Campionat Mundial de Tir amb Arc a l'aire lliure de 2013

De Viquipèdia
Salta a la navegació Salta a la cerca
Infotaula de competició esportivaCampionat Mundial de Tir amb Arc a l'aire lliure de 2013
Tipus World Archery Championships Tradueix
Esport tir amb arc
Lloc i data
Estat Turquia
Data 2013
Modifica les dades a Wikidata

El XLVI Campionat Mundial de Tir amb Arc a l'aire lliure es va celebrar a Belek (Turquia) entre el 30 de setembre i el 6 d'octubre de 2013 sota l'organització de la Federació Internacional de Tir amb Arc (FITA) i la Federació Turca de Tir amb Arc.

Les competicions es van realitzar en uns camps de futbol als afores de la ciutat turca, condicionats especialment per a l'esdeveniment.

Resultats[modifica]

Masculí[modifica]

Prova Or Plata Bronze
Arc recorbat individual
(06.10)
Lee Seung-Yun
Corea del Sud Corea del Sud
Oh Jin-Hyek
Corea del Sud Corea del Sud
Crispin Duenas
Canadà Canadà
Arco recorbat per equips
(06.10)
Brady Ellison
Joe Fanchin
Jake Kaminski
Estats Units Estats Units
Sjef van den Berg
Rick van den Oever
Rick van der Ven
Països Baixos Països Baixos
Thomas Faucheron
Gaël Prévost
Jean-Charles Valladont
França França
Arc compost individual
(05.10)
Mike Schloesser
Països Baixos Països Baixos
Pierre-Julien Deloche
França França
Alexandr Dambayev
Rússia Rússia
Arc compost per equips
(05.10)
Martin Damsbo
Stephan Hansen
Patrick Laursen
Dinamarca Dinamarca
Gabriel Badenhorst
DP Bierman
Patrick Roux
Sud-àfrica Sud-àfrica
Sébastien Brasseur
Pierre-Julien Deloche
Dominique Genet
França França

Femení[modifica]

Prova Or Plata Bronze
Arc recorbat individual
(06.10)
Maja Jager
Dinamarca Dinamarca
Xu Jing
República Popular de la Xina Xina
Yun Ok-Hee
Corea del Sud Corea del Sud
Arc recorbat per equips
(06.10)
Chang Hye-Jin
Ki Bo-Bae
Yun Ok-Hee
Corea del Sud Corea del Sud
Hanna Marusava
Yekaterina Timofeyeva
Alena Tolkach
Bielorússia Bielorússia
Carina Christiansen
Maja Jager
Anne-Marie Laursen
Dinamarca Dinamarca
Arc compost individual
(05.10)
Kristina Berger
Alemanya Alemanya
Ivana Buden
Croàcia Croàcia
Gerda Roux
Sud-àfrica Sud-àfrica
Arc compost per equips
(05.10)
Aura María Bravo
Sara López
Alejandra Usquiano
Colòmbia Colòmbia
Martine Couwenberg
Irina Markovic
Inge van Caspel
Països Baixos Països Baixos
Sophie Dodemont
Pascale Lebecque
Sandrine Vandionant
França França

Mixt[modifica]

Prova Or Plata Bronze
Arc recorbat per equips
(06.10)
Ki Bo-Bae
Oh Jin-Hyek
Corea del Sud Corea del Sud
Khatuna Lorig
Brady Ellison
Estats Units Estats Units
Tan Ya-Ting
Kuo Cheng-Wei
Taipei Xina Taipei
Arc compost per equips
(05.10)
Marcella Tonioli
Sergio Pagni
Itàlia Itàlia
Albina Loginova
Alexandr Dambayev
Rússia Rússia
Erika Jones
Jesse Broadwater
Estats Units Estats Units

Medaller[modifica]

Posició País Or Argent Bronze Total
1 Corea del Sud Corea del Sud 3 1 1 5
2 Dinamarca Dinamarca 2 0 1 3
3 Països Baixos Països Baixos 1 2 0 3
4 Estats Units Estats Units 1 1 1 3
5 Alemanya Alemanya 1 0 0 1
5 Colòmbia Colòmbia 1 0 0 1
5 Itàlia Itàlia 1 0 0 1
8 França França 0 1 3 4
9 Rússia Rússia 0 1 1 2
9 Sud-àfrica Sud-àfrica 0 1 1 2
11 Bielorússia Bielorússia 0 1 0 1
11 República Popular de la Xina Xina 0 1 0 1
11 Croàcia Croàcia 0 1 0 1
14 Canadà Canadà 0 0 1 1
14 Taipei Xina Taipei 0 0 1 1
TOTAL 10 10 10 30

Enllaços externs[modifica]