Open GDF Suez 2010

De Viquipèdia
Salta a la navegació Salta a la cerca
Infotaula torneig tennis París 2010
Dementieva at Wimbledon 2009.jpg
Data   8 - 14 de febrer
Edició   18a
Categoria   Premier Tournaments
Superfície   Dura
Localització   París (França)

Individual femení
RUS Ielena Deméntieva
Dobles femenins
CZE Iveta Benešová / CZE Barbora Záhlavová-Strýcová
París
2009  ◄ 2010 ►  2011

El torneig de París 2010, també conegut com a Open GDF Suez 2010, és un esdeveniment de tennis femení sobre pista dura que pertany als Premier tournaments de la WTA. La 18a edició del torneig es va celebrar entre el 8 i el 14 de febrer de 2010 al Stade Pierre de Coubertin de París, França.

Quadre individual femení[modifica]

2a ronda   Quarts de final   Semifinals   Final
1  RUS I. Deméntieva 6 6  
 RUS A. Pavliutxénkova 4 4     1  RUS I. Deméntieva 3 6 6  
 GER A. Petkovic 6 3 6    GER A. Petkovic 6 4 2  
5  FRA A. Rezaï 3 6 3       1  RUS I. Deméntieva 4 6 6  
WC  CRO P. Martić 2 4        USA M. Oudin 6 3 3  
 HUN A. Szávay 6 6      HUN A. Szávay 6 4 2
 USA M. Oudin 6 6    USA M. Oudin 2 6 6  
 Suïssa P. Schnyder 1 3       1  RUS I. Deméntieva 65 6 6
6  Israel S. Pe'er 6 6        CZE L. Šafářová 7 1 4
Q  CRO K. Šprem 4 3     6  Israel S. Pe'er 3 0  
 CZE L. Šafářová 7 6    CZE L. Šafářová 6 6  
4  ITA F. Schiavone 5 2        CZE L. Šafářová 4 6 6
8  RUS I. Vesninà 4 6 2       2/WC  ITA F. Pennetta 6 3 4  
 ITA T. Garbin 6 2 6      ITA T. Garbin 1 3
 RUS A. Kleibànova 64 1   2/WC  ITA F. Pennetta 6 6  
2/WC  ITA F. Pennetta 7 6  

Quadre doble femení[modifica]

Quarts de final   Semifinals   Final
1  ZIM Cara Black
 USA Liezel Huber
7 6  
 CZE Květa Peschke
 Eslovènia Katarina Srebotnik
66 3     1  ZIM Cara Black
 USA Liezel Huber
6 6  
3  POL Klaudia Jans
 POL Alicja Rosolska
6 6   3  POL Klaudia Jans
 POL Alicja Rosolska
3 3  
 Suïssa Timea Bacsinszky
 TUR Selima Sfar
3 3       1  ZIM Cara Black
 USA Liezel Huber
 BLR Olga Govortsova
 BLR Tatsiana Putxak
3 6 [11]       2  CZE Iveta Benešová
 CZE B. Záhlavová-Strýcová
w/o
 CRO Darija Jurak
 HUN Katalin Marosi
6 1 [9]      BLR Olga Govortsova
 BLR Tatsiana Putxak
3 3
 Letònia Līga Dekmeijere
 RSA Natalie Grandin
4 6 [7]   2  CZE Iveta Benešová
 CZE B. Záhlavová-Strýcová
6 6  
2  CZE Iveta Benešová
 CZE B. Záhlavová-Strýcová
6 3 [10]