Categoria Discussió:Municipis amb coordenades a més de 5 km de les de Wikidata
Aparença
Bon dia! en esta categoria està Domenyo que té dos nuclis de població distanciats més de 5 km. Per resoldre-ho a WD he afegit les dues coordenades, les del municipi històric (desaparegut ara) i les del nou, però
- no sé si és correcte que a WD hi hagen dues coordenades
- seguix llistat a la categoria, per tant no resol "el problema"
- a la infotaula sols apareix un dels nuclis
té solució tot plegat? @Paucabot: @Pere prlpz: @Amadalvarez: Gràcies --pacopac (disc.) 09:54, 31 des 2016 (CET)
- @Pacopac: Aquestes categories de comprovació de coordenades no indiquen necessàriament errors. Molts municipis amb coordenades a més de 5km de les de Wikidata són errors, però d'altres són correctes. Dels Països Catalans i el nostre entorn més proper diria que fa temps que vam identificar tots els erronis i els que queden són casos com Domenyo que tenim coordenades diferents de Wikidata però que les dues són correctes, amb criteris diferents però defensables tots dos.
- Sobre si és correcte a Wikidata posar dues coordenades, s'hauria de preguntar allà.--Pere prlpz (disc.) 12:22, 31 des 2016 (CET)