Plantilles de la Copa del Món de futbol de 1950

De Viquipèdia
Dreceres ràpides: navegació, cerca

Plantilles oficials de les seleccions classificades per la fase final de la Copa del Món de Futbol 1950 del Brasil. Fou el primer mundial on els jugadors portaven número al darrere de la samarreta (permès des de 1944), tot i que no totes les seleccions els van assignar (no fou obligatori fins al 1954). En aquestes llistes estan ordenats per nom. Els equips participants són (cliqueu sobre el país per accedir a la plantilla):

Equips participants
Brasil Brasil Suïssa Suïssa Iugoslàvia Iugoslàvia Mèxic Mèxic
Espanya Espanya Anglaterra Anglaterra Xile Xile Estats Units Estats Units
Suècia Suècia Itàlia Itàlia Paraguai Paraguai Uruguai Uruguai
Bolívia Bolívia


Brasil[modifica | modifica el codi]

# Posició Nom Naixement P. Sel. Club
- Davanter Adãozinho 2 d'abril 1924 - Internacional Brasil
- Davanter Ademir 8 de novembre 1922 - Vasco da Gama Brasil
- Davanter Alfredo 1 de gener 1920 - Vasco da Gama Brasil
- Defensa Augusto 22 d'octubre 1920 - Vasco da Gama Brasil
- Davanter Baltazar 14 de gener 1926 - Corinthians Brasil
- Porter Barbosa 27 de març 1921 - Vasco da Gama Brasil
- Migcampista Bauer 21 de novembre 1925 - São Paulo FC Brasil
- Migcampista Bigode 4 d'abril 1922 - Flamengo Brasil
- Porter Castilho 27 de novembre 1927 - Fluminense Brasil
- Davanter Chico 7 de gener 1922 - Vasco da Gama Brasil
- Migcampista Danilo 3 de desembre 1920 - Vasco da Gama Brasil
- Defensa Ely 14 de maig 1921 - Vasco da Gama Brasil
- Davanter Friaça 20 d'octubre 1924 - São Paulo FC Brasil
- Davanter Jair 21 de març 1921 - Palmeiras Brasil
- Defensa Juvenal 27 de novembre 1923 - Flamengo Brasil
- Davanter Maneca 28 de gener 1926 - Vasco da Gama Brasil
- Defensa Nena 27 de març 1921 - Internacional Brasil
- Defensa Nílton Santos 16 de maig 1927 - Botafogo Brasil
- Migcampista Noronha 25 de setembre 1918 - São Paulo FC Brasil
- Davanter Rodrigues 27 de juny 1925 - Fluminense Brasil
- Migcampista Rui 2 d'agost 1922 - São Paulo FC Brasil
- Davanter Zizinho 14 de setembre 1922 - Bangu AC Brasil
Ent. Flávio Costa

Suïssa[modifica | modifica el codi]

# Posició Nom Naixement P. Sel. Club
- Davanter Charles Antenen 3 de novembre 1929 - FC La Chaux-de-Fonds Suïssa
- Davanter René Bader 7 d'agost 1922 - FC Basel Suïssa
- Davanter Walter Beerli 1928 - Young Boys Bern Suïssa
- Davanter Alfred Bickel 2 de maig 1918 - Grasshoppers Club Zurich Suïssa
- Defensa Roger Bocquet 9 d'abril 1921 - Lausanne-Sport Suïssa
- Porter Eugen Corrodi 2 de juliol 1922 - FC Lugano Suïssa
- Migcampista Oliver Eggimann 6 d'agost 1921 - Servette FC Suïssa
- Davanter Jacques Fatton 19 de desembre 1925 - Servette FC Suïssa
- Davanter Hans-Peter Friedländer 6 de novembre 1920 - Lausanne-Sport Suïssa
- Defensa Rudolf Gyger 16 d'abril 1920 - Cantonal Neuchâtel Suïssa
- Porter Adolphe Hug 23 de setembre 1923 - Urania Genève Suïssa
- Defensa Wilhelm Kernen 6 d'agost1929 - FC La Chaux-de-Fonds Suïssa
- Defensa Gerhard Lusenti 24 d'abril 1921 - AC Bellinzona Suïssa
- Defensa André Neury 3 de setembre 1921 - FC Locarno Suïssa
- Migcampista Roger Quinche 22 de juliol 1922 - Young Boys Bern Suïssa
- Defensa Kurt Rey 1923 - SC YF Juventus Suïssa
- Davanter Walter Schneiter - FC Zurich Suïssa
- Davanter Hans Siegenthaler 1923 - SC YF Juventus Suïssa
- Defensa Felice Soldini 1915 - AC Bellinzona Suïssa
- Defensa Willi Steffen 24 de maig 1923 - Cantonal Neuchâtel Suïssa
- Porter Georges Stuber 11 de maig 1925 - Lausanne-Sport Suïssa
- Davanter Jean Tamini 9 de desembre 1919 - Servette FC Suïssa
Ent. Franco Andreoli

Iugoslàvia[modifica | modifica el codi]

# Posició Nom Naixement P. Sel. Club
- Davanter Aleksandar Atanacković 29 d'abril 1920 - Partizan Belgrad Iugoslàvia
- Porter Vladimir Beara 2 de novembre 1928 - Hajduk Split Iugoslàvia
- Davanter Stjepan Bobek 3 de desembre 1923 - Partizan Belgrad Iugoslàvia
- Defensa Božo Broketa 24 de desembre 1921 - Hajduk Split Iugoslàvia
- Davanter Željko Čajkovski 5 de maig 1925 - Dinamo Zagreb Iugoslàvia
- Defensa Zlatko Čajkovski 24 de gener 1923 - Partizan Belgrad Iugoslàvia
- Defensa Ratko Čolić 17 de març 1918 - Partizan Belgrad Iugoslàvia
- Migcampista Predrag Đajić 1 de maig 1922 - Crvena Zvezda Belgrad Iugoslàvia
- Davanter Vladimir Firm 1923 - Partizan Belgrad Iugoslàvia
- Defensa Ivan Horvat 16 de juliol 1926 - Dinamo Zagreb Iugoslàvia
- Migcampista Miodrag Jovanović 18 de setembre 1925 - Partizan Belgrad Iugoslàvia
- Migcampista Ervin Katnić - Hajduk Split Iugoslàvia
- Davanter Prvoslav Mihajlović 13 d'abril 1921 - Partizan Belgrad Iugoslàvia
- Davanter Rajko Mitić 6 de setembre 1922 - Crvena Zvezda Belgrad Iugoslàvia
- Porter Srđan Mrkušić 26 de juny 1915 - Crvena Zvezda Belgrad Iugoslàvia
- Davanter Tihomir Ognjanov 2 de març 1927 - Crvena Zvezda Belgrad Iugoslàvia
- Migcampista Bela Palfi 16 de febrer 1923 - Crvena Zvezda Belgrad Iugoslàvia
- Migcampista Ivo Radovniković - Hajduk Split Iugoslàvia
- Defensa Branislav Stanković 31 d'octubre 1921 - Crvena Zvezda Belgrad Iugoslàvia
- Davanter Kosta Tomašević 26 de maig 1924 - Crvena Zvezda Belgrad Iugoslàvia
- Davanter Bernard Vukas 1 de maig 1927 - Hajduk Split Iugoslàvia
- Migcampista Siniša Zlatković - Crvena Zvezda Belgrad Iugoslàvia
Ent. Milorad Arsenijević

Mèxic[modifica | modifica el codi]

# Posició Nom Naixement P. Sel. Club
- Davanter José Luis Borbolla 31 de gener 1920 - Club América Mèxic
- Porter Antonio Carbajal 7 de juny 1929 - Real Club España Mèxic
- Davanter Horacio Casarín 25 de maig 1918 - Real Club España Mèxic
- Porter Raúl Córdoba - San Sebastian Leon Mèxic
- Migcampista Samuel Cuburu 20 de febrer 1928 - FC Puebla Mèxic
- Migcampista Antonio Flores 13 de juliol 1923 - CF Atlas Mèxic
- Defensa Gregorio Gómez 26 de juny 1924 - Deportivo Guadalajara Mèxic
- Migcampista Carlos Guevara - Asturias Mèxic
- Defensa Manuel Gutiérrez 8 d'abril 1920 - Club América Mèxic
- Migcampista Francisco Hernández - CD Zacatapec Mèxic
- Defensa Alfonso Montemayor 28 d'abril 1922 - FC Leon Mèxic
- Davanter José Naranjo 19 de març 1926 - Oro Guadalajara Mèxic
- Davanter Leonardo Navarro - FC Atlante Mèxic
- Migcampista Mario Ochoa 1927 - Club América Mèxic
- Migcampista Héctor Ortíz 20 de desembre 1928 - Marte Mèxic
- Migcampista Mario Pérez Plascencia 19 de febrer 1927 - Marte Mèxic
- Davanter Max Prieto - Deportivo Guadalajara Mèxic
- Defensa José Antonio Roca 24 de maig 1928 - Necaxa Mèxic
- Defensa Rodrígo Ruíz 14 d'abril 1923 - Deportivo Guadalajara Mèxic
- Davanter Carlos Septién 18 de gener 1923 - Real Club España Mèxic
- Davanter Guadelupe Velázquez 12 d'agost 1923 - FC Puebla Mèxic
- Defensa Felipe Zetter 3 de juliol 1923 - CF Atlas Mèxic
Ent. Octavio Vial

Espanya[modifica | modifica el codi]

# Posició Nom Naixement P. Sel. Club
- Porter Juan Acuña 11 de gener 1923 - Deportivo de La Coruña Espanya
- Defensa Gabriel Alonso 9 de novembre 1923 - Celta de Vigo Espanya
- Defensa Francisco Antúnez 1 de novembre 1922 - CF Sevilla Espanya
- Defensa Vicente Asensi 28 de gener 1919 - València CF País Valencià
- Davanter Estanislau Basora 18 de novembre 1926 - FC Barcelona Catalunya
- Davanter César 29 de juny 1920 - FC Barcelona Catalunya
- Davanter Agustín Gaínza 28 de maig 1922 - Atlético Bilbao Espanya
- Defensa Josep Gonzalvo 16 de gener 1920 - FC Barcelona Catalunya
- Migcampista Marià Gonzalvo 22 de març 1922 - FC Barcelona Catalunya
- Davanter Rosendo Hernández 1 de març 1921 - RCD Espanyol Catalunya
- Davanter Silvestre Igoa 5 de setembre 1920 - València CF País Valencià
- Porter Ignacio Eizaguirre 7 de novembre 1920 - València CF País Valencià
- Davanter Josep Juncosa 2 de febrer 1922 - Atlético Madrid Espanya
- Defensa Rafael Lesmes 9 de novembre 1926 - Valladolid Espanya
- Davanter Luis Molowny 12 de maig 1925 - Real Madrid Espanya
- Migcampista Nando 1 de febrer 1921 - Atlético Bilbao Espanya
- Davanter José Luis Panizo 12 de gener 1922 - Atlético Bilbao Espanya
- Defensa Josep Parra 28 d'agost 1925 - RCD Espanyol Catalunya
- Migcampista Antoni Puchades 4 de juny 1925 - València CF País Valencià
- Porter Antoni Ramallets 4 de juny 1924 - FC Barcelona Catalunya
- Defensa Alfonso Silva 19 de març 1926 - Atlético Madrid Espanya
- Davanter Zarra 30 de gener 1921 - Atlético Bilbao Espanya
Ent. Guillermo Eizaguirre

Anglaterra[modifica | modifica el codi]

# Posició Nom Naixement P. Sel. Club
- Defensa John Aston 2 de setembre 1921 - Manchester United Anglaterra
- Migcampista Eddie Baily 6 d'agost 1925 - Tottenham Hotspur Anglaterra
- Davanter Roy Bentley 17 de maig 1924 - Chelsea Anglaterra
- Migcampista Henry Cockburn 14 de setembre 1921 - Manchester United Anglaterra
- Migcampista Jimmy Dickinson 24 d'abril 1925 - Portsmouth Anglaterra
- Porter Ted Ditchburn 24 d'octubre 1921 - Tottenham Hotspur Anglaterra
- Defensa Bill Eckersley 16 de juliol 1925 - Blackburn Rovers Anglaterra
- Davanter Tom Finney 5 d'abril 1922 - Preston North End Anglaterra
- Migcampista Laurie Hughes 2 de març 1924 - Liverpool Anglaterra
- Davanter Wilf Mannion 16 de maig 1918 - Middlesbrough Anglaterra
- Davanter Stanley Matthews 1 de febrer 1915 - Blackpool Anglaterra
- Davanter Jackie Milburn 11 de maig 1924 - Newcastle United Anglaterra
- Davanter Stan Mortensen 26 de maig 1921 - Blackpool Anglaterra
- Davanter Jimmy Mullen 6 de gener 1923 - Wolverhampton Wanderers Anglaterra
- Migcampista Bill Nicholson 26 de gener 1919 - Tottenham Hotspur Anglaterra
- Defensa Alf Ramsey 22 de gener 1920 - Tottenham Hotspur Anglaterra
- Defensa Laurie Scott 23 d'abril 1917 - Arsenal Anglaterra
- Defensa Jim Taylor 5 de novembre 1917 - Fulham Anglaterra
- Migcampista Willie Watson 7 de març 1920 - Sunderland Anglaterra
- Porter Bert Williams 31 de gener 1920 - Wolverhampton Wanderers F.C. Anglaterra
- Defensa Billy Wright 6 de febrer 1924 - Wolverhampton Wanderers Anglaterra
Ent. Walter Winterbottom

Xile[modifica | modifica el codi]

# Posició Nom Naixement P. Sel. Club
- Defensa Manuel Álvarez 23 de maig 1928 - Club Deportivo Universidad Católica Xile
- Migcampista Miguel Busquet 15 d'octubre 1920 - CF Universidad de Chile Xile
- Migcampista Fernando Campos - Colo-Colo Xile
- Migcampista Hernán Carvallo 19 d'agost 1922 - Club Deportivo Universidad Católica Xile
- Davanter Atilio Cremaschi 8 de març 1923 - Unión Española Xile
- Davanter Guillermo Díaz 29 de desembre 1930 - Club de Deportes Santiago Wanderers Xile
- Defensa Arturo Farías 1 de novembre 1927 - Colo-Colo Xile
- Defensa Miguel Flores - CF Universidad de Chile Xile
- Davanter Carlos Ibáñez 30 de novembre 1931 - Magallanes Xile
- Davanter Raymundo Infante - Club Deportivo Universidad Católica Xile
- Porter Sergio Livingstone 26 de març 1920 - Club Deportivo Universidad Católica Xile
- Defensa Manuel Machuca 1934 - Colo-Colo Xile
- Davanter Luis Mayanés 15 de gener 1925 - CF Universidad de Chile Xile
- Davanter Manuel Muñoz - Colo-Colo Xile
- Davanter Andrés Prieto 19 de desembre 1928 - Club Deportivo Universidad Católica Xile
- Porter René Quitral - Club de Deportes Santiago Wanderers Xile
- Davanter Fernando Riera 27 de juny 1920 - Club Deportivo Universidad Católica Xile
- Davanter George Robledo 14 d'abril 1926 - Newcastle United F.C. Anglaterra
- Migcampista Carlos Rojas 1928 - Unión Española Xile
- Defensa Fernando Roldán 1921 - Club Deportivo Universidad Católica Xile
- Migcampista Osvaldo Saez - Colo-Colo Xile
- Defensa Francisco Urroz - Colo-Colo Xile
Ent. Arturo Bucciardi

Estats Units[modifica | modifica el codi]

# Posició Nom Naixement P. Sel. Club
- Defensa Robert Annis 5 de setembre 1928 - St. Louis Simpkins-Ford Estats Units
- Migcampista Walter Bahr 1 d'abril 1927 - Philadelphia Nationals Estats Units
- Porter Frank Borghi 9 d'abril 1925 - St. Louis Simpkins-Ford Estats Units
- Migcampista Charlie Colombo 20 de juliol 1920 - St. Louis Simpkins-Ford Estats Units
- Defensa Geoff Coombes 23 d'abril 1919 - Chicago Vikings Estats Units
- Davanter Robert Craddock 5 de setembre 1923 - Pittsburgh Harmarville S.C. Estats Units
- Davanter Nicholas DiOrio 4 de febrer 1921 - Pittsburgh Harmarville S.C. Estats Units
- Davanter Joe Gaetjens 19 de març 1924 - New York Brookhattan Estats Units
- Porter Gino Gardassanich 26 de novembre 1922 - Chicago Slovaks Estats Units
- Defensa Harry Keough 15 de novembre 1927 - St. Louis McMahon Estats Units
- Defensa Joe Maca 28 de setembre 1920 - Brooklyn Hispano Estats Units
- Migcampista Ed McIlvenny 21 d'octubre 1924 - Philadelphia Nationals Estats Units
- Davanter Gino Pariani 21 de febrer 1928 - St. Louis Simpkins-Ford Estats Units
- Davanter Ed Souza 22 de setembre 1921 - Fall River Ponta Delgada S.C. Estats Units
- Davanter John Souza 12 de juliol 1920 - Fall River Ponta Delgada S.C. Estats Units
- Davanter Frank Wallace 15 de juliol 1922 - St. Louis Simpkins-Ford Estats Units
- Davanter Adam Wolanin 13 de novembre 1919 - Chicago Eagles Estats Units
Ent. William Jeffrey

Suècia[modifica | modifica el codi]

# Posició Nom Naixement P. Sel. Club
- Migcampista Olle Åhlund 22 d'agost 1920 - Degerfors IF Suècia
- Defensa Sune Andersson 22 de febrer 1921 - AIK Stockholm Suècia
* Davanter Bengt Berndtsson 26 de gener 1933 - Göteborg Suècia
- Defensa Ivan Bodin - AIK Stockholm Suècia
- Migcampista Ingvar Gärd 6 d'octubre 1921 - Malmö FF Suècia
- Davanter Hasse Jeppson 10 de maig 1925 - IF Djurgardens Stockholm Suècia
- Migcampista Gunnar Johansson 29 de febrer 1924 - GAIS Suècia
- Davanter Egon Jönsson 6 de desembre 1926 - Malmö FF Suècia
- Porter Torsten Lindberg 14 d'abril 1917 - IFK Norrkoping Suècia
* Defensa Arne Månsson - Malmö FF Suècia
- Davanter Bror Mellberg 9 de desembre 1923 - AIK Stockholm Suècia
- Defensa Erik Nilsson 6 d'agost 1916 - Malmö FF Suècia
- Davanter Stellan Nilsson 28 de maig 1922 - Malmö FF Suècia
- Migcampista Gunnar Nordahl 19 d'octubre 1921 - AC Milan Itàlia
- Davanter Karl-Erik Palmér 17 d'abril 1929 - Malmö FF Suècia
- Davanter Ingvar Rydell 7 de maig 1922 - Malmö FF Suècia
- Defensa Lennart Samuelsson 7 de juliol 1924 - IF Elfsborg Boras Suècia
- Davanter Lennart Skoglund 24 de desembre 1929 - AIK Stockholm Suècia
- Davanter Stig Sundqvist 19 de juliol 1922 - IFK Norrkoping Suècia
- Curt Svensson - IS Halmia Suècia
- Porter Kalle Svensson 11 de novembre 1925 - Helsingborgs IF Suècia
- Porter Tore Svensson 6 de desembre 1927 - Malmö FF Suècia
- Davanter Börje Tapper 20 de maig 1922 - Malmö FF Suècia
Ent. Anglaterra George Raynor

Itàlia[modifica | modifica el codi]

# Posició Nom Naixement P. Sel. Club
- Davanter Amedeo Amadei 26 de juliol 1921 - Internazionale Milano F.C. Itàlia
- Defensa Carlo Annovazzi 24 de maig 1925 - A.C. Milan Itàlia
- Defensa Ivano Blason 24 de maig 1923 - U.S. Triestina Calcio Itàlia
- Davanter Giampiero Boniperti 4 de juliol 1928 - Juventus F.C. Itàlia
- Davanter Aldo Campatelli 7 d'abril 1919 - Internazionale Milano F.C. Itàlia
- Davanter Gino Cappello 2 de juny 1920 - Bologna F.C. 1909 Itàlia
- Davanter Emilio Caprile 30 de setembre 1928 - Atalanta B.C. Itàlia
- Davanter Riccardo Carapellese 1 de juliol 1922 - Torino F.C. Itàlia
- Porter Giuseppe Casari 10 d'abril 1922 - Atalanta B.C. Itàlia
- Defensa Osvaldo Fattori 22 de juny 1922 - Internazionale Milano F.C. Itàlia
- Defensa Zeffiro Furiassi 19 de gener 1923 - S.S. Lazio Itàlia
- Defensa Attilio Giovannini 30 de juliol 1924 - Internazionale Milano F.C. Itàlia
- Davanter Benito Lorenzi 20 de desembre 1925 - Internazionale Milano F.C. Itàlia
- Migcampista Augusto Magli 9 de març 1923 - ACF Fiorentina Itàlia
- Migcampista Giacomo Mari 17 d'octubre 1924 - Juventus F.C. Itàlia
- Porter Giuseppe Moro 16 de gener 1921 - Torino F.C. Itàlia
- Davanter Ermes Muccinelli 28 de juliol 1927 - Juventus F.C. Itàlia
- Davanter Egisto Pandolfini 19 de febrer 1926 - AC Fiorentina Itàlia
- Migcampista Carlo Parola 20 de setembre 1921 - Juventus F.C. Itàlia
- Migcampista Leandro Remondini 17 de novembre 1917 - S.S. Lazio Itàlia
- Porter Lucidio Sentimenti 1 de juliol 1920 - S.S. Lazio Itàlia
- Migcampista Omero Tognon 3 de març 1924 - A.C. Milan Itàlia
Ent. Ferruccio Novo

Paraguai[modifica | modifica el codi]

# Posició Nom Naixement P. Sel. Club
- Davanter Enrique Avalos 1922 - Cerro Porteño Paraguai
- Davanter Marcial Avalos - Cerro Porteño Paraguai
- Migcampista Melanio Baez - Club Nacional Paraguai
- Davanter Ángel Berni 9 de gener 1931 - Club Sportivo Luqueño Paraguai
- Defensa Antonio Cabrera - Club Libertad Asunción Paraguai
- Davanter Lorenzo Calonga - Club Guaraní Paraguai
- Davanter Juan Cañete - Club Presidente Hayes Paraguai
- Migcampista Castor Cantero 1918 - Olimpia Asunción Paraguai
- Porter Pablo Centurión - Cerro Porteño Paraguai
- Defensa Casiano Céspedes 1924 - Olimpia Asunción Paraguai
- Defensa Manuel Gavilán 1921 - Club Libertad Asunción Paraguai
- Defensa Alberto González 1922 - Olimpia Asunción Paraguai
- Migcampista Armando González - Club Guaraní Paraguai
- Migcampista Victoriano Leguizamón 1923 - Olimpia Asunción Paraguai
- Davanter Atilio López 1925 - Club Nacional Paraguai
- Davanter César López 21 de març 1923 - Olimpia Asunción Paraguai
- Davanter Hilarión Osorio - Club Sportivo Luqueño Paraguai
- Defensa Elioro Paredes - Club Sportivo Luqueño Paraguai
- Davanter Darío Saguier 11 de setembre 1926 - Cerro Porteño Paraguai
- Davanter Francisco Sosa - Cerro Porteño Paraguai
- Davanter Leon Unzain 15 de març 1927 - Olimpia Asunción Paraguai
- Porter Marcelino Vargas 1921 - Club Libertad Asunción Paraguai
Ent. Manuel Fleitas Solich

Uruguai[modifica | modifica el codi]

# Posició Nom Naixement P. Sel. Club
- Davanter Julio César Britos 18 de maig 1926 - Peñarol Uruguai
- Davanter Juan Burgueño 1923 - Futbol Club Danubio Montevideo Uruguai
- Defensa Schubert Gambetta 14 d'abril 1920 - Club Nacional de Football Uruguai
- Davanter Alcides Ghiggia 22 de desembre 1926 - Peñarol Uruguai
- Defensa Juan Carlos González 22 d'agost 1924 - Peñarol Uruguai
- Defensa Matías González 6 d'agost 1925 - Club Atletico Cerro Montevideo Uruguai
- Defensa William Martínez 13 de gener 1928 - Rampla Juniors Uruguai
- Porter Roque Máspoli 12 d'octubre 1917 - Peñarol Uruguai
- Davanter Oscar Míguez 5 de desembre 1927 - Peñarol Uruguai
- Davanter Rubén Morán 6 d'agost 1930 - Club Atletico Cerro Montevideo Uruguai
- Migcampista Washington Ortuño 13 de maig 1928 - Peñarol Uruguai
- Porter Aníbal Paz 18 de febrer 1918 - Club Nacional de Football Uruguai
- Davanter Julio Pérez 19 de juny 1926 - Club Nacional de Football Uruguai
- Migcampista Rodolfo Pini 1926 - Club Nacional de Football Uruguai
- Davanter Luis Torijo 28 de setembre 1927 - Central Fútbol Club Uruguai
- Migcampista Víctor Rodríguez Andrade 2 de maig, 1927 - Central Fútbol Club Uruguai
- Davanter Carlos Romero 7 de setembre 1927 - Futbol Club Danubio Montevideo Uruguai
- Davanter Juan Alberto Schiaffino 28 de juliol 1925 - Peñarol Uruguai
- Defensa Eusebio Tejera 6 de gener 1922 - Club Nacional de Football Uruguai
- Migcampista Obdulio Varela 20 de setembre 1917 - Peñarol Uruguai
- Davanter Ernesto Vidal 15 de novembre 1921 - Peñarol Uruguai
- Defensa Héctor Vilches 14 de febrer 1926 - Club Atletico Cerro Montevideo Uruguai
Ent. Juan López

Bolívia[modifica | modifica el codi]

# Posició Nom Naixement P. Sel. Club
- Defensa Alberto Alcha 3 d'abril 1920 - The Strongest Bolívia
- Davanter Víctor Celestino Algarañaz 1926 - Litoral Bolívia
- Migcampista Alberto Aparicio - Feroviario La Paz Bolívia
- Migcampista Duberto Aráoz - Litoral Bolívia
- Porter Vicente Arraya - Feroviario La Paz Bolívia
- Migcampista Juan Arricio - Ayacucho La Paz Bolívia
- Davanter Víctor Brown - Litoral Bolívia
- Defensa José Bustamante 1921 - Litoral Bolívia
- Migcampista René Cabrera - Club Jorge Wilstermann Bolívia
- Davanter Roberto Caparelli 1923 - The Strongest Bolívia
- Migcampista Leonardo Ferrel 1924 - The Strongest Bolívia
- Davanter Benedicto Godoy - Feroviario La Paz Bolívia
- Defensa Antonio Greco 1923 - Litoral Bolívia
- Davanter Juan Guerra - Feroviario La Paz Bolívia
- Davanter Benigno Gutiérrez 1 de setembre1925 - Litoral Bolívia
- Porter Eduardo Gutiérrez 2 de setembre 1922 - CD Ingavi Bolívia
- Davanter Benjamin Maldonado 1928 - San Jose de Oruro Bolívia
- Davanter Mario Mena 1923 - Club Bolívar Bolívia
- Migcampista Humberto Saavedra - The Strongest Bolívia
- Migcampista Eulogio Sandoval - Litoral Bolívia
- Davanter Víctor Agustín Ugarte 5 de maig 1926 - Club Bolívar Bolívia
- Migcampista Antonio Valencia 1927 - Club Bolívar Bolívia
Ent. Mario Pretto
  • *: Les alineacions inclouen reserves, alternatius i jugadors preseleccionats que poden haver participat en la qualificació o a partits amistosos previs a la competició, però no necessàriament a la fase final mateixa.

Vegeu també[modifica | modifica el codi]