Premis ATV 2009

De Viquipèdia
Salta a la navegació Salta a la cerca
Infotaula d'esdevenimentPremis ATV 2009
Tipuscerimònia de premi
Data9 juny 2010
Número d'edició12
2008
2010
LocalitzacióTeatros del Canal
EstatEspanya
PresentadorMaría Teresa Campos Luque
Concedit perAcadèmia de les Ciències i les Arts de Televisió d'Espanya

Lloc webLloc web
IMDB: ev0000978/2010/1
Modifica les dades a Wikidata

Els XII Premis ATV corresponents a 2009 foren entregats per l'Acadèmia de les Ciències i les Arts de Televisió d'Espanya el 9 de juny de 2010. La cerimònia va tenir lloc a la sala verda dels Teatros del Canal de Madrid. Fou presentada per María Teresa Campos[1] i retransmesa pel canal Veo 7, ja que cap de les grans cadenes va voler assumir la despesa de la retransmissió.[2] La major part dels premis van anar a parar a programes de TVE, especialment Águila Roja.[3]

Premiats i nominats[modifica]

Programa informatiu[modifica]

Programa d'entreteniment[modifica]

Programa infantil[modifica]

Programa de ficció[modifica]

Programa documental[modifica]

Actriu de sèrie[modifica]

Actor de sèrie[modifica]

Guió[modifica]

  • Antonio Sánchez, Nando Abad, Raúl Díaz, Benjamín Herranz, Iñaki San Román i Sonia Pastor (Aída - Telecinco)
  • Eduardo Ladrón de Guevara, Alberto Macías, Curro Royo, Marisol Farré, Jacobo Delgado, Laura García Posusa, Sonia Sánchez i Bernardo Sánchez Salas (Cuéntame cómo pasóLa 1 de TVE)
  • Equip de guionistes de Buenafuente (La Sexta)

Director[modifica]

Realitzador[modifica]

Productor[modifica]

Direcció de fotografia i il·luminació[modifica]

Presentació de programes informatius[modifica]

Presentació de programes d'entreteniment[modifica]

Direcció d'art i escenografia[modifica]

  • Fernando González, Laura Herrera, David Temprano, Héctor G. Bertrand i Xabi Iriondo (Águila RojaLa 1 de TVE)
  • Gonzalo Gonzalo, Roberto Carvajal, Manolo López, Fernando Navarro, Carlos Llanos i Beatriz Luján (Cuéntame cómo pasóLa 1 de TVE)
  • Marcelo Pacheco i Pepe Reyes (La SeñoraLa 1 de TVE)

Maquillatge i caracterització[modifica]

Música per televisió[modifica]

Canal temàtic[modifica]

Pel·lícula per televisió (Telefilm)[modifica]

Premi a tota una vida[modifica]

Reconeixement internacional[modifica]

Premis autonòmics[modifica]

Els premis als millors Programes Autonòmics (Informatiu, entreteniment, infantil, ficció i documental) seran votats pel Consell de l'Acadèmia en una reunió que tindrà lloc en els pròxims dies. En aquesta trobada els representants de l'Òrgan Assessor de la Institució -compost per representants de la Junta Directiva, cadenes de televisió nacionals i autonòmiques, ONO i recentment Veig 7.

Millor programa autonòmic informatiu[modifica]

Cobertura Informativa dels atemptats terroristes de juliol i agost a Mallorca (IB3 Televisió)

Millor programa autonòmic d'entreteniment[modifica]

Casal Rock (TV3)

Millor programa autonòmic de ficció[modifica]

L'Alqueria Blanca (TVV)

Millor programa autonòmic documental[modifica]

Postales de Madrid para el Siglo XXI (Telemadrid)

Millor Programa autonòmic infantil[modifica]

Go!azen (ETB)

Referències[modifica]

Vegeu també[modifica]

Enllaços externs[modifica]