Copa del Món de ciclisme en pista de 1999

De Viquipèdia
Salta a la navegació Salta a la cerca
Campionat de ciclismeCopa del Món de ciclisme en pista de 1999
Data Del 21 de maig de 1999
al 6 de setembre de 1999
Proves 5
Modifica les dades a Wikidata

La Copa del Món de ciclisme en pista de 1999 va ser la 7a edició de la Copa del Món de ciclisme en pista. Es va celebrar del 21 de maig de 1999 al 6 de setembre de 1999 amb la disputa de cinc proves.

Proves[modifica]

Data Lloc
21-23 maig 1999 MEX Ciutat de Mèxic
28-30 maig 1999 USA Frisco
18-20 juny 1999 ESP València
27-29 agost 1999 ITA Fiorenzuola d'Arda
4-6 setembre 1999 COL Cali

Resultats[modifica]

Masculins[modifica]

Event Guanyador Segon Tercer
Ciutat de Mèxic
Keirin  Roberto Chiappa (ITA)  Marty Nothstein (USA)  Jan van Eijden (GER)
Quilòmetre  Hervé Robert Thuet (FRA)  Jason Queally (GBR)  Matthew Sinton (NZL)
Velocitat  Jan van Eijden (GER)  Darryn Hill (AUS)  Marty Nothstein (USA)
Velocitat per equips Regne Unit Regne Unit
Chris Hoy
Jason Queally
Craig MacLean
Polònia Polònia
Konrad Czajkowski
Grzegorz Krejner
Marcin Mientki
Espanya Espanya
Salvador Melià
José Antonio Villanueva
José Antonio Escuredo
Persecució  Francis Moreau (FRA)  Robert Karśnicki (POL)  Franco Marvulli (SUI)
Persecució per equips  França
Damien Pommereau
Cyril Bos
Philippe Ermenault
Francis Moreau
 Nova Zelanda
Lee Vertongen
Gregory Henderson
Timothy Carswell
Brendon Cameron
 Colòmbia
Luis Felipe Laverde
Jhon Freddy Garcia
Víctor Hugo Herrera
Juan David Alzate
Puntuació  Franco Marvulli (SUI)  James Carney (USA)  Alexei Garanin (RUS)
Madison  Espanya
Joan Llaneras
Miquel Alzamora
 Rússia
Oleg Grixkin
Andrei Minachkine
 Nova Zelanda
Timothy Carswell
Gregory Henderson
Frisco
Keirin  Laurent Gané (FRA)  Roberto Chiappa (ITA)  Jan van Eijden (GER)
Quilòmetre  Sören Lausberg (GER)  Shane Kelly (AUS)  Grzegorz Krejner (POL)
Velocitat  Laurent Gané (FRA)  Marty Nothstein (USA)  Jan van Eijden (GER)
Velocitat per equips Polònia Polònia
Konrad Czajkowski
Grzegorz Krejner
Marcin Mientki
Austràlia Austràlia
Danny Day
Gary Neiwand
Shane Kelly
 Alemanya
Jan van Eijden
René Wolff
Sören Lausberg
Persecució  Christian Vande Velde (USA)  Mauro Trentini (ITA)  Luke Roberts (AUS)
Persecució per equips  Austràlia
Graeme Brown
Nigel Grigg
Brett Lancaster
Luke Roberts
 França
Damien Pommereau
Cyril Bos
Philippe Ermenault
Francis Moreau
 Estats Units
Adam Laurent
Michael Tillman
Christian Vande Velde
Thomas Mulkey
Puntuació  Brian Walton (CAN)  Luis Fernando Sepúlveda (CHI)  Franz Stocher (AUT)
Madison  Argentina
Juan Curuchet
Gabriel Curuchet
 Espanya
Isaac Gálvez
Miquel Alzamora
 Àustria
Roland Garber
Franz Stocher
València
Keirin  Frédéric Magné (FRA)  Jens Fiedler (GER)  David Cabrero (ESP)
Quilòmetre  Jason Queally (GBR)  Stefan Nimke (GER)  Damien Gérard (FRA)
Velocitat  Florian Rousseau (FRA)  Jens Fiedler (GER)  Roberto Chiappa (ITA)
Velocitat per equips Alemanya Alemanya
Jens Fiedler
Eyk Pokorny
Stefan Nimke
França França
Florian Rousseau
Frédéric Magné
Damien Gérard
Polònia Polònia
Bartłomiej
Grzegorz Krejner
Marcin Mientki
Persecució  Robert Bartko (GER)  Sergiy Matveyev (UKR)  Mauro Trentini (ITA)
Persecució per equips  Alemanya
Thorsten Rund
Christian Lademann
Daniel Becke
Guido Fulst
 Ucraïna
Alexandre Simonenko
Ruslan Pidgornyy
Sergiy Chernyavsky
Olexander Fedenko
 Itàlia
Mario Benetton
Cristian Bianchini
Mauro Trentini
Cristiano Citton
Puntuació  Vasyl Iakovlev (UKR)  Kouji Yoshii (JPN)  Matthew Gilmore (BEL)
Madison  Argentina
Juan Curuchet
Gabriel Curuchet
 Alemanya
Guido Fulst
Thorsten Rund
 Dinamarca
Jimmi Madsen
Anders Kristensen
Fiorenzuola d'Arda
Keirin No disputat pel mal temps
Quilòmetre  Sören Lausberg (GER)  Dimitris Georgalis (GRE)  Igor Troyanovskyi (UKR)
Velocitat  Roberto Chiappa (ITA)  Laurent Gané (FRA)  Ainārs Ķiksis (LAT)
Velocitat per equips Regne Unit Regne Unit
Chris Hoy
Jason Queally
Craig MacLean
Espanya Espanya
José Antonio Escuredo
Diego Ortega
José Manuel Moreno
Grècia Grècia
George Chimonetos
Dimitris Georgalis
Labros Vassilopoulos
Persecució  Jens Lehmann (GER)  Aleksei Màrkov (RUS)  Andrea Collinelli (ITA)
Persecució per equips  Ucraïna
Alexandre Simonenko
Sergiy Matveyev
Sergiy Chernyavsky
Olexander Fedenko
 Itàlia
Mirko Crepaldi
Andrea Collinelli
Marco Villa
Cristiano Citton
 Rússia
Vladislav Boríssov
Vladimir Karpets
Denis Smyslov
Aleksei Màrkov
Puntuació  Silvio Martinello (ITA)  Cho Ho-sung (KOR)  Jakob Piil (DEN)
Madison  Austràlia
Brett Aitken
Scott McGrory
 Itàlia
Silvio Martinello
Marco Villa
 Bèlgica
Matthew Gilmore
Etienne De Wilde
Cali
Keirin  Shinichi Ota (JPN)  José Antonio Escuredo (ESP)  Christian Arrue (USA)
Quilòmetre  Arnaud Tournant (FRA)  Garren Bloch (RSA)  Neil Campbell (GBR)
Velocitat  Mickaël Bourgain (FRA)  Vincent Le Quellec (FRA)  Christian Arrue (USA)
Velocitat per equips França França
Arnaud Tournant
Vincent Le Quellec
Mickaël Bourgain
Eslovàquia Eslovàquia
Jaroslav Jeřábek
Peter Bazálik
Ján Lepka
Regne Unit Regne Unit
Craig McLean
Neil Campbell
Craig Percival
Persecució  Stefan Steinweg (GER)  Luke Roberts (AUS)  Mariano Friedick (USA)
Persecució per equips  Austràlia
Luke Roberts
Brett Lancaster
Graeme Brown
Nigel Grigg
 Dinamarca
Michael Sandstød
Jimmi Madsen
Jacob Nielsen
Jakob Piil
 Espanya
Carlos Torrent
Xavier Florencio
Joan Llaneras
Santos González
Puntuació  Juan Esteban Curuchet (ARG)  Zbigniew Wyrzykowski (POL)  Nigel Grigg (AUS)
Madison  Espanya
Joan Llaneras
Miquel Alzamora
 Argentina
Juan Curuchet
Gabriel Curuchet
 Alemanya
Stefan Steinweg
Mario Vonhof

Femenins[modifica]

Event Guanyadora Segona Tercera
Ciutat de Mèxic
500 m. contrarellotge  Tanya Dubnicoff (CAN)  Nancy Contreras (MEX)  Oksana Gríxina (RUS)
Velocitat  Tanya Dubnicoff (CAN)  Jennie Reed (USA)  Oksana Gríxina (RUS)
Persecució  Rasa Mažeikytė (LTU)  Yvonne McGregor (GBR)  Leontien van Moorsel (NED)
Puntuació  Mandy Poitras (CAN)  Antonella Bellutti (ITA)  Olga Sliússareva (RUS)
Frisco
500 m. contrarellotge  Félicia Ballanger (FRA)  Tanya Dubnicoff (CAN)  Jiang Cuihua (CHN)
Velocitat  Félicia Ballanger (FRA)  Tanya Dubnicoff (CAN)  Wang Yan (CHN)
Persecució  Erin Veenstra (USA)  Sarah Ulmer (NZL)  Natalia Karimova (RUS)
Puntuació  Olga Sliússareva (RUS)  Alayna Burns (AUS)  Anke Wichmann (GER)
València
500 m. contrarellotge  Félicia Ballanger (FRA)  Jiang Cuihua (CHN)  Nancy Contreras (MEX)
Velocitat  Félicia Ballanger (FRA)  Jennie Reed (USA)  Magali Faure (FRA)
Persecució  Rasa Mažeikytė (LTU)  Judith Arndt (GER)  Lucy Tyler Sharman (AUS)
Puntuació  Belem Guerrero (MEX)  Judith Arndt (GER)  Antonella Bellutti (ITA)
Fiorenzuola d'Arda
500 m. contrarellotge No disputada
Velocitat  Félicia Ballanger (FRA)  Wang Yan (CHN)  Jiang Cuihua (CHN)
Persecució  Leontien van Moorsel (NED)  Marion Clignet (FRA)  Elena Tchalykh (RUS)
Puntuació  Elena Tchalykh (RUS)  Antonella Bellutti (ITA)  Magali Faure (FRA)
Cali
500 m. contrarellotge  Tanya Dubnicoff (CAN)  Kathrin Freitag (GER)  Jiang Cuihua (CHN)
Velocitat  Tanya Dubnicoff (CAN)  Michelle Ferris (AUS)  Tanya Lindenmuth (USA)
Persecució  Marion Clignet (FRA)  Sarah Ulmer (NZL)  Natalia Karimova (RUS)
Puntuació  Marion Clignet (FRA)  Belem Guerrero (MEX)  Edita Kubelskiene (LTU)

Classificacions[modifica]

Països[modifica]

Rang País/Equip C. Mèxic Frisco València Fiorenzuola Cali Total
1 França França - - - - - 384
2 Alemanya Alemanya - - - - - 293
3 Estats Units Estats Units - - - - - 270
4 Austràlia Austràlia - - - - - 206
5 Itàlia Itàlia - - - - - 201
6 Espanya Espanya - - - - - 172
7 Regne Unit Regne Unit - - - - - 171
8 Rússia Rússia - - - - - 163
9 Nova Zelanda Nova Zelanda - - - - - 130
10 Canadà Canadà - - - - - 123

Masculins[modifica]

Keirin[modifica]

Pos. Ciclista Mex Fri Val Fio Cal Pts
1. Itàlia Roberto Chiappa 12 10 5 - - 27
2. Estats Units Marty Nothstein 10 7 - - - 17
3. Alemanya Jan van Eijden 8 8 - - - 16
4. Estats Units Christian Arrue - - 7 - 8 15
5. República Txeca Pavel Buráň 4 3 6 - - 13

Quilòmetre contrarellotge[modifica]

Pos. Ciclista Mex Fri Val Fio Cal Pts
1. Alemanya Sören Lausberg 6 12 - 12 - 30
2. Polònia Grzegorz Krejner 7 8 7 - - 22
Regne Unit Jason Queally 10 - 12 - - 22
4. Sud-àfrica Garren Bloch - - 4 6 10 20
5. Nova Zelanda Matthew Sinton 8 4 - 4 - 18

Velocitat[modifica]

Pos. Ciclista Mex Fri Val Fio Cal Pts
1. Alemanya Jan van Eijden 12 8 - 7 - 27
2. Itàlia Roberto Chiappa 3 3 8 12 - 26
3. França Laurent Gané - 12 - 10 - 22
4. Estats Units Christian Arrue 6 6 - - 8 20
5. França Florian Rousseau 7 - 12 - - 19

Persecució[modifica]

Pos. Ciclista Mex Fri Val Fio Cal Pts
1. Austràlia Luke Roberts - 8 - - 10 18
Itàlia Mauro Trentini - 10 8 - - 18
3. Suïssa Franco Marvulli 8 6 - 3 - 17
4. Polònia Robert Karśnicki 10 3 - 1 - 14
Regne Unit Paul Manning 6 2 - - 6 14

Velocitat per equips[modifica]

Pos. Equip Mex Fri Val Fio Cal Pts
1. Regne Unit Regne Unit 12 7 6 12 8 45
2. Espanya Espanya 8 5 7 10 - 30
Polònia Polònia 10 12 8 - - 30
4. Alemanya Alemanya 5 8 12 1 - 26
5. França França 3 - 10 - 12 25

Persecució per equips[modifica]

Pos. Equip Mex Fri Val Fio Cal Pts
1. França França 12 10 6 4 - 32
2. Espanya Espanya 5 5 4 6 8 28
3. Austràlia Austràlia - 12 - - 12 24
4. Flag of Ukraine.svg Ucraïna - - 10 12 - 22
5. Regne Unit Regne Unit 2 4 7 5 - 18

Puntuació[modifica]

Pos. Ciclista Mex Fri Val Fio Cal Pts
1. Corea del Sud Cho Ho-sung - - - 10 7 17
2. Polònia Zbigniew Wyrzykowski - - 5 2 10 17
3. Estats Units James Carney 10 - 1 - 5 16
Argentina Juan Esteban Curuchet 4 - - - 12 16
Xile Luis Fernando Sepulveda - 10 - - 6 16

Madison[modifica]

Pos. Ciclista Mex Fri Val Fio Cal Pts
1. Argentina Argentina 3 12 12 - 10 37
Espanya Espanya 12 10 3 - 12 37
3. Austràlia Austràlia - 7 - 12 - 19
4. Alemanya Alemanya - - 10 - 8 18
Itàlia Itàlia 7 1 - 10 - 18

Femenins[modifica]

Puntuació[modifica]

Pos. Ciclista Mex Fri Val Fio Cal Pts
1. Itàlia Antonella Bellutti 10 - 8 10 - 28
2. Mèxic Belem Guerrero - - 12 - 10 22
3. Rússia Olga Slyusareva 8 12 - - - 20
4. Austràlia Alayna Burns - 10 - - 6 16
Canadà Mandy Poitras 12 - - - 4 16

500 metres contrarellotge[modifica]

Pos. Ciclista Mex Fri Val Fio Cal Pts
1. Canadà Tanya Dubnicoff 12 10 - - 12 34
2. República Popular de la Xina Jiang Cuihua - 8 10 - 8 26
3. França Félicia Ballanger - 12 12 - - 24
Mèxic Nancy Contreras 10 6 8 - - 24
5. Rússia Oksana Gríxina 8 7 - - - 15

Velocitat[modifica]

Pos. Ciclista Mex Fri Val Fio Cal Pts
1. França Félicia Ballanger - 12 12 12 - 36
2. Canadà Tanya Dubnicoff 12 10 - - 12 34
3. República Popular de la Xina Wang Yan - 8 - 10 7 25
4. Estats Units Jennie Reed 10 3 10 - - 23
5. França Magali Faure - - 8 7 4 19

Persecució[modifica]

Pos. Ciclista Mex Fri Val Fio Cal Pts
1. Lituània Rasa Mažeikytė 12 3 12 7 - 34
2. França Marion Clignet - 1 - 10 12 23
3. Nova Zelanda Sarah Ulmer - 10 - - 10 20
Països Baixos Leontien van Moorsel 8 - - 12 - 20
5. Colòmbia María Luisa Calle 2 4 6 - 6 18

Enllaços externs[modifica]