St. Petersburg Open 2010

De la Viquipèdia, l'enciclopèdia lliure
Aquesta és una versió anterior d'aquesta pàgina, de data 08:54, 8 set 2014 amb l'última edició de EVA2.0 (bot) (discussió | contribucions). Pot tenir inexactituds o contingut no apropiat no present en la versió actual.
Infotaula torneig tennis Sant Petersburg 2010
Data   23 - 31 d'octubre
Edició   16a
Categoria   Sèries 250
Superfície   Dura
Localització   Sant Petersburg (Rússia)

Individual masculí
Kazakhstan Mikhaïl Kukuixkin
Dobles masculins
ITA Daniele Bracciali / ITA Potito Starace
Sant Petersburg
2009  ◄ 2010 ►  2011

El Torneig de Sant Petersburg 2010, oficialment conegut com St. Petersburg Open 2010, és un esdeveniment de tennis disputat sobre pista dura que pertany a les sèries 250 de l'ATP. La 16a edició del torneig es va celebrar entre el 23 i el 31 d'octubre del 2010 al Petersburg Sports and Concert Complex de Sant Petersburg, Rússia.

El kazakh Mikhaïl Kukuixkin va guanyar el primer títol individual de la seva carrera.

Quadre individual masculí

2a ronda   Quarts de final   Semifinals   Final
1  RUS M. Iujni 3 6 6  
Q  RUS I. Donskoi 6 3 2     1  RUS M. Iujni 65 6 7  
Q  EUA R. Ram 61 6 3   8  ROM V. Hănescu 7 3 66  
8  ROM V. Hănescu 7 3 6       1  RUS M. Iujni 7 4 7  
4  Xina Taipei L. Yen-hsun 1 4       WC  RUS D. Tursúnov 5 6 68  
WC  RUS D. Tursúnov 6 6     WC  RUS D. Tursúnov 6 6
 UKR A. Dolhopòlov 6 6    UKR A. Dolhopòlov 4 2  
 GER R. Schüttler 4 2       1  RUS M. Iujni 3 62
 Kazakhstan M. Kukuixkin 6 6        Kazakhstan M. Kukuixkin 6 7
 RUS T. Gabaixvili 3 4      Kazakhstan M. Kukuixkin 7 3 6  
 EUA M. Russell 2 5   3  SRB J. Tipsarević 5 6 4  
3  SRB J. Tipsarević 6 7        Kazakhstan M. Kukuixkin 6 6
 UKR I. Màrtxenko 6 6        UKR I. Màrtxenko 3 4  
Q  RUS K. Kravchuk 4 4      UKR I. Màrtxenko 6 2 6
 FRA P-H. Mathieu 4 2    GER B. Becker 4 6 2  
 GER B. Becker 6 6  

Quadre doble masculí

Quarts de final   Semifinals   Final
 Xina Taipei Lu Yen-hsun
 GER Rainer Schüttler
2 4  
WC  RUS Mikhaïl Ielguin
 RUS Teimuraz Gabaixvili
6 6     WC  RUS Mikhaïl Ielguin
 RUS Teimuraz Gabaixvili
3 2  
 Kazakhstan Mikhaïl Kukuixkin
 UKR Il·lià Màrtxenko
4 4    ITA Daniele Bracciali
 ITA Potito Starace
6 6  
 ITA Daniele Bracciali
 ITA Potito Starace
6 6        ITA Daniele Bracciali
 ITA Potito Starace
7 7
 ESP Pablo Andújar
 EUA Michael Russell
1 3       2  IND Rohan Bopanna
 PAK Aisam-ul-Haq Qureshi
66 65
3  SVK Filip Polášek
 SVK Igor Zelenay
6 6     3  SVK Filip Polášek
 SVK Igor Zelenay
6 3 [8]
 SRB Janko Tipsarević
 SRB Viktor Troicki
6 64 [1]   2  IND Rohan Bopanna
 PAK Aisam-ul-Haq Qureshi
4 6 [10]  
2  IND Rohan Bopanna
 PAK Aisam-ul-Haq Qureshi
3 7 [10]  

Enllaços externs