Campionat d'Estònia de ciclisme en contrarellotge

De Viquipèdia
Salta a la navegació Salta a la cerca
Infotaula de competició esportivaCampionat d'Estònia de ciclisme en contrarellotge
MaillotEstonia.PNG
Tipus Campionats nacionals de ciclisme en ruta
Esport ciclisme de competició
Lloc i data
Estat Estònia
Data 1997 - 
Modifica les dades a Wikidata

El Campionat d'Estònia de ciclisme en contrarellotge s'organitza anualment des de l'any 1997 per determinar el campió ciclista d'Estònia en la modalitat.

El títol s'atorga al vencedor d'una única carrera, en la modalitat de contrarellotge individual. El vencedor obté el dret a portar un mallot amb els colors de la bandera estona fins al campionat de l'any següent quan disputa proves en contrarellotge individual.

Jaan Kirsipuu, amb nou victòries, és el ciclista amb més títols.

Palmarès masculí[modifica]

Any Primer Segon Tercer
1997 Urmo Fuchs Oskari Kargu Otsus Innirek
1998 Jaan Kirsipuu Lauri Aus Margus Salumets
1999 Jaan Kirsipuu Allan Oras Markku Ainsalu
2000 Lauri Aus Jaan Kirsipuu Allan Oras
2001 Jaan Kirsipuu Markku Ainsalu Andre Aduson
2002 Jaan Kirsipuu Margus Salumets Oskari Kargu
2003 Jaan Kirsipuu Lauri Aus Janek Tombak
2004 Jaan Kirsipuu Markku Ainsalu Tarmo Raudsepp
2005 Jaan Kirsipuu Tarmo Raudsepp Andre Aduson
2006 Jaan Kirsipuu Tarmo Raudsepp Andre Aduson
2007 Jaan Kirsipuu Rein Taaramae Prlit Prous
2008 Tanel Kangert Allan Oras Andre Aduson
2009 Rein Taaramae Ervin Korts Gert Jõeäär
2010 Tanel Kangert Ervin Korts-Laur Gert Jõeäär
2011 Rein Taaramae Gert Jõeäär Mart Ojavee
2012 Rein Taaramäe Tanel Kangert Rene Mandri
2013 Tanel Kangert Rein Taaramäe Gert Jõeäär
2014 Gert Jõeäär Alo Jakin Oskar Nisu
2015 Gert Jõeäär Silver Mäoma Timmo Jeret
2016 Gert Jõeäär Silver Mäoma Ivo Suur
2017 Silver Mäoma Gert Jõeäär Norman Vahtra
2018 Tanel Kangert Alo Jakin Norman Vahtra
2019 Rein Taaramäe Karl Patrick Lauk Oskar Nisu

Palmarès sub-23[modifica]

Any Primer Segon Tercer
2005 René Mandri Kalle Kriit Mihkel Reile
2006 Rein Taaramäe Mihkel Reile Gert Jõeäär
2007
2008 Gert Jõeäär Ervin Korts-Laur Martin Puusepp
2009
2010 Martin Puusepp Urmo Utar Karlo Aia
2011 Karlo Aia Ivo Suur Gabriel Leppik
2012 Karlo Aia Siim Alamaa Risto Raid
2013 Timmo Jeret Endrik Puntso Martin Laas
2014
2015 Silver Mäoma Timmo Jeret Oskar Nisu
2016 Silver Mäoma Oskar Nisu Karl Patrick Lauk
2017 Silver Mäoma Norman Vahtra Peeter Pung
2018 Norman Vahtra Karl Patrick Lauk Arthur Kooser

Palmarès femení[modifica]

Any Primera Segona Tercera
2006 Grete Treier Kata-Liina Normak Laura Lepasalu
2007 Grete Treier Kata-Liina Normak Laura Lepasalu
2008 Grete Treier Laura Lepasalu Liisa Ehrberg
2009 Liisa Ehrberg Maaris Meier Laura Lepasalu
2010 Grete Treier Liisa Ehrberg Ivika Lainevee
2011 Grete Treier Alma Sarapuu Viktoria Randalainen
2012 Grete Treier Liisi Rist Viktoria Randalainen
2013 Liisi Rist Viktoria Randalainen Kristel Koort
2014 Liisi Rist Inge Kool Liisa Kull
2015 Liisi Rist Liisa Ehrberg Janelle Uikoband
2016 Liisi Rist Liisa Ehrberg Mari-Liis Möttus
2017 Liisi Rist Mari-Liis Möttus Liisa Ehrberg
2018 Liisi Rist Egle Mätas Mari-Liis Möttus
2019 Liisi Rist Egle Mätas Mari-Liis Möttus

Vegeu també[modifica]

Referències[modifica]