Vés al contingut

Cantó de Tinténiac

Plantilla:Infotaula geografia políticaCantó de Tinténiac
Tipuscantó de França Modifica el valor a Wikidata
Lloc
Modifica el valor a Wikidata Map
 48° 21′ 27″ N, 1° 53′ 40″ O / 48.3576°N,1.8944°O / 48.3576; -1.8944
EstatFrança
Entitat territorial administrativaFrança metropolitana
RegióBretanya
DepartamentIlle i Vilaine
Districtedistricte de Sant-Maloù Modifica el valor a Wikidata
CapitalTinténiac (–2015) Modifica el valor a Wikidata
Conté la subdivisió
Geografia
Superfície125,2 km² Modifica el valor a Wikidata
Dades històriques
Dissolució21 març 2015 Modifica el valor a Wikidata
Codi de cantó INSEE3541 Modifica el valor a Wikidata

El cantó de Tinténiac (bretó Kanton Tintenieg) és una divisió administrativa francesa situat al departament d'Ille i Vilaine a la regió de Bretanya.

Situació del cantó

Composició

[modifica]

El cantó aplega 10 comunes :

Nom francèsNom bretóPoblació km²Codi PostalCodi INSEE
La BaussaineBaosan4749.633519035017
La Chapelle-aux-FiltzméensChapel-Hilveven3826,363519035056
LongaulnayHirwerneg3407,523519035156
PlesderPleder56911,033572035225
PleugueneucPlegeneg1.28324,523572035226
Saint-DomineucLandoveneg1.43715,703519035265
Saint-ThualSant-Tual41211,403519035318
Tinténiac Tintenieg2.43423,403519035337
TrévérienTreverian52412,083519035345
TrimerTremeur1023,563519035346
KantonTintenieg7.957125,20-3541

Evolució demogràfica

[modifica]
1962 1968 1975 1982 1990 1999
7.5897.3307.1077.1347.2057.957

Història

[modifica]
Llista dels consellers generals successius
Data d'eleccióIdentitatPartitQualitat
-1994Thérèse NoguesDivers droite
1994-André LefeuvrePRG
les dades anteriors no són pas conegudes

Enllaços externs

[modifica]