Campionats d'Europa de ciclisme en pista júnior

De Viquipèdia
Jump to navigation Jump to search
Campionats d'Europa
de ciclisme en pista júnior
Mallot Europa
Detalls de la cursa
Data juliol
Organitzador Unió Europea de Ciclisme
Història
Primera edició 1973
Modifica les dades a Wikidata

Els Campionats d'Europa de ciclisme en pista júnior són els Campionats d'Europa de ciclisme en pista en categoria júnior (17-18 anys), organitzats per la Unió Europea de Ciclisme.

Creats inicialment el 1973, només es van diputar dues edicions. Es van tornar a organitzar a partir de 2001 i des del 2002 es diputen conjuntament amb els Campionats d'Europa de ciclisme en pista sub-23.

Edicions[modifica]

Any País Ciutat
1973 RFA RFA Munic
1974 Polònia Polònia Varsòvia
2001 Itàlia Itàlia Fiorenzuola d'Arda
2002 Alemanya Alemanya Büttgen
2003 Rússia Rússia Moscou
2004 Espanya Espanya València
2005 Itàlia Itàlia Fiorenzuola d'Arda
Any País Ciutat
2006 Grècia Grècia Atenes
2007 Alemanya Alemanya Cottbus
2008 Polònia Polònia Pruszków
2009 Bielorússia Bielorússia Minsk
2010 Rússia Rússia Sant Petersburg
2011 Portugal Portugal Anadia
2012 Portugal Portugal Anadia
Any País Ciutat
2013 Portugal Portugal Anadia
2014 Portugal Portugal Anadia
2015 Grècia Grècia Atenes
2016 Itàlia Itàlia Montichiari
2017 Portugal Portugal Anadia

Palmarès masculí[modifica]

Velocitat[modifica]

Any Guanyador Segon Tercer
1973 Itàlia Claudio Bagarello Itàlia Marcello Braccioli Unió Soviètica Oleg Gudyn
1974 Estats Units Gilbert Hatton Itàlia Giuseppe Saronni Alemanya Oriental Lothar Thoms
2001 França Mathieu Mandard Itàlia Samuele Marzoli Rússia Sergey Borisov
2002 Alemanya Michael Seidenbecher França François Pervis França Mickaël Murat
2003 França Grégory Baugé Txèquia Filip Ditzel Espanya Alfonso Gómez Sánchez
2004 Regne Unit Matthew Crampton Alemanya Matthias Stumpf Polònia Pawel Kosciecha
2005 Alemanya Maximilian Levy França Kévin Sireau Alemanya René Enders
2006 Regne Unit Jason Kenny Espanya Hodei Mazquiaran Uria Regne Unit Christian Lyte
2007 Regne Unit David Daniell Alemanya Paul Kanzler Rússia Kirill Filatov
2008 França Quentin Lafargue França Charlie Conord Regne Unit Peter Mitchell
2009 Rússia Sergei Litvinenko Rússia Nikolay Zhurkin Alemanya Eric Engler
2010 França Julien Palma Itàlia Rino Gasparrini Alemanya Philip Hindes
2011 Regne Unit John Paul Rússia Nikita Shurshin Alemanya Max Niederlag
2012 Alemanya Richard Assmus Regne Unit Matthew Rotherham Txèquia Jakub Vývoda
2013 Alemanya Maximilian Dornbach Lituània Svajunas Jonauskas Rússia Sergey Gorlov
2014 Rússia Alexey Nosov Rússia Sergey Gorlov Polònia Patryk Rajkowski
2015 França Melvin Landerneau França Sébastien Vigier Rússia Alexey Nosov
2016 CZE Martin Cechman POL Mateusz Milek BEL Ayrton De Pauw
2017 França Rayan Helal RUS Dmitry Nesterov RUS Pavel Perchuk

Persecució[modifica]

Any Guanyador Segon Tercer
1973 Bèlgica Jean-Luc Vandenbroucke Alemanya Occidental Gregor Braun Dinamarca Eugen Helm
1974 Unió Soviètica Sergueï Baranov Hongria Gabor Szucs Alemanya Oriental Holger Nagel
2001 Txèquia Milan Behunek Ucraïna Vitaliy Kondrut Suïssa Martin Goldinger
2002 Rússia Nikolai Trussov Rússia Mikhail Ignatiev Ucraïna Vitaliy Kondrut
2003 Rússia Alexander Khatuntsev Països Baixos Levi Heimans Rússia Mikhail Ignatiev
2004 Ucraïna Vitaliy Shchedov Rússia Ivan Kovaliov Alemanya Michael Arends
2005 Moldàvia Alexandr Pliuschin Ucraïna Vitaliy Shchedov Rússia Ivan Rovni
2006 Itàlia Marco Coledan Rússia Ievgueni Kovaliov França Alexandre Lemair
2007 Rússia Arthur Ershov França Jérôme Cousin Espanya Albert Torres
2008 Espanya Albert Torres Rússia Arthur Ershov Regne Unit Mark Christian
2009 Rússia Konstantin Kuperasov Rússia Ivan Savitskiy Regne Unit George Atkins
2010 Rússia Víktor Manakov Rússia Evgeny Shalunov Itàlia Filippo Ranzi
2011 Regne Unit Jonathan Dibben Regne Unit Owain Doull França Kévin Lesellier
2012 Suïssa Tom Bohli Alemanya Nils Schomber Regne Unit Jonathan Dibben
2013 Rússia Pavel Chursin França Valentin Madouas França Corentin Ermenault
2014 Portugal Ivo Oliveira França Corentin Ermenault Polònia Daniel Staniszewski
2015 Polònia Daniel Staniszewski França Thomas Denis Rússia Maksim Sukhov
2016 GRE Georgios Stavrakakis Rússia Ivan Smirnov GBR Reece Wood
2017 RUS Ivan Smirnov IRL Xeno Young Regne Unit Rhys Britton

Persecució per equips[modifica]

Any Guanyadors Segons Tercers
2001 República Txeca República Txeca
Milan Behunek
Zdenek Zdimal
Tomas Macka
Jan Kunta
Rússia Rússia
Ilya Krestianinov
Alexei Tchounossov
Aleksei Schmidt
Roman Paramonov
Itàlia Itàlia
Loris Gobbi
Flavio Lucchini
Davide Viganò
Thomas Unari
2002 Flag of Ukraine.svg Ucraïna
Andriy Buchko
Vadym Matsko
Vitaliy Kondrut
Dmytro Grabovskyy
Alemanya Alemanya
Andreas Welsch
Florian Piper
Christian Kux
Robert Kriegs
Rússia Rússia
Mikhail Ignatiev
Nikolai Trussov
Maksym Averin
Anton Mindlin
2003 Rússia Rússia
Anton Mindlin
Vladimir Isaychev
Nikolai Trussov
Mikhail Ignatiev
Països Baixos Països Baixos
Wim Stroetinga
Niels Pieters
Levi Heimans
Kevin Sluimer
Lituània Lituània
Gediminas Bagdonas
Justas Volungevicius
Andrius Buividas
Ignatas Konovalovas
2004 Flag of Ukraine.svg Ucraïna
Oleksandr Polivoda
Sergiy Minashkin
Igor Malikov
Vitaliy Shchedov
Rússia Rússia
Sergey Kolesnikov
Ivan Kovaliov
Valeri Valinin
Alexey Bauer
Espanya Espanya
Pablo Aitor Bernal
Jonathan Muñoz
Jordi Mariné
David Dieguez
2005 Regne Unit Regne Unit
Ross Sander
Andrew Tennant
Ian Stannard
Steven Burke
Polònia Polònia
Hubert Tulacz
Michal Nawrocki
Pawel Mikulicz
Jonasz Krysztofik
Rússia Rússia
Andrei Kliúiev
Alexey Shyryaev
Roman Maximov
Sergey Valinin
2006 Regne Unit Regne Unit
Adam Blythe
Peter Kennaugh
Steven Burke
Jonathan Bellis
França França
Vincent Dauga
Alexandre Lemair
Bryan Nauleau
Vivien Brisse
Rússia Rússia
Mikhail Baryshnikov
Nikita Novikov
Alexander Rybakov
Stanislav Volkov
2007 Regne Unit Regne Unit
Luke Rowe
Mark McNally
Peter Kennaugh
Adam Blythe
França França
Nicolas Giulia
Julien Duval
Jérôme Cousin
Remi Badoc
Rússia Rússia
Kirill Baranov
Ievgueni Kovaliov
Nikita Novikov
Alexander Petrovskiy
2008 França França
Julien Morice
Erwan Téguel
Emmanuel Kéo
Julien Duval
Regne Unit Regne Unit
Luke Rowe
Mark Christian
Andrew Fenn
Erick Rowsell
Alemanya Alemanya
Thomas Juhas
Johannes Kahra
Theo Reinhardt
Jakob Steigmiller
2009 Rússia Rússia
Konstantin Kuperasov
Víktor Manakov
Ivan Savitskiy
Matvey Zubov
Regne Unit Regne Unit
George Atkins
Samuel Harrison
Timothy Kennaugh
Jonathan Mould
França França
Bryan Coquard
Emmanuel Kéo
Julien Morice
Jules Pijourlet
2010 Rússia Rússia
Roman Ivlev
Pavel Karpenkov
Evgeny Shalunov
Kiril Svéixnikov
Itàlia Itàlia
Liam Bertazzo
Filippo Ranzi
Michele Scartezzini
Paolo Simion
França França
Bryan Coquard
Alexis Gougeard
Marc Sarreau
Romain Le Roux
2011 Regne Unit Regne Unit
Jonathan Dibben
Owain Doull
Samuel Lowe
Joshua Papworth
Rússia Rússia
Royan Iulev
Aleksey Ryabkin
Andrey Sazanov
Eugeny Zateshilov
França França
Thomas Boudat
Marc Fournier
Kévin Lesellier
Maxime Piveteau
2012 Dinamarca Dinamarca
Mathias Møller Nielsen
Elias Busk
Mathias Krigbaum
Jonas Poulsen
Regne Unit Regne Unit
Samuel Lowe
Christopher Latham
Jonathan Dibben
Tao Geoghegan Hart
Alemanya Alemanya
Nils Schomber
Jonas Tenbrock
Leon Rohde
Domenic Weinstein
2013 Rússia Rússia
Andrey Prostokishin
Sergei Mosin
Dmitrii Strakhov
Timur Gizzatullin
França França
Valentin Madouas
Corentin Ermenault
Jordan Levasseur
Clément Barbeau
Suïssa Suïssa
Patrick Müller
Niico Selenati
Chiron Keller
Simon Bruhlmann
2014 Rússia Rússia
Andrey Prostokishin
Nikolai Ilichev
Serafim Aleksyuk
Danil Babushkin
Regne Unit Regne Unit
Gabriel Cullaigh
Joe Evans
Matthew Gibson
Joe Holt
Suïssa Suïssa
Patrick Müller
Lukas Rüegg
Martin Schäppi
Nico Selenati
2015 Rússia Rússia
Sergey Rostovtsev
Dmitriy Markov
Maksim Piskunov
Maksim Sukhov
Dinamarca Dinamarca
Niklas Larsen
Rasmus Lund Pedersen
Frederik Rodenberg Madsen
Tim Vang Cronqvist
Polònia Polònia
Dawid Czubak
Szymon Kraczyk
Mikolaj Sojka
Daniel Staniszewski
2016 Regne Unit Regne Unit
Ethan Hayter
Matthew Walls
Reece Wood
Fred Wright
Polònia Polònia
Dawid Czubak
Szymon Kraczyk
Patryk Pazik
Bartosz Rudyk
Rússia Rússia
Arseni Nikoforov
Sergei Malnev
Alexander Smirnov
Ivan Smirnov
2017 Rússia Rússia
Lev Gonov
Dmitry Mukhomediarov
Ivan Smirnov
Gleb Syritsa
Regne Unit Regne Unit
Rhys Britton
Joe Nally
Jake Stewart
Fred Wright
Suïssa Suïssa
Scott Quincey
Mauro Schmid
Valère Thiébaud
Alex Vogel

Puntuació[modifica]

Any Guanyador Segon Tercer
1973 Dinamarca Kim-Gunnar Svendsen Unió Soviètica Urmas Tooma Alemanya Occidental Heinz Longerich
1974 Polònia Jerzy Rychlicki Unió Soviètica Sergueï Baranov Alemanya Oriental Andreas Petermann
2001 Rússia Aleksei Schmidt Ucraïna Vitaliy Kondrut Txèquia Alois Kaňkovský
2002 Rússia Mikhail Ignatiev Alemanya Sebastian Frey Països Baixos Gideon De Jong
2003 Països Baixos Wim Stroetinga Bèlgica Kenny De Ketele Txèquia Jiří Hochmann
2004 Rússia Pavel Korzh Regne Unit Geraint Thomas Bèlgica Tim Mertens
2005 Rússia Pavel Korzh Alemanya Sebastian Forke Rússia Alexey Shyryaev
2006 Rússia Maxim Pokidov Rússia Alexey Shyryaev Espanya Salvador Guardiola Torá
2007 Itàlia Elia Viviani Alemanya Ralf Matzka França Rémi Badoc
2008 Irlanda Sam Bennett Espanya Albert Torres Polònia Michał Kwiatkowski
2009 Itàlia Elia Ongaretto Rússia Matvey Zubov Regne Unit Timothy Kennaugh
2010 Itàlia Michele Scartezzini Rússia Kiril Svéixnikov Rússia Roman Ivlev
2011 Espanya Julio Amores Suïssa Théry Schir Regne Unit Joshua Papworth
2012 França Thomas Boudat Suïssa Tom Bohli França Maxime Piveteau
2013 Rússia Pavel Chursin Itàlia Seid Lizde Bèlgica Matthias Osei Vertez
2014 França Corentin Ermenault Irlanda Mark Downey Regne Unit Gabriel Cullaigh
2015 Regne Unit Joey Walker Polònia Szymon Krawczyk Rússia Denis Nekrasov
2016 Polònia Dawid Czubak ITA Matteo Donegà BEL Gerben Thijssen
2017 UKR Oleg Kanaka Bèlgica Fabio van den Bossche Suïssa Mauro Schmid

Quilòmetre Contrarellotge[modifica]

Any Guanyador Segon Tercer
2001 Txèquia Alois Kaňkovský Espanya Ruben Donet Rússia Alexei Tchounossov
2002 França François Pervis Alemanya Michael Seidenbecher França Mickaël Murat
2003 Txèquia Filip Ditzel Polònia Kamil Kuczynski Rússia Anton Rudoy
2004 Rússia Stoian Vasev Alemanya David Wilken Itàlia Francesco Kanda
2005 Alemanya Maximilian Levy Polònia Dawid Glowacki Alemanya David Wilken
2006 Regne Unit David Daniell Regne Unit Jason Kenny Espanya Hodei Mazquiaran Uria
2007 Alemanya Daniel Rackwitz Espanya David Alonso Castillo Polònia Konrad Dąbkowski
2008 França Quentin Lafargue França Thomas Bonafos Itàlia Loris Paoli
2009 Itàlia Loris Paoli Polònia Krzystof Maksel Rússia Nikolay Zhurkin
2010 França Julien Palma Itàlia Rino Gasparrini Alemanya Robert Kanter
2011 França Benjamin Edelin Espanya José Moreno Sánchez Alemanya Benjamin Konig
2012 Regne Unit Matthew Rotherham Rússia Alexander Dubchenko Txèquia Jakub Vyvoda
2013 Rússia Alexander Dubchenko Alemanya Maximilian Dornbach França Thomas Copponi
2014 Txèquia Jiří Janošek Països Baixos Sam Ligtlee Alemanya Aaron Reiss
2015 Rússia Aleksandr Vasyukhno Rússia Maksim Piskunov Països Baixos Sam Ligtlee
2016 BEL Ayrton De Pauw POL Dawis Czubak ESP Alejandro Martínez
2017 RUS Pavel Perchuk Alemanya Carl Hinze Txèquia Jakub Stastny

Velocitat per equips[modifica]

Any Guanyador Segon Tercer
2001 França França
Mathieu Mandard
Mickaël Murat
François Pervis
República Txeca República Txeca
Jaroslav Flendr
Alois Kaňkovský
Albert Pance
Rússia Rússia
Nikolai Dmítriev
Sergey Borisov
Arif Abassov
2002 Alemanya Alemanya
Michael Spiess
Michael Seidenbecher
Robert Eichfeld
França França
Kévin Corroleur
Mickaël Murat
François Pervis
República Txeca República Txeca
Filip Ditzel
Jaroslav Flendr
Daniel Lebl
2003 Polònia Polònia
Michal Tokarz
Kamil Kuczynski
Pawel Kosciecha
Rússia Rússia
Anton Rudoy
Stoian Vasev
Denís Dmítriev
República Txeca República Txeca
Filip Ditzel
Adam Ptacnik
Jiří Hochmann
2004 Rússia Rússia
Stoian Vasev
Denís Dmítriev
Mikhail Shikhalev
Polònia Polònia
Pawel Kosciecha
Maciej Olkowski
Jakub Wycisk
Espanya Espanya
Antoni Josep Clua
Miguel Galán Reyes
Julio Varas
2005 França França
Michaël D'Almeida
Kévin Sireau
Alexandre Volant
Polònia Polònia
Rafal Poper
Dawid Glowacki
Krzysztof Szymanek
Rússia Rússia
Andrey Chernopyatov
Pavel Noskov
Maxim Tarakanov
2006 Regne Unit Regne Unit
David Daniell
Christian Lyte
Jason Kenny
Grècia Grècia
Chrístos Volikákis
Zafíris Volikákis
Vasileios Reppas
Polònia Polònia
Konrad Dąbkowski
Pawel Sarnecki
Adrian Teklinski
2007 França França
Quentin Lafargue
Thierry Jollet
Charlie Conord
Regne Unit Regne Unit
David Daniell
Christian Lyte
Tom Buck
Alemanya Alemanya
Paul Kanzler
Daniel Rackwitz
Gregor Fischer
2008 França França
Quentin Lafargue
Thierry Jollet
Charlie Conord
Regne Unit Regne Unit
Steven Hill
Peter Mitchell
Luc Jones
Polònia Polònia
Grzegorz Drejgier
Karol Kasprzyk
Rafal Sarnecki
2009 Alemanya Alemanya
Erik Balzer
Eric Engler
Alexander Reinelt
Polònia Polònia
Pawel Laskowski
Kacper Lesniak
Krzysztof Maksel
França França
Kévin Guillot
Michael Valenza
Florian Vernay
2010 França França
Kévin Guillot
Julien Palma
Benjamin Edelin
Itàlia Itàlia
Mauro Catellini
Davide Ceci
Rino Gasparrini
Rússia Rússia
Nikita Balunov
Dmitry Gorlov
Kirill Samusenko
2011 França França
Benjamin Edelin
Anthony Jacques
Julien Palma
Alemanya Alemanya
Max Niederlag
Benjamin Konig
Pascal Ackermann
Rússia Rússia
Aleksey Sharapov
Nikita Shurshin
Victor Nenastin
2012 Alemanya Alemanya
Richard Assmus
Jan May
Maximilian Dörnbach
Rússia Rússia
Alexander Sharapov
Alexander Dubchenko
Vladislav Fedin
Polònia Polònia
Mateusz Lipa
Jakub Stecko
Adrian Kobylecki
2013 Alemanya Alemanya
Maximilian Dornbach
Jan May
Patryk Rahn
Rússia Rússia
Alexander Dubchenko
Vladislav Fedin
Alexey Lysenko
Polònia Polònia
Patryk Rajkowski
Mateusz Rudyk
Jakub Stecko
2014 Rússia Rússia
Alexey Nosov
Sergey Gorlov
Sergey Tabolin
Polònia Polònia
Patryk Rajkowski
Michał Lewandowski
Marcin Czyszczewski
França França
Benjamin Gil
Sébastien Vigier
Melvin Landerneau
2015 Rússia Rússia
Alexey Nosov
Sergey Isaev
Aleksandr Vasyukhno
Polònia Polònia
Marcin Czyszczewski
Michał Lewandowski
Mateusz Miłek
Regne Unit Regne Unit
Jack Carlin
Alexander Joliffe
Joseph Truman
2016 Rússia Rússia
Mikhail Dmitriev
Dmitri Nesterov
Pavel Rostov
Polònia Polònia
Krystian Ruta
Daniel Rochna
Mateusz Miłek
Regne Unit Regne Unit
Lewis Stewart
Alexander Joliffe
Hamish Turnbull
2017 Rússia Rússia
Daniil Komkov
Dmitrii Nesterov
Pavel Rostov
Polònia Polònia
Łukasz Kowal
Daniel Rochna
Krystian Ruta
Alemanya Alemanya
Timo Bichler
Elias Edbauer
Carl Hinze

Scratch[modifica]

Any Guanyador Segon Tercer
2003 Ucraïna Dmytro Grabovskyy Txèquia Filip Ditzel Rússia Nikolai Trussov
2004 Rússia Alexey Bauer Dinamarca Kim Marius Nielsen Suïssa Alain Lauener
2005 Regne Unit Matthew Rowe Txèquia Filip Hanslian Polònia Jonasz Krysztofik
2006 Itàlia Elia Viviani França Vincent Dauga Països Baixos Gerrit Peetoom
2007 Països Baixos Michael Vingerling Regne Unit Peter Kennaugh Països Baixos Roy Pieters
2008 Suïssa Claudio Imhof Rússia Konstantin Kuperasov Rússia Vitaly Barbas
2009 França Bryan Coquard Itàlia Dario Sonda Regne Unit Christopher Whorrall
2010 França Romain Le Roux Itàlia Michele Scartezzini França Bryan Coquard
2011 França Yoan Verardo França Marc Sarreau Regne Unit Samuel Lowe
2012 Itàlia Francesco Castegnaro Regne Unit Christopher Latham Itàlia Jakub Mareczko
2013 Rússia Maxim Andreev Portugal Rui Alves Oliveira Grècia Zisis Soulios
2014 Itàlia Attilio Viviani Regne Unit Gabriel Cullaigh Portugal Rui Alves Oliveira
2015 Armènia Edgar Stepanian Rússia Maksim Piskunov BLR Vitali Prakapchuk
2016 BEL Jules Hesters GER Felix Happke UKR Olexandr Krivich
2017 Txèquia Daniel Babor Polònia Filip Prokopyszyn Itàlia Michele Gazzoli

Keirin[modifica]

Any Guanyador Segon Tercer
2003 Rússia Mikhail Shikhalev França Grégory Baugé Polònia Michal Tokarz
2004 Regne Unit Matthew Crampton Itàlia Francesco Kanda Rússia Mikhail Shikhalev
2005 Alemanya David Wilken Grècia Christos Volikakis Txèquia Denis Spicka
2006 Regne Unit Jason Kenny Rússia Vladimir Khozov Txèquia Denis Spicka
2007 Itàlia Andrea Guardini Regne Unit Christian Lyte Regne Unit David Daniell
2008 França Charlie Conord Regne Unit Steven Hill Espanya Juan Peralta
2009 Grècia Konstantinos Karageorgos Alemanya Alexander Reinelt França Kévin Guillot
2010 França Benjamin Edelin França Kévin Guillot Rússia Nikita Balunov
2011 Regne Unit John Paul Alemanya Max Niederlag França Julien Palma
2012 Polònia Mateusz Lipa Regne Unit Matthew Rotherham Alemanya Johannes Keuchek
2013 Rússia Alexander Dubchenko Alemanya Jan May Bielorússia Uladzislau Novik
2014 Polònia Patryk Rajkowski Alemanya Moritz Meissner Txèquia Jiri Fanta
2015 Rússia Alexey Nosov Txèquia Jiri Janosek França Sébastien Vigier
2016 Txèquia Martin Cechman GER Timo Bichler Rússia Dimitri Nesterov
2017 RUS Pavel Perchuk Polònia Daniel Rochna Polònia Cezary Laczkowski

Madison[modifica]

Any Guanyador Segon Tercer
2007 Alemanya Alemanya
Bastian Faltin
Ralf Matzka
Rússia Rússia
Ievgueni Kovaliov
Alexander Petrovskiy
Itàlia Itàlia
Tomas Alberio
Elia Viviani
2008 Regne Unit Regne Unit
Luke Rowe
Mark Christian
Dinamarca Dinamarca
Niki Byrgesen
Sebastian Lander
Alemanya Alemanya
Thomas Juhas
Jakob Steigmiller
2009 Regne Unit Regne Unit 1
Jonathan Mould
Christopher Whorrall
Itàlia Itàlia
Nicolò Rocchi
Michele Scartezzini
Regne Unit Regne Unit 2
Daniel McLay
Sam Harrison
2010 Flag of Ukraine.svg Ucraïna
Andriy Sokolov
Oleksandr Lobov
Rússia Rússia
Roman Ivlev
Kiril Svéixnikov
França França
Bryan Coquard
Romain Le Roux
2011 Suïssa Suïssa
Stefan Küng
Théry Schir
República Txeca República Txeca
Jan Kraus
Frantisek Sisr
Bèlgica Bèlgica
Jonas Rickaert
Otto Vergaerde
2012 Itàlia Itàlia
Matteo Alban
Riccardo Donato
Dinamarca Dinamarca
Mathias Krigbaum
Jonas Poulsen
Alemanya Alemanya
Pascal Ackermann
Domenic Weinstein
2013 França França
Jordan Levasseur
Corentin Ermenault
Flag of Ukraine.svg Ucraïna
Roman Gladish
Vladislav Kreminskyy
França França
Clément Barbeau
Lucas Destang
2014 Rússia Rússia
Nikolai Ilichev
Vitalii Ivshin
Suïssa Suïssa
Patrick Müller
Nico Selenati
Regne Unit Regne Unit
Joe Evans
Joe Holt
2015 Rússia Rússia
Dmitriy Markov
Maksim Piskunov
Bèlgica Bèlgica
Robbe Ghys
Gerben Thijssen
Dinamarca Dinamarca
Andreas Stokbro Nielsen
Mathias Dahl Pedersen
2016 Regne Unit Regne Unit
Rhys Britton
Matthew Walls
Bèlgica Bèlgica
Jules Hesters
Gerben Thijssen
Rússia Rússia
Sergei Malnev
Alexander Smirnov
2017 Bèlgica Bèlgica
Fabio van den Bossche
Nicolas Wernimont
República Txeca República Txeca
Daniel Babor
Daniel Rybin
Regne Unit Regne Unit
Rhys Britton
Jake Stewart

Òmnium[modifica]

Any Guanyador Segon Tercer
2010 Itàlia Paolo Simion Alemanya Lucas Liss Rússia Víktor Manakov
2011 Turquia Ahmet Örken Bèlgica Jasper De Buyst Regne Unit Owain Doull
2012 Alemanya Pascal Ackermann Bèlgica Jonas Rickaert Regne Unit Jonathan Dibben
2013 Bèlgica Lindsay De Vylder Itàlia Riccardo Minali França Jordan Levasseur
2014 Espanya Xavier Cañellas Suïssa Gino Mader Portugal Rui Oliveira
2015 POL Dawid Czubak UKR Taras Shevchuk RUS Sergey Rostovtsev
2016 POL Szymon Krawczyk GBR Ethan Hayter NED Bas Ottevanger
2017 Regne Unit Fred Wright Suïssa Alex Vogel França Valentin Tabellion

Cursa per elimicació[modifica]

Any Guanyador Segon Tercer
2017 Itàlia Michele Gazzoli IRL JB Murphy ESP Unai Iribar

Palmarès femení[modifica]

Velocitat[modifica]

Any Guanyadora Segona Tercera
2001 França Clara Sanchez Itàlia Valentina Alessio Bèlgica Sharon Vandromme
2002 Itàlia Elisa Frisoni Ucraïna Sofiya Pryshchepa Rússia Ekaterina Merzlikina
2003 Ucraïna Valeriya Velychko Rússia Ekaterina Merzlikina França Emilie Jeannot
2004 Polònia Magdalena Sara Itàlia Annalisa Cucinotta Rússia Natalia Prokurorova
2005 Ucraïna Lyubov Shulika Rússia Yulia Kosheleva França Sandie Clair
2006 Ucraïna Lyubov Shulika França Virginie Cueff Regne Unit Anna Blyth
2007 Alemanya Kristina Vogel Rússia Viktoria Baranova Alemanya Sabine Brettschneider
2008 Rússia Viktoria Baranova Eslovàquia Barbora Drzkova Regne Unit Jessica Varnish
2009 Regne Unit Rebecca James França Laurie Berthon Rússia Iekaterina Gnidenko
2010 Rússia Iekaterina Gnidenko Regne Unit Victoria Williamson Itàlia Stella Tomassini
2011 Rússia Anastassia Vóinova Regne Unit Victoria Williamson Rússia Tamara Balabolina
2012 Països Baixos Elis Ligtlee Rússia Dària Xmeliova Espanya Mar Manrique
2013 França Mélissandre Pain Bèlgica Nicky Degrendele Alemanya Doreen Heinze
2014 Rússia Tatiana Kiseleva Alemanya Emma Hinze Bèlgica Nicky Degrendele
2015 Alemanya Emma Hinze Alemanya Pauline Grabosch Polònia Julita Jagodzinska
2016 FRA Mathilde Gros NED Hetty van de Wouw CZE Sara Kankovska
2017 França Mathilde Gros Alemanya Lea Friedrich NED Steffie van der Peet

Persecució[modifica]

Any Guanyadora Segona Tercera
2001 Itàlia Gessica Turato Lituània Diana Elmentaite Txèquia Lenka Valova
2002 Ucraïna Sofiya Pryshchepa Països Baixos Suzanne de Goede Alemanya Julia Kurzke
2003 Països Baixos Marlijn Binnendijk Itàlia Rebecca Bertolo Lituània Agne Bagdonaviciute
2004 Països Baixos Liesbeth Bakker Itàlia Rebecca Bertolo Lituània Daiva Tuslaite
2005 Ucraïna Lesya Kalitovska França Pascale Jeuland Dinamarca Trine Schmidt
2006 Ucraïna Lesya Kalitovska Països Baixos Elise van Hage Rússia Yulia Popova
2007 França Fiona Dutriaux Regne Unit Hannah Mayho Rússia Elizaveta Asserova
2008 Regne Unit Hannah Mayho Bèlgica Jolien D'Hoore Txèquia Lucie Zaleska
2009 Ucraïna Hanna Solovey Txèquia Lucie Zaleska Regne Unit Laura Trott
2010 Rússia Alexandra Chekina Rússia Svetlana Kashirina Polònia Karolina Karasiewicz
2011 Rússia Alexandra Chekina Regne Unit Elinor Barker Itàlia Beatrice Bartelloni
2012 Regne Unit Elinor Barker Alemanya Anna Knauer França Manon Bourdiaux
2013 Bèlgica Lotte Kopecky Ucraïna Olena Demidova Itàlia Michela Maltese
2014 Rússia Daria Egorova Irlanda Josie Knight Polònia Agata Drozdek
2015 Polònia Justyna Kaczkowska França Marion Borras Lituània Olivija Baleišytė
2016 Lituània Olivija Baleišytė RUS Maria Novolodskaia Polònia Nikola Rozynska
2017 Itàlia Letizia Paternoster RUS Maria Novolodskaya NED Mylene de Zoete

Puntuació[modifica]

Any Guanyadora Segona Tercera
2001 Itàlia Giorgia Bronzini Rússia Natalia Boyarskaya Itàlia Eleonora Soldo
2002 Itàlia Eleonora Soldo Rússia Ekaterina Merzlikina Grècia Kyriaki Konstantinidou
2003 Rússia Anastassia Txulkova Itàlia Rebecca Bertolo Bèlgica Karen Verbeek
2004 Itàlia Rebecca Bertolo Dinamarca Mie Bekker Lacota Països Baixos Liesbeth Bakker
2005 Dinamarca Mie Bekker Lacota França Pascale Jeuland Rússia Irina Zemlyanskaya
2006 Països Baixos Elise van Hage Rússia Ievguénia Romaniuta Itàlia Silvia Castoldi
2007 Regne Unit Alex Greenfield Rússia Elizaveta Asserova Itàlia Marta Tagliaferro
2008 Regne Unit Alex Greenfield Bèlgica Jolien D'Hoore Països Baixos Amy Pieters
2009 Ucraïna Hanna Solovey França Aude Biannic Regne Unit Laura Trott
2010 Itàlia Elena Cecchini Rússia Alexandra Goncharova Polònia Karolina Karasiewicz
2011 Itàlia Maria Giulia Confalonieri Rússia Svetlana Kashirina Països Baixos Kelly Markus
2012 Itàlia Arianna Fidanza Rússia Kseniya Dobrynina Itàlia Natasha Grillo
2013 Bèlgica Lotte Kopecky Bèlgica Kaat Van der Meulen Països Baixos Bianca Lust
2014 Regne Unit Manon Lloyd Alemanya Lisa Klein Rússia Diana Klimova
2015 Itàlia Rachele Barbieri Polònia Daria Pikulik Països Baixos Tessa Dijksman
2016 Itàlia Letizia Paternoster Països Baixos Marit Raaijmakers GBR Rebecca Raybould
2017 UKR Olha Kulynych BLR Aksana Salauyeva França Valentine Fortin

500 metres contrarellotge[modifica]

Any Guanyadora Segona Tercera
2001 Itàlia Valentina Alessio França Clara Sanchez Lituània Julita Papinigyte
2002 Itàlia Elisa Frisoni Alemanya Jennifer Strohschneider Ucraïna Sofiya Pryshchepa
2003 França Emilie Jeannot Polònia Magdalena Sara Rússia Anastassia Txulkova
2004 Polònia Magdalena Sara Itàlia Annalisa Cucinotta Ucraïna Valeriya Velychko
2005 Ucraïna Lyubov Shulika França Elodie Henriette Regne Unit Anna Blyth
2006 Ucraïna Lyubov Shulika França Sandie Clair França Virginie Cueff
2007 Alemanya Kristina Vogel Regne Unit Jessica Varnish Rússia Viktoria Baranova
2008 Regne Unit Jessica Varnish Rússia Viktoria Baranova França Magali Baudacci
2009 Regne Unit Rebecca James França Olivia Montauban França Magali Baudacci
2010 Espanya Tania Calvo Rússia Anastassia Vóinova Rússia Iekaterina Gnidenko
2011 Rússia Anastassia Vóinova Regne Unit Victoria Williamson Països Baixos Elis Ligtlee
2012 Rússia Dària Xmeliova Països Baixos Elis Ligtlee Rússia Lidiya Pluzhnikova
2013 França Mélissandre Pain Alemanya Doreen Heinze Rússia Tatiana Kiseleva
2014 Rússia Tatiana Kiseleva Alemanya Doreen Heinze Ucraïna Olena Starikova
2015 Alemanya Emma Hinze Alemanya Pauline Grabosch Països Baixos Hetty van de Wouw
2016 FRA Mathilde Gros Països Baixos Hetty van de Wouw GBR Sophie Capewell
2017 França Mathilde Gros Alemanya Lea Friedrich Regne Unit Lauren Bate

Keirin[modifica]

Any Guanyadora Segona Tercera
2003 Polònia Magdalena Sara Rússia Ekaterina Merzlikina Polònia Barbara Borucz
2004 Polònia Magdalena Sara Rússia Natalia Prokurorova Països Baixos Joukje Braam
2005 França Elodie Henriette Ucraïna Lyubov Shulika Rússia Anastasia Rozhkova
2006 Ucraïna Lyubov Shulika Polònia Renata Dabrowska França Sandie Clair
2007 Regne Unit Jessica Varnish PolòniaRenata Dabrowska Alemanya Kristina Vogel
2008 Regne Unit Jessica Varnish Rússia Galina Streltsova Itàlia Giada Balzan
2009 Rússia Iekaterina Gnidenko Regne Unit Rebecca James Rússia Varvara Boyko
2010 Rússia Anastassia Vóinova Regne Unit Victoria Williamson Espanya Tania Calvo
2011 Rússia Anastassia Vóinova Itàlia Stella Tomassini Itàlia Lisa Gamba
2012 Rússia Dària Xmeliova Bèlgica Shana Dalving Països Baixos Elis Ligtlee
2013 França Mélissandre Pain Bèlgica Nicky Degrendele Països Baixos Kyra Lamberink
2014 Bèlgica Nicky Degrendele Rússia Tatiana Kiseleva Polònia Julita Jagodzińska
2015 Alemanya Emma Hinze Rússia Kseniya Bogoyavlenskaya Polònia Marlena Karwacka
2016 CZE Sara Kankowska Polònia Aleksandra Tolomanow NED Steffie van der Peet
2017 França Mathilde Gros Itàlia Martina Fidanza Regne Unit Lauren Bate

Scratch[modifica]

Any Guanyadora Segona Tercera
2003 Rússia Ekaterina Merzlikina Itàlia Annalisa Cucinotta França Emilie Jeannot
2004 Itàlia Annalisa Cucinotta Bèlgica Karen Verbeek Itàlia Rebecca Bertolo
2005 Itàlia Silvia Daniele Rússia Ievguénia Romaniuta França Pascale Jeuland
2006 Països Baixos Elise Van Hage França Virginie Cueff Rússia Ievguénia Romaniuta
2007 Polònia Renata Dabrowska Itàlia Barbara Guarischi Rússia Elizaveta Asserova
2008 Txèquia Lucie Zaleska Itàlia Valentina Scandolara Bèlgica Jolien D'Hoore
2009 Itàlia Giulia Donato Txèquia Gabriela Slamova França Roxane Fournier
2010 Rússia Alexandra Goncharova Itàlia Giulia Donato Itàlia Sara Consolati
2011 Espanya Irene Usabiaga Rússia Alina Bondarenko Països Baixos Kelly Markus
2012 Regne Unit Lucy Garner França Iris Sachet Bèlgica Shana Dalving
2013 Itàlia Claudia Cretti Itàlia Natasha Grillo Bèlgica Kaat van der Meule
2014 Itàlia Elena Bissolati Rússia Diana Klimova Itàlia Claudia Cretti
2015 Itàlia Elena Bissolati Regne Unit Elionor Dickinson Països Baixos Hetty van de Wouw
2016 Itàlia Letizia Paternoster POR Maria Martins POL Wiktoria Pikulik
2017 Itàlia Martina Fidanza Txèquia Petra Sevcikova Regne Unit Jenny Holl

Velocitat per equips[modifica]

Any Guanyadora Segona Tercera
2008 Polònia Polònia
Kornelia Maczka
Aleksandra Drejgier
França França
Magali Baudacci
Olivia Montauban
Rússia Rússia
Viktoria Baranova
Elena Melnichenko
2009 França França
Laurie Berthon
Olivia Montauban
Polònia Polònia
Aleksandra Drejgier
Dominika Żukowska
Alemanya Alemanya
Christina Konsulke
Charlott Arndt
2010 Rússia Rússia
Iekaterina Gnidenko
Anastassia Vóinova
Alemanya Alemanya
Charlott Arndt
Christina Konsulke
Itàlia Itàlia
Sara Consolati
Giulia Donato
2011 Rússia Rússia
Anastassia Vóinova
Tamara Balabolina
Regne Unit Regne Unit
Victoria Williamson
Jessica Crampton
Polònia Polònia
Dominika Borkowska
Urszula Los
2012 Rússia Rússia
Dària Xmeliova
Lidiya Pluzhnikova
Regne Unit Regne Unit
Lucy Garner
Danielle Khan
Països Baixos Països Baixos
Elis Ligtlee
Tamar Vedder
2013 Rússia Rússia
Tatiana Kiseleva
Ekaterina Rogovaya
Alemanya Alemanya
Doreen Heinze
Lisa Klein
Bèlgica Bèlgica
Nicky Degrendele
Catherine Wernimont
2014 Alemanya Alemanya
Doreen Heinze
Emma Hinze
Rússia Rússia
Tatiana Kiseleva
Anna Kozinova
Bèlgica Bèlgica
Nicky Degrendele
Catherine Wernimont
2015 Alemanya Alemanya
Pauline Grabosch
Emma Hinze
Itàlia Itàlia
Martina Fidanza
Miriam Vece
Rússia Rússia
Kseniya Bogoyavlenskaya
Olga Goncharova
2016 Països Baixos Països Baixos
Hetty van de Wouw
Steffie van der Peet
Itàlia Itàlia
Elena Bissolati
Gloria Manzoni
Regne Unit Regne Unit
Lauren Bate-Lowe
Sophie Capewell
2017 Rússia Rússia
Polina Vashenko
Yana Tyshenko
Ksenia Andreeva (q)
Alemanya Alemanya
Emma Götz
Lea Friedrich
Regne Unit Regne Unit
Georgia Hilleard
Lauren Bate

Persecució per equips[modifica]

Any Guanyadora Segona Tercera
2008 Regne Unit Regne Unit
Hannah Mayho
Alex Greenfield
Jessica Booth
Bèlgica Bèlgica
Evelyn Arys
Jessie Daams
Jolien D'Hoore
Itàlia Itàlia
Giada Balzan
Rossella Callovi
Valentina Scandolara
2009 Regne Unit Regne Unit
Ella Sadler Andrews
Jessica Booth
Laura Trott
Rússia Rússia
Elena Lichmanova
Lidia Malakhova
Garina Streltsova
Flag of Ukraine.svg Ucraïna
Inna Metalnykova
Elizaveta Oshurkova
Hanna Solovey
2010 Rússia Rússia
Alexandra Goncharova
Svetlana Kashirina
Alexandra Chekina
Itàlia Itàlia
Elena Cecchini
Maria Giulia Confalonieri
Chiara Vannucci
2011 Itàlia Itàlia
Beatrice Bartelloni
Maria Giulia Confalonieri
Chiara Vannucci
Rússia Rússia
Alexandra Chekina
Gulnaz Badykova
Svetlana Kashirina
França França
Eugénie Duval
Eloïse Bec
Valentine Mori
2012 Regne Unit Regne Unit
Amy Roberts
Lucy Garner
Elinor Barker
Rússia Rússia
Kseniya Dobrynina
Gulnaz Badykova
Natalia Mozharova
Itàlia Itàlia
Michela Maltese
Arianna Fidanza
Ana Maria Covrig
2013 Itàlia Itàlia
Arianna Fidanza
Francesca Pattaro
Michela Maltese
Maria Vittoria Sperotto
Rússia Rússia
Natalia Mozharova
Anastasia Buchneva
Svetlana Vasilieva
Maria Kantcyber
Bèlgica Bèlgica
Kaat Van Der Meulen
Lotte Kopecky
Jesse Vandenbulcke
Saartje Vandenbroucke
2014 Regne Unit Regne Unit
Manon Lloyd
Emily Nelson
Grace Garner
Megan Barker
Polònia Polònia
Nikol Płosaj
Daria Pikulik
Justyna Kaczkowska
Natalia Radzicka
França França
Soline Lamboley
Alphanie Midelet
Margot Dutour
Marion Borras
2015 Itàlia Itàlia
Elisa Balsamo
Rachele Barbieri
Sofia Bertizzolo
Marta Cavalli
Polònia Polònia
Weronika Humelt
Daria Pikulik
Justyna Kaczkowska
Nikola Rozynska
França França
Pauline Clouard
Lucie Jounier
Typhaine Laurance
Marion Borras
2016 Itàlia Itàlia
Elisa Balsamo
Chiara Consonni
Letizia Paternoster
Martina Stefani
Països Baixos Països Baixos
Marit Raaijmakers
Amber van der Hulst
Kristie van Haaften
Bente van Teeseling
Regne Unit Regne Unit
Eleanor Dickinson
Lauren Dolan
Rebecca Raybould
Jessica Roberts
2017 Itàlia Itàlia
Chiara Consonni
Letizia Paternoster
Martina Fidanza
Vittoria Guazzini
Països Baixos Països Baixos
Amber Van Der Hulst
Kirstie Van Haaften
Marit Raaijmakers
Mylene De Zoete
Phaedra Krol (q)
Rússia Rússia
Anastasia Lukashenko
Daria Malkova
Karine Minasyan
Maria Novolodskaya

Òmnium[modifica]

Any Guanyadora Segona Tercera
2010 Itàlia Chiara Vannucci Rússia Alexandra Goncharova Txèquia Dagmar Labakova
2011 Itàlia Chiara Vannucci Rússia Alina Bondarenko França Laudine Genée
2012 Alemanya Anna Knauer UKR Tetyana Klimchenko Itàlia Michela Pavin
2013 Polònia Lucja Pietrzak Lituània Edita Mazureviciute França Soline Lamboley
2014 Lituània Edita Mazureviciute Regne Unit Grace Garner França Soline Lamboley
2015 Polònia Daria Pikulik Regne Unit Grace Garner França Marion Borras
2016 ITA Elisa Balsamo LTU Olivija Baleisytė Regne Unit Jessica Roberts
2017 Itàlia Letizia Paternoster UKR Olha Kulynych RUS Maria Novolodskaya

Madison[modifica]

Any Guanyadores Segones Terceres
2017 Itàlia Itàlia
Chiara Consonni
Letizia Paternoster
Rússia Rússia
Shari Bossuyt
Noa Selosse
Regne Unit Regne Unit
Barbora Dzerengova
Petra Sevcikova

Cursa per elimicació[modifica]

Any Guanyadora Segona Tercera
2017 Itàlia Letizia Paternoster POR Maria Martins Regne Unit Pfeiffer Georgi

Enllaços externs[modifica]

Vegeu també[modifica]