Campionat Mundial de Piragüisme en Eslàlom de 1999

De Viquipèdia
Salta a la navegació Salta a la cerca
Infotaula de competició esportivaCampionat Mundial de Piragüisme en Eslàlom de 1999
Tipus Campionat Mundial de Piragüisme en Eslàlom
Esport piragüisme
Organització International Canoe Federation Tradueix
Lloc i data
Coordenades 42° 21′ 18″ N, 1° 27′ 45″ E / 42.355048°N,1.462441°E / 42.355048; 1.462441Coord.: 42° 21′ 18″ N, 1° 27′ 45″ E / 42.355048°N,1.462441°E / 42.355048; 1.462441
Estat Espanya
Data 1999
Modifica les dades a Wikidata

El Campionat Mundial de Piragüisme en Eslàlom de 1999 (1999 ICF Canoe Slalom World Championships) va tenir lloc al Parc Olímpic del Segre de la localitat catalana de la Seu d'Urgell (Alt Urgell) sota els auspicis de la Federació Internacional de Canoa (ICF). Onze nacions van guanyar medalles en aquests campionats.

Resum de medalles[modifica]

Homes[modifica]

Canoa[modifica]

Event Or Punts Argent Punts Bronze Punts
C-1  Emmanuel Brugvin (FRA)  Robin Bell (AUS)  Michal Martikán (SVK)
C-1 team Polònia Polònia
Krysztof Bieryt
Slawomir Mordaski
Mariusz Wieczorek
Alemanya Alemanya
Stefan Pfannmöller
Nico Bettge
Martin Lang
França França
Patrice Estanguet
Emmanuel Brugvin
Tony Estanguet
C-2 República Txeca República Txeca
Marek Jiras
Tomáš Máder
Polònia Polònia
Krzysztof Kołomański
Michał Staniszewski
França França
Eric Biau
Bertrand Daille
C-2 team República Txeca República Txeca
Teams not listed
Eslovàquia Eslovàquia
Teams not listed
França França
Teams not listed

Caiac[modifica]

Event Or Punts Argent Punts Bronze Punts
K-1  David Ford (CAN)  Scott Shipley (USA)  Paul Ratcliffe (GBR)
K-1 team Alemanya Alemanya
Thomas Becker
Ralf Schaberg
Jakobus Stenglein
Eslovènia Eslovènia
Andraž Vehovar
Fedja Marušič
Miha Štricelj
República Txeca República Txeca
Tomas Kobes
Jirí Prskávec
Vojtěch Bareš

Dones[modifica]

Caiac[modifica]

Event Or Punts Argent Punts Bronze Punts
K-1  Štěpánka Hilgertová (CZE)  Beata Grzesik (POL)  Sandra Friedli (SUI)
K-1 team Alemanya Alemanya
Susanne Hirt
Evi Huss
Mandy Planert
Estats Units Estats Units
Mary Seaver
Rebecca Bennet
Sarah Leith
Regne Unit Regne Unit
Heather Corrie
Rachel Crosbee
Amy Casson

Taula de medalles[modifica]

 Pos.  País Or Plata Bronze Total
1 República Txeca República Txeca 3 0 1 4
2 França França 1 0 3 4
3 Alemanya Alemanya 2 1 0 3
4 Polònia Polònia 1 2 0 3
5 Estats Units Estats Units 0 2 0 2
6 Eslovàquia Eslovàquia 0 1 1 2
7 Regne Unit Regne Unit 0 0 2 2
8 Canadà Canadà 1 0 0 1
9 Austràlia Austràlia 0 1 0 1
10 Eslovènia Eslovènia 0 1 0 1
11  Suïssa 0 0 1 1
Total 8 8 8 24

Referències[modifica]

Vegeu també[modifica]