Campionat de Bielorússia de ciclisme en contrarellotge

De Viquipèdia
Salta a: navegació, cerca
Infotaula de competició esportivaCampionat de Bielorússia de ciclisme en contrarellotge
MaillotBielorrusia.PNG
Modifica dades a Wikidata

El Campionat de Bielorússia de ciclisme en contrarellotge s'organitza anualment des de l'any 1997 per determinar el campió ciclista de Bielorússia en la modalitat.

El títol s'atorga al vencedor d'una única carrera en contrarellotge. El vencedor obté el dret a portar un mallot amb els colors de la bandera bielorussa fins al campionat de l'any següent quan disputa proves en contrarellotge.

Palmarès masculí[modifica | modifica el codi]

Any Primer Segon Tercer
1997 Alexandre Choupikov Pavel Kavetzky Yauheni Seniushkin
1998 Alexandre Choupikov Igor Grimkov Alexander Kozlov
1999 Viktor Rapinski Andrej Voinau Vasil Kiryienka
2000 Victor Rapinski Vasil Kiryienka Dimitri Aulasenko
2001 Victor Rapinski Vasil Kiryienka Aliaksandr Kuschynski
2002 Vasil Kiryienka Kanstantsin Siutsou Aliaksandr Kuschynski
2003 Yauhen Sobal Dzmitry Aulasenka Kanstantsin Siutsou
2004 Kanstantsin Siutsou Vasil Kiryienka Yauhen Sobal
2005 Vasil Kiryienka Victor Rapinski Vladimir Autko
2006 Vasil Kiryienka Aliaksandr Kuschynski Anatole Chaburka
2007 Andrei Kunitski Branislau Samoilau Vasil Kiryienka
2008 Andrei Kunitski Vasil Kiryienka Aliaksandr Kuschynski
2009 Branislau Samoilau Andrei Krasilnikau Siarhei Novikau
2010 Branislau Samoilau Andrei Krasilnikau Siarhei Novikau
2011 Kanstantsin Siutsou Ilia Koshevoy Andrei Holubeu
2012 Branislau Samoilau Andrei Krasilnikau Stanislav Bozhkov
2013 Kanstantin Siutsou Andrei Krasilnikau Branislau Samoilau
2014 Kanstantsin Siutsou Siarhei Papok Branislau Samoilau
2015 Vasil Kiryienka Branislau Samoilau Andrei Krasilnikau
2016 Kanstantsin Siutsou Branislau Samoilau Aleh Ahiyevich
2017 Stanislau Bazhkou Anton Muzychkin Yauhen Sobal

Palmarès sub-23[modifica | modifica el codi]

Any Primer Segon Tercer
2005 Branislau Samoilau Andrei Kunitski Aliaksandr Lisouski
2006 Branislau Samoilau Andrei Kunitski Aliaksandr Lisouski
2007 Sergey Popok Igor Govor Dmitri Azarkevich
2008 Siarhey Papok Andrei Krasilnikau Konstantin Shvedov
2014 Raman Tsishkou Andrei Sakalou Alexandr Riabushenko
2015 Aleh Ahiyevich Raman Tsishkou Anton Muzychkin
2016 Raman Tsishkou Mikhail Shemetau Yauheni Akhramenka
2017 Yauheni Karaliok Yauheni Akhramenka Hardzei Tsishchanka

Palmarès femení[modifica | modifica el codi]

Any Primera Segona Tercera
1999 Tatsiana Makeyeva Svetlana Sytchova Veronika Sheremetieva
2000 Tatsiana Makeyeva Alena Hetsman Valiantsina Vaulchok
2001 Tatsiana Makeyeva Volha Kushnerevitch Elena Hezman
2002
2003
2004
2005 Tatsiana Sharakova Ialena Hetsman
2006 Alena Sitsko Alesya Belaichuk
2007 Tatsiana Sharakova Elena Dylko Alena Amialyusik
2008 Tatsiana Sharakova Aksana Papko Hanna Talkanitsa
2009 Tatsiana Sharakova Anna Tolkanitsa Zinaida Stahurskaia
2010 Aksana Papko Alena Sitsko Tatiana Panina
2011 Alena Amialyusik Tatsiana Sharakova Aksana Papko
2012 Alena Amialyusik Elena Dylko Alena Sitsko
2013 Alena Amialyusik Alena Sitsko Volha Masiukovich
2014 Alena Amialyusik Alena Sitsko Svetlana Stahurskaia
2015 Alena Amialyusik Tatsiana Sharakova Elena Dylko
2016 Tatsiana Sharakova Alena Amialyusik Volha Masiukovich
2017 Tatsiana Sharakova Ina Savenka Polina Pivovarova

Vegeu també[modifica | modifica el codi]

Referències[modifica | modifica el codi]