Viquiprojecte:Institut Valencià d'Art Modern

De Viquipèdia
Salta a la navegació Salta a la cerca
Fachada del IVAM febrero 2018.jpg
Institut Valencià d'Art Modern

Viquiconcurs IVAM


El Viquiconcurs Institut Valencià d'Art Modern és un projecte que té per objectiu, d'una banda, incrementar el nombre d'entrades d'artistes i obres de la col·lecció del Museu; i d'altra banda, augmentar la qualitat de les entrades de la Viquipèdia relacionades amb el Museu.


Logotip - IVAM.jpg




Informació

◎La convocatòria està impulsada per l'Institut Valencià d'Art Modern i està oberta a tota la comunitat editora. No és un concurs o competició, sinó que rebran un xicotet obsequi aquelles persones que arriben al mínim d'edicions proposades. Des de l'organització es facilitarà bibliografia, que podeu demanar a l'usuari TaronjaSatsuma.

▶Comptaran per a la convocatòria els articles editats entre el 2 i el 29 d'agost.

▷Per a participar en l'activitat heu de tindre un perfil d'usuari/ària de Viquipèdia. No cal fer res més, ja que les edicions es comptabilitzaran automàticament.

☆Es tindran en compte aquells usuaris i usuàries que creen almenys un article d'una mida superior als 3.000 octets, i que es puga categoritzar a la Categoria de l'IVAM. A tots els participants se'ls enviarà un catàleg del museu digitalitzat, i a més, qui tinga més edicions en qualsevol dels tres idiomes rebrà el carnet d'Amic de l'IVAM i podrà recollir un catàleg en paper al Museu.

Proposta d'articles[modifica]


Artistes
Article Wikidata Idiomes Comentaris
Julio González Q316531
Ignacio Pinazo Q254379
Equip Crònica Q2545734
Josep Renau Q727329



Obres
Article Wikidata Idiomes Comentaris
La Prose du Transsibérien et de la petite Jehanne de France Q50270562 Llibret. Hi ha el poema i la pintura
Adolf, der Übermensch. Schluckt Gold und redet Blech Q106642088 John Heartfield, Arbeiter-Illustrierte-Zeitung
Vestido bajando la escalera Q106713691
Gran díptic roig i negre Q106713692
El Panfleto Q106713693
Crucifixión Q106713694
Femme au miroir (Mujer ante el espejo) Q106713696
PA 8 Q106713697
Tisch mit Gaben Q106713698
Cuadro 97 Q106713699
Objet plastique-composition Q106713700
Concetto spaziale Q106713701
Sense títol Q106713702
Sense títol Q107696224
Peinture Q106713703
Hamburg Importplatz Q106713704
Red Seesaw (Balança vermella) Q106713705
Plastische merzzeichnung Q106713706
Raumkonstruktion nº 7 Q106713707
Equilibre Q106713708
Square relief Q106713709
Der Lauf der Dinge Q106713710
Blue spark Q106713711
West Point Q106713712
Leda y el cisne Q106713713
AIZ n. 29 Q106713714
Model for tunnels Q106713715
Cosmos 62 (Forma lliure) Q106713716
Sin Título Q106713717
A Movie: A Directional Piece where People are Walking Q106713718
Revista 291 Q106713719
Stadia Q106713721
Brick painting Q106713722
Kopfputz Q106713723
Sculpture automatique avec certaines interventions dirigées: Ombre chinoise Q106713724 anglés
Composition Aubette Q106713725
La Réserve des Suisses Morts Q106713726
Untitled nº 91 Q106713727
5. Pappi und Mammi Q106713728
De Komische film Q106713729 Portada del llibre escrit per C. Van Wessem.
Slovo predostavliaetsia Kirsanovu (Kirsanov) Q106713730 Portada del llibre
Centrale Bond Transport-Arbeiders Q106713732 Pòster per al sindicat
Untitled Q106713733
Portada de Filmliga n. 12, Octubre 1932 Q106713734 Portada per a la revista publicada per De Nederlandsche Filmliga
Roztocene jeviste Q106713735 Portada per al llibre escrit per Jindrich Honzl
Der Berufsphotograph Q106713736
Transport Q106713737
Sofii Georgievny Melynikovoi. Fantasticheskii Kabacher Q106713738
Letto Q106713739
L'Acteur Q106713740
Serie Limo Q106713741
Zaumnaya gníga Q106713743
Pro Dva Kvadrata Q106713744
The Land where Monkeys have no Tails Q106713745
Composición nº127 Q106713746
Quinze variations sur un même thème Q106713747
Integration of Shadows Q106713748
El Cuirassat Potemkin (cartell) Q106713749 Cartell de la pel·lícula El cuirassat Potemkin
Sin título (cinco camitas) Q106713751
Optical Disc (Rotorelief) Q106713752
Aproximación Q106713754
Obreres de xoc, consolideu les brigades de xoc, adquiriu coneixements tècnics, amplieu les files dels especialistes proletaris Q106713755
The Rose Table of Perfect Q106713758
Untitled Q106713759
Hache-Paille Q106713760
El comisario, nervio de nuestro ejército popular Q106713761
Fun House Q106713762
Missions Secrètes Q106713763
Cosmogony (COS 43) Q106713764
Aviat l'instant Q106713767
Torre de vigilancia Q106713769
Dadá-Kopf Q106713770
Sueño nº41: Llamada Q106713771
Panorama de la côte de Marie Colmont Q106713772
Métal Q106713773
Nocturno Q106713775
Section Allemande Q106713776 Cartell per a l'Expo
L'oeuvre Q106713777
Painted cement relief Q106713779
Photo images with and without camera. A still from The Eye & The ear. A sound film by F. & S. Themerson Q106713780
Estructura volante II Q106713781
Max-Minimal Q106713782
Blood Orange Summer Glut Q106713783
Spiral Jetty Q106713784 Audiovisual. L'article principal és per a la instal·lació.
Móvil Q106713785
Carrying I Q106713786
Aislamiento 29 Q106713787
Hombre Q106713788
Hombre, mujer, mano Q107696277
Acciones corporales Q106713789
Elevador (Serie Salto al vacío) Q106713791
24 heures dans la vie d´une femme ordinaire Q106713792
Desenho Q106713793
Body Language I-V (Body Language Variant) Q106713794
Les mots en liberté futuristes Q106713795
Aveux non avenus Q106713797
Boulevards Q106713798
Nacht 20 II Q106713799
Anochecer en la escollera III Q28796198
Abstract nº2 Q107703915



El Museu
Article Wikidata Idiomes Comentaris
Institut Valencià d'Art Modern Q1600831
Tomàs Llorens i Serra Q3531444
Carmen Alborch Q2939589
Enllaços