Tennis als Jocs Olímpics d'estiu de 2000 - Dobles masculins

De Viquipèdia
Dreceres ràpides: navegació, cerca
Tennis als
Jocs Olímpics d'estiu de 2000
Sydney
Tennis
Individuals homes dones
Dobles homes dones

 < 1996 2004 > 

La competició de dobles masculins fou una de les quatre proves del programa de tennis als Jocs Olímpics de Sydney de 2000. La competició es realitzà al NSW Tennis Centre entre els dies 19 i 28 de setembre del 2000. sobre pista dura.

Hi participaren 29 parelles.

Classificació[modifica | modifica el codi]

Posició Nom País
Or Sébastien Lareau
Daniel Nestor
Canadà Canadà
Plata Todd Woodbridge
Mark Woodforde
Austràlia Austràlia
Bronze Àlex Corretja
Albert Costa
Espanya Espanya
4 David Adams
John-Laffnie de Jager
Sud-àfrica Sud-àfrica
5 Dominik Hrbatý
Karol Kučera
Eslovàquia Eslovàquia
Maks Mirni
Vladimir Voltchkov
Bielorússia Bielorússia
Tommy Haas
David Prinosil
Alemanya Alemanya
Mark Knowles
Mark Merklein
Bahames Bahames

Caps de sèrie[modifica | modifica el codi]

Quadre[modifica | modifica el codi]

Fase final[modifica | modifica el codi]

  Quarts de final Semifinals Final
  1  AUS Todd Woodbridge
 AUS Mark Woodforde
7 6  
 SVK Dominik Hrbatý
 SVK Karol Kučera
65 4  
  1  AUS Todd Woodbridge
 AUS Mark Woodforde
6 7  
   ESP Àlex Corretja
 ESP Albert Costa
3 65  
 ESP Àlex Corretja
 ESP Albert Costa
64 6 7
   BLR Maks Mirni
 BLR Vladimir Voltchkov
7 3 5  
    1  AUS Todd Woodbridge
 AUS Mark Woodforde
7 3 4 62
  4  CAN Sébastien Lareau
 CAN Daniel Nestor
5 6 6 7  
   GER Tommy Haas
 GER David Prinosil
0 4  
4  CAN Sébastien Lareau
 CAN Daniel Nestor
6 6  
4  CAN Sébastien Lareau
 CAN Daniel Nestor
6 6
  5  RSA David Adams
 RSA John-Laffnie de Jager
1 2     Final de consolació
5  RSA David Adams
 RSA John-Laffnie de Jager
4 6 14
   BAH Mark Knowles
 BAH Mark Merklein
6 2 12      ESP Àlex Corretja
 ESP Albert Costa
2 6 6
  5  RSA David Adams
 RSA John-Laffnie de Jager
6 4 3

Part alta[modifica | modifica el codi]

Secció 1[modifica | modifica el codi]

1a ronda   2a ronda   Quarts de final
1  AUS Todd Woodbridge
 AUS Mark Woodforde
       
 ningú           1  AUS Todd Woodbridge
 AUS Mark Woodforde
6 7  
 IND Mahesh Bhupathi
 IND Leander Paes
6 6    IND Mahesh Bhupathi
 IND Leander Paes
3 61  
 ROM Andrei Pavel
 ROM Gabriel Trifu
3 4       1  AUS Todd Woodbridge
 AUS Mark Woodforde
7 6
 JPN Satoshi Iwabuchi
 JPN Thomas Shimada
4 3        SVK Dominik Hrbatý
 SVK Karol Kučera
65 4
 SVK Dominik Hrbatý
 SVK Karol Kučera
6 6      SVK Dominik Hrbatý
 SVK Karol Kučera
6 55 6
 HUN Gábor Köves
 HUN Attila Sávolt
6 2 2   8  ITA Massimo Bertolini
 ITA Cristian Brandi
4 7 3  
8  ITA Massimo Bertolini
 ITA Cristian Brandi
3 6 6  

Secció 2[modifica | modifica el codi]

1a ronda   2a ronda   Quarts de final
3  CZE Jiří Novák
 CZE David Rikl
       
 ningú           3  CZE Jiří Novák
 CZE David Rikl
7 5 4  
 ARG Juan Ignacio Chela
 ARG Mariano Zabaleta
3 4    ESP Àlex Corretja
 ESP Albert Costa
66 7 6  
 ESP Àlex Corretja
 ESP Albert Costa
6 6        ESP Àlex Corretja
 ESP Albert Costa
64 6 7
 FRA Arnaud Clément
 FRA Nicolas Escudé
6 6        BLR Maks Mirni
 BLR Vladimir Voltchkov
7 3 5
 Sèrbia i Montenegro Dušan Vemić
 Sèrbia i Montenegro Nenad Zimonjić
2 2      FRA Arnaud Clément
 FRA Nicolas Escudé
4 64
 BLR Maks Mirni
 BLR Vladimir Voltchkov
6 4    BLR Maks Mirni
 BLR Vladimir Voltchkov
6 7  
6  SWE Nicklas Kulti
 SWE Mikael Tillström
3 4 r  

Part baixa[modifica | modifica el codi]

Secció 3[modifica | modifica el codi]

1a ronda   2a ronda   Quarts de final
7  ZIM Wayne Black
 ZIM Kevin Ullyett
1 4  
 GER Tommy Haas
 GER David Prinosil
6 6      GER Tommy Haas
 GER David Prinosil
6 7  
 KOR Lee Hyung-taik
 KOR Yoon Yong-il
6 6    KOR Lee Hyung-taik
 KOR Yoon Yong-il
4 5  
 CHI Nicolás Massú
 CHI Marcelo Ríos
3 4        GER Tommy Haas
 GER David Prinosil
0 4
 VEN José de Armas
 VEN Jimy Szymanski
6 7       4  CAN Sébastien Lareau
 CAN Daniel Nestor
6 6
 CRO Mario Ančić
 CRO Goran Ivanišević
2 63      VEN José de Armas
 VEN Jimy Szymanski
3 4
 BRA Gustavo Kuerten
 BRA Jaime Oncins
1 4   4  CAN Sébastien Lareau
 CAN Daniel Nestor
6 6  
4  CAN Sébastien Lareau
 CAN Daniel Nestor
6 6  

Secció 4[modifica | modifica el codi]

1a ronda   2a ronda   Quarts de final
5  RSA David Adams
 RSA John-Laffnie de Jager
6 7  
 MEX Enrique Abaroa
 MEX Alejandro Hernández
4 64     5  RSA David Adams
 RSA John-Laffnie de Jager
6 3 9  
 RUS Ievgueni Kàfelnikov
 RUS Marat Safin
7 6    RUS Ievgueni Kàfelnikov
 RUS Marat Safin
3 6 7  
 UK Barry Cowan
 UK Kyle Spencer
62 4       5  RSA David Adams
 RSA John-Laffnie de Jager
4 6 14
 POR Nuno Marques
 POR Bernardo Mota
7 4 5        EUA Alex O'Brien
 EUA Jared Palmer
6 2 12
 BAH Mark Knowles
 BAH Mark Merklein
67 6 7      BAH Mark Knowles
 BAH Mark Merklein
6 6
 ningú          EUA Alex O'Brien
 EUA Jared Palmer
2 4  
2  EUA Alex O'Brien
 EUA Jared Palmer
       

Enllaços externs[modifica | modifica el codi]