Campionats d'Europa de ciclisme de muntanya

De Viquipèdia
Salta a: navegació, cerca
Campionats d'Europa de ciclisme de muntanya
Mallot Europa
Detalls de la cursa
Data novembre
Disciplina ciclisme de muntanya
Organitzador Unió Europea de Ciclisme
Història
Primera edició 1989

Els campionats d'Europa de ciclisme de muntanya són organitzats per la Unió Europea de Ciclisme i tenen lloc cada any, en un país diferent. Es realitzen en sis disciplines del ciclisme de muntanya (camp a través, camp a través per eliminació, descens, marató, Four Cross i trial)

Palmarès Camp a través[modifica | modifica el codi]

Elit masculí[modifica | modifica el codi]

Any Or Argent Bronze
1989 Suïssa Roger Honegger Suïssa Philippe Perakis Suïssa Erich Übelhardt
1990 No disputat
1991 Suïssa Erich Übelhardt Itàlia Mario Noris Suïssa Thomas Frischknecht
1992 Suïssa Erich Übelhardt Àustria Gerhard Zadrobilek Suïssa Lorenz Saurer
1993 Suïssa Thomas Frischknecht Itàlia Daniele Bruschi SVK Petr Hric
1994 Suïssa Albert Iten Regne Unit Gary Foord Bèlgica Benny Heylen
1995 França Jean-Christophe Savignoni Itàlia Luca Bramati França Christophe Dupouey
1996 França Christophe Dupouey Itàlia Hubert Pallhuber França Cyrille Bonnand
1997 Dinamarca Lennie Kristensen Itàlia Luca Bramati Suïssa Beat Wabel
1998 França Christophe Dupouey NED Bas van Dooren Suïssa Thomas Frischknecht
1999 França Miguel Martinez França Grégory Vollet ESP Roberto Lezaun Zubiria
2000 Bèlgica Filip Meirhaeghe NED Bart Brentjens Bèlgica Roel Paulissen
2001 NED Bart Brentjens ESP José Antonio Hermida Alemanya Lado Fumic
2002 ESP José Antonio Hermida Alemanya Lado Fumic Bèlgica Roel Paulissen
2003 Suïssa Ralph Näf França Julien Absalon Alemanya Lado Fumic
2004 ESP José Antonio Hermida Alemanya Lado Fumic Suïssa Ralph Näf
2005 França Jean-Christophe Péraud França Julien Absalon Itàlia Marco Bui
2006 França Julien Absalon Suïssa Christoph Sauser Suïssa Ralph Näf
2007 ESP José Antonio Hermida França Julien Absalon SWE Fredrik Kessiakoff
2008 Suïssa Florian Vogel Suïssa Christoph Sauser Dinamarca Jakob Fuglsang
2009 Suïssa Ralph Näf ESP José Antonio Hermida Bèlgica Sven Nys
2010 Txèquia Jaroslav Kulhavý Suïssa Lukas Flückiger Itàlia Marco Aurelio Fontana
2011 Txèquia Jaroslav Kulhavý França Julien Absalon Suïssa Florian Vogel
2012 Alemanya Moritz Milatz ESP Sergio Mantecón Suïssa Ralph Näf
2013 França Julien Absalon Suïssa Nino Schurter Itàlia Marco Aurelio Fontana
2014 França Julien Absalon Suïssa Fabian Giger Txèquia Jan Škarnitzl
2015 França Julien Absalon Suïssa Lukas Flückiger Alemanya Manuel Fumic
2016 França Julien Absalon Suïssa Fabian Giger Txèquia Ondrej Cink
2017 Suïssa Florian Vogel França Julien Absalon Alemanya Manuel Fumic

Sub-23 masculí[modifica | modifica el codi]

Any Or Argent Bronze
1996 França Miguel Martinez Itàlia Dario David Cioni França Thomas Dietsch
1997 França Miguel Martinez Itàlia Filippo Belloni ESP José Márquez
1998 Suïssa Christoph Sauser Bèlgica Roel Paulissen Suïssa Thomas Hochstrasser
1999 Noruega Haakon Austad França Julien Absalon Itàlia Martino Fruet
2000 ESP José Antonio Hermida Noruega Haakon Austad NED Thijs Al
2001 França Julien Absalon NED Thijs Al Dinamarca Peter Riis Andersen
2002 França Julien Absalon Suïssa Florian Vogel ESP Iñaki Lejarreta
2003 Àustria Michael Weiss ESP Carlos Coloma Alemanya Manuel Fumic
2004 Alemanya Manuel Fumic ESP Iñaki Lejarreta Suïssa Florian Vogel
2005 NED Rudi van Houts Dinamarca Jakob Fuglsang RUS Yury Trofimov
2006 Suïssa Nino Schurter NED Rudi van Houts Itàlia Tony Longo
2007 Suïssa Nino Schurter Txèquia Jaroslav Kulhavý Dinamarca Jakob Fuglsang
2008 Suïssa Nino Schurter França Stéphane Tempier Suïssa Mathias Flückiger
2009 Suïssa Fabian Giger Suïssa Thomas Litscher Suïssa Lukas Kaufmann
2010 Suïssa Mathias Flückiger NED Niels Wubben Suïssa Patrick Gallati
2011 Itàlia Gerhard Kerschbaumer NED Henk Jaap Moorlag Suïssa Thomas Litscher
2012 Txèquia Ondřej Cink NED Michiel van der Heijden Itàlia Luca Braidot
2013 França Jordan Sarrou Bèlgica Jens Schuermans França Hugo Drechou
2014 França Jordan Sarrou NED Michiel van der Heijden Bèlgica Bart De Vocht
2015 ESP Pablo Rodríguez Regne Unit Grant Ferguson Bèlgica Jens Schuermans
2016 França Victor Koretzky França Titouan Carod Suïssa Marcel Guerrini
2017 Itàlia Gioele Bertolini Itàlia Nadir Colledani Dinamarca Simon Andreassen

Júnior masculí[modifica | modifica el codi]

Any Or Argent Bronze
1992 Itàlia Dario Acquaroli Alemanya Wolfram Kurschat Itàlia Filippo Belloni
1993 Itàlia Dario Acquaroli Alemanya Dennis Hummelsiep NED Johan van de Ven
1994 França Miguel Martinez Suïssa Thomas Hochstrasser Suïssa Thomas Kalberer
1995 Suïssa Thomas Kalberer Itàlia Martino Fruet SWE Erik Jungåker
1996 Noruega Håkon Austad França Mikael Reynaud Itàlia Leonardo Zanotti
1997 Alemanya Mathias Mende França Yohann Vachette SWE Fredrik Modin
1998 França Julien Absalon SWE Gustav-Erik Larsson Txèquia Tomas Trunschka
1999 França Nicolas Fillippi França Rémy Grosdidier Suïssa Florian Vogel
2000 Regne Unit Liam Killeen Suïssa Florian Vogel Txèquia Pavel Boudny
2001 FIN Jukka Vastaranta Noruega Lars Petter Nordhaug Suïssa Jorg Graf
2002 SWE Thomas Lövkvist Txèquia Jaroslav Kulhavý RUS Yury Trofimov
2003 Txèquia Jaroslav Kulhavý Dinamarca Jakob Fuglsang NED Hans Becking
2004 Suïssa Nino Schurter SVK Lukas Hanus NED Hans Becking
2005 Suïssa Patrik Gallati Suïssa Martin Fanger Noruega Anders Hovdenes
2006 Suïssa Mathias Flückiger França Alexis Vuillermoz Suïssa Pascal Meyer
2007 Suïssa Thomas Litscher França Fabien Canal SVK Peter Sagan
2008 SVK Peter Sagan UKR Mykhaylo Batsutsa Suïssa Matthias Rupp
2009 Itàlia Gerhard Kerschbaumer NED Michiel van der Heijden Alemanya Martin Gluth
2010 Suïssa Roger Walder Itàlia Maximilian Vieider NED Michiel van der Heijden
2011 Bèlgica Jens Schuermans Regne Unit Grant Ferguson França Maxime Urruty
2012 França Romain Seigle França Titouan Carod Suïssa Andri Frischknecht
2013 Alemanya Lukas Baum Itàlia Gioele Bertolini Dinamarca Niels Rasmussen
2014 Dinamarca Simon Andreassen Alemanya Luca Schwarzbauer NED Milan Vader
2015 Dinamarca Simon Andreassen França Antoine Philipp Alemanya Maximilian Brandl
2016 França Thomas Bonnet Suïssa Vital Albin França Axel Zingle
2017 ESP Jofre Cullell Suïssa Alexandre Balmer França Benjamin Le Ny

Elit femení[modifica | modifica el codi]

Any Or Argent Bronze
1991 Suïssa Chantal Daucourt Suïssa Silvia Fürst Itàlia Giovanna Bonazzi
1992 Suïssa Silvia Fürst Àustria Cornelia Sulzer Suïssa Chantal Daucourt
1993 Suïssa Chantal Daucourt Regne Unit Caroline Alexander Àustria Cornelia Sulzer
1994 Itàlia Paola Pezzo França Sophie Hosotte-Eglin Itàlia Maria Paola Turcutto
1995 Regne Unit Caroline Alexander ESP Sílvia Rovira Planas Noruega Nina Aarrestad
1996 Itàlia Paola Pezzo Itàlia Nadia De Negri Suïssa Silvia Fürst
1997 Suïssa Chantal Daucourt RUS Alla Epifanova Itàlia Annabella Stopparo
1998 França Laurence Leboucher Noruega Gunn-Rita Dahle ESP Margarita Fullana
1999 Itàlia Paola Pezzo Suïssa Barbara Blatter ESP Margarita Fullana
2000 França Laurence Leboucher Itàlia Paola Pezzo Regne Unit Caroline Alexander
2001 França Laurence Leboucher Alemanya Sabine Spitz RUS Irina Kalentieva
2002 Noruega Gunn-Rita Dahle França Laurence Leboucher Alemanya Sabine Spitz
2003 Noruega Gunn-Rita Dahle RUS Irina Kalentieva ESP Margarita Fullana
2004 Noruega Gunn-Rita Dahle Polònia Maja Włoszczowska Alemanya Sabine Spitz
2005 Noruega Gunn-Rita Dahle Polònia Maja Włoszczowska ESP Margarita Fullana
2006 ESP Margarita Fullana Noruega Gunn-Rita Dahle Flesjå Alemanya Sabine Spitz
2007 Alemanya Sabine Spitz RUS Irina Kalentieva Txèquia Kateřina Nash
2008 Alemanya Sabine Spitz RUS Irina Kalentieva Noruega Gunn-Rita Dahle Flesjå
2009 Polònia Maja Włoszczowska RUS Irina Kalentieva Alemanya Sabine Spitz
2010 Suïssa Katrin Leumann Polònia Maja Włoszczowska Itàlia Eva Lechner
2011 Noruega Gunn-Rita Dahle Flesjå Polònia Maja Włoszczowska Eslovènia Tanja Žakelj
2012 Noruega Gunn-Rita Dahle Flesjå Suïssa Esther Süss Alemanya Sabine Spitz
2013 Eslovènia Tanja Žakelj Itàlia Eva Lechner Polònia Maja Włoszczowska
2014 Eslovènia Tanja Žakelj Eslovènia Blaža Klemenčič Polònia Maja Włoszczowska
2015 Suïssa Jolanda Neff Itàlia Eva Lechner Eslovènia Blaza Klemencic
2016 Suïssa Jolanda Neff Dinamarca Annika Langvad Alemanya Sabine Spitz
2017 UKR Yana Belomoyna Suïssa Linda Indergand Noruega Gunn-Rita Dahle

Sub-23 femení[modifica | modifica el codi]

Any Or Argent Bronze
2006 Suïssa Sarah Koba Txèquia Tereza Huříková Itàlia Eva Lechner
2007 Itàlia Eva Lechner Àustria Elisabeth Osl Txèquia Tereza Huříková
2008 Suïssa Nathalie Schneitter Eslovènia Tanja Žakelj Txèquia Tereza Huříková
2009 Polònia Aleksandra Dawidowicz SWE Alexandra Engen França Julie Bresset
2010 SWE Alexandra Engen Suïssa Kathrin Stirnemann Eslovènia Tanja Žakelj
2011 França Julie Bresset Regne Unit Annie Last Noruega Elisabeth Sveum
2012 Suïssa Jolanda Neff Polònia Paula Gorycka NED Anne Terpstra
2013 UKR Yana Belomoyna SWE Jenny Rissveds Alemanya Helen Grobert
2014 França Pauline Ferrand-Prévot Suïssa Jolanda Neff Alemanya Helen Grobert
2015 França Perrine Clauzel França Margot Moschetti Polònia Monika Żur
2016 Suïssa Sina Frei SWE Jenny Rissveds Regne Unit Evie Richards
2017 Suïssa Sina Frei Suïssa Alessandra Keller NED Anne Tauber

Júnior femení[modifica | modifica el codi]

Any Or Argent Bronze
2001 Polònia Maja Włoszczowska Txèquia Pavla Havlíková Txèquia Petra Bublova
2002 Suïssa Bettina Schmid Itàlia Eva Lechner Txèquia Petra Bublova
2003 Suïssa Bettina Schmid Txèquia Tereza Huříková NED Marianne Vos
2004 Suïssa Emilie Siegenthaler Txèquia Tereza Huříková Suïssa Nathalie Schneitter
2005 Polònia Marlena Pyrgies Polònia Aleksandra Dawidowicz França Julie Krasniak
2006 Eslovènia Tanja Žakelj França Julie Krasniak SWE Alexandra Engen
2007 Suïssa Kathrin Stirnemann Hongria Barbara Benkó Alemanya Ines Thoma
2008 Alemanya Mona Eiberweiser UKR Alla Boyko SWE Kajsa Snihs
2009 França Pauline Ferrand-Prévot Suïssa Michelle Hediger NED Anne Terpstra
2010 Suïssa Linda Indergand Alemanya Helen Grobert Alemanya Johanna Techt
2011 Suïssa Jolanda Neff Suïssa Linda Indergand Alemanya Johanna Techt
2012 SWE Jenny Rissveds França Margot Moschetti Alemanya Sofia Wiedenroth
2013 Dinamarca Malene Degn Alemanya Sofia Wiedenroth Suïssa Alessandra Keller
2014 Suïssa Alessandra Keller Suïssa Nicole Koller Suïssa Sina Frei
2015 Suïssa Sina Frei Suïssa Nicole Koller SWE Ida Jansson
2016 Regne Unit Sophie Wright França Hélène Clauzel Dinamarca Caroline Bohé
2017 Àustria Laura Stigger França Loana Lecomte DEN Caroline Bohe

Relleus[modifica | modifica el codi]

Any Or Argent Bronze
2002 França França
Julien Absalon
Jean-Eudes Demaret
Laurence Leboucher
Cédric Ravanel
Suïssa Suïssa
Florian Vogel
Barbara Blatter
Lukas Flückiger
Thomas Kalberer
República Txeca República Txeca
Milan Spesny
Jaroslav Kulhavý
Ilona Bublova
Tomas Vokroulik
2003 Suïssa Suïssa
Ralph Näf
Balz Weber
Nino Schurter
Barbara Blatter
Polònia Polònia
Marcin Karczynski
Piotr Formicki
Anna Szafraniec
Kryspin Pyrgies
Espanya Espanya
Carlos Coloma
Ángel Espigares
Marga Fullana
José Antonio Hermida
2004 Suïssa Suïssa
Ralph Näf
Nino Schurter
Petra Henzi
Florian Vogel
Alemanya Alemanya
Yvonne Kraft
Moritz Milatz
Stefan Sahm
Andi Weinhold
Espanya Espanya
Iñaki Lejarreta
Marga Fullana
José Antonio Hermida
Miguel Vallés
2005 Itàlia Itàlia
Marco Bui
Toni Longo
Eva Lechner
Johannes Schweiggl
Suïssa Suïssa
Nino Schurter
Martin Fanger
Petra Henzi
Florian Vogel
Suècia Suècia
Emil Lindgren
Mattias Wengelin
Maria Östergren
Fredrik Kessiakoff
2006 Suïssa Suïssa
Ralph Näf
Petra Henzi
Martin Fanger
Nino Schurter
França França
Cédric Ravanel
Séverine Hansen
Alexis Vuillermoz
Stéphane Tempier
Suècia Suècia
Fredrik Kessiakoff
Emil Lindgren
Maria Ostergren
Matthias Wengelin
2007 Suïssa Suïssa
Florian Vogel
Thomas Litscher
Petra Henzi
Nino Schurter
França França
Alexis Vuillermoz
Fabien Canal
Cécile Ravanel
Cédric Ravanel
Itàlia Itàlia
Yader Zoli
Andrea Tiberi
Francesco Aulino
Eva Lechner
2008 França França
Jean-Christophe Péraud
Arnaud Jouffroy
Laurence Leboucher
Alexis Vuillermoz
Itàlia Itàlia
Marco Aurelio Fontana
Gerhard Kerschbaumer
Eva Lechner
Cristian Cominelli
Suècia Suècia
Emil Lindgren
Alexandra Engen
Olof Jonsson
Alexander Wetterhall
2009 Suècia Suècia
Emil Lindgren
Tobias Ludvigsson
Matthias Wengelin
Alexandra Engen
Suïssa Suïssa
Thomas Litscher
Ralph Näf
Roger Walder
Nathalie Schneitter
Països Baixos Països Baixos
Michiel van der Heijden
Rudi van Houts
Irjan Luttenberg
Sanne Paasen
2010 Suïssa Suïssa
Thomas Litscher
Ralph Näf
Roger Walder
Katrin Leumann
Itàlia Itàlia
Marco Aurelio Fontana
Maximilian Vieider
Eva Lechner
Gerhard Kerschbaumer
República Txeca República Txeca
Ondřej Cink
Tomáš Paprstka
Tereza Huríková
Jan Škarnitzl
2011 França França
Fabien Canal
Victor Koretzky
Julie Bresset
Maxime Marotte
Suïssa Suïssa
Thomas Litscher
Lars Forster
Nathalie Schneitter
Martin Gujan
Itàlia Itàlia
Marco Aurelio Fontana
Gerhard Kerschbaumer
Lorenzo Samparisi
Eva Lechner
2012 Itàlia Itàlia
Michele Casagrande
Gioele Bertolini
Eva Lechner
Luca Braidot
Suïssa Suïssa
Martin Gujan
Katrin Leumann
Matthias Stirnemann
Dominic Zumstein
Països Baixos Països Baixos
Michiel van der Heijden
Jesper Slik
Anne Terpstra
Henk-Jaap Moorlag
2013 Itàlia Itàlia
Gioele Bertolini
Eva Lechner
Marco Aurelio Fontana
Gerhard Kerschbaumer
Suïssa Suïssa
Reto Indergand
Dominic Grab
Jolanda Neff
Nino Schurter
República Txeca República Txeca
Jan Nesvadba
Jan Vastl
Kateřina Nash
Ondřej Cink
2014 França França
Jordan Sarrou
Hugo Pigeon
Margot Moschetti
Maxime Marotte
Alemanya Alemanya
Ben Zwiehoff
Tobias Eise
Helen Grobert
Moritz Milatz
Itàlia Itàlia
Maximilian Vieider
Moreno Pellizzon
Lisa Rabensteiner
Marco Aurelio Fontana
2015 Alemanya Alemanya
Maximilian Brandl
Ben Zwiehoff
Helen Grobert
Manuel Fumic
Suïssa Suïssa
Reto Indergand
Arnaud Hertling
Esther Süss
Andri Frischknecht
República Txeca República Txeca
Jan Vastl
Matej Prudek
Barbora Prudkova
Jaroslav Kulhavy
2016 Suïssa Suïssa
Marcel Guerrini
Vital Albin
Jolanda Neff
Lars Forster
França França
Victor Koretzky
Axel Zingle
Pauline Ferrand-Prévot
Jordan Sarrou
Alemanya Alemanya
Georg Egger
Niklas Schehl
Sabine Spitz
Ben Zwiehoff
2017 Suïssa Suïssa
Filippo Colombo
Joel Roth
Linda Indergand
Alessandra Keller
Andri Frischknecht
Dinamarca Dinamarca
Sebastian Fini Carstensen
Alexander Young Andersen
Caroline Bohe
Simon Andreassen
Malene Degn
Itàlia Itàlia
Gerhard Kerschbaumer
Chiara Teocchi
Juri Zanotti
Marika Tovo
Nadir Colledani

Palmarès Camp a través per eliminació[modifica | modifica el codi]

Masculí[modifica | modifica el codi]

Any Or Argent Bronze
2013 Àustria Daniel Federspeil Eslovènia Miha Halzer Suïssa Sepp Freiburghaus
2014 Àustria Daniel Federspeil Suïssa Ralph Näf Bèlgica Fabrice Mels
2015 NED Jeroen Van Eck Alemanya Heiko Hog Suïssa Marcel Wildhaber
2016 SWE Emil Linde Àustria Daniel Federspiel SWE Martin Setterberg
2017 França Titouan Perrin Ganier Àustria Daniel Federspiel NED Jeroen van Eck

Femení[modifica | modifica el codi]

Any Or Argent Bronze
2013 SWE Jenny Rissveds Suïssa Kathrin Stirnemann Suïssa Ramona Forchini
2014 Suïssa Kathrin Stirnemann Suïssa Linda Indergand SWE Alexandra Engen
2015 Suïssa Kathrin Stirnemann Suïssa Anna Oberparleiter Itàlia Chiara Teocchi
2016 UKR Iryna Popova NED Anne Terpstra Itàlia Anna Oberparleiter
2017 Suïssa Kathrin Stirnemann Txèquia Barbora Prudkova NED Anne Terpstra

Palmarès Descens[modifica | modifica el codi]

Elit masculí[modifica | modifica el codi]

Any Or Argent Bronze
1991 França Christian Taillefer Suïssa Philippe Perakis Suïssa Albert Iten
1992 Alemanya Jürgen Sprich Suïssa Albert Iten Bèlgica Paul Herijgers
1993 Alemanya Jürgen Sprich Itàlia Bruno Zanchi França Vincent Julliot
1994 França Nicolas Vouilloz SWE Tommy Johansson Itàlia Corrado Hérin
1995 França François Gachet França Nicolas Vouilloz França Alexandre Balaud
1996 ESP Tomàs Misser Alemanya Jürgen Beneke Itàlia Gianluca Bonanomi
1997 França Nicolas Vouilloz Itàlia Corrado Hérin Alemanya Jürgen Beneke
1998 França Nicolas Vouilloz Itàlia Corrado Hérin Alemanya Jürgen Beneke
1999 Itàlia Bruno Zanchi Suïssa René Wildhaber SWE Kristian Eriksson
2000 Regne Unit Steve Peat França Nicolas Vouilloz França Fabien Barel
2001 SVK Filip Polc Itàlia Corrado Herin França Cédric Gracia
2002 No disputat
2003 França Julien Camelini França Mickael Pascal França Michael Deldycke
2004 Regne Unit Steve Peat França Fabien Barel França Julien Camelini
2005 França Fabien Barel Regne Unit Marc Beaumont Regne Unit Steve Peat
2006 Regne Unit Gee Atherton Regne Unit Marc Beaumont França Fabien Barel
2007 ESP David Vázquez ESP Pasqual Canals França Florent Payet
2008 França Florent Payet França Damien Spagnolo Suïssa Nick Beer
2009 Suïssa Nick Beer França Aurélien Giordanengo França Rémi Thirion
2010 SWE Robin Wallner Suïssa Nick Beer Àustria Markus Pekoll
2011-12 No disputat
2013 Àustria Markus Pekoll Àustria Manuel Gruber Eslovènia Miran Vauh
2014 No disputat
2015 Eslovènia Jure Zabjek Polònia Slawomir Lukasik Suïssa Lutz Weber
2016 Polònia Slawomir Lukasik Suïssa Lutz Weber Polònia Wojciech Czermak
2017 França Florent Payet Polònia Slawomir Lukasik Itàlia Loris Revelli

Júnior masculí[modifica | modifica el codi]

Any Or Argent Bronze
1993 França Nicolas Vouilloz SWE Morten Jemtegård ESP Pau Misser
1994 França Florent Poussin França Cédric Gracia ESP Pau Misser
1995 França Cédric Gracia França Florent Poussin Alemanya Markus Klausmann
1996 França Cédric Gracia SWE Tobias Westman França Patrick Boisvilliers
1997 ESP David Vázquez França Mickael Pascal SWE Tobias Westman
1998 França Mickaël Deldycke França Fabien Barel SVK Filip Polc
1999 França Franck Parolin ESP César Rojo SVK Filip Polc
2000 França Mathieu Prost França Julien Camellini França Julien Poomans
2001 FIN Matti Lehikoinen França Julien Camellini França Nicolas Ortiz
2003 Regne Unit Gee Atherton França Romain Lescure Suïssa Marcel Beer
2010 Regne Unit Sam Flockhart SWE Oliwer Kangas Noruega Zakarias Blom Johansenk
2011-14 No disputat
2015 Itàlia Loris Revelli França Thibault Laly Txèquia Tomas Navratil
2016 Alemanya Max Hartenstern Àustria Moritz Ribarich SVK Adam Rojcek
2017 França Sylvain Cougoureux Itàlia Giacomo Masiero Itàlia Andrea Bianciotto

Elit femení[modifica | modifica el codi]

Any Or Argent Bronze
1991 Itàlia Giovanna Bonazzi França Nathalie Fiat França Sophie Kempf
1992 Alemanya Susi Buchwieser Itàlia Giovanna Bonazzi França Sophie Kempf
1993 Itàlia Giovanna Bonazzi Suïssa Brigitte Kasper Suïssa Rita Buergi
1994 França Anne-Caroline Chausson Itàlia Giovanna Bonazzi Suïssa Brigitte Kasper
1995 França Anne-Caroline Chausson Itàlia Giovanna Bonazzi Noruega Nina Aarrestad
1996 França Anne-Caroline Chausson França Nolvenn Le Caër ESP Mercedes González
1997 França Anne-Caroline Chausson França Nolvenn Le Caër Itàlia Giovanna Bonazzi
1998 França Anne-Caroline Chausson FIN Katja Repo Alemanya Regina Stiefl
1999 Àustria Florentina Moser SWE Malin Lindgren Regne Unit Tracy Moseley
2000 Regne Unit Tracy Moseley França Sabrina Jonnier França Céline Gros
2001 Suïssa Sarah Stieger Regne Unit Fionn Griffiths Regne Unit Tracy Moseley
2002 No disputat
2003 França Anne-Caroline Chausson Suïssa Marielle Saner França Nolvenn Le Caër
2004 França Anne-Caroline Chausson Suïssa Marielle Saner Regne Unit Tracy Moseley
2005 França Anne-Caroline Chausson França Sabrina Jonnier Suïssa Marielle Saner
2006 Regne Unit Rachel Atherton Suïssa Marielle Saner Regne Unit Helen Gaskell
2007 França Sabrina Jonnier França Céline Gros Suïssa Rachel Seydoux
2008 França Sabrina Jonnier Àustria Petra Bernhard França Floriane Pugin
2009 França Floriane Pugin França Emmeline Ragot França Céline Gros
2010 França Myriam Nicole França Floriane Pugin Noruega Anita Ager-Wick
2011-12 No disputat
2013 França Emmeline Ragot França Morgane Charre Bulgària Eva Dimitrova
2014 No disputat
2015 Txèquia Jana Bartova Itàlia Veronika Widmann Itàlia Eleonora Farina
2016 França Marine Cabirou Eslovènia Monika Hrastnik Suïssa Lea Rutz
2017 Itàlia Eleonora Farina Itàlia Alia Marcellini França Marine Cabirou

Júnior femení[modifica | modifica el codi]

Any Or Argent Bronze
2010 França Fanny Lombard França Julie Berteaux Suïssa Kim Annika Schauff
2011-14 No disputat
2015 SVK Simona Porubanova Polònia Hanna Kurek
2017 Itàlia Beatrice Migliorini França Mélanie Chappaz França Flora Lesoin

Palmarès Camp a través en marató[modifica | modifica el codi]

Elit masculí[modifica | modifica el codi]

Any Or Argent Bronze
2002 Itàlia Mauro Bettin França Thomas Dietsch Àustria Roman Rametsteiner
2003 França Thomas Dietsch Àustria Martin Kraler Eslovènia Jure Golčer
2004 França Thomas Dietsch Itàlia Roland Stauder Àustria Alban Lakata
2005 Alemanya Hannes Genze Suïssa Andreas Kugler Suïssa Sandro Späth
2006 Suïssa Ralph Näf Suïssa Thomas Stoll Suïssa Andreas Kugler
2007 Suïssa Christoph Sauser Àustria Christoph Soukup Alemanya Moritz Milatz
2008 Àustria Alban Lakata Dinamarca Peter Riis Andersen Suïssa Urs Huber
2009 EST Allan Oras EST Kalle Kriit EST Caspar Austa
2010 Suïssa Ralph Näf Itàlia Mirko Celestino Suïssa Andreas Kugler
2011 RUS Alexey Medvedev FIN Jukka Vastaranta Alemanya Tim Bohme
2012 Txèquia Kristian Hynek Txèquia Pavel Boudny Àustria Alban Lakata
2013 Àustria Alban Lakata Suïssa Christoph Sauser Txèquia Kristian Hynek
2014 Suïssa Christoph Sauser Txèquia Jaroslav Kulhavý Àustria Christoph Soukup
2015 Txèquia Jaroslav Kulhavý Txèquia Kristian Hynek Alemanya Sascha Weber
2016 EST Peeter Pruus POR Tiago Ferreira Txèquia Kristian Hynek
2017 POR Tiago Ferreira Àustria Alban Lakata Alemanya Karl Platt

Sub-23 masculí[modifica | modifica el codi]

Any Or Argent Bronze
2008 Àustria Jakob Nimpf Àustria Daniel Federspiel França Vivien Legastelois
2010 Suïssa Konny Looser Alemanya Matthias Leisling Itàlia Lorenzo Martelli
2011 No disputat
2012 Alemanya Simon Stiebjahn Txèquia Marek Rauchfuss Alemanya Marcus Nicolai
2013 Polònia Bartlomiej Wawak Suïssa Enea Vetsch Alemanya Christian Pfäffle

Elit femení[modifica | modifica el codi]

Any Or Argent Bronze
2002 Suïssa Andrea Huser Noruega Gunn-Rita Dahle Àustria Petra Schörkmayer
2003 Alemanya Birgit Juengst Noruega Gunn-Rita Dahle Alemanya Sandra Klose
2004 Eslovènia Blaža Klemenčič Alemanya Sandra Klose Txèquia Ilona Bublova
2005 FIN Pia Sundstedt Alemanya Birgit Juengst Eslovènia Blaža Klemenčič
2006 Noruega Gunn-Rita Dahle Flesjå FIN Pia Sundstedt Suïssa Dolores Maechler-Rupp
2007 Alemanya Sabine Spitz NED Ariëlle van Meurs Suïssa Esther Süss
2008 Suïssa Esther Süss FIN Pia Sundstedt Suïssa Antonia Wipfli
2009 Noruega Gunn-Rita Dahle Flesjå Polònia Maja Włoszczowska LAT Ivanda Eiduka
2010 Suïssa Esther Süss Noruega Gunn-Rita Dahle Flesjå FIN Pia Sundstedt
2011 FIN Pia Sundstedt Regne Unit Sally Bigham Itàlia Elena Giacomuzzi
2012 FIN Pia Sundstedt Regne Unit Sally Bigham Alemanya Silke Schmidt
2013 Suïssa Esther Süss Regne Unit Sally Bigham Alemanya Sabine Spitz
2014 Txèquia Tereza Huříková Regne Unit Sally Bigham Noruega Borghild Løvset
2015 Alemanya Sabine Spitz Suïssa Jolanda Neff Suïssa Esther Süss
2016 Regne Unit Sally Bigham SWE Jennie Stenerhag Lituània Katazina Sosna
2017 Àustria Christina Kollmann ESP Clàudia Galícia Àustria Angelika Tazreiter

Palmarès Four Cross[modifica | modifica el codi]

Masculí[modifica | modifica el codi]

Any Or Argent Bronze
2003 Txèquia Michal Prokop Txèquia Lukas Tamme Regne Unit Dale Holmes
2004 Txèquia Michal Prokop Txèquia Lukas Tamme Noruega Leiv Ove Nordmark
2006 NED Joost Wichman Regne Unit Scott Beaumont Regne Unit Guido Tschugg
2008 NED Joost Wichman França Romain Saladini Suïssa Dominik Gspan
2009 Txèquia Michal Prokop Suïssa Roger Rinderknecht Txèquia Tomáš Slavík
2010 NED Joost Wichman Txèquia Tomáš Slavík NED Jurg Meijer
2011 No disputat
2012 SWE Felix Beckeman SVK Marek Peško Txèquia Lukáš Mechura
2013 Txèquia Jakub Riha Itàlia Giovanny Pozzoni Eslovènia Miran Vauh

Femení[modifica | modifica el codi]

Any Or Argent Bronze
2003 França Anne-Caroline Chausson França Laetitia Le Corguille Txèquia Jana Horakova
2004 França Anne-Caroline Chausson Txèquia Jana Horakova França Laetitia Le Corguille
2008 França Sabrina Jonnier França Céline Gros Suïssa Rachel Seydoux
2009 Àustria Anita Molcik Suïssa Rachel Seydoux Suïssa Lucia Oetjen
2010 Txèquia Romana Labounkova Àustria Anita Molcik NED Anneke Beerten
2011 No disputat
2012 Regne Unit Katy Curd Àustria Anita Molcik Suïssa Lucia Oetjen
2013 França Emmeline Ragot França Morgane Charre Txèquia Tereza Votavova

Palmarès Dual Slalom[modifica | modifica el codi]

Masculí[modifica | modifica el codi]

Any Or Argent Bronze
1998 Txèquia Michael Maroši Alemanya Guido Tschugg NED Gerwin Peters
1999 França Mickael Deldycke Txèquia Michael Maroši FIN Jani Vesikko
2000 França Mickael Deldycke Regne Unit Steve Peat França Karim Amour
2001 França Cédric Gracia França Karim Amour Regne Unit Scott Beaumont

Femení[modifica | modifica el codi]

Any Or Argent Bronze
1998 França Anne-Caroline Chausson Regne Unit Helen Mortimer Itàlia Giovanna Bonazzi
1999 Regne Unit Tracy Moseley Txèquia Helena Kurandová SWE Sofia Fagerström
2000 França Céline Gros Suïssa Nolvenn Lecaer França Sarah Stieger
2001 França Sabrina Jonnier Regne Unit Fionn Griffiths Regne Unit Tracy Moseley

Palmarès Trial[modifica | modifica el codi]

Elit masculí - 20 polçades[modifica | modifica el codi]

Any Or Argent Bronze
2008 POL Rafał Kumorowski ESP Benito Ros GER Marco Thomä
2009 ESP Daniel Comas ESP Benito Ros POL Rafał Kumorowski
2010 ESP Benito Ros ESP Abel Mustieles POL Rafał Kumorowski
2011 ESP Daniel Comas ESP Benito Ros ESP Abel Mustieles
2012 ESP Abel Mustieles FRA Vincent Hermance ESP Benito Ros
2013 ESP Abel Mustieles ESP Ion Areitio NLD Rick Koekoek
2014 ESP Abel Mustieles ESP Benito Ros NLD Rick Koekoek
2015 ESP Benito Ros ESP Abel Mustieles França Alex Rudeau
2016 ESP Abel Mustieles ESP Benito Ros SWE Joachim Nymann

Elit masculí - 26 polçades[modifica | modifica el codi]

Any Or Argent Bronze
2003 FRA Vincent Hermance BEL Kenny Belaey ESP Juan de la Peña
2004 FRA Vincent Hermance FRA Marc Caisso BEL Kenny Belaey
2005 BEL Kenny Belaey FRA Vincent Hermance POL Rafał Kumorowski
2006 BEL Kenny Belaey FRA Vincent Hermance ESP Daniel Comas
2007 FRA Vincent Hermance BEL Kenny Belaey FRA Gilles Coustellier
2008 FRA Gilles Coustellier FRA Giacomo Coustellier FRA Vincent Hermance
2009 FRA Gilles Coustellier BEL Kenny Belaey FRA Vincent Hermance
2010 FRA Gilles Coustellier BEL Kenny Belaey FRA Vincent Hermance
2011 BEL Kenny Belaey FRA Vincent Hermance FRA Gilles Coustellier
2012 FRA Gilles Coustellier DEU Hannes Herrmann FRA Guillaume Dunand
2013 FRA Gilles Coustellier FRA Vincent Hermance FRA Aurelien Fontenoy
2014 FRA Gilles Coustellier BEL Kenny Belaey FRA Vincent Hermance
2015 Regne Unit Jack Carthy França Vincent Hermance França Giacomo Coustellier
2016 FRA Gilles Coustellier FRA Vincent Hermance FRA Aurelien Fontenoy

Junior masculí - 20 polçades[modifica | modifica el codi]

Any Or Argent Bronze
2011 DEU Raphael Pils ITA Alessandro Bertola POL Filip Mrugała
2012 DEU Raphael Pils DEU Hannes Herrmann FRA Guillaume Dunand
2013 GER Dominik Oswald GER Lucas Krell ESP Bernat Seuba
2014 GER Dominik Oswald ITA Alessio Povolo GER Sebastian Krell
2015 Alemanya Dominik Oswald ESP Sebastián Ruiz França Nicolas Fleury
2016 ESP Eloi Palau ESP Sebastián Ruiz SVK Samuel Hlavaty

Junior masculí - 26 polçades[modifica | modifica el codi]

Any Or Argent Bronze
2011 DEU Robin Fix CHE David Bonzon FRA Yann Dunant
2012 CHE David Bonzon ESP Eloi Pare FRA Clément Meot
2013 GBR Jack Carthy FRA Jeremy Descloux DEU Jonathan Sandritter
2014 GBR Jack Carthy ESP Sergi Llongueras FRA Nicolas Vallée
2015 França Nicolas Vallée ESP Jordi Araque Suïssa Tom Blaser
2016 França Nicolas Vallée ESP Jordi Araque França Noah Cardona

Femení[modifica | modifica el codi]

Any Or Argent Bronze
2006 ESP Mireia Abant SUI Karin Moor FRA Julie Pesenti
2007 ESP Mireia Abant SUI Karin Moor ESP Gemma Abant
2008 SUI Karin Moor FRA Julie Pesenti ESP Mireia Abant
2009 SUI Karin Moor ESP Mireia Abant ESP Gemma Abant
2010 SUI Karin Moor ESP Gemma Abant ESP Mireia Abant
2011 CHE Karin Moor DEU Romina Fix ESP Gemma Abant
2012 SVK Tatiana Janíčková ESP Gemma Abant DEU Andrea Wesp
2013 ESP Gemma Abant SVK Tatiana Janíčková ESP Mireia Abant
2014 SVK Tatiana Janíčková ESP Gemma Abant GER Nina Reichenbach
2015 SVK Tatiana Janíčková Alemanya Nina Reichenbach SVK Kristina Sykorova
2016 SVK Tatiana Janíčková Alemanya Nina Reichenbach Suïssa Debi Studer

Enllaços externs[modifica | modifica el codi]

Vegeu també[modifica | modifica el codi]