart
Virginia Leng
amb Master Craftsman
Ian Stark
amb Sir Wattie
Nova Zelanda Nova Zelanda
Mark Todd
amb Charisma
Margaret Knighton
amb Enterprise
Andrew Bennie
amb Grayshott
Tinks Pottinger
amb Volunteer
1992 Barcelona Austràlia Austràlia
David Green
amb Duncan II
Gillian Rolton
amb Peppermint Grove
Andrew Hoy
amb Kiwi
Matthew Ryan
amb Kibah Tic Toc
Nova Zelanda Nova Zelanda
Blyth Tait
amb Missiah
Andrew Nicholson
amb Spinning Rhombus
Mark Todd
amb Welton Greylag
Victoria Latta
amb Chief
Alemanya Alemanya
Herbert Bloecker
amb Feine Dame
Ralf Ehrenbrink
amb Kildare II
Matthias Baumann
amb Alabaster
Cord Mysegages
amb Ricardo
1996 Atlanta Austràlia Austràlia
Wendy Schaeffer
amb Sunburst
Gillian Rolton
amb Peppermint Grove
Andrew Hoy
amb Darien Powers
Phillip Dutton
amb True Blue Girdwood
Estats Units Estats Units
Karen O'Connor
amb Biko
David O'Connor
amb Giltedge
Bruce Davidson
amb Heyday
Jill Henneberg
amb Nirvana
Nova Zelanda Nova Zelanda
Blyth Tait
amb Chesterfield
Andrew Nicholson
amb Jaggermeister II
Vaughn Jefferis
amb Bounce
Victoria Latta
amb Broadcast News
2000 Sydney Austràlia Austràlia
Phillip Dutton
amb House Doctor
Andrew Hoy
amb Darien Powers
Stuart Tinney
amb Jeepster
Matt Ryan
amb Kibah Sandstone
Regne Unit Regne Unit
Ian Stark
amb Jaybee
Jeanette Brakewell
amb Over To You
Pippa Funnell
amb Supreme Rock
Leslie Law
amb Shear H2O
Estats Units Estats Units
Nina Fout
amb 3 Magic Beans
Karen O'Connor
amb Prince Panache
David O'Connor
amb Giltedge
Linden Wiesman
amb Anderoo
2004 Atenes França França
Arnaud Boiteau
amb Expo du Moulin
Cédric Lyard
amb Fine Merveille
Didier Courrèges
amb Débat D'Estruval
Jean Teulère
amb Espoir de la Mère
Nicolas Touzaint
amb Galan de Sauvegère
Regne Unit Regne Unit
Jeanette Brakewell
amb Over To You
Mary King
amb King Solomon III
Leslie Law
amb Shear L'Eau
Pippa Funnell
amb Primmore's Pride
William Fox-Pitt
amb Tamarillo
Estats Units Estats Units
Kimberly Severson
amb Winsome Adante
Darren Chiacchia
amb Windfall II
John Williams
amb Carrick
Amy Tryon
amb Poggio II
Julie Richards
amb Jacob Two Two
2008 Hong Kong[2] Regne Unit Regne Unit
Peter Thomsen
amb The Ghost of Hamish
Frank Ostholt
amb Mr. Medicott
Andreas Dibowski
amb Butts Leon
Ingrid Klimke
amb Abraxxas
Hinrich Romeike
amb Marius
Austràlia Austràlia
Shane Rose
amb All Luck
Sonja Johnson
amb Ringwould Jaguar
Lucinda Fredericks
amb Headley Britannia
Clayton Fredericks
amb Ben Along Time
Megan Jones
amb Irish Jester
Regne Unit Regne Unit
Sharon Hunt
amb Tankers Town
Daisy Dick
amb Spring Along
William Fox-Pitt
amb Parkmore Ed
Kristina Cook
amb Miners Frolic
Mary King
amb Call Again Cavalier
2012 Londres Alemanya Alemanya
Peter Thomsen
amb Barny
Dirk Schrade
amb King Artus
Ingrid Klimke
amb Butts Abraxxas
Sandra Auffarth
amb Opgun Louvo
Michael Jung
amb Sam
Regne Unit Regne Unit
Nicola Wilson
amb Opposition Buzz
Mary King
amb Imperial Cavalier
Zara Phillips
amb High Kingdom
Kristina Cook
amb Miners Frolic
William Fox-Pitt
amb Lionheart
Nova Zelanda Nova Zelanda
Jonelle Richards
amb Flintstar
Jonathan Paget
amb Clifton Promise
Caroline Powell
amb Lenamore
Andrew Nicholson
amb Nereo
Mark Todd
amb Campino

Concurs de salts individual[modifica | modifica el codi]

Edició Or Argent Bronze
1900 París Bèlgica Aimé Haegeman
amb Benton II
Bèlgica Georges Poële
amb Windsor Square
França Louis de Champsavin
amb Terpsichore
1904-1908 No fou inclòs al programa oficial
1912 Estocolm França Jean Cariou
amb Mignon
Alemanya Rabod von Kröcher
amb Dohna
Bèlgica Emanuel Blommaert
amb Clonmore
1920 Anvers Italy (1861-1946) Tommaso Assaba
amb Trebecco
Italy (1861-1946) Alessandro Valerio
amb Cento
Suècia Carl Lewenhaupt
amb Mon Coeur
1924 París Suïssa Alphonse Gemuseus
amb Lucette
Italy (1861-1946) Tommaso Assaba
amb Trebecco
Polònia Adam Krolikiewicz
amb Picador
1928 Amsterdam Txecoslovàquia Frantisek Ventura
amb Eliot
França Pierre Balanda
amb Papillon
Suïssa Charles Kuhn
amb Pepita
1932 Los Angeles Japó Takeichi Nishi
amb Uranus
Estats Units Harry Chamberlain
amb Show Girl
Suècia C. von Rosen, Jr.
amb Empire
1936 Berlín Alemanya nazi Kurt Hasse
amb Tora
Romania Henri Rang
amb Delfis
Hungary 1940 József von Platthy
amb Sellő
1948 Londres Mèxic Humberto Mariles
amb Arete
Mèxic Ruben Uriza
amb Harvey
França Jean d'Orgeix
amb Sucre de Pomme
1952 Hèlsinki França Pere Jonqueres
amb Ali Baba
Xile Oscar Cristi
amb Bambi
Alemanya Fritz Thiedemann
amb Meteor
1956 Estocolm[1] Alemanya Hans Winkler
amb Halla
Itàlia Raimondo D'Inzeo
amb Merano
Itàlia Piero D'Inzeo
amb Uruguay
1960 Roma Itàlia Raimondo D'Inzeo
amb Posillopo
Itàlia Piero D'Inzeo
amb The Rock
Regne Unit David Broome
amb Sunsalve
1964 Tòquio França Pere Jonqueres
amb Letteur B.
Alemanya Hermann Schridde
amb Dozent II
Regne Unit Peter Robeson
amb Firecrest
1968 Ciutat de Mèxic Estats Units William Steinkraus
amb Snowbound
Regne Unit Marion Coakes
amb Stroller
Regne Unit David Broome
amb Mr. Softee
1972 Munic Itàlia Graziano Mancinelli
amb Ambassador
Regne Unit Ann Moore
amb Psalm
Estats Units Neal Shapiro
amb Sloopy
1976 Mont-real RFA Alwin Schockemöhle
amb Warwick Rex
Canadà Michel Vaillancourt
amb Branch Country
Bèlgica Francois Mathy
amb Gai Luron
1980 Moscou Polònia Jan Kowalczyk
amb Artemor
Unió Soviètica Nikolai Korolkov
amb Espadron
Mèxic Joaquín Pérez
amb Alymony
1984 Los Angeles Estats Units Joseph Fargis
amb Touch of Class
Estats Units Conrad Homfeld
amb Abdullah
Suïssa Heidi Robbiani
amb Jessica V
1988 Seül França Pierre Durand, Jr.
amb Jappeloup
Estats Units Greg Best
amb Gem Twist
RFA Karsten Huck
amb Nepomuk 8
1992 Barcelona Alemanya Ludger Beerbaum
amb Classic Touch
Països Baixos Piet Raymakers
amb Ratina Z
Estats Units Norman Dello Joio
amb Irish
1996 Atlanta Alemanya Ulrich Kirchhoff
amb Jus de Pommes
Suïssa Willi Melliger
amb Calvaro V
França Alexandra Ledermann
amb Rochet M
2000 Sydney Països Baixos Jeroen Dubbeldam
amb De Sjiem
Països Baixos Albert Voorn
amb Lando
Aràbia Saudita Khaled Al-Eid
amb Kashm Al Aan
2004 Atenes Brasil Rodrigo Pessoa
amb Baloubet du Rouet
Estats Units Chris Kappler
amb Royal Kaliber
Alemanya Marco Kutscher
amb Montender 2
2008 Hong Kong[2] Canadà Eric Lamaze
amb Hickstead
Suècia Ralf Bengtsson
amb Ninja
Estats Units Beezie Madden
amb Authentic
2012 Londres Suïssa Steve Guerdat
amb Nino Des Buissonets
Països Baixos Gerco Schroder
amb London
Irlanda Cian O'Connor
amb Blue Loyd 12

Concurs de salts per equips[modifica | modifica el codi]

també anomenat Premi de les Nacions.
Edició Or Argent Bronze
1912 París Suècia Suècia
Gustaf Lewenhaupt
amb Medusa
Gustaf Kilman
amb Gåtan
Hans von Rosen
amb Lord Iron
Fredrik Rosencrantz
amb Drabant
França França
Michel Dufourt
amb Amazone
Jean Cariou
amb Mignon
Bernard Meyer
amb Allons-y
Albert Seigner
amb Cocotte
Alemanya Alemanya
Sigismund Freyer
amb Ultimus
Wilhelm von Hohenau
amb Pretty Girl
Ernst Deloch
amb Hubertus
Frederic de Prússia
amb Gibson Boy
1920 Anvers Suècia Suècia
Claës König
amb Tresor
Hans von Rosen
amb Poor Boy
Daniel Norling
amb Eros II
Frank Martin
amb Kohort
Bèlgica Bèlgica
Henri Laame
amb Biscuit
André Coumans
amb Lisette
Herman de Gaiffier d'Hestroy
amb Miss
Herman d'Oultromont
amb Lord Kitchener
Italy (1861-1946) Itàlia
Ettore Caffaratti
amb Tradittore
Alessandro Alvisi
amb Raggio di Sole
Giulio Cacciandra
amb Fortunello
Carlo Asinari
amb Varone
1924 París Suècia Suècia
Åke Thelning
amb Loke
Axel Ståhle
amb Cecil
Åge Lundström
amb Anvers
Suïssa Suïssa
Alphonse Gemuseus
amb Lucette
Werner Stuber
amb Girandole
Hans Bühler
amb Sailor Boy
Portugal Portugal
António Borges
amb Reginald
Hélder de Souza
amb Avro
José Mouzinho
amb Hetrugo
1928 Amsterdam Spain (1785-1873 and 1875-1931) Espanya
José Navarro
amb Zapatazo
José Álvarez
amb Zalamero
Julio García
amb Revistade
Polònia Polònia
Kazimierz Gzowski
amb Mylord
Kazimierz Szosland
amb Ali
Michał Antoniewicz
amb Readgleadt
Suècia Suècia
Karl Hansén
amb Gerold
Carl Björnstjerna
amb Kornett
Ernst Hallberg
amb Loke
1932 Los Angeles L'esdeveniment va ser declarat nul ja que cap equip va finalitzar la cursa amb tres corredors
1936 Berlín Alemanya nazi Alemanya
Kurt Hasse
amb Tora
Marten von Barnekow
amb Nordland
Heinz Brandt
amb Alchimist
Països Baixos Països Baixos
Johan Greter
amb Ernica
Jan de Bruine
amb Trixie
Henri van Schaik
amb Santa Bell
Portugal Portugal
José Beltrão
amb Biscuit
Domingos de Sousa
amb Merle Blanc
Luís Mena e Silva
amb Fossette
1948 Londres Mèxic Mèxic
Humberto Mariles
amb Arete
Rubén Uriza
amb Hatuey
Alberto Valdés
amb Chihuahua
Espanya Espanya
Jaime García
amb Bizarro
José Navarro
amb Quórum
Marcelino Gavilán
amb Forajido
Regne Unit Regne Unit
Harry Llewellyn
amb Foxhunter
Henry Nicoll
amb Kilgeddin
Arthur Carr
amb Monty
1952 Hèlsinki Regne Unit Regne Unit
Wilfred White
amb Nizefela
Douglas Stewart
amb Aherlow
Harry Llewellyn
amb Foxhunter
Xile Xile
Óscar Cristi
amb Bambi
César Mendoza
amb Pillán
Ricardo Echeverría
amb Lindo Peal
Estats Units Estats Units
William Steinkraus
amb Hollandia
Arthur McCashin
amb Miss Budweiser
John William Russell
amb Democrat
1956 Estocolm[1] Alemanya Alemanya
Hans Günter Winkler
amb Halla
Fritz Thiedemann
amb Meteor
Alfons Lütke-Westhues
amb Ala
Itàlia Itàlia
Raimondo D'Inzeo
amb Merano
Piero D'Inzeo
amb Uruguay
Salvatore Oppes
amb Pagoro
Regne Unit Regne Unit
Wilfred White
amb Nizefela
Pat Smythe
amb Flanagan
Peter Robeson
amb Scorchin
1960 Roma Alemanya Alemanya
Hans Günter Winkler
amb Halla
Fritz Thiedemann
amb Meteor
Alwin Schockemöhle
amb Ferdl
Estats Units Estats Units
Franck Chapot
amb Trail Guide
William Steinkraus
amb Ksar d'Esprit
George H. Morris
amb Sinjon
Itàlia Itàlia
Raimondo D'Inzeo
amb Posillipo
Piero D'Inzeo
amb The Rock
Antonio Oppes
amb The Scholar
1964 Tòquio Alemanya Alemanya
Hermann Schridde
amb Dozent II
Kurt Jarasinski
amb Torro
Hans Günter Winkler
amb Fidelitas
França França
Pere Jonqueres d'Oriola
amb Lutteur B
Janou Lefèbvre
amb Kenavo D
Guy Lefrant
amb Monsieur de Littry
Itàlia Itàlia
Piero D'Inzeo
amb Sun Beam
Raimondo D'Inzeo
amb Posillipo
Graziano Mancinelli
amb Rockette
1968 Ciutat de Mèxic Canadà Canadà
James Day
amb Canadian Club
Thomas Gayford
amb Big Dee
Jim Elder
amb The Immigrant
França França
Jean Rozier
amb Quo Vadis
Janou Lefèbvre
amb Rocket
Pere Jonqueres d'Oriola
amb Nagir
RFA RFA
Hermann Schridde
amb Dozent II
Alwin Schockemöhle
amb Donald Rex
Hans Günter Winkler
amb Enigk
1972 Munic RFA RFA
Fritz Ligges
amb Robin
Gerhard Wiltfang
amb Askan
Hartwig Steenken
amb Simona
Hans Günter Winkler
amb Trophy
Estats Units Estats Units
William Steinkraus
amb Main Spring
Neal Shapiro
amb Sloopy
Kathryn Kusner
amb Fleet Apple
Frank Chapot
amb White Lightning
Itàlia Itàlia
Vittorio Orlandi
amb Fulmer Feather
Raimondo D'Inzeo
amb Fiorello
Graziano Mancinelli
amb Ambassador
Piero D'Inzeo
amb Easter Light
1976 Mont-real França França
Hubert Parot
amb Rivage
Jean-Marcel Rozier
amb Bayard de Maupas
Marc Roguet
amb Belle de Mars
Michel Roche
amb Un Espoir
RFA RFA
Alwin Schockemöhle
amb Warwick Rex
Hans Günter Winkler
amb Torphy
Sönke Sönksen
amb Kwepe
Paul Schockemöhle
amb Agent
Bèlgica Bèlgica
Eric Wauters
amb Gute Sitte
François Mathy
amb Gai Luron
Edgar-Henri Cuepper
amb Le Champion
Stanny Van Paesschen
amb Porsche
1980 Moscou Unió Soviètica Unió Soviètica
Vyacheslav Chukanov
amb Gepatit
Viktor Poganovsky
amb Topky
Viktor Asmaev
amb Reis
Nikolai Korolkov
amb Espadron
Polònia Polònia
Marian Kozicki
amb Bremen
Jan Kowalczyk
amb Artemor
Wiesław Hartman
amb Norton
Janusz Bobik
amb Szampan
Mèxic Mèxic
Joaquín Pérez
amb Alymony
Jesús Gómez
amb Massacre
Gerardo Tazzer
amb Caribe
Alberto Valdés
amb Lady Mirka
1984 Los Angeles Estats Units Estats Units
Joseph Fargis
amb Touch of Class
Conrad Homfeld
amb Abdullah
Leslie Howard
amb Albany
Melanie Smith
amb Calypso
Regne Unit Regne Unit
Michael Whitaker
amb Overton Amanda
John Whitaker
amb Ryans Son
Steven Smith
amb Shining Example
Timothy Grubb
amb Linky
RFA RFA
Paul Schockemöhle
amb [Deister
Peter Luther
amb Livius
Franke Sloothaak
amb Farmer
Fritz Ligges
amb Ramzes
1988 Seül RFA RFA
Ludger Beerbaum
amb The Freak
Wolfgang Brinkmann
amb Pedro
Dirk Hafemeister
amb Orchidee 76
Franke Sloothaak
amb Walzerkonig 19
Estats Units Estats Units
Greg Best
amb Gem Twist
Lisa Ann Jacquin
amb For the Moment
Anne Kursinski
amb Starman
Joseph Fargis
amb Mill Pearl
França França
Hubert Bourdy
amb Morgat
Frédéric Cottier
amb Flambeau C
Michel Robert
amb La Fayette
Pierre Durand Jr.
amb Jappeloup de Luze
1992 Barcelona Països Baixos Països Baixos
Piet Raymakers
amb Ratina Z
Bert Romp
amb Waldo E
Jan Tops
amb Top Gun
Jos Lansink
amb Egano
Àustria Àustria
Boris Boor
amb Love Me Tender
Joerg Muenzner
amb Graf Grande
Hugo Simon
amb Apricot D
Thomas Fruehmann
amb Genius
França França
Hervé Godignon
amb Quidam de Revel
Hubert Bourdy
amb Razzina du Poncel
Michel Robert
amb Nonix
Eric Navet
amb Quito de Baussy
1996 Atlanta Alemanya Alemanya
Franke Sloothaak
amb Joly Coeur
Lars Nieberg
amb For Pleasure
Ulrich Kirchhoff
amb Jus De Pommes
Ludger Beerbaum
amb Ratina Z
Estats Units Estats Units
Peter Leone
amb Legato
Leslie Burr-Howard
amb Extreme
Anne Kursinski
amb Eros
Michael R. Matz
amb Rhum
Brasil Brasil
Luiz Azevedo
amb Cassiana
Alvaro Miranda Neto
amb Aspen
Andre Johannpeter
amb Calei
Rodrigo Pessoa
amb TomBoy
2000 Sydney Alemanya Alemanya
Ludger Beerbaum
amb Goldfever 3
Lars Nieberg
amb Esprit FRH
Marcus Ehning
amb For Pleasure
Otto Becker
amb Dobels Cento
Suïssa Suïssa
Markus Fuchs
amb Tinka's Boy
Beat Maendli
amb Pozitano
Lesley McNaught
amb Dulf
Willi Melliger
amb Calvaro V
Brasil Brasil
Rodrigo Pessoa
amb Baloubet du Rouet
Luiz Azevedo
amb Ralph
Álvaro Miranda Neto
amb Aspen
Andre Johannpeter
amb Calei
2004 Atenes Estats Units Estats Units
Peter Wylde
amb Fein Cera
McLain Ward
amb Sapphire
Beezie Madden
amb Authentic
Chris Kappler
amb Royal Kaliber
Suècia Suècia
Rolf-Göran Bengtsson
amb Mac Kinley
Malin Baryard
amb Butterfly Flip
Peter Eriksson
amb Cardento
Peder Fredericson
amb Magic Bengtsson
Alemanya Alemanya
Otto Becker
amb Dobels Cento
Marco Kutscher
amb Montender 2
Christian Ahlmann
amb Cöster
2008 Hong Kong[2] Estats Units Estats Units
McLain Ward
amb Sapphire
Laura Kraut
amb Cedric
Will Simpson
amb Carlsson vom Dach
Beezie Madden
amb Authentic
Canadà Canadà
Jill Henselwood
amb Special Ed
Eric Lamaze
amb Hickstead
Ian Millar
amb In Style
Mac Cone
amb Ole
Suïssa Suïssa
Christina Liebherr
amb No Mercy
Pius Schwizer
amb Nobless M
Niklaus Schurtenberger
amb Cantus
Steve Guerdat
amb Jalisca Solier
2012 Londres Regne Unit Regne Unit
Scott Brashamb
amb Hello Sanctos
Peter Charles
amb Vindicat
Ben Maher
amb Tripple X
Nick Skelton
amb Big Star
Països Baixos Països Baixos
Marc Houtzager
amb Tamino
Gerco Schroder
amb London
Maikel Van Der Vleuten
amb Verdi
Jur Vrieling
amb Bubalu
Aràbia Saudita Aràbia Saudita
Ramzy Al Duhami
amb Bayard Van the Villa There
Abdullah Al Saud
amb Davos
Kamal Bahamdan
amb Noblesse Des Tess
Abdullah Waleed Sharbatly
amb Sultan

Programa eliminat[modifica | modifica el codi]

Salt d'alçada[modifica | modifica el codi]

Edició Or Argent Bronze
1900 París França Dominique Gardères
amb Canéla
No es concedí Bèlgica Georges Poële
amb Ludlow
Italy (1861-1946) Giovanni Trissino
amb Oreste

Salt de llargada[modifica | modifica el codi]

Edició Or Argent Bronze
1900 París Bèlgica C. Langhendonck
amb Extra Dry
Italy (1861-1946) Giovanni Trissino
amb Oreste
França Pierre de Bellegarde
amb Tolla

Figures individual[modifica | modifica el codi]

Edició Or Argent Bronze
1920 Anvers[3] Bèlgica Jos Bouckaert França Charles Field Bèlgica Louis Finet

Figures per equips[modifica | modifica el codi]

Edició Or Argent Bronze
1920 Anvers[3] Bèlgica Bèlgica[4]
Daniel Bouckaert
Louis Finet
van Ranst
van Schauwbroeck
van Cauwenberg
França França
Charles Field
Salins
Cauchy
Suècia Suècia
Carl Green
Anders Mårtensson
Oskar Nilsson

Notes[modifica | modifica el codi]

  1. 1,0 1,1 1,2 1,3 1,4 1,5 Els Jocs Olímpics d'estiu de 1956 es disputaren a Melbourne (Austràlia), si bé les proves eqüestres es realitzaren a Estocolm (Suècia).
  2. 2,0 2,1 2,2 2,3 2,4 2,5 Els Jocs Olímpics d'estiu de 2008 es disputaren a Pequín (Xina), si bé les proves eqüestres es realitzaren a Hong Kong.
  3. 3,0 3,1 En l'Informe Oficial dels Jocs no són esmentats els noms dels cavalls.
  4. La base de dades del COI també anomena van Schauwbroeck (potser van Schauwenbroeck) i van Cauwenberg (potser Albert François van Cauwenberg), però les altres bases de dades no els esmenten.

Vegeu també[modifica | modifica el codi]

Enllaços externs[modifica | modifica el codi]