Vés al contingut

Cantó de Pont-l'Abbé

Plantilla:Infotaula geografia políticaCantó de Pont-l'Abbé
Tipuscantó francès Modifica el valor a Wikidata
Lloc
Modifica el valor a Wikidata Map
 47° 52′ 02″ N, 4° 13′ 23″ O / 47.867222°N,4.223056°O / 47.867222; -4.223056
EstatFrança
Entitat territorial administrativaFrança metropolitana
RegióBretanya
DepartamentFinisterre Modifica el valor a Wikidata
CapitalPont-l'Abbé (2015–) Modifica el valor a Wikidata
Població humana
Població26.883 (2023) Modifica el valor a Wikidata (246,09 hab./km²)
Geografia
Superfície109,24 km² Modifica el valor a Wikidata
Creació22 març 2015 Modifica el valor a Wikidata
Codi de cantó INSEE2922 Modifica el valor a Wikidata

El cantó de Pont-l'Abbé (bretó Kanton Pont-'n-Abad) és una divisió administrativa francesa situat al departament de Finisterre a la regió de Bretanya.

Situació del cantó

Composició

[modifica]

El cantó aplega 7 comunes :

Nom francèsNom bretóPoblació km²Codi PostalCodi INSEE
CombritKombrid3.16524,132912029037
Île-TudyEnez-Tudi6111,262998029085
PlomeurPloveur3.20329,692912029171
Pont-l'AbbéPont-’n-Abad7.84918,212912029220
Saint-Jean-TrolimonSant-Yann-Drolimon84514,682912029252
TréguennecTregened3429,612972029292
TréméocTremeog82111,662912029296
CantóPont-’n-Abad16.836109,24-2934

Evolució demogràfica

[modifica]
1962 1968 1975 1982 1990 1999
13.12713.21713.84114.79415.59616.836

Història

[modifica]
Llista dels consellers generals successius
Data d'eleccióIdentitatPartitQualitat
2004-Annick Le LochPS
les dades anteriors no són pas conegudes

Enllaços externs

[modifica]