Vés al contingut

Cantó de Pipriac

Plantilla:Infotaula geografia políticaCantó de Pipriac
Tipuscantó de França Modifica el valor a Wikidata
Lloc
Modifica el valor a Wikidata Map
 47° 49′ 03″ N, 1° 55′ 38″ O / 47.8174°N,1.9271°O / 47.8174; -1.9271
EstatFrança
Entitat territorial administrativaFrança metropolitana
RegióBretanya
DepartamentIlle i Vilaine
DistricteDistricte de Redon Modifica el valor a Wikidata
CapitalPipriac (–2015) Modifica el valor a Wikidata
Conté la subdivisió
Geografia
Superfície245 km² Modifica el valor a Wikidata
Dades històriques
Dissolució21 març 2015 Modifica el valor a Wikidata
Codi de cantó INSEE3525 Modifica el valor a Wikidata

El cantó de Pipriac (bretó Kanton Presperieg) és una divisió administrativa francesa situat al departament d'Ille i Vilaine a la regió de Bretanya.

Situació del cantó

Composició

[modifica]

El cantó aplega 9 comunes :

Nom francèsNom bretóPoblació km²Codi PostalCodi INSEE
Bruc-sur-AffBrug77521,233555035045
GuipryGwipri2.99150,353548035129
LieuronLuzron56016,723555035151
LohéacLohieg6035,113555035155
Pipriac Presperieg2.91248,653555035219
Saint-GantonSant-Weganton38814,083555035268
Saint-JustSant-Yust92928,053555035285
Saint-Malo-de-PhilySant-Maloù-Fili65718,773548035289
Sixt-sur-AffSeizh1.91542,503555035328
KantonPresperieg11.730245,46-3525

Evolució demogràfica

[modifica]
1962 1968 1975 1982 1990 1999
11.33011.12810.84310.87511.07511.730

Història

[modifica]
Llista dels consellers generals successius
Data d'eleccióIdentitatPartitQualitat
1970-1995Gaël de Poulpiquet du HalgouëtDivers droite
1995-Alain-François LesacherDivers droite
les dades anteriors no són pas conegudes

Enllaços externs

[modifica]