Citi Open 2012

De Viquipèdia
Dreceres ràpides: navegació, cerca
Washington DC 2012
Data:   28 de juliol - 5 d'agost
Edició:   44a (masculí)
2a (femení)
Categoria:   Sèries 500
International Tournaments
Superfície:   Dura
Localització:   Washington DC (EUA)

Individual masculí
UKR Aleksandr Dolgopòlov
Individual femení
SVK Magdaléna Rybáriková
Dobles masculins
PHI Treat Conrad Huey /
UK Dominic Inglot
Dobles femenins
JPN Shuko Aoyama / Xina Taipei Chang Kai-chen
Washington DC
 < 2011 2013 > 

El Torneig de Washington DC 2012, oficialment conegut com a Citi Open 2012 i en categoria masculina també conegut com a Legg Mason Tennis Classic 2012, és una competició tennística jugada sobre pista dura. Fou la 44a edició en categoria masculina i inclosa dins de les sèries 500 de l'ATP, i la segona en categoria femenina inclosa en International Tournaments de la WTA. Es va celebrar entre el 28 de juliol i el 5 d'agost de 2012 al William H.G. FitzGerald Tennis Center de Washington DC, Estats Units.

Quadre individual masculí[modifica | modifica el codi]

2a ronda   Quarts de final   Semifinals   Final
1  EUA M. Fish 6 6  
WC  LTU R. Berankis 3 1     1  EUA M. Fish 6 6  
 BEL X. Malisse 6 6    BEL X. Malisse 3 4  
6  FRA J. Chardy 3 2       1  EUA M. Fish 3 5  
4  GER T. Haas 6 7       4  GER T. Haas 6 7  
 ARG L. Mayer 4 5     4  GER T. Haas 6 6
 AUS M. Matosevic 4 3    GER T. Kamke 1 2  
 GER T. Kamke 6 6       4  GER T. Haas 7 4 1
8  EUA S. Querrey 6 6       2  UKR A. Dolgopòlov 67 6 6
PR  GER B. Becker 4 3     8  EUA S. Querrey 6 6  
Q  FRA F. Serra 4 4   3  RSA K. Anderson 4 4  
3  RSA K. Anderson 6 6       8  EUA S. Querrey 4 4
 EUA J. Blake 6 6       2  UKR A. Dolgopòlov 6 6  
Q  SUI M. Chiudinelli 2 4      EUA J. Blake 63 4
 ESP R. Ramírez Hidalgo 1 3   2  UKR A. Dolgopòlov 7 6  
2  UKR A. Dolgopòlov 6 6  

Quadre individual femení[modifica | modifica el codi]

2a ronda   Quarts de final   Semifinals   Final
1  RUS A. Pavliutxénkova 6 2 6  
 HUN M. Czink 2 6 3     1  RUS A. Pavliutxénkova 6 6  
 SWE J. Larsson 5 4    Xina Taipei K-c. Chang 4 4  
 Xina Taipei K-c. Chang 7 6       1  RUS A. Pavliutxénkova 4 7 6  
4  EUA V. King 6 7       4  EUA V. King 6 5 4  
 EUA I. Falconi 2 65     4  EUA V. King 6 3 6
Q  FRA A. Rezaï 2 2   7/WC  EUA C. Vandeweghe 1 6 4  
7/WC  EUA C. Vandeweghe 6 6       1  RUS A. Pavliutxénkova 1 1
8  BLR O. Govortsova 6 0 3        SVK M. Rybáriková 6 6
WC  CAN E. Bouchard 1 6 6     WC  CAN E. Bouchard 4 4  
Q  POR M. Larcher de Brito 2 6 1   3  EUA S. Stephens 6 6  
3  EUA S. Stephens 6 0 6       3  EUA S. Stephens 3 3
 ROM E. Gallovits-Hall 3 4        SVK M. Rybáriková 6 6  
Q  SVK J. Čepelová 6 6     Q  SVK J. Čepelová 2 4
 GRE E. Daniilidou 3 5    SVK M. Rybáriková 6 6  
 SVK M. Rybáriková 6 7  

Quadre dobles masculins[modifica | modifica el codi]

Quarts de final   Semifinals   Final
WC  EUA James Blake
 EUA Tim Smyczek
7 3 [8]  
 FRA Nicolas Mahut
 FRA Édouard Roger-Vasselin
5 6 [10]      FRA Nicolas Mahut
 FRA Édouard Roger-Vasselin
3 4  
3  EUA Eric Butorac
 AUS Paul Hanley
3 6 [6]    RSA Kevin Anderson
 EUA Sam Querrey
6 6  
 RSA Kevin Anderson
 EUA Sam Querrey
6 3 [10]        RSA Kevin Anderson
 EUA Sam Querrey
67 7 [5]
WC  EUA Drew Courtney
 EUA Steve Johnson
7 6        PHI Treat Conrad Huey
 UK Dominic Inglot
7 69 [10]
Alt  UK Jamie Delgado
 UK Ken Skupski
65 4     WC  EUA Drew Courtney
 EUA Steve Johnson
4 4
 PHI Treat Conrad Huey
 UK Dominic Inglot
6 6    PHI Treat Conrad Huey
 UK Dominic Inglot
6 6  
2  COL Robert Farah
 PAK Aisam-ul-Haq Qureshi
2 2  

Quadre dobles femenins[modifica | modifica el codi]

Quarts de final   Semifinals   Final
1  BLR Olga Govortsova
 RUS Al·la Kudriàvtseva
6 6  
 EUA Chieh-Yu Hsu
 EUA Lena Litvak
4 3     1  BLR Olga Govortsova
 RUS Al·la Kudriàvtseva
7 3 [5]  
 ROM Edina Gallovits-Hall
 EUA Melanie Oudin
6 1 [1]    EUA Irina Falconi
 RSA Chanelle Scheepers
5 6 [10]  
 EUA Irina Falconi
 RSA Chanelle Scheepers
0 6 [10]        EUA Irina Falconi
 RSA Chanelle Scheepers
5 2
 JPN Shuko Aoyama
 Xina Taipei Chang Kai-chen
6 6        JPN Shuko Aoyama
 Xina Taipei Chang Kai-chen
7 6
3  EUA Lindsay Lee-Waters
 EUA Megan Moulton-Levy
2 2      JPN Shuko Aoyama
 Xina Taipei Chang Kai-chen
6 6
 RUS Anna Txakvetadze
 EUA Sloane Stephens
3 2   2  CZE Karolína Plíšková
 CZE Kristýna Plíšková
4 3  
2  CZE Karolína Plíšková
 CZE Kristýna Plíšková
6 6  

Enllaços externs[modifica | modifica el codi]