Campionat d'Europa de persecució per equips masculins

De Viquipèdia
Jump to navigation Jump to search
Infotaula de competició esportivaCampionat d'Europa de persecució per equips masculins
Esport ciclisme en pista
Modifica dades a Wikidata

El Campionat d'Europa de persecució per equips masculins és el campionat d'Europa de Persecució per equips organitzat anualment per la UEC. Es porten disputant des del 2010 dins els Campionats d'Europa de ciclisme en pista.

Pòdiums dels Guanyadors[modifica]

Proves Or Plata Bronze
2010 Regne Unit Regne Unit
Steven Burke
Edward Clancy
Jason Queally
Andrew Tennant
Rússia Rússia
Ievgueni Kovaliov
Ivan Kovaliov
Aleksei Màrkov
Alexander Serov
Països Baixos Països Baixos
Levi Heimans
Arno Van Der Zwet
Tim Veldt
Sipke Zijlstra
2011 Regne Unit Regne Unit
Steven Burke
Edward Clancy
Peter Kennaugh
Geraint Thomas
Dinamarca Dinamarca
Michael Mørkøv
Casper Folsach
Lasse Norman Hansen
Rasmus Christian Quaade
Rússia Rússia
Ievgueni Kovaliov
Ivan Kovaliov
Valeri Kaikov
Víktor Manakov
2012 Rússia Rússia
Artur Ierxov
Valeri Kaikov
Aleksei Màrkov
Alexander Serov
Alemanya Alemanya
Maximilian Beyer
Henning Bommel
Lucas Liss
Theo Reinhardt
Itàlia Itàlia
Liam Bertazzo
Ignazio Moser
Paolo Simion
Elia Viviani
Michele Scartezzini (q)
2013 Regne Unit Regne Unit
Steven Burke
Edward Clancy
Owain Doull
Andrew Tennant
Rússia Rússia
Ievgueni Kovaliov
Ivan Kovaliov
Artur Ierxov
Alexander Serov
Països Baixos Països Baixos
Tim Veldt
Dion Beukeboom
Roy Eefting
Jenning Huizenga
2014 Regne Unit Regne Unit
Jonathan Dibben
Edward Clancy
Owain Doull
Andrew Tennant
Alemanya Alemanya
Henning Bommel
Theo Reinhardt
Nils Schomber
Kersten Thiele
Rússia Rússia
Ievgueni Kovaliov
Ivan Kovaliov
Alexei Kurbatov
Alexander Serov
2015 Regne Unit Regne Unit
Jonathan Dibben
Bradley Wiggins
Owain Doull
Andrew Tennant
Steven Burke (q)
Matthew Gibson (q)
Suïssa Suïssa
Silvan Dillier
Stefan Küng
Frank Pasche
Thery Schir
Dinamarca Dinamarca
Lasse Norman Hansen
Daniel Henning Hartvig
Casper Philip Pedersen
Rasmus Christian Quaade
Mathias Moller Nielsen (q)
2016 França França
Thomas Denis
Corentin Ermenault
Florian Maitre
Benjamin Thomas
Sylvain Chavanel (q)
Itàlia Itàlia
Filippo Ganna
Simone Consonni
Francesco Lamon
Michele Scartezzini
Liam Bertazzo (q)
Regne Unit Regne Unit
Matthew Bostock
Oliver Wood
Kian Emadi-Coffin
Mark Stewart
Steven Burke (q)
2017 França França
Louis Pijourlet
Corentin Ermenault
Florian Maitre
Benjamin Thomas
Thomas Denis (q)
Itàlia Itàlia
Liam Bertazzo
Filippo Ganna
Francesco Lamon
Simone Consonni
Michele Scartezzini (q)
Rússia Rússia
Alexander Evtushenko
Mamyr Stash
Dmitriy Sokolov
Alexey Kurbatov
Sergey Shilov (q)

Vegeu també[modifica]

Enllaços externs[modifica]