Tennis als Jocs Olímpics d'estiu de 1912 - Individual masculí

De Viquipèdia
Salta a: navegació, cerca
Infotaula de competició esportivaTennis als Jocs Olímpics d'estiu de 1912 - Individual masculí
Tipus competició esportiva als Jocs Olímpics
Esport tennis
Part de Jocs Olímpics d'estiu de 1912
Modifica dades a Wikidata
Tennis als
Jocs Olímpics d'estiu de 1912
Estocolm
Tennis
Exterior
Individuals   homes   dones    
Dobles   homes       mixtos
Interior
Individuals   homes   dones    
Dobles   homes       mixtos

 < 1908 1920 > 

La competició individual masculina va ser una de les vuit proves del programa de tennis als Jocs Olímpics d'Estocolm de 1912. La competició es disputà entre el 28 de juny i el 5 de juliol de 1912, amb la participació de 49 tennistes de deu nacions.

Classificació[modifica]

Posició Nom País
Or Charles Winslow Sud-àfrica 1910-1928 Sud-àfrica
Plata Harold Kitson Sud-àfrica 1910-1928 Sud-àfrica
Bronze Oscar Kreuzer Imperi Alemany Imperi Alemany
4 Ladislav Žemla-Rázný Bohèmia Bohèmia
5 Ludwig von Salm Imperi Austríac Àustria
Otto von Müller Imperi Alemany Imperi Alemany
Ludwig Heyden Imperi Alemany Imperi Alemany
Arthur Zborzil Imperi Austríac Àustria

Quadre[modifica]

Fase final[modifica]

  Quarts de final Semifinals Final
   Red Ensign of South Africa (1910-1912).svg Harold Kitson 6 6 6  
 Imperi Austríac Ludwig von Salm 2 2 4  
   Red Ensign of South Africa (1910-1912).svg Harold Kitson 2 6 6 4 6  
   Bohèmia Ladislav Žemla-Rázný 6 3 2 6 2  
 Flag of the German Empire.svg Otto von Müller 4 5 4
   Bohèmia Ladislav Žemla-Rázný 6 7 6  
     Red Ensign of South Africa (1910-1912).svg Harold Kitson 5 6 8 6
   Red Ensign of South Africa (1910-1912).svg Charles Winslow 7 4 10 8
   Red Ensign of South Africa (1910-1912).svg Charles Winslow 6 6 8 4 6  
 Flag of the German Empire.svg Ludwig Heyden 2 4 10 6 3  
 Red Ensign of South Africa (1910-1912).svg Charles Winslow 9 7 6
   Flag of the German Empire.svg Oscar Kreuzer 7 5 2     Final de consolació
 Imperi Austríac Arthur Zborzil 4 3 2
   Flag of the German Empire.svg Oscar Kreuzer 6 6 6      Bohèmia Ladislav Žemla-Rázný 2 6 3 1
   Flag of the German Empire.svg Oscar Kreuzer 6 3 6 6

Secció 1[modifica]

1a ronda   2a ronda   3a ronda   Quarts de final
 Flag of Sweden.svg H. Leffler 2 1 0      
 Red Ensign of South Africa (1910-1912).svg H. Kitson 6 6 6          Red Ensign of South Africa (1910-1912).svg H. Kitson 6 6 6      
 Flag of Sweden.svg F. Möller        Flag of Sweden.svg F. Möller 2 2 3      
 ningú            Red Ensign of South Africa (1910-1912).svg H. Kitson 6 6 6      
 Flag of the German Empire.svg R. Spiess 2 6 3 6 6        Flag of the German Empire.svg H. Schomburgk 2 2 3      
 Bohèmia J. Just 6 3 6 3 1      Flag of the German Empire.svg R. Spiess 6 1 1    
 Flag of the German Empire.svg H. Schomburgk        Flag of the German Empire.svg H. Schomburgk 8 6 6      
 ningú            Red Ensign of South Africa (1910-1912).svg H. Kitson 6 6 6    
 Flag of Sweden.svg W. Boström 6 6 6            Imperi Austríac L. von Salm 2 2 4    
 Flag of Norway.svg T. Smith 2 4 1          Flag of Sweden.svg W. Boström 5 4 1      
 Imperi Austríac L. von Salm 6 7 6        Imperi Austríac L. von Salm 7 6 6      
 Flag of Norway.svg R. Petersen 1 5 3            Imperi Austríac L. von Salm 6 5 7 6  
 Flag of Sweden.svg C. Wennergren 6 6 6            Flag of Sweden.svg C. Wennergren 3 7 5 1    
 Bohèmia J. Zeman 1 0 0          Flag of Sweden.svg C. Wennergren 4 9 6 6 6
 Flag of Denmark.svg L. Rovsing        Flag of Denmark.svg L. Rovsing 6 7 8 1 1  
 ningú      

Secció 2[modifica]

En aquesta secció del quadre es van disputar dos partits previs, el sud-àfrica Lionel Tapscott va superar a Jiří Kodl de Bohèmia (6−4, 6−1, 6−2) i l'austríac Fritz Pipes va superar l'alemany Otto Lindpainter (6−2, 6−3, 6−3).

1a ronda   2a ronda   3a ronda   Quarts de final
 Flag of Denmark.svg V. Hansen      
 ningú          Flag of Denmark.svg V. Hansen 2 1 8 4    
 Hongria B. Kehrling        Hongria B. Kehrling 6 6 6 6    
 ningú            Hongria B. Kehrling 2 1 1      
 Hongria J. Zsigmondy            Flag of the German Empire.svg O. von Müller 6 6 6      
 ningú          Hongria J. Zsigmondy 1 2 0    
 Flag of the German Empire.svg O. von Müller 6 6 6        Flag of the German Empire.svg O. von Müller 6 6 6      
 Flag of Denmark.svg O. Fredriksen 2 1 4            Flag of the German Empire.svg O. von Müller 4 5 4    
 Bohèmia L. Žemla-Rázný            Bohèmia L. Žemla-Rázný 6 7 6    
 ningú          Bohèmia L. Žemla-Rázný      
 ningú        ningú      
 ningú            Bohèmia L. Žemla-Rázný 1 4 6 6 6
 Flag of France.svg F. Blanchy 5 6 6 6          Red Ensign of South Africa (1910-1912).svg L. Tapscott 6 6 2 4 2  
 Bohèmia B. Hykš-Černý 7 1 2 1        Flag of France.svg F. Blanchy 6 7 3 4 4
 Red Ensign of South Africa (1910-1912).svg L. Tapscott 3 7 4 7 7    Red Ensign of South Africa (1910-1912).svg L. Tapscott 1 5 6 6 6  
 Imperi Austríac F. Pipes 6 5 6 5 5  

Secció 3[modifica]

1a ronda   2a ronda   3a ronda   Quarts de final
 Flag of Denmark.svg A. Thayssen 6 6 3 6    
 Flag of Denmark.svg A. Madsen 1 3 6 3        Flag of Denmark.svg A. Thayssen 4 6 4 4    
 Red Ensign of South Africa (1910-1912).svg C. Winslow 7 6 6        Red Ensign of South Africa (1910-1912).svg C. Winslow 6 3 6 6    
 Flag of Denmark.svg E. Frigast 5 2 3            Red Ensign of South Africa (1910-1912).svg C. Winslow 6 8 6      
 Flag of Sweden.svg T. Grönfors            Flag of Denmark.svg V. Ingerslev 4 6 4      
 ningú          Flag of Sweden.svg T. Grönfors 1 2 2    
 Flag of Denmark.svg V. Ingerslev 6 1 6 6      Flag of Denmark.svg V. Ingerslev 6 6 6      
 Flag of Denmark.svg J. Arneholt 2 6 0 4          Red Ensign of South Africa (1910-1912).svg C. Winslow 6 6 8 4 6
 Flag of the German Empire.svg L. Heyden 7 4 6 7 6        Flag of the German Empire.svg L. Heyden 2 4 10 6 3
 Flag of France.svg E.M. de Marangue 9 6 2 5 1      Flag of the German Empire.svg L. Heyden 6 4 7 7    
 Hongria A. Kelemen 6 6 6        Hongria A. Kelemen 3 6 5 5    
 Hongria L. Baráth 1 3 4            Flag of the German Empire.svg L. Heyden 2 7 8 7  
 Flag of France.svg A. Canet 6 6 6            Flag of the United States.svg T. Pell 6 5 6 5    
 Flag of Norway.svg C. Langaard 3 0 1          Flag of France.svg A. Canet 2 3 4    
 Flag of the United States.svg T. Pell        Flag of the United States.svg T. Pell 6 6 6      
 ningú      

Secció 4[modifica]

1a ronda   2a ronda   3a ronda   Quarts de final
 Flag of Norway.svg W. Stibolt      
 ningú          Flag of Norway.svg W. Stibolt 1 3 0      
 Bohèmia J. Šebek        Bohèmia J. Šebek 6 6 6      
 ningú            Bohèmia J. Šebek 1 0 6 2    
 Bohèmia K. Robětín-Fuchs            Imperi Austríac A. Zborzil 6 6 3 6    
 ningú          Bohèmia K. Robětín-Fuchs 4 2 1    
 Imperi Austríac A. Zborzil 6 6 1 6      Imperi Austríac A. Zborzil 6 6 6      
 Flag of Sweden.svg C. Benckert 2 4 6 3          Imperi Austríac A. Zborzil 4 3 2    
 Flag of Sweden.svg C. Setterwall 6 6 8            Flag of the German Empire.svg O. Kreuzer 6 6 6    
 Flag of the Netherlands.svg O. Blom 3 3 6          Flag of Sweden.svg C. Setterwall 2 3 13 2    
 Flag of Russia.svg M. Sumarokow        Flag of Russia.svg M. Sumarokow 6 6 11 6    
 ningú            Flag of Russia.svg M. Sumarokow 2 12 4 0  
 Flag of the German Empire.svg O. Kreuzer 6 6 6            Flag of the German Empire.svg O. Kreuzer 6 10 6 6    
 Flag of Norway.svg H. Björklund 0 0 1          Flag of the German Empire.svg O. Kreuzer    
 ningú        ningú      
 ningú      

Bibliografia[modifica]

  • Bergvall, Erik (ed.) (1913). a Adams-Ray, Edward (trans.).: The Official Report of the Olympic Games of Stockholm 1912. Stockholm: Wahlström & Widstrand

Enllaços externs[modifica]