Copa Catalunya de futbol masculina 1998-1999

De Viquipèdia
Salta a la navegació Salta a la cerca
Infotaula de competició esportivaCopa Catalunya de futbol masculina 1998-1999
Tipus Copa Catalunya de futbol masculina
Esport futbol
Lloc i data
Estat Espanya
Període temporada 1998-1999
Modifica les dades a Wikidata

La Copa Catalunya 1998-1999 és la 10a edició d'una competició que es concentra al voltant dels mesos d'estiu. En queden exclosos els equips filials.

Fases[modifica]

1a eliminatòria (23 i 24 de maig de 1998)[modifica]

Els equips participants s'enfronten en grups de tres equips, amb format 3x1 (partits de 45 minuts).

Seu 1: Nou Sardenya (Barcelona). CE Europa (amfitrió), CF Badalona i UE Badaloní.

Partit 1. Badalona 0-0 Badaloní

Partit 2. Europa 2-0 Badalona (Isi i Manolo)

Partit 3.

CE Europa 1-1 UE Badaloní
Benja Gol 33' Edu Gol 20'
Estadi Nou Sardenya (Barcelona)
Àrbitre Arca Velázquez

Seu 2: Camp de futbol de la Verneda (Barcelona). CE Júpiter (amfitrió), CF Gavà i FC Santboià.

Partit 1. Gavà 2-1 Santboià (Pino i Manolo / Jacobo)

Partit 2. Júpiter 1-1 Santboià (Laguna / Reñé)

Partit 3.

CE Júpiter 0-0 CF Gavà

Seu 3: Can Peixauet (Santa Coloma de Gramenet). UDA Gramenet (amfitrió), UE Vilassar de Mar i CE Premià.

Partit 1. Premià 1-1 Vilassar de Mar (Àngel / Fido)

Partit 2. Gramenet 1-1 Premià (Javi / Ripoll)

Partit 3.

UDA Gramenet 0-0 UE Vilassar de Mar

Seu 4: Can Rosés (Rubí). UE Rubí (amfitrió), CE Sabadell i AEC Manlleu.

Partit 1. Sabadell 2-1 Manlleu (Antonio i Edu / Puigbó)

Partit 2. Rubí 0-0 Manlleu

Partit 3.

UE Rubí 1-4 CE Sabadell
Benja Gol 18' Edu Gol 15'
Antonio Gol 25'Gol 29'
Carles Gimeno Gol 36'
Estadi Can Rosés (Rubí)
Àrbitre Aguilera

Seu 5: (Partit únic)

FC Vilafranca 2-0 Club Gimnàstic de Tarragona
Mesa (p) Gol 21'
Bages Gol 59'

Seu 6: (Partit únic)

UE Tàrrega 4-1 FC Andorra
Hernández Gol 36'
Ramón Gol 51'
Marcial Gol 59'
Figueres Gol 89'
Perarnau Gol 13'

Seu 7: Municipal de Vilobí (Vilobí d'Onyar). Vilobí CF (amfitrió), CD Banyoles i UE Figueres. 18:00 hores

Partit 1.

UE Figueres 1-0 CD Banyoles
Santos Gol

Partit 2.

Vilobí CF 0-1 CD Banyoles
Ludi Gol

Partit 3.

Vilobí CF 1-5 UE Figueres
Iñaqui Gol 44' Quico Gol 3'
Juli Gol 12'Gol 35'Gol 45'
Nan Ribera Gol 32'

Seu 8: Narcís Sala (Barcelona). UE Sant Andreu (amfitrió), CE L'Hospitalet i UA Horta. 18.30 hores

Partit 1.

UA Horta 1-0 CE L'Hospitalet
Soler Gol

Partit 2.

UE Sant Andreu 0-0 CE L'Hospitalet

Partit 3.

UE Sant Andreu 1-0 UA Horta
Juan Carlos Gol 37'
Estadi Narcís Sala (Barcelona)
Àrbitre Ruiz Pueyo

2a eliminatòria (30, 31 de maig i 1 de juny de 1998)[modifica]

La disputen 8 equips. Sis d'ells s'enfronten en dos lliguetes de format 3x1 (partits de 45 minuts); els dos restants s'enfronten en un partit únic de 90 minuts

Seu 1: Nou Sardenya (Barcelona). CE Europa (amfitrió), FC Vilafranca i UE Figueres. 18.30 hores

Partit 1.

UE Figueres 0-0 FC Vilafranca

Partit 2.

CE Europa 1-0 FC Vilafranca
Badia Gol 30'

Partit 3.

CE Europa 0-3 UE Figueres
Dolz Gol 23'Gol 35'
Nan Ribera Gol 38'
Estadi Nou Sardenya (Barcelona)
Àrbitre García Andreu

Seu 2: Municipal de Premià de Mar (Premià de Mar). CE Premià (amfitrió), CF Gavà, UE Tàrrega.

Partit 1.

CF Gavà 2-1 UE Tàrrega
Martín Domínguez Gol 15'
Edu Arnau Gol 36'
Marc Gol 17'

Partit 2.

CE Premià 2-2 UE Tàrrega
Toni Gol 19'
Àngel Gol 29'
Gil Gol 36'
Ramón Gol 40'

Partit 3.

CE Premià 0-1 CF Gavà
Álex Gol 3'

Seu 3: (partit únic)

UE Sant Andreu 0-2 CE Sabadell
Morant Gol 16'
Lay Gol 63'

3a eliminatòria (8 i 9 d'agost de 1998)[modifica]

Seu 1: Camp de futbol Nicolás Longarón (Santa Coloma de Gramenet). CF Singuerlín (amfitrió), AE Prat, CE Mataró.

Partit 1.

AE Prat 0-2 CE Mataró

Partit 2.

CF Singuerlín 1-0 AE Prat

Partit 3.

CF Singuerlín 1-3 CE Mataró
Petit Gol 40' Torres (p) Gol 15'
José Manuel Gol 41'
Sergi Gol 43'

Seu 2: (partit únic)

CE Manresa 1-3 Terrassa FC
Camacho Gol 4' Gallego (p) Gol 32'
Raset Gol 71'
ManoloGol 89'

Seu 3: (partit únic)

FC Alcarràs 1-2 CF Balaguer
Valdivia Gol 69' Viladegut Gol 17'Gol 60'
Estadi (Alcarràs)
Àrbitre Figueras Lluna

Seu 4: (partit únic)

UE Sitges* 1-1
(passa la Pobla per penals)
CF La Pobla de Mafumet
Francisco (p) Gol 79' Rosado Gol 59'
Estadi (Sitges)
Àrbitre López Velasco

NOTA: El Sitges va impugnar l'eliminatòria, ja que va al·legar que la Pobla de Mafumet havia comès alineació indeguda. El 12 d'agost de 1998, la FCF va donar la raó al Sitges, que finalment va ser l'equip classificat.

Seu 5: (partit únic)

CF Marca de l'Ham 1-1
(10-11 pen.)
Palamós CF
Nene Gol 52' Vílchez Gol 92'
Estadi Camp de futbol de Marca de l'Ham (Figueres)
Àrbitre Juan Ramón Cortecero

4a eliminatòria (15 d'agost de 1998)[modifica]

Seu 1: (Sitges). UE Sitges (amfitrió), CF Gavà, CE Mataró.

Partit 1.

CF Gavà 0-1 CE Mataró
Edel Gol

Estadi (Sitges)

Partit 2.

UE Sitges 1-0 CF Gavà
Francisco Gol

Estadi (Sitges)

Partit 3.

UE Sitges 0-2 CE Mataró
Monti Gol 28'Gol 40'

Estadi (Sitges)

Seu 2: (partit únic)

Palamós CF 1-4 UE Figueres
Lay Gol 62' Javi Prendes Gol 1'
Peña Gol 35'
Cortada Gol 66'
Piti Gol 93'
Estadi Nou Municipal de Palamós (Palamós)
Assistència 800 espectadors espectadors
Àrbitre Nogué Planas

Seu 3: Municipal de Balaguer (Balaguer). CF Balaguer (amfitrió), Terrassa FC, CE Sabadell.

Partit 1.

Terrassa FC 0-0
(4-3 pen.)
CE Sabadell

Partit 2.

CF Balaguer 0-0
(3-5 pen.)
CE Sabadell

Partit 3.

CF Balaguer 0-0
(3-3 pen.)
Terrassa FC

NOTA (1): El Sabadell es classifica per la 5a eliminatòria en tenir millor diferència de gols en les tandes de penals disputades(8-7)(Terrassa (7-6), Balaguer (6-8)).

NOTA (2): La FCF resol reprendre la tanda de penals entre el Balaguer i el Terrassa per tal que tingui un vencedor. La tanda es disputa el 19 d'agost de 1998 a les 20:30 hores, el Terrassa marca el seu primer llançament i el Balaguer el falla; el resultat final és de 4-3 i el Terrassa assoleix el passi per a la 5a eliminatòria.

5a eliminatòria (22 d'agost de 1998)[modifica]

Terrassa FC 0-2 UE Lleida
Escoda Gol 82'
Torrecilla Gol 90'
Estadi Can Jofresa (Terrassa)
Assistència 1.200 espectadors espectadors
Àrbitre Arca Vázquez
CE Mataró 1-1
(4-5 pen)
UE Figueres
Monti Gol 69' Costanilla Gol 50'
Estadi Municipal Carles Padrós (Mataró)
Assistència 600 espectadors espectadors
Àrbitre Salvador Martínez

Semifinals (24 i 25 de març de 1999)[modifica]

UE Lleida 4-3 FC Barcelona
Josemi Gol 45'
Roa Gol 61'
Sabin Ilie Gol 73'Gol 85'
Nadal Gol 33'
Anderson Gol 39'Gol 90'
Estadi Camp d'Esports (Lleida)
Assistència 7.000 espectadors espectadors
Àrbitre Moreno Delgado
UE Figueres 1-2 RCD Espanyol
Juli Gol 51' Eto'o Gol 54'
Sergio Gol 72'
Estadi Municipal de Vilatenim (Figueres)
Assistència 2.000 espectadors espectadors
Àrbitre Antoni Llonch Andreu

Final[modifica]

UE Lleida 1 - 2 RCD Espanyol de Barcelona
Escoda Gol 19' [1] Arteaga Gol 34'
Galca Gol 53'
Estadi Camp d'Esports, Lleida
Assistència 5.500 espectadors
Àrbitre Téllez Sánchez
Lleida
Espanyol de Barcelona
POR ESP Raúl Ojeda
Comunitat Valenciana Fran Figueroa
ESP Quique Álvarez Amonestat als 80 minuts 80'
CAT Xavier Navarro Surt als 68 minuts 68'
Macedònia Goran Stanic
ESP Antonio Roa
ESP Antonio Calderón Amonestat als 53 minuts 53'
CAT Juan Carlos Moreno Amonestat als 44 minuts 44' Surt als 51 minuts 51'
CAT Josep Setvalls Surt als 64 minuts 64'
CAT Gerard Escoda Amonestat als 28 minuts 28' Surt als 75 minuts 75'
Illes Balears Josemi Pérez Surt als 46 minuts 46'
Substitucions:
ROM Sabin Ilie Entra als 46 minuts 46'
CAT Pablo José Maqueda Entra als 51 minuts 51'
CAT Jordi Torrecilla Entra als 64 minuts 64'
Bòsnia i Hercegovina Radosav Radulovic Amonestat als 90 minuts 90' Entra als 68 minuts 68'
Sèrbia i Montenegro Ilija Stolica Entra als 75 minuts 75'
Entrenador:
ESP Víctor Muñoz
POR CAT Toni Jiménez
ESP Cristóbal Parralo Amonestat als 41 minuts 41'
ARG Mauricio Pochettino Surt als 46 minuts 46'
ESP Iván Helguera Surt als 54 minuts 54'
CAT Joan Capdevila Amonestat als 61 minuts 61'
CAT Enrique de Lucas Surt als 59 minuts 59'
CAT Sergio González Surt als 46 minuts 46'
ROM Constantin Galca Amonestat als 47 minuts 47'
ESP Moisés García "Arteaga"
ARG Martín Posse
PAR Miguel Ángel Benítez Amonestat als 44 minuts 44' Surt als 81 minuts 81'
Substitucions:
ESP Juan Rojo "Pacheta" Entra als 46 minuts 46'
CMR Samuel Eto'o Entra als 46 minuts 46'
CAT Nan Ribera Entra als 54 minuts 54'
ESP Quique Martín Entra als 59 minuts 59'
CAT Raúl Tamudo Amonestat als 90+1 minuts 90+1' Entra als 81 minuts 81'
Entrenador:
ARG Miguel Ángel Brindisi

Referències[modifica]