Llista de medallistes olímpics de gimnàstica (homes)

De Viquipèdia
Dreceres ràpides: navegació, cerca

Aquesta és una llista dels medallistes olímpics de gimnàstica en categoria masculina:

Medallistes[modifica | modifica el codi]

Programa actual[modifica | modifica el codi]

Gimnàstica artística[modifica | modifica el codi]

Exercici complet individual[modifica | modifica el codi]
Edició Or Argent Bronze
1900 París França Gustave Sandras França Noël Bas França Lucien Demanet
1904 St. Louis Estats Units Julius Lenhart the German Empire Wilhelm Weber Suïssa Adolf Spinnler
1908 Londres Italy (1861-1946) Alberto Braglia Regne Unit Walter Tysall França Louis Segura
1912 Estocolm Italy (1861-1946) Alberto Braglia França Louis Segura Italy (1861-1946) Adolfo Tunesi
1920 Anvers Italy (1861-1946) Giorgio Zampori França Marco Torrès França Jean Gounot
1924 París the Kingdom of Yugoslavia Leon Štukelj Txecoslovàquia Robert Pražák Txecoslovàquia Bedřich Šupčík
1928 Amsterdam Suïssa Georges Miez Suïssa Hermann Hänggi the Kingdom of Yugoslavia Leon Štukelj
1932 Los Angeles Italy (1861-1946) Romeo Neri Hongria István Pelle Finlàndia Heikki Savolainen
1936 Berlín Alemanya nazi Alfred Schwarzmann Suïssa Eugen Mack Alemanya nazi Konrad Frey
1948 Londres Finlàndia Veikko Huhtanen Suïssa Walter Lehmann Finlàndia Paavo Aaltonen
1952 Hèlsinki Unió Soviètica Viktor Chukarin Unió Soviètica Grant Shaginyan Suïssa Josef Stalder
1956 Melbourne Unió Soviètica Viktor Chukarin Japó Takashi Ono Unió Soviètica Yuri Titov
1960 Roma Unió Soviètica Boris Shakhlin Japó Takashi Ono Unió Soviètica Yuri Titov
1964 Tòquio Japó Yukio Endo Unió Soviètica Viktor Lisitsky No es concedí
Unió Soviètica Boris Shakhlin
Japó Shuji Tsurumi
1968 Ciutat de Mèxic Japó Sawao Kato Unió Soviètica Mikhail Voronin Japó Akinori Nakayama
1972 Munic Japó Sawao Kato Japó Eizo Kenmotsu Japó Akinori Nakayama
1976 Mont-real Unió Soviètica Nikolai Andriànov Japó Sawao Kato Japó Mitsuo Tsukahara
1980 Moscou Unió Soviètica Alexander Dityatin Unió Soviètica Nikolai Andriànov Bulgaria (1971-1990) Stoyan Deltchev
1984 Los Angeles Japó Koji Gushiken Estats Units Peter Vidmar Xina Li Ning
1988 Seül Unió Soviètica Vladimir Artemov Unió Soviètica Valeri Liukin Unió Soviètica Dmitri Bilozertxev
1992 Barcelona Equip Unificat Vitaly Scherbo Equip Unificat Grigory Misutin Equip Unificat Valery Belenky
1996 Atlanta Xina Li Xiaoshuang Rússia Alexei Nemov Bielorússia Vitaly Scherbo
2000 Sydney Rússia Alexei Nemov Xina Yang Wei Ucraïna Alexander Beresch
2004 Atenes Estats Units Paul Hamm Corea del Sud Kim Dae-Eun Corea del Sud Yang Tae-Young
2008 Pequín Xina Yang Wei Japó Kohei Uchimura França Benoît Caranobe
2012 Londres Japó Kohei Uchimura Alemanya Marcel Nguyen Estats Units Danell Leyva
Exercici complet per equips[modifica | modifica el codi]
Edició Or Argent Bronze
1904 St. Louis Estats Units Estats Units
John Grieb
Anton Heida
Max Hess
Philip Kassel
Julius Lenhart
Ernst Reckeweg
Estats Units Estats Units
Emil Beyer
John Bissinger
Arthur Rosenkampff
Julian Schmitz
Otto Steffen
Max Wolf
Estats Units Estats Units
John Duha
Charles Krause
George Mayer
Robert Maysack
Philip Schuster
Edward Siegler
1908 Londres Suècia Suècia
Gösta Åsbrink
Carl Bertilsson
Hjalmar Cedercrona
Andreas Cervin
Rudolf Degermark
Carl Folcker
Sven Forssman
Erik Granfelt
Carl Hårleman
Nils Hellsten
Gunnar Höjer
Arvid Holmberg
Carl Holmberg
Oswald Holmberg
Hugo Jahnke
John Jarlén
Gustaf Johnsson
Rolf Johnsson
Nils von Kantzow
Sven Landberg
Olle Lanner
Axel Ljung
Osvald Moberg
Carl Martin Norberg
Erik Norberg
Tor Norberg
Axel Norling
Daniel Norling
Gösta Olson
Leonard Peterson
Sven Rosén
Gustaf Rosenquist
Axel Sjöblom
Birger Sörvik
Haakon Sörvik
Karl Johan Svensson
Karl Gustaf Vinqvist
Nils Widforss
Noruega Noruega
Arthur Amundsen
Carl Albert Andersen
Otto Authén
Hermann Bohne
Trygve Bøyesen
Oskar Bye
Conrad Carlsrud
Sverre Grøner
Harald Halvorsen
Harald Hansen
Petter Hol
Eugen Ingebretsen
Ole Iversen
Per Mathias Jespersen
Sigge Johannessen
Nicolai Kiær
Carl Klæth
Thor Larsen
Rolf Lefdahl
Hans Lem
Anders Moen
Frithjof Olsen
Carl Alfred Pedersen
Paul Pedersen
Sigvard Sivertsen
John Skrataas
Harald Smedvik
Andreas Strand
Olaf Syvertsen
Thomas Thorstensen
Russia Finlàndia
Eino Forsström
Otto Granström
Johan Kemp
Iivari Kyykoski
Heikki Lehmusto
John Lindroth
Yrjö Linko
Edvard Linna
Matti Markkanen
Kaarlo Mikkolainen
Veli Nieminen
Kaarlo Kustaa Paasia
Arvi Pohjanpää
Aarne Pohjonen
Eino Railio
Heikki Riipinen
Arno Saarinen
Einar Werner Sahlstein
Aarne Salovaara
Karl Sandelin
Elis Sipilä
Viktor Smeds
Kaarlo Soinio
Kurt Enoch Stenberg
Väinö Tiiri
Karl Magnus Wegelius
1912 Estocolm Italy (1861-1946) Itàlia
Pietro Bianchi
Guido Boni
Alberto Braglia
Giuseppe Domenichelli
Carlo Fregosi
Alfredo Gollini
Francesco Loi
Luigi Maiocco
Giovanni Mangiante
Lorenzo Mangiante
Serafino Mazzarochi
Guido Romano
Paolo Salvi
Luciano Savorini
Adolfo Tunesi
Giorgio Zampori
Umberto Zanolini
Angelo Zorzi
Hungary (1867-1918) Hongria
József Bittenbinder
Imre Erdődy
Samu Fóti
Imre Gellért
Győző Haberfeld
Ottó Hellmich
István Herczeg
József Keresztessy
Lajos Kmetykó
János Krizmanich
Elemér Pászti
Árpád Pédery
Jenõ Rittich
Ferenc Szüts
Ödön Téry
Géza Tuli
Regne Unit Regne Unit
Albert Betts
William Cowhig
Sidney Cross
Harold Dickason
Herbert Drury
Bernard Franklin
Leonard Hanson
Samuel Hodgetts
Charles Luck
William MacKune
Ronald McLean
Alfred Messenger
Henry Oberholzer
Edward Pepper
Edward Potts
Reginald Potts
George Ross
Charles Simmons
Arthur Southern
William Titt
Charles Vigurs
Samuel Walker
John Whitaker
1920 Anvers Italy (1861-1946) Itàlia
Arnaldo Andreoli
Ettore Bellotto
Pietro Bianchi
Fernando Bonatti
Luigi Cambiaso
Luigi Contessi
Carlo Costigliolo
Luigi Costigliolo
Giuseppe Domenichelli
Roberto Ferrari
Carlo Fregosi
Romualdo Ghiglione
Ambrogio Levati
Francesco Loi
Vittorio Lucchetti
Luigi Maiocco
Ferdinando Mandrini
Lorenzo Mangiante
Antonio Marovelli
Michele Mastromarino
Giuseppe Paris
Manlio Pastorini
Ezio Roselli
Paolo Salvi
Giovanni Tubino
Giorgio Zampori
Angelo Zorzi
Bèlgica Bèlgica
Eugenius Auwerkerken
Théophile Bauer
François Claessens
Augustus Cootmans
Frans Gibens
Albert Haepers
Dominique Jacobs
Félicien Kempeneers
Jules Labéeu
Hubert Lafortune
Auguste Landrieu
Charles Lannie
Constant Loriot
Nicolas Maerloos
Ferdinand Minnaert
Louis Stoop
Jean Van Guysse
Alphonse Van Mele
François Verboven
Jean Verboven
Julien Verdonck
Joseph Verstraeten
Georges Vivex
Julianus Wagemans
França França
Georges Berger
Émile Bouchès
René Boulanger
Alfred Buyenne
Eugène Cordonnier
Léon Delsarte
Lucien Démanet
Paul Durin
Georges Duvant
Fernand Fauconnier
Arthur Hermann
Albert Hersoy
André Higelin
Auguste Hoël
Louis Kempe
Georges Lagouge
Paulin Lemaire
Ernest Lespinasse
Émile Martel
Jules Pirard
Eugène Pollet
Georges Thurnherr
Marco Torrès
François Walker
Julien Wartelle
Paul Wartelle
1924 París Italy (1861-1946) Itàlia
Luigi Cambiaso
Mario Lertora
Vittorio Lucchetti
Luigi Maiocco
Ferdinando Mandrini
Francesco Martino
Giuseppe Paris
Giorgio Zampori
França França
Eugène Cordonnier
Léon Delsarte
François Gangloff
Jean Gounot
Arthur Hermann
André Higelin
Joseph Huber
Albert Séguin
Suïssa Suïssa
Hans Grieder
August Güttinger
Jean Gutweninger
Georges Miez
Otto Pfister
Antoine Rebetez
Carl Widmer
Josef Wilhelm
1928 Amsterdam Suïssa Suïssa
Hans Grieder
August Güttinger
Hermann Hänggi
Eugen Mack
Georges Miez
Otto Pfister
Eduard Steinemann
Melchior Wezel
Txecoslovàquia Txecoslovàquia
Josef Effenberger
Jan Gajdoš
Jan Koutný
Emanuel Löffler
Bedřich Šupčík
Ladislav Tikal
Ladislav Vácha
Václav Veselý
the Kingdom of Yugoslavia Iugoslàvia
Edvard Antosiewicz
Dragutin Cioti
Stane Derganc
Boris Gregorka
Anton Malej
Janez Porenta
Jože Primožič
Leon Štukelj
1932 Los Angeles Italy (1861-1946) Itàlia
Oreste Capuzzo
Savino Guglielmetti
Mario Lertora
Romeo Neri
Franco Tognini
Estats Units Estats Units
Frank Haubold
Alfred Jochim
Michael Schuler
Frank Cumiskey
Frederick Meyer
Finlàndia Finlàndia
Heikki Savolainen
Martti Uosikkinen
Veikko Pakarinen
Mauri Nyberg-Noroma
Einari Teräsvirta
1936 Berlín Alemanya nazi Alemanya
Franz Beckert
Konrad Frey
Alfred Schwarzmann
Willi Stadel
Inno Stangl
Walter Steffens
Matthias Volz
Ernst Winter
Suïssa Suïssa
Walter Bach
Albert Bachmann
Walter Beck
Eugen Mack
Georges Miez
Michael Reusch
Eduard Steinemann
Josef Walter
Finlàndia Finlàndia
Mauri Nyberg-Noroma
Veikko Pakarinen
Aleksanteri Saarvala
Heikki Savolainen
Esa Seeste
Einari Teräsvirta
Eino Tukiainen
Martti Uosikkinen
1948 Londres Finlàndia Finlàndia
Paavo Aaltonen
Veikko Huhtanen
Kalevi Laitinen
Olavi Rove
Aleksanteri Saarvala
Sulo Salmi
Heikki Savolainen
Einari Teräsvirta
Suïssa Suïssa
Karl Frei
Christian Kipfer
Walter Lehmann
Robert Lucy
Michael Reusch
Josef Stalder
Emil Studer
Melchior Thalmann
Hungary (1946-1949, 1956-1957) Hongria
László Baranyai
Jozsef Fekete
Gyözö Mogyorosi
János Klencs
Ferenc Pataki
Lajos Sántha
Lajos Tóth
Ferenc Várkõi
1952 Hèlsinki Unió Soviètica Unió Soviètica
Viktor Chukarin
Grant Shaginyan
Valentin Muratov
Evgeny Korolkov
Vladimir Belyakov
Iosif Berdiev
Mikhail Perelman
Dmitri Leonkin
Suïssa Suïssa
Josef Stalder
Hans Eugster
Jean Tschabold
Jack Günthard
Melchior Thalmann
Ernst Gebedinger
Hans Schwarzentruber
Ernst Fivian
Finlàndia Finlàndia
Onni Lappalainen
Berndt Lindfors
Paavo Aaltanen
Kaino Lempinen
Heikki Savolainen
Kalevi Laitinen
Kalevi Viskari
Olavi Rove
1956 Melbourne Unió Soviètica Unió Soviètica
Viktor Chukarin
Valentin Muratov
Boris Shakhlin
Albert Azarian
Yuri Titov
Pavel Stolbov
Japó Japó
Takashi Ono
Masao Takemoto
Akira Kono
Nobuyuki Aihara
Shinji Tsukawaki
Masumi Kubota
Finlàndia Finlàndia
Raime Heinonen
Onni Lappalainen
Olavi Leimuvirta
Berndt Lindfors
Martti Mansikka
Kalevi Suoniemi
1960 Roma Japó Japó
Masao Takemoto
Takashi Ono
Nobuyuki Aihara
Yukio Endo
Shuji Tsurumi
Takashi Mitsukuri
Unió Soviètica Unió Soviètica
Boris Shakhlin
Yuri Titov
Albert Azaryan
Vladimir Portnoi
Valery Kerdemilidi
Nikolai Miligulo
Itàlia Itàlia
Giovanni Carminucci
Pasquale Carminucci
Gianfranco Marzola
Franco Menichelli
Orlando Polmonari
Angelo Vicardi
1964 Tòquio Japó Japó
Yukio Endo
Shuji Tsurumi
Haruhiro Yamashita
Takuji Hayata
Takashi Mitsukuri
Takashi Ono
Unió Soviètica Unió Soviètica
Boris Shakhlin
Viktor Lisitsky
Viktor Leontev
Yuri Tsapenko
Yuri Titov
Sergei Diomidov
Alemanya Alemanya
Siegfried Fülle
Klaus Köste
Erwin Koppe
Peter Weber
Philipp Fürst
Günter Lyhs
1968 Ciutat de Mèxic Japó Japó
Yukio Endo
Takeshi Kato
Akinori Nakayama
Sawao Kato
Mitsuo Tsukahara
Eizo Kenmotsu
Unió Soviètica Unió Soviètica
Mikhail Voronin
Sergei Diomidov
Viktor Lisitsky
Valery Karasev
Vladimir Klimenko
Valery Ilyinykh
República Democràtica Alemanya RDA
Siegfried Fülle
Klaus Köste
Matthias Brehme
Gerhard Dietrich
Peter Weber
Günter Beier
1972 Munic Japó Japó
Sawao Kato
Eizo Kenmotsu
Shigeru Kasamatsu
Akinori Nakayama
Mitsuo Tsukahara
Teruichi Okamura
Unió Soviètica Unió Soviètica
Nikolai Andriànov
Mikhail Voronin
Viktor Klimenko
Edvard Mikaelian
Alexander Maleev
Vladimir Schukin
República Democràtica Alemanya RDA
Klaus Köste
Matthias Brehme
Wolfgang Thüne
Wolfgang Klotz
Reinhard Rychly
Jürgen Paeke
1976 Mont-real Japó Japó
Shun Fujimoto
Igarashi Hisato
Hiroshi Kajiyama
Sawao Kato
Eizo Kenmotsu
Mitsuo Tsukahara
Unió Soviètica Unió Soviètica
Nikolai Andriànov
Alexander Dityatin
Gennadi Kryssin
Vladimir Marchenko
Vladimir Markelov
Vladimir Tikhonov
República Democràtica Alemanya RDA
Roland Brückner
Rainer Hanschke
Bernd Jager
Wolfgang Klotz
Lutz Mack
Michael Nikolay
1980 Moscou Unió Soviètica Unió Soviètica
Nikolai Andriànov
Eduard Azaryan
Alexander Dityatin
Bogdan Makuts
Vladimir Markelov
Alexander Tkachyov
República Democràtica Alemanya RDA
Ralf-Peter Hemmann
Lutz Hoffmann
Lutz Mack
Michael Nikolay
Andreas Bronst
Roland Brückner
Hongria Hongria
Ferenc Donath
Gyorgy Guczoghy
Zoltan Kelemen
Peter Kovacs
Zoltan Magyar
Istvan Vamos
1984 Los Angeles Estats Units Estats Units
Peter Vidmar
Bart Conner
Mitchell Gaylord
Timothy Daggett
James Hartung
Scott Johnson
República Popular de la Xina Xina
Li Ning
Tong Fei
Xu Zhiqiang
Lou Yun
Li Xiaoping
Li Yuejiu
Japó Japó
Koji Gushiken
Nobuyuki Kajitani
Noritoshi Hirata
Shinji Morisue
Koji Sotomura
Kyoji Yamawaki
1988 Seül Unió Soviètica Unió Soviètica
Vladimir Novikov
Vladimir Gogoladze
Dmitri Bilozertxev
Valeri Liukin
Vladimir Artemov
Sergei Kharkov
República Democràtica Alemanya RDA
Ulf Hoffmann
Andreas Wecker
Sven Tippelt
Ralf Buchner
Holger Behrendt
Sylvio Kroll
Japó Japó
Takahiro Yamada
Hiroyuki Konishi
Toshiharu Sato
Daisuke Nishikawa
Koichi Mizushima
Yukio Iketani
1992 Barcelona Equip Unificat Equip Unificat
Vitaly Scherbo
Grigory Misutin
Rustam Sharipov
Valery Belenky
Igor Korobchinsky
Alexei Voropaev
República Popular de la Xina Xina
Guo Linyao
Li Chunyang
Li Dashuang
Li Ge
Li Jing
Li Xiaoshuang
Japó Japó
Yutaka Aihara
Takashi Chinen
Daisuke Nishikawa
Yoshiaki Hatakeda
Yukio Iketani
Masayuki Matsunaga
1996 Atlanta Rússia Rússia
Sergei Kharkov
Nikolai Kryukov
Alexei Nemov
Evgeny Podgorny
Dmitri Trush
Dmitri Vassilenko
Alexei Voropaev
República Popular de la Xina Xina
Fan Bin
Fan Hongbin
Huang Huadong
Huang Liping
Li Xiaoshuang
Shen Jian
Zhang Jinjing
Ucraïna Ucraïna
Igor Korobchinsky
Oleg Kosyak
Grigori Misutin
Vladimir Shamenko
Rustam Sharipov
Alexander Svetlichny
Yuri Yermakov
2000 Sydney República Popular de la Xina Xina
Yang Wei
Zheng Lihui
Li Xiaopeng
Xing Aowei
Huang Xu
Xiao Junfeng
Ucraïna Ucraïna
Oleksandr Beresh
Oleksandr Svetlichny
Roman Zozulia
Valery Goncharov
Valery Pereshkura
Ruslan Mezentsev
Rússia Rússia
Alexei Nemov
Maksim Alyoshin
Alexei Bondarenko
Nikolai Kryukov
Evgeny Podgorny
Dmitri Drevin
2004 Atenes Japó Japó
Takehiro Kashima
Hisashi Mizutori
Daisuke Nakano
Hiroyuki Tomita
Naoya Tsukahara
Isao Yoneda
Estats Units Estats Units
Jason Gatson
Morgan Hamm
Paul Hamm
Brett McClure
Blaine Wilson
Guard Young
Romania Romania
Marian Drăgulescu
Ilie Daniel Popescu
Dan Nicolae Potra
Răzvan Dorin Şelariu
Ioan Silviu Suciu
Marius Urzică
2008 Pequín República Popular de la Xina Xina
Yibing Chen
Huang Xu
Xiaopeng Li
Qin Xiao
Yang Wei
Kai Zou
Japó Japó
Takehiro Kashima
Takuya Nakase
Makoto Okiguchi
Koki Sakamoto
Hiroyuki Tomita
Kohei Uchimura
Estats Units Estats Units
Alexander Artemev
Raj Bhavsar
Joey Hagerty
Jonathan Horton
Justin Spring
Kai Wen Tan
2012 Londres República Popular de la Xina Xina
Yibing Chen
Zhe Feng
Weiyang Guo
Chenglong Zhang
Kai Zou
Japó Japó
Ryohei Kato
Kazuhito Tanaka
Yusuke Tanaka
Kohei Uchimura
Koji Yamamuro
Regne Unit Regne Unit
Sam Oldham
Daniel Purvis
Louis Smith
Kristian Thomas
Max Whitlock
Exercici de terra[modifica | modifica el codi]
Edició Or Argent Bronze
1932 Los Angeles Hongria István Pelle Suïssa Georges Miez Italy (1861-1946) Mario Lertora
1936 Berlín Suïssa Georges Miez Suïssa Josef Walter Alemanya nazi Konrad Frey
Suïssa Eugen Mack
1948 Londres Hungary (1946-1949, 1956-1957) Ferenc Pataki Hungary (1946-1949, 1956-1957) János Klencs Txecoslovàquia Zdenek Ruzicka
1952 Hèlsinki Suècia William Thoresson Polònia Jerzy Jokiel No es concedí
Japó Tadao Uesako
1956 Melbourne Unió Soviètica Valentin Muratov Japó Nobuyuki Aihara No es concedí
Unió Soviètica Viktor Chukarin
Suècia William Thoresson
1960 Roma Japó Nobuyuki Aihara Unió Soviètica Yuri Titov Itàlia Franco Menichelli
1964 Tòquio Itàlia Franco Menichelli Japó Yukio Endo No es concedí
Unió Soviètica Viktor Lisitzky
1968 Ciutat de Mèxic Japó Sawao Kato Japó Akinori Nakayama Japó Takeshi Kato
1972 Munic Unió Soviètica Nikolai Andriànov Japó Akinori Nakayama Japó Shigeru Kasamatsu
1976 Mont-real Unió Soviètica Nikolai Andriànov Unió Soviètica Vladimir Marchenko Estats Units Peter Kormann
1980 Moscou RDA Roland Brückner Unió Soviètica Nikolai Andriànov Unió Soviètica Alexander Dityatin
1984 Los Angeles Xina Li Ning Xina Lou Yun Japó Koji Sotomura
França Philippe Vatuone
1988 Seül Unió Soviètica Sergei Kharkov Unió Soviètica Vladimir Artemov Japó Yukio Iketani
Xina Lou Yun
1992 Barcelona Xina Li Xiaoshuang Japó Yukio Iketani No es concedí
Equip Unificat Grigory Misutin
1996 Atlanta Grècia Ioannis Melissanidis Xina Li Xiaoshuang Rússia Alexei Nemov
2000 Sydney Letònia Igors Vihrovs Rússia Alexei Nemov Bulgària Jordan Jovtchev
2004 Atenes Canadà Kyle Shewfelt Romania Marian Dragulescu Bulgària Jordan Jovtchev
2008 Pequín Xina Zou Kai Espanya Gervasi Deferr Rússia Anton Golotsutskov
2012 Londres Xina Zou Kai Japó Kohei Uchimura Rússia Denis Ablyazin
Barra fixa[modifica | modifica el codi]
Edició Or Argent Bronze
1896 Atenes the German Empire Hermann Weingärtner the German Empire Alfred Flatow No es concedí
1900 París No fou inclòs al programa olímpic
1904 St. Louis Estats Units Anton Heida No es concedí Estats Units George Eyser
Estats Units Edward Hennig
1908–1920 No fou inclòs al programa olímpic
1924 París the Kingdom of Yugoslavia Leon Štukelj Suïssa Jean Gutweninger França Andre Higelin
1928 Amsterdam Suïssa Georges Miez Italy (1861-1946) Romeo Neri Suïssa Eugen Mack
1932 Los Angeles Estats Units Dallas Bixler Finlàndia Heikki Savolainen Finlàndia Einari Teräsvirta
1936 Berlín Finlàndia Aleksanteri Saarvala Alemanya nazi Konrad Frey Alemanya nazi A. Schwarzmann
1948 Londres Suïssa Josef Stalder Suïssa Walter Lehmann Finlàndia Veikko Huhtanen
1952 Hèlsinki Suïssa Jack Günthard Alemanya Alfred Schwarzmann No es concedí
Suïssa Josef Stalder
1956 Melbourne Japó Takashi Ono Unió Soviètica Yuri Titov Japó Masao Takemoto
1960 Roma Japó Takashi Ono Japó Masao Takemoto Unió Soviètica Boris Shakhlin
1964 Tòquio Unió Soviètica Boris Shakhlin Unió Soviètica Yuri Titov SFR Yugoslavia Miroslav Cerar
1968 Ciutat de Mèxic Japó Akinori Nakayama No es concedí Japó Eizo Kenmotsu
Unió Soviètica Mikhail Voronin
1972 Munic Japó Mitsuo Tsukahara Japó Sawao Kato Japó S. Kasamatsu
1976 Mont-real Japó Mitsuo Tsukahara Japó Eizo Kenmotsu RFA Eberhard Gienger
França Henry Boerio
1980 Moscou Bulgaria (1971-1990) Stoyan Deltchev Unió Soviètica Alexander Dityatin Unió Soviètica Nikolai Andriànov
1984 Los Angeles Japó Shinji Morisue Xina Tong Fei Japó Koji Gushiken
1988 Seül Unió Soviètica Vladimir Artemov No es concedí RDA Holger Behrendt
Unió Soviètica Valeri Liukin Romania (1965-1989) Marius Gherman
1992 Barcelona Estats Units Trent Dimas Equip Unificat Grigory Misutin No es concedí
Alemanya Andreas Wecker
1996 Atlanta Alemanya Andreas Wecker Bulgària Krassimir Dounev Xina Fan Bin
Rússia Alexei Nemov
Bielorússia Vitaly Scherbo
2000 Sydney Rússia Alexei Nemov França Benjamin Varonian Corea del Sud Lee Joo-Hyung
2004 Atenes Itàlia Igor Cassina Estats Units Paul Hamm Japó Isao Yoneda
2008 Pequín Xina Zou Kai Estats Units Jonathan Horton Alemanya F. Hambuechen
2012 Londres Països Baixos Epke Zonderland Alemanya Fabian Hambüchen Xina Zou Kai
Barres paral·leles[modifica | modifica el codi]
Edició Or Argent Bronze
1896 Atenes the German Empire Alfred Flatow Suïssa Louis Zutter No es concedí
1900 París No fou inclòs al programa olímpic
1904 St. Louis Estats Units George Eyser Estats Units Anton Heida Estats Units John Duha
1908–1920 No fou inclòs al programa olímpic
1924 París Suïssa August Güttinger Txecoslovàquia Robert Prazak Italy (1861-1946) Giorgio Zampori
1928 Amsterdam Txecoslovàquia Ladislav Vacha the Kingdom of Yugoslavia Josip Primozic Suïssa Hermann Hänggi
1932 Los Angeles Italy (1861-1946) Romeo Neri Hongria István Pelle Finlàndia Heikki Savolainen
1936 Berlín Alemanya nazi Konrad Frey Suïssa Michael Reusch Alemanya nazi Alfred Schwarzmann
1948 Londres Suïssa Michael Reusch Finlàndia Veikko Huhtanen Suïssa Christian Kipfer
Suïssa Josef Stalder
1952 Hèlsinki Suïssa Hans Eugster Unió Soviètica Viktor Chukarin Suïssa Josef Stalder
1956 Melbourne Unió Soviètica Viktor Chukarin Japó Masami Kubota Japó Takashi Ono
Japó Masao Takemoto
1960 Roma Unió Soviètica Boris Shakhlin Itàlia Giovanni Carminucci Japó Takashi Ono
1964 Tòquio Japó Yukio Endo Japó Shuji Tsurumi Itàlia Franco Menichelli
1968 Ciutat de Mèxic Japó Akinori Nakayama Unió Soviètica Mikhail Voronin Unió Soviètica Viktor Klimenko
1972 Munic Japó Sawao Kato Japó Shigeru Kasamatsu Japó Eizo Kenmotsu
1976 Mont-real Japó Sawao Kato Unió Soviètica Nikolai Andriànov Japó Mitsuo Tsukahara
1980 Moscou Unió Soviètica Alexander Tkachyov Unió Soviètica Alexander Dityatin RDA Roland Brückner
1984 Los Angeles Estats Units Bart Conner Japó Nobuyuki Kajitani Estats Units Mitch Gaylord
1988 Seül Unió Soviètica Vladimir Artemov Unió Soviètica Valeri Liukin RDA Sven Tippelt
1992 Barcelona Equip Unificat Vitaly Scherbo Xina Li Jing Equip Unificat Igor Korobchinsky
Xina Guo Linyao
Japó Masayuki Matsunaga
1996 Atlanta Ucraïna Rustam Sharipov Estats Units Jair Lynch Bielorússia Vitaly Scherbo
2000 Sydney Xina Li Xiaopeng Corea del Sud Lee Joo-Hyung Rússia Alexei Nemov
2004 Atenes Ucraïna Valeri Goncharov Japó Hiroyuki Tomita Xina Li Xiaopeng
2008 Pequín Xina Li Xiaopeng Corea del Sud Yoo Wonchul Uzbekistan Anton Fokin
2012 Londres Xina Feng Zhe Alemanya Marcel Nguyen França Hamilton Sabot
Cavall amb arcs[modifica | modifica el codi]
Edició Or Argent Bronze
1896 Atenes Suïssa Louis Zutter the German Empire Hermann Weingartner No es concedí
1900 París No fou inclòs al programa olímpic
1904 St. Louis Estats Units Anton Heida Estats Units George Eyser Estats Units William Merz
1908–1920 No fou inclòs al programa olímpic
1924 París Suïssa Josef Wilhelm Suïssa Jean Gutweninger Suïssa Antoine Rebetez
1928 Amsterdam Suïssa Hermann Hänggi Suïssa Georges Miez Finlàndia Heikki Savolainen
1932 Los Angeles Hongria István Pelle Italy (1861-1946) Omero Bonoli Estats Units Frank Haubold
1936 Berlín Alemanya nazi Konrad Frey Suïssa Eugen Mack Suïssa Albert Bachmann
1948 London Finlàndia Paavo Aaltonen No es concedí No es concedí
Finlàndia Veikko Huhtanen
Finlàndia Heikki Savolainen
1952 Hèlsinki Unió Soviètica Viktor Chukarin Unió Soviètica Yevgeni Korolkov No es concedí
Unió Soviètica Grant Shaginyan
1956 Melbourne Unió Soviètica Boris Shakhlin Japó Takashi Ono Unió Soviètica Viktor Chukarin
1960 Roma Finlàndia Eugen Ekman No es concedí Japó Shuji Tsurumi
Unió Soviètica Boris Shakhlin
1964 Tòquio SFR Yugoslavia Miroslav Cerar Japó Shuji Tsurumi Unió Soviètica Yuri Tsapenko
1968 Ciutat de Mèxic SFR Yugoslavia Miroslav Cerar Finlàndia Olli Laiho Unió Soviètica Mikhail Voronin
1972 Munic Unió Soviètica Viktor Klimenko Japó Sawao Kato Japó Eizo Kenmotsu
1976 Mont-real Hongria Zoltan Magyar Japó Eizo Kenmotsu Unió Soviètica Nikolai Andriànov
RDA Michael Nikolay
1980 Moscou Hongria Zoltan Magyar Unió Soviètica Alexander Dityatin RDA Michael Nikolay
1984 Los Angeles Xina Li Ning No es concedí Estats Units Timothy Daggett
Estats Units Peter Vidmar
1988 Seül Unió Soviètica Dmitri Bilozertxev No es concedí No es concedí
Hongria Zsolt Borkai
Bulgaria (1971-1990) Lubomir Geraskov
1992 Barcelona Corea del Nord Pae Gil-Su No es concedí Alemanya Andreas Wecker
Equip Unificat Vitaly Scherbo
1996 Atlanta Suïssa Donghua Li Romania Marius Urzică Rússia Alexei Nemov
2000 Sydney Romania Marius Urzică França Eric Poujade Rússia Alexei Nemov
2004 Atenes Xina Teng Haibin Romania Marius Urzică Japó Takehiro Kashima
2008 Pequín Xina Xiao Qin Croàcia Filip Ude Regne Unit Louis Smith
2012 Londres Hongria Kristián Berki Regne Unit Louis Smith Regne Unit Max Whitlock
Anelles[modifica | modifica el codi]
Edició Or Argent Bronze
1896 Atenes Greece (1828-1978) Ioannis Mitropoulos the German Empire H. Weingärtner Greece (1828-1978) Petros Persakis
1900 París No fou inclòs al programa olímpic
1904 St. Louis Estats Units Herman Glass Estats Units William Merz Estats Units Emil Voigt
1908–1920 No fou inclòs al programa olímpic
1924 París Italy (1861-1946) Francesco Martino Txecoslovàquia Robert Prazak Txecoslovàquia Ladislav Vacha
1928 Amsterdam the Kingdom of Yugoslavia Leon Štukelj Txecoslovàquia Ladislav Vacha Txecoslovàquia Emanuel Loffler
1932 Los Angeles Estats Units George Gulack Estats Units William Denton Italy (1861-1946) Giovanni Lattuada
1936 Berlín Txecoslovàquia Alois Hudec the Kingdom of Yugoslavia Leon Štukelj Alemanya nazi Matthias Volz
1948 Londres Suïssa Karl Frei Suïssa Michael Reusch Txecoslovàquia Zdenek Ruzicka
1952 Hèlsinki Unió Soviètica Grant Shaginyan Unió Soviètica Viktor Chukarin Suïssa Hans Eugster
Unió Soviètica Dmitri Leonkin
1956 Melbourne Unió Soviètica Albert Azaryan Unió Soviètica Valentin Muratov Japó Masao Takemoto
Japó Masami Kubota
1960 Roma Unió Soviètica Albert Azaryan Unió Soviètica Boris Shakhlin Bulgaria (1948-1967) Velik Kapsazov
Japó Takashi Ono
1964 Tòquio Japó Takuji Hayata Itàlia Franco Menichelli Unió Soviètica Boris Shakhlin
1968 Ciutat de Mèxic Japó Akinori Nakayama Unió Soviètica Mikhail Voronin Japó Sawao Kato
1972 Munic Japó Akinori Nakayama Unió Soviètica Mikhail Voronin Japó Mitsuo Tsukahara
1976 Mont-real Unió Soviètica Nikolai Andriànov Unió Soviètica Alexander Dityatin Romania (1965-1989) Danut Grecu
1980 Moscou Unió Soviètica Alexander Dityatin Unió Soviètica Alexander Tkachyov Txecoslovàquia Jiri Tabak
1984 Los Angeles Japó Koji Gushiken No es concedí Estats Units Mitch Gaylord
Xina Li Ning
1988 Seül RDA Holger Behrendt No es concedí RDA Sven Tippelt
Unió Soviètica Dmitri Bilozertxev
1992 Barcelona Equip Unificat Vitaly Scherbo Xina Li Jing Alemanya Andreas Wecker
1996 Atlanta Itàlia Jury Chechi Romania Dan Burinca No es concedí
Hongria Szilveszter Csollány
2000 Sydney Hongria Szilveszter Csollány Grècia D. Tampakos Bulgària Jordan Jovtchev
2004 Atenes Grècia Dimosthenis Tampakos Bulgària Jordan Jovtchev Itàlia Jury Chechi
2008 Pequín Xina Chen Yibing Xina Yang Wei Ucraïna Oleksandr Vorobiov
2012 Londres Brasil Arthur Zanetti Xina Chen Yibing Itàlia Matteo Morandi
Salt[modifica | modifica el codi]
Edició Or Argent Bronze
1896 Atenes the German Empire Carl Schuhmann Suïssa Louis Zutter the German Empire H. Weingärtner
1900 París No fou inclòs al programa olímpic
1904 St. Louis Estats Units George Eyser Estats Units Anton Heida Estats Units William Merz
1908–1920 No fou inclòs al programa olímpic
1924 París Estats Units Frank Kriz Txecoslovàquia Jan Koutny Txecoslovàquia Bohumil Morkovsky
1928 Amsterdam Suïssa Eugen Mack Txecoslovàquia Emanuel Löffler the Kingdom of Yugoslavia Stane Derganc
1932 Los Angeles Italy (1861-1946) Savino Guglielmetti Estats Units Alfred Jochim Estats Units Edward Carmichael
1936 Berlín Alemanya nazi Alfred Schwarzmann Suïssa Eugen Mack Alemanya nazi Matthias Volz
1948 Londres Finlàndia Paavo Aaltonen Finlàndia Olavi Rove Hungary (1946-1949, 1956-1957) János Klencs
Hungary (1946-1949, 1956-1957) Ferenc Pataki
Txecoslovàquia Leo Sotornik
1952 Hèlsinki Unió Soviètica Viktor Chukarin Japó Masao Takemoto Japó Takashi Ono
Japó Tadao Uesako
1956 Melbourne Alemanya Helmut Bantz No es concedí Unió Soviètica Yuri Titov
Unió Soviètica Valentin Muratov
1960 Roma Japó Takashi Ono No es concedí Unió Soviètica Vladimir Portnoi
Unió Soviètica Boris Shakhlin
1964 Tòquio Japó Haruhiro Yamashita Unió Soviètica Viktor Lisitsky Finlàndia Hannu Rantakari
1968 Ciutat de Mèxic Unió Soviètica Mikhail Voronin Japó Yukio Endo Unió Soviètica Sergei Diomidov
1972 Munic RDA Klaus Köste Unió Soviètica Viktor Klimenko Unió Soviètica Nikolai Andriànov
1976 Mont-real Unió Soviètica Nikolai Andriànov Japó Mitsuo Tsukahara Japó Hiroshi Kajiyama
1980 Moscou Unió Soviètica Nikolai Andriànov Unió Soviètica Alexander Dityatin RDA Roland Brückner
1984 Los Angeles Xina Lou Yun Estats Units Mitch Gaylord No es concedí
Japó Koji Gushiken
Xina Li Ning
Japó Shinji Morisue
1988 Seül Xina Lou Yun RDA Sylvio Kroll Corea del Sud Park Jong-Hoon
1992 Barcelona Equip Unificat Vitaly Scherbo Equip Unificat Grigory Misutin Corea del Sud Yoo Ok Ryul
1996 Atlanta Rússia Alexei Nemov Corea del Sud Yeo Hong-Chul Bielorússia Vitaly Scherbo
2000 Sydney Espanya Gervasi Deferr Rússia Alexey Bondarenko Polònia Leszek Blanik
2004 Atenes Espanya Gervasi Deferr Letònia Jevgēņijs Saproņenko Romania Marian Dragulescu
2008 Pequín Polònia Leszek Blanik França Thomas Bouhail Rússia Anton Golotsutskov
2012 Londres Corea del Sud Yang Hak-Seon Rússia Denis Ablyazin Ucraïna Igor Radivilov

Gimnàstica de trampolí[modifica | modifica el codi]

Prova individual[modifica | modifica el codi]
Edició Or Argent Bronze
2000 Sydney Rússia Alexander Moskalenko Austràlia Ji Wallace Canadà Mathieu Turgeon
2004 Atenes Ucraïna Yuri Nikitin Rússia Alexander Moskalenko Alemanya Henrik Stehlik
2008 Pequín Xina Lu Chunlong Canadà Jason Burnett Xina Dong Dong
2012 Londres Xina Dong Dong Rússia Dmitri Ushakov Xina Lu Chunlong

Programa eliminat[modifica | modifica el codi]

Gimnàstica artística[modifica | modifica el codi]

Barra fixa per equips[modifica | modifica el codi]
Edició Or Argent Bronze
1896 Atenes the German Empire Alemanya
Fritz Hoffmann
Konrad Böcker
Alfred Flatow
Gustav Flatow
Georg Hillmar
Fritz Manteuffel
Karl Neukirch
Richard Röstel
Gustav Schuft
Carl Schuhmann
Hermann Weingärtner
No es concedí No es concedí
Barres paral·leles per equip[modifica | modifica el codi]
Edició Or Argent Bronze
1896 Atenes the German Empire Alemanya
Fritz Hoffmann
Konrad Böcker
Alfred Flatow
Gustav Flatow
Georg Hillmar
Fritz Manteuffel
Karl Neukirch
Richard Röstel
Gustav Schuft
Carl Schuhmann
Hermann Weingärtner
Greece (1828-1978) Grècia
Sotirios Athanasopoulos
Nikolaos Andriakopoulos
Petros Persakis
Thomas Xenakis[1]
Greece (1828-1978) Grècia
Ioannis Chrysafis
Ioannis Mitropoulos
Dimitrios Loundras
Filippos Karvelas[2]
Escalada de corda[modifica | modifica el codi]
Edició Or Argent Bronze
1896 Atenes Greece (1828-1978) Nicolaos Andriakopoulos Greece (1828-1978) Thomas Xenakis the German Empire Fritz Hoffmann
1900 París No fou inclòs al programa olímpic
1904 St. Louis Estats Units George Eyser Estats Units Charles Krause Estats Units Emil Voigt
1908–1920 No fou inclòs al programa olímpic
1924 París Txecoslovàquia Bedrich Supcik França Albert Seguin Suïssa August Güttinger
Txecoslovàquia Ladislav Vacha
1928 Amsterdam No fou inclòs al programa olímpic
1932 Los Angeles Estats Units Raymond Bass Estats Units William Galbraith Estats Units Thomas Connolly
Exercicis de maces[modifica | modifica el codi]
Edició Or Argent Bronze
1904 St. Louis Estats Units Edward Hennig Estats Units Emil Voigt Estats Units Ralph Wilson
Combinada[modifica | modifica el codi]
Edició Or Argent Bronze
1904 St. Louis Estats Units Anton Heida Estats Units George Eyser Estats Units William Merz
Triatló[modifica | modifica el codi]
Edició Or Argent Bronze
1904 St. Louis Suïssa Adolf Spinnler Estats Units Julius Lenhart the German Empire Wilhelm Weber
Equips sistema lliure[modifica | modifica el codi]
Edició Or Argent Bronze
1912 Estocolm Noruega Noruega
Isak Abrahamsen
Hans Beyer
Hartmann Bjørnsen
Alfred Engelsen
Bjarne Johnsen
Sigurd Jørgensen
Knud Leonard Knudsen
Alf Lie
Rolf Lie
Tor Lund
Petter Martinsen
Per Mathiesen
Jacob Opdahl
Nils Opdahl
Bjarne Pettersen
Frithjof Sælen
Øistein Schirmer
Georg Selenius
Sigvard Sivertsen
Robert Sjursen
Einar Strøm
Gabriel Thorstensen
Thomas Thorstensen
Nils Voss
Gran Ducat de Finlàndia Finlàndia
Kaarlo Ekholm
Eino Forsström
Eero Hyvärinen
Mikko Hyvärinen
Tauno Ilmoniemi
Ilmari Keinänen
Jalmari Kivenheimo
Karl Lund
Aarne Pelkonen
Ilmari Pernaja
Arvid Rydman
Eino Saastamoinen
Aarne Salovaara
Heikki Sammallahti
Hannes Sirola
Klaus Suomela
Lauri Tanner
Väinö Tiiri
Kaarlo Vähämäki
Kaarlo Vasama
Dinamarca Dinamarca
Axel Andersen
Hjalmart Andersen
Halvor Birch
Wilhelm Grimmelmann
Arvor Hansen
Christian Hansen
Marius Hansen
Charles Jensen
Hjalmar Peter Johansen
Poul Jørgensen
Carl Krebs
Vigo Madsen
Lukas Nielsen
Rikard Nordstrøm
Steen Olsen
Oluf Olsson
Carl Pedersen
Oluf Pedersen
Niels Petersen
Christian Svendsen
1920 Anvers Dinamarca Dinamarca
Georg Albertsen
Rudolf Andersen
Viggo Dibbern
Fritz Eisenöe[3]
Aage Frandsen
Hans Trier Hansen[3]
Hugo Helsten[4]
Harry Holm
Herold Jansson[4]
Robert Johnsen
Christian Juhl
Vilhelm Lange
Svend Madsen
Peder Marcussen[4]
Peder Møller
Lukas Nielsen[3]
Niels Turin Nielsen
Oluf Olsen[3]
Steen Olsen
Christian Petersen
Hans Rønne
Harry Sørensen
Christian Thomas
Knud Vermehren
Noruega Noruega
Alf Aanning
Karl Aas
Jørgen Andersen
Gustav Bayer
Jørgen Bjørnstad
Asbjørn Bodahl
Eilert Bøhm
Trygve Bøyesen
Ingolf Davidsen
Håkon Endreson
Jacob Erstad
Harald Færstad
Hermann Helgesen
Petter Hol
Otto Johannessen
John Anker Johansen
Torbjørn Kristoffersen
Henrik Nielsen
Jacob Opdahl
Arthur Rydstrøm
Frithjof Sælen
Bjørn Skjærpe
Wilhelm Steffensen
Olav Sundal
Reidar Tønsberg
Lauritz Wigand-Larsen
No es concedí
Equips sistema suec[modifica | modifica el codi]
Edició Or Argent Bronze
1912 Estocolm Suècia Suècia
Per Bertilsson
Carl-Ehrenfried Carlberg
Nils Granfelt
Curt Hartzell
Oswald Holmberg
Anders Hylander
Axel Janse
Boo Kullberg
Sven Landberg
Per Nilsson
Benkt Norelius
Axel Norling
Daniel Norling
Sven Rosén
Nils Silfverskiöld
Carl Silfverstrand
John Sörenson
Yngve Stiernspetz
Carl-Erik Svensson
Karl Johan Svensson
Knut Torell
Edward Wennerholm
Claes Wersäll
David Wiman
Dinamarca Dinamarca
Peter Andersen
Valdemar Bøggild
Søren Peter Christensen
Ingvald Eriksen
George Falcke
Torkild Garp
Hans Trier Hansen
Johannes Hansen
Rasmus Hansen
Jens Kristian Jensen
Søren Alfred Jensen
Karl Kirk
Jens Kirkegaard
Olaf Kjems
Carl Larsen
Jens Peter Laursen
Marius Lefèrve
Povl Mark
Einar Olsen
Hans Pedersen
Hans Eiler Pedersen
Olaf Pedersen
Peder Larsen Pedersen
Aksel Sørensen
Martin Thau
Søren Thorborg
Kristen Vadgaard
Johannes Vinther
Noruega Noruega
Arthur Amundsen
Jørgen Andersen
Trygve Bøyesen
Georg Brustad
Conrad Christensen
Oscar Engelstad
Marius Eriksen
Axel Henry Hansen
Petter Hol
Eugen Ingebretsen
Olaf Ingebretsen
Olof Jacobsen
Erling Jensen
Thor Jensen
Frithjof Olsen
Oscar Olstad
Edvin Paulsen
Carl Alfred Pedersen
Paul Pedersen
Rolf Robach
Sigurd Smebye
Torleif Torkildsen
1920 Anvers Suècia Suècia
Fausto Acke
Albert Andersson
Arvid Andersson-Holtman
Helge Bäckander
Bengt Bengtsson
Fabian Biörck
Erik Charpentier
Sture Ericsson-Ewréus
Konrad Granström
Helge Gustafsson
Åke Häger
Ture Hedman
Sven Johnson[4]
Sven-Olof Jonsson
Karl Lindahl
Edmund Lindmark
Bengt Mohrberg
Frans Persson
Klas Särner
Curt Sjöberg
Gunnar Söderlindh
John Sörenson
Erik Svensén
Gösta Törner
Dinamarca Dinamarca
Johannes Birk
Frede Hansen
Frederik Hansen
Kristian Hansen
Hans Jakobsen
Aage Jørgensen
Alfred Frøkjær Jørgensen
Alfred Ollerup Jørgensen
Arne Jørgensen
Knud Kirkeløkke
Jens Lambæk
Kristian Larsen
Kristian Madsen
Niels Erik Nielsen
Niels Kristian Nielsen
Dynes Pedersen
Hans Pedersen
Johannes Pedersen
Peter Dorf Pedersen
Rasmus Rasmussen
Hans Christian Sørensen
Hans Laurids Sørensen
Søren Sørensen
Georg Vest[4]
Aage Walther
Bèlgica Bèlgica
Paul Arets
Léon Bronckaert
Léopold Clabots
Jean-Baptiste Claessens
Léon Darrien
Lucien Dehoux
Ernest Deleu
Émile Duboisson
Ernest Dureuil
Joseph Fiems
Marcel Hansen
Louis Henin
Omer Hoffman
Félix Logiest
Charles Marschaelcke
René Paenhuysen
Arnold Pierrot
René Pinchart
Gaspar Pirotte
Augustien Pluys
Léopold Son
Édouard Taeymans
Pierre Thiriar
Henri Verhavert
Salt sobre cavall lateral[modifica | modifica el codi]
Edició Or Argent Bronze
1924 París França Albert Seguin França Francois Gangloff No es concedí
França Jean Gounot
Llançament de maces[modifica | modifica el codi]
Edició Or Argent Bronze
1932 Los Angeles Estats Units George Roth Estats Units Philip Erenberg Estats Units William Kuhlemeier
Tumbling[modifica | modifica el codi]
Edició Or Argent Bronze
1932 Los Angeles Estats Units Rowland Wolfe Estats Units Edward Gross Estats Units William Herrmann

Notes[modifica | modifica el codi]

  1. També inclou 29 gimnastes més dels quals no es coneixen el nom.
  2. També inclou 15 gimnastes més dels quals no es coneixen el nom.
  3. 3,0 3,1 3,2 3,3 Aquests gimnastes són els únics que apareixen a la Base de dades del Comitè Internacional Olímpic.
  4. 4,0 4,1 4,2 4,3 4,4 Aquests gimnastes són esmentats en aparèixer a databaseOlympics.com.

Vegeu també[modifica | modifica el codi]

Enllaços externs[modifica | modifica el codi]