Combinada nòrdica als Jocs Olímpics d'hivern de 2006 - Esprint

De Viquipèdia
Salta a: navegació, cerca
Infotaula de competició esportivaCombinada nòrdica als Jocs Olímpics d'hivern de 2006 - Esprint
Tipus competició esportiva als Jocs Olímpics
Esport Combinada nòrdica
Part de Jocs Olímpics d'hivern de 2006
Nombre de participants 49
Lloc i data
Lloc Prajalats
Modifica dades a Wikidata
Combinada nòrdica als
Jocs Olímpics d'hivern de 2006
Nordic combined pictogram.svg
Individual homes
Esprint   homes  
Equips homes

Als Jocs Olímpics d'hivern de 2006 celebrats a la ciutat de Torí (Itàlia) es disputà una prova d'esprint de combinada nòrdica en categoria masculina.

La prova es realitzà entre el dia 21 de febrer de 2006 a les instal·lacions esportives de Pragelato. Participaren un total de 49 esquiadors de 15 comitès nacionals diferents.

Resum de medalles[modifica]

Or Argent Bronze
Àustria Felix Gottwald Noruega Magnus Moan Alemanya Georg Hettich

Resultats[modifica]

Salt amb esquís[modifica]

Els participants realitzen un salt amb esquís. A partir del salt guanyador es comptabilitza un dèficit de temps per als següents esquiadors que serà utilitzat en la següent prova.

Pos. Nom CON Salt Dèficit Notes
1 Georg Hettich Alemanya Alemanya 125.7 0:00
2 Jason Lamy Chappuis França França 124.4 +0:05
3 Anssi Koivuranta Finlàndia Finlàndia 121.5 +0:17
4 Jaakko Tallus Finlàndia Finlàndia 120.9 +0:19
5 Petter Tande Noruega Noruega 118.2 +0:30
6 Michael Gruber Àustria Àustria 116.9 +0:35
7 Yosuke Hatakeyama Japó Japó 116.1 +0:38
8 Christoph Bieler Àustria Àustria 115.8 +0:40
9 Akito Watabe Japó Japó 115.4 +0:41
10 Ronny Ackermann Alemanya Alemanya 114.0 +0:47
11 Ivan Fesenko Rússia Rússia 112.2 +0:54
12 Felix Gottwald Àustria Àustria 112.1 +0:54
13 Magnus Moan Noruega Noruega 111.8 +0:56
14 Johnny Spillane Estats Units Estats Units 109.5 +1:05
15 Mario Stecher Àustria Àustria 108.9 +1:07
16 Hannu Manninen Finlàndia Finlàndia 108.3 +1:10
17 Damjan Vtic Eslovènia Eslovènia 107.8 +1:12
18 Daito Takahashi Japó Japó 107.7 +1:12
19 Todd Lodwick Estats Units Estats Units 107.3 +1:14
20 Dimitry Matveev Rússia Rússia 106.8 +1:16
21 Bjoern Kircheisen Alemanya Alemanya 106.5 +1:17
22 Ronny Heer Suïssa Suïssa 105.6 +1:20
23 Ivan Rieder Suïssa Suïssa 105.5 +1:21
24 Seppi Hurschler Suïssa Suïssa 105.3 +1:22
25 Tomas Slavik República Txeca República Txeca 104.9 +1:23
26 Giuseppe Michielli Itàlia Itàlia 104.7 +1:24
26 Ladislav Rygl República Txeca República Txeca 104.7 +1:24
28 Norihito Kobayashi Japó Japó 103.9 +1:27
29 Janne Ryynaenen Finlàndia Finlàndia 102.5 +1:33
30 Bill Demong Estats Units Estats Units 102.2 +1:34
31 Davide Bresadola Itàlia Itàlia 102.0 +1:35
32 Sergej Maslennikov Rússia Rússia 99.3 +1:46
33 Andreas Hurschler Suïssa Suïssa 98.1 +1:50
34 Håvard Klemetsen Noruega Noruega 98.0 +1:51
35 Ales Vodsedalek República Txeca República Txeca 97.2 +1:54
36 Pavel Churavy República Txeca República Txeca 96.1 +1:58
37 Jochen Strobl Itàlia Itàlia 96.0 +1:59
38 Tambet Pikkor Estònia Estònia 95.9 +1:59
39 Nicolas Bal França França 95.4 +2:01
40 Eric Camerota Estats Units Estats Units 94.5 +2:05
41 Kristian Hammer Noruega Noruega 94.3 +2:06
42 Sebastian Haseney Alemanya Alemanya 90.7 +2:20
43 Jason Myslicki Canadà Canadà 90.0 +2:23
44 Daniele Munari Itàlia Itàlia 89.2 +2:26
45 Max Thompson Canadà Canadà 84.5 +2:45
46 Alexsej Barannikov Rússia Rússia 83.5 +2:49
47 Sergei Diyachuk Flag of Ukraine.svg Ucraïna 74.9 +3:23
48 Volodymyr Trachuk Flag of Ukraine.svg Ucraïna 61.5 +4:17
- Ludovic Roux França França NF
NF: no finalitzà

Esquí de fons[modifica]

Es realitzà una cursa d'esquí de fons de 7,5 quilòmetres de distància. Al temps establert en aquesta distància s'hi uní el dèficit aconseguit en la prova de salt amb esquís, determinant així la posició final de tots els participants.

Pos. Nom CON Dèficit Esquí de fons Total Notes
1 Felix Gottwald Àustria Àustria +0:54 17:35.0 18.29.0
2 Magnus Moan Noruega Noruega +0:56 17:38.4 +0:05.4
3 Georg Hettich Alemanya Alemanya 0:00 18:38.6 +0:09.6
4 Jason Lamy Chappuis França França +0:05 18:46.5 +0:22.5
5 Jaakko Tallus Finlàndia Finlàndia +0:19 18:39.1 +0:29.1
6 Petter Tande Noruega Noruega +0:30 18:29.1 +0:30.1
7 Bjoern Kircheisen Alemanya Alemanya +1:17 17:48.7 +0:36.7
8 Ronny Ackermann Alemanya Alemanya +0:47 18:20.7 +0:38.7
9 Todd Lodwick Estats Units Estats Units +1:14 17:57.4 +0:42.4
10 Johnny Spillane Estats Units Estats Units +1:05 18:10.2 +0:46.2
11 Anssi Koivuranta Finlàndia Finlàndia +0:17 19:00.7 +0:48.7
12 Hannu Manninen Finlàndia Finlàndia +1:10 18:11.0 +0:52.0
13 Michael Gruber Àustria Àustria +0:35 18:48.3 +0:54.3
14 Mario Stecher Àustria Àustria +1:07 18:23.3 +1:01.3
15 Daito Takahashi Japó Japó +1:12 18:19.4 +1:02.4
16 Giuseppe Michielli Itàlia Itàlia +1:24 18:08.0 +1:03.0
17 Ladislav Rygl República Txeca República Txeca +1:24 18:11.2 +1:06.2
18 Norihito Kobayashi Japó Japó +1:27 18:09.0 +1:07.0
19 Akito Watabe Japó Japó +0:41 18:56.3 +1:08.3
20 Ronny Heer Suïssa Suïssa +1:20 18:17.7 +1:08.7
21 Andreas Hurschler Suïssa Suïssa +1:50 17:51.6 +1:12.6
22 Yosuke Hatakeyama Japó Japó +0:38 19:05.0 +1:14.0
23 Christoph Bieler Àustria Àustria +0:40 19:04.0 +1:15.0
24 Seppi Hurschler Suïssa Suïssa +1:22 18:29.4 +1:22.4
25 Bill Demong Estats Units Estats Units +1:34 18:29.7 +1:34.7 [a]
26 Tomas Slavik República Txeca República Txeca +1:23 18:40.8 +1:34.8 [a]
27 Nicolas Bal França França +2:01 18:05.7 +1:37.7
28 Kristian Hammer Noruega Noruega +2:06 18:02.1 +1:39.1
29 Sebastian Haseney Alemanya Alemanya +2:20 17:49.1 +1:40.1
30 Jochen Strobl Itàlia Itàlia +2:06 18:10.8 +1:40.8
31 Pavel Churavy República Txeca República Txeca} +1:58 18:11.9 +1:40.9
32 Tambet Pikkor Estònia Estònia +1:59 18:15.1 +1:45.1
33 Ivan Fesenko Rússia Rússia +0:54 19:36.6 +2:01.6
34 Damjan Vtic Eslovènia Eslovènia +1:12 19:23.9 +2:06.9
35 Dimitry Matveev Rússia Rússia +1:16 19:21.1 +2:08.1
36 Ivan Rieder Suïssa Suïssa +1:21 19:21.0 +2:13.0
37 Janne Ryynaenen Finlàndia Finlàndia +1:33 19:14.6 +2:18.6
38 Daniele Munari Itàlia Itàlia +1:21 19:21.0 +2:34.1
39 Eric Camerota Estats Units Estats Units +2:05 18:59.8 +2:35.8
40 Håvard Klemetsen Noruega Noruega +1:51 19:15.6 +2:37.6
41 Jason Myslicki Canadà Canadà +2:23 19:00.1 +2:54.1
42 Alexsej Barannikov Rússia Rússia +2:49 18:49.2 +3:09.2
43 Sergej Maslennikov Rússia Rússia +1:46 19:56.1 +3:13.1
44 Davide Bresadola Itàlia Itàlia +1:35 20:08.3 +3:14.3
45 Sergei Diyachuk Flag of Ukraine.svg Ucraïna +3:23 18:21.1 +3:15.1
46 Max Thompson Canadà Canadà +2:45 19:24.3 +3:40.3
47 Ales Vodsedalek República Txeca República Txeca +1:54 20:51.0 +4:16.0
48 Volodymyr Trachuk Flag of Ukraine.svg Ucraïna +4:17 19:40.8 +5:28.8
  1. 1,0 1,1 Per determinar la posició final de Demong i Slavik es requerí la foto finish.

Enllaços externs[modifica]