ABN AMRO World Tennis Tournament 2010

De Viquipèdia
Salta a la navegació Salta a la cerca
Infotaula torneig tennis Rotterdam 2010
Data   8 - 14 de febrer
Edició   37a
Categoria   Sèries 500
Superfície   Dura
Localització   Rotterdam (Països Baixos)

Individual masculí
SWE Robin Söderling
Dobles masculins
CAN Daniel Nestor / SRB Nenad Zimonjić
Rotterdam
2009  ◄ 2010 ►  2011

El torneig de Rotterdam 2010, també conegut com a ABN AMRO World Tennis Tournament 2010, és una competició tennística disputada sobre pista dura que pertany a les sèries 500 de l'ATP. La 37a edició del torneig es va disputar entre el 8 i el 14 de febrer del 2010 al Ahoy Rotterdam de Rotterdam, Països Baixos.

Quadre individual masculí[modifica]

2a ronda   Quarts de final   Semifinals   Final
1  SRB N. Đoković 6 6  
 Suïssa M. Chiudinelli 4 2     1  SRB N. Đoković w/o  
 GER F. Mayer 6 3 6    GER F. Mayer  
5  CAT T. Robredo 4 6 3       1  SRB N. Đoković 65 66  
4  FRA G. Monfils 6 6       6  RUS M. Iujni 7 7  
WC  NED T. de Bakker 3 2     4  FRA G. Monfils 7 2 3
Q  TUR M. İlhan 4 4   6  RUS M. Iujni 5 6 6  
6  RUS M. Iujni 6 6       6  RUS M. Iujni 4 0 r
 FRA J. Benneteau 6 6       3/WC  SWE R. Söderling 6 2
 GER M. Berrer 4 4      FRA J. Benneteau 0 1  
Q  NED I. Sijsling 66 2   3/WC  SWE R. Söderling 6 6  
3/WC  SWE R. Söderling 7 6       3/WC  SWE R. Söderling 7 6
 AUT J. Melzer 6 6       2  RUS N. Davidenko 63 4  
 ITA A. Seppi 2 2      AUT J. Melzer 3 2
 Xipre M. Bagdatís 3 2   2  RUS N. Davidenko 6 6  
2  RUS N. Davidenko 6 6  

Quadre doble masculí[modifica]

Quarts de final   Semifinals   Final
1  CAN Daniel Nestor
 SRB Nenad Zimonjić
6 6  
 Espanya Feliciano López
 CAT Tommy Robredo
3 4     1  CAN Daniel Nestor
 SRB Nenad Zimonjić
7 7  
3  POL Mariusz Fyrstenberg
 POL Marcin Matkowski
3 6 [8]    AUT Julian Knowle
 SWE Julian Knowle
5 66  
 AUT Julian Knowle
 SWE Julian Knowle
6 4 [10]       1  CAN Daniel Nestor
 SRB Nenad Zimonjić
6 4 [10]
 SWE Simon Aspelin
 AUS Paul Hanley
6 7        SWE Simon Aspelin
 AUS Paul Hanley
4 6 [7]
4  GER Christopher Kas
 BEL Dick Norman
2 64      SWE Simon Aspelin
 AUS Paul Hanley
3 6 [10]
 FRA Dick Norman
 Israel Andy Ram
4 66   2  CZE František Čermák
 SVK Michal Mertiňák
6 3 [8]  
2  CZE František Čermák
 SVK Michal Mertiňák
6 7  

Enllaços externs[modifica]