China Open 2011

De Viquipèdia
Salta a la navegació Salta a la cerca
Pequín 2011
Data   1 - 9 d'octubre
Edició   13a
Categoria   Sèries 500
Premier Tournaments
Superfície   Dura
Localització   Pequín (Xina)

Individual masculí
CZE Tomáš Berdych
Individual femení
POL Agnieszka Radwańska
Dobles masculins
FRA Michaël Llodra / SRB Nenad Zimonjić
Dobles femenins
CZE Květa Peschke / Eslovènia Katarina Srebotnik
Pequín
2010  ◄ 2011 ►  2012

El Torneig de Pequín 2011, oficialment conegut com a China Open 2011, és un esdeveniment de tennis masculí i femení disputat sobre pista dura que pertany a les sèries 500 de l'ATP i als Premier Tournaments de la WTA. La 13a edició del torneig es va celebrar entre l'1 i el 9 d'octubre del 2011 a l'Olympic Green Tennis Center de Pequín, Xina.

La tennista polonesa Agnieszka Radwańska va guanyar el seu tercer títol de la temporada, segon consecutiu després de l'aconseguit la setmana anterior a Tòquio. La parella masculina formada per Michaël Llodra i Nenad Zimonjić va aconseguir el tercer també mentre la parella femenina Květa Peschke i Katarina Srebotnik va aconseguir el cinquè títol de l'any.

Quadre individual masculí[modifica]

2a ronda   Quarts de final   Semifinals   Final
1  FRA J-W. Tsonga 6 6  
WC  CHN Z. Zhang 3 4     1  FRA J-W. Tsonga 6 6  
 País Valencià J.C. Ferrero 6 6    País Valencià J.C. Ferrero 3 4  
 CAT M. Granollers 4 4       1  FRA J-W. Tsonga 4 6 1  
3  CZE T. Berdych 6 6       3  CZE T. Berdych 6 4 6  
Q  GER P. Kohlschreiber 2 0     3  CZE T. Berdych 6 6
 ESP F. Verdasco 2 6 6    ESP F. Verdasco 1 0  
Q  ITA F. Cipolla 6 1 2       3  CZE T. Berdych 3 6 6
 CRO I. Ljubičić 6 2 6        CRO M. Čilić 6 4 1
 GER F. Mayer 0 6 3      CRO I. Ljubičić 7 64 6  
 ESP F. López 7 2 5    RUS M. Iujni 64 7 2  
 RUS M. Iujni 65 6 7        CRO I. Ljubičić 4 3
 RSA K. Anderson 7 7        CRO M. Čilić 6 6  
 CAT A. Montañés 63 64      RSA K. Anderson 64 6 1
 CRO M. Čilić 6 61 6    CRO M. Čilić 7 4 6  
 ITA F. Fognini 2 7 3  

Quadre individual femení[modifica]

3a ronda   Quarts de final   Semifinals   Final
1  DEN C. Wozniacki 6 7  
 Estònia K. Kanepi 3 63     1  DEN C. Wozniacki 6 0 62  
 ITA F. Pennetta 6 4 6    ITA F. Pennetta 3 6 7  
 SVK D. Cibulková 1 6 4        ITA F. Pennetta 2 4  
3  RUS V. Zvonariova 2 1       11  POL A. Radwańska 6 6  
 SRB A. Ivanović 6 6      SRB A. Ivanović 3 2 r
11  POL A. Radwańska 6 6   11  POL A. Radwańska 6 3  
 SWE S. Arvidsson 4 2       11  POL A. Radwańska 7 0 6
 RUS M. Kirilenko 6 6       9  GER A. Petkovic 5 6 4
 AUT T. Paszek 1 2      RUS M. Kirilenko 6 3 4  
Q  FRA V. Razzano 6 1 2   Q  ROM M. Niculescu 3 6 6  
Q  ROM M. Niculescu 4 6 6       Q  ROM M. Niculescu 2 0
8  FRA M. Bartoli 6 4 5       9  GER A. Petkovic 6 6  
9  GER A. Petkovic 4 6 7     9  GER A. Petkovic 6 7
13  RUS A. Pavliutxénkova w/o   13  RUS A. Pavliutxénkova 3 62  
2  BLR V. Azàrenka  

Quadre doble masculí[modifica]

Quarts de final   Semifinals   Final
1  EUA Bob Bryan
 EUA Mike Bryan
6 6  
 CZE Tomáš Berdych
 GER Florian Mayer
0 3     1  EUA Bob Bryan
 EUA Mike Bryan
6 64 [3]  
3  FRA Michaël Llodra
 SRB Nenad Zimonjić
6 6   3  FRA Michaël Llodra
 SRB Nenad Zimonjić
3 7 [10]  
 CAT Marcel Granollers
 AUT Oliver Marach
1 4       3  FRA Michaël Llodra
 SRB Nenad Zimonjić
7 7
 CRO Marin Čilić
 CRO Ivan Ljubičić
6 6        SWE Robert Lindstedt
 ROM Horia Tecău
62 64
4  IND Mahesh Bhupathi
 IND Leander Paes
2 3      CRO Marin Čilić
 CRO Ivan Ljubičić
4 7 [6]
 SWE Robert Lindstedt
 ROM Horia Tecău
7 2 [10]    SWE Robert Lindstedt
 ROM Horia Tecău
6 69 [10]  
2  BLR Maks Mirni
 CAN Daniel Nestor
66 6 [6]  

Quadre doble femení[modifica]

Quarts de final   Semifinals   Final
1  CZE Květa Peschke
 Eslovènia Katarina Srebotnik
6 7  
 País Valencià Anabel Medina Garrigues
 RUS Anastassia Pavliutxénkova
4 65     1  CZE Květa Peschke
 Eslovènia Katarina Srebotnik
6 6  
4  EUA Vania King
 Kazakhstan Iaroslava Xvédova
6 7   4  EUA Vania King
 Kazakhstan Iaroslava Xvédova
4 4  
8  SVK Daniela Hantuchová
 POL Agnieszka Radwańska
0 5       1  CZE Květa Peschke
 Eslovènia Katarina Srebotnik
6 6
7  CHN Peng Shuai
 CHN Zheng Jie
6 2 [3]       3  ARG Gisela Dulko
 ITA Flavia Pennetta
3 4
3  ARG Gisela Dulko
 ITA Flavia Pennetta
4 6 [10]     3  ARG Gisela Dulko
 ITA Flavia Pennetta
6 6
 EUA Raquel Kops-Jones
 EUA Abigail Spears
1 6 [5]   2  EUA Liezel Huber
 EUA Lisa Raymond
4 2  
2  EUA Liezel Huber
 EUA Lisa Raymond
6 3 [10]  

Enllaços externs[modifica]