MercedesCup 2011

De Viquipèdia
(S'ha redirigit des de: Torneig de Stuttgart 2011)
Salta a la navegació Salta a la cerca
Infotaula torneig tennis Stuttgart 2011
Data   9 - 17 de juliol
Edició   34a
Categoria   Sèries 250
Superfície   Terra batuda
Localització   Stuttgart (Alemanya)

Individual masculí
País Valencià Juan Carlos Ferrero
Dobles masculins
AUT Jürgen Melzer / GER Philipp Petzschner
Stuttgart
2010  ◄ 2011 ►  2012

El Torneig de Stuttgart 2011, oficialment conegut com a MercedesCup 2011, és una competició tennística jugada sobre terra batuda que està inclosa dins de les sèries 250 de l'ATP. La 34a edició del torneig es va celebrar entre el 9 i el 18 de 2011 al Tennis Club Weissenhof de Stuttgart, Alemanya.

Quadre individual masculí[modifica]

2a ronda   Quarts de final   Semifinals   Final
 ROM V. Hănescu 3 66  
Q  SVK P. Červenák 6 7     Q  SVK P. Červenák 1 2  
 UKR S. Stakhovski 4 3   Q  ARG F. del Bonis 6 6  
Q  ARG F. del Bonis 6 6       Q  ARG F. del Bonis 6 4 4  
3  RUS M. Iujni 7 2 2        País Valencià J.C. Ferrero 3 6 6  
 País Valencià J.C. Ferrero 66 6 6      País Valencià J.C. Ferrero 6 6
 FRA B. Paire 4 5    CAT M. Granollers 4 3  
 CAT M. Granollers 6 7        País Valencià J.C. Ferrero 6 6
WC  GER C.M. Stebe 7 6        ESP P. Andújar 4 0
 ITA F. Fognini 6 5     WC  GER C.M. Stebe 2 1  
 ESP P. Andújar 2 6 6    ESP P. Andújar 6 6  
 CAT A. Montañés 6 4 3        ESP P. Andújar 6 3 6
8  ESP G. García-López 6 4 3       WC  POL Ł. Kubot 4 6 4  
WC  POL Ł. Kubot 4 6 6     WC  POL Ł. Kubot 7 5 6
 FRA J. Chardy 6 5 4    COL S. Giraldo 5 7 3  
 COL S. Giraldo 1 7 6  

Quadre doble masculí[modifica]

Quarts de final   Semifinals   Final
 ITA Daniele Bracciali
 BEL Dick Norman
7 5 [8]  
 ESP Pablo Andújar
 País Valencià Daniel Gimeno-Traver
5 7 [10]      ESP Pablo Andújar
 País Valencià Daniel Gimeno-Traver
4 4  
3  CAT Marcel Granollers
 CAT Marc López
6 6   3  CAT Marcel Granollers
 CAT Marc López
6 6  
 MEX Santiago González
 CAN Adil Shamasdin
1 3       3  CAT Marcel Granollers
 CAT Marc López
3 4
WC  GER Alexander Waske
 GER Alexander Waske
4 0       2  AUT Jürgen Melzer
 GER Philipp Petzschner
6 6
4  GER Christopher Kas
 AUT Alexander Peya
6 6     4  GER Christopher Kas
 AUT Alexander Peya
4 1
WC  GER Bastian Knittel
 GER Cedrik-Marcel Stebe
4 4   2  AUT Jürgen Melzer
 GER Philipp Petzschner
6 6  
2  AUT Jürgen Melzer
 GER Philipp Petzschner
6 6  

Enllaços externs[modifica]