Tennis als Jocs Olímpics d'estiu de 1996 - Dobles masculins

De Viquipèdia
Salta a: navegació, cerca
Infotaula de competició esportivaTennis als Jocs Olímpics d'estiu de 1996 - Dobles masculins
Tipus competició esportiva als Jocs Olímpics
Esport tennis
Part de Tennis als Jocs Olímpics d'estiu de 1996
Lloc i data
Estat Estats Units d'Amèrica
Modifica dades a Wikidata
Tennis als
Jocs Olímpics d'estiu de 1996
Atlanta
Tennis
Individuals homes dones
Dobles homes dones

 < 1992 2000 > 

La competició de dobles masculins fou una de les quatre proves del programa de tennis als Jocs Olímpics d'Atlanta de 1996. La competició es realitzà al Stone Mountain Tennis Center de Stone Mountain sobre pista dura.

Hi participaren 32 parelles.

Classificació[modifica]

Posició Nom País
Or Todd Woodbridge
Mark Woodforde
Austràlia Austràlia
Plata Neil Broad
Tim Henman
Regne Unit Regne Unit
Bronze Marc-Kevin Goellner
David Prinosil
Alemanya Alemanya
4 Jacco Eltingh
Paul Haarhuis
Països Baixos Països Baixos
5 Sergi Bruguera
Tomàs Carbonell
Espanya Espanya
Ellis Ferreira
Wayne Ferreira
Sud-àfrica Sud-àfrica
Saša Hiršzon
Goran Ivanišević
Croàcia Croàcia
Jiří Novák
Jan Vacek
República Txeca República Txeca

Caps de sèrie[modifica]

Quadre[modifica]

Fase final[modifica]

  Quarts de final Semifinals Final
  1  AUS Todd Woodbridge
 AUS Mark Woodforde
6 6  
 ESP Sergi Bruguera
 ESP Tomàs Carbonell
4 1  
  1  AUS Todd Woodbridge
 AUS Mark Woodforde
6 5 18  
  3  NED Jacco Eltingh
 NED Paul Haarhuis
2 7 16  
3  NED Jacco Eltingh
 NED Paul Haarhuis
7 7
  6  RSA Ellis Ferreira
 RSA Wayne Ferreira
64 64  
    1  AUS Todd Woodbridge
 AUS Mark Woodforde
6 6 6    
   UK Neil Broad
 UK Tim Henman
4 4 2    
   GER Marc-Kevin Goellner
 GER David Prinosil
6 6  
 CRO Saša Hiršzon
 CRO Goran Ivanišević
2 3  
 GER Marc-Kevin Goellner
 GER David Prinosil
6 3 8
   UK Neil Broad
 UK Tim Henman
4 6 10     Final de consolació
5/Alt  CZE Jiří Novák
 CZE Jan Vacek
64 4
   UK Neil Broad
 UK Tim Henman
7 6     3  NED Jacco Eltingh
 NED Paul Haarhuis
2 5
   GER Marc-Kevin Goellner
 GER David Prinosil
6 7

Part alta[modifica]

Secció 1[modifica]

1a ronda   2a ronda   Quarts de final
1  AUS Todd Woodbridge
 AUS Mark Woodforde
6 3 6  
 FRA Arnaud Boetsch
 FRA Guillaume Raoux
2 6 3     1  AUS Todd Woodbridge
 AUS Mark Woodforde
4 6 6  
 IND Mahesh Bhupathi
 IND Leander Paes
4 6 6    IND Mahesh Bhupathi
 IND Leander Paes
6 2 2  
WC  CHN Pan Bing
 CHN Xia Jia-Ping
6 4 4       1  AUS Todd Woodbridge
 AUS Mark Woodforde
6 6
Alt  JPN Satoshi Iwabuchi
 JPN Takao Suzuki
4 7 8        ESP Sergi Bruguera
 ESP Tomàs Carbonell
4 1
 VEN Juan Carlos Bianchi
 VEN Nicolás Pereira
6 65 6     Alt  JPN Satoshi Iwabuchi
 JPN Takao Suzuki
7 2 5
 ESP Sergi Bruguera
 ESP Tomàs Carbonell
6 7    ESP Sergi Bruguera
 ESP Tomàs Carbonell
61 6 7  
7  ARG Javier Frana
 ARG Luis Lobo
3 66  

Secció 2[modifica]

1a ronda   2a ronda   Quarts de final
3  NED Jacco Eltingh
 NED Paul Haarhuis
6 61 6  
WC  ROM Andrei Pavel
 ROM Dinu Pescariu
2 7 4     3  NED Jacco Eltingh
 NED Paul Haarhuis
6 6  
WC  CIV Claude N'Goran
 CIV Clement N'Goran
6 6   WC  CIV Claude N'Goran
 CIV Clement N'Goran
4 4  
WC  TPE Chen Chih-jung
 TPE Lien Yu-hui
2 2       3  NED Jacco Eltingh
 NED Paul Haarhuis
7 7
Alt  EUA Andre Agassi
 EUA MaliVai Washington
6 4 6       6  RSA Ellis Ferreira
 RSA Wayne Ferreira
64 64
Alt  MEX Alejandro Hernández
 MEX Óscar Ortiz
3 6 4     Alt  EUA Andre Agassi
 EUA MaliVai Washington
5 7 0
 HUN Gábor Köves
 HUN László Markovits
1 1   6  RSA Ellis Ferreira
 RSA Wayne Ferreira
7 62 6  
6  RSA Ellis Ferreira
 RSA Wayne Ferreira
6 6  

Part baixa[modifica]

Secció 3[modifica]

1a ronda   2a ronda   Quarts de final
8  ZIM Byron Black
 ZIM Wayne Black
6 6  
WC  KOR Lee Hyung-taik
 KOR Yoon Yong-il
4 2     8  ZIM Byron Black
 ZIM Wayne Black
4 66  
 GER Marc-Kevin Goellner
 GER David Prinosil
4 6 7    GER Marc-Kevin Goellner
 GER David Prinosil
6 7  
 ITA Andrea Gaudenzi
 ITA Diego Nargiso
6 1 5        GER Marc-Kevin Goellner
 GER David Prinosil
6 6
 BAH Mark Knowles
 BAH Roger Smith
7 7        CRO Sasa Hirszon
 CRO Goran Ivanišević
2 3
 POR Emanuel Couto
 POR Bernardo Mota
66 64      BAH Mark Knowles
 BAH Roger Smith
64 3
 CRO Sasa Hirszon
 CRO Goran Ivanišević
7 7    CRO Sasa Hirszon
 CRO Goran Ivanišević
7 6  
4  SWE Jonas Björkman
 SWE Nicklas Kulti
64 64  

Secció 4[modifica]

1a ronda   2a ronda   Quarts de final
5/Alt  CZE Jiří Novák
 CZE Jan Vacek
 
WC  Uzbekistan Oleg Ogorodov
 Uzbekistan Dmitri Tomashevich
N P     5/Alt  CZE Jiří Novák
 CZE Jan Vacek
7 6  
Alt  DEN Kenneth Carlsen
 DEN Frederik Fetterlein
4 6 3   Alt  ECU Pablo Campana
 ECU Nicolás Lapentti
5 4  
Alt  ECU Pablo Campana
 ECU Nicolás Lapentti
6 3 6       5/Alt  CZE Jiří Novák
 CZE Jan Vacek
64 4
 UK Neil Broad
 UK Tim Henman
6 6        UK Neil Broad
 UK Tim Henman
7 6
WC  SVK Ján Krošlák
 SVK Karol Kučera
3 3      UK Neil Broad
 UK Tim Henman
7 4 6
WC  IRL Scott Barron
 IRL Owen Casey
4 4   2  CAN Grant Connell
 CAN Daniel Nestor
65 6 4  
2  CAN Grant Connell
 CAN Daniel Nestor
6 6  

Enllaços externs[modifica]