UNICEF Open 2012

De Viquipèdia
Dreceres ràpides: navegació, cerca
's-Hertogenbosch 2012
Data:   17 - 23 de juny
Edició:   23a
Categoria:   Sèries 250
International Tournaments
Superfície:   Gespa
Localització:   's-Hertogenbosch (Països Baixos)

Individual masculí
País Valencià David Ferrer
Individual femení
RUS Nadia Petrova
Dobles masculins
SWE Robert Lindstedt / ROM Horia Tecău
Dobles femenins
ITA Sara Errani / ITA Roberta Vinci
's-Hertogenbosch
  2011 ◄  2012  ► 2013  

El Torneig de 's-Hertogenbosch 2012, oficialment conegut com a UNICEF Open 2012 és una competició tennística disputada sobre gespa que pertany a les sèries 250 del circuit ATP masculí i als International Tournaments de la WTA femenina. La 23a edició del torneig es va celebrar entre el 17 i el 23 de juny de 2012 al Autotron Park de 's-Hertogenbosch, Països Baixos.

El tennista valencià David Ferrer va aconseguir el quart títol de la temporada i segon a 's-Hertogenbosch després de l'aconseguit el 2008. La russa Nadia Petrova va disputar ambdues finals però només es va poder imposar en la individual. La parella masculina formada pel suec Robert Lindstedt i el romanés Horia Tecău van aconseguir el segon títol a 's-Hertogenbosch després de disputar tres finals consecutives. La parella femenina italiana formada per Sara Errani i Roberta Vinci van aconseguir el setè títol de la temporada.

Quadre individual masculí[modifica | modifica el codi]

2a ronda   Quarts de final   Semifinals   Final
1  País Valencià D. Ferrer 6 6  
 ARG L. Mayer 3 1     1  País Valencià D. Ferrer 6 6  
 BEL O. Rochus 5 64   WC  NED I. Sijsling 0 1  
WC  NED I. Sijsling 7 7       1  País Valencià D. Ferrer 7 3 6  
3  AUT J. Melzer 2 2        FRA B. Paire 65 6 1  
 JPN T. Ito 6 6      JPN T. Ito 3 5
 FRA B. Paire 6 0 6    FRA B. Paire 6 7  
8  POL Ł. Kubot 3 6 4       1  País Valencià D. Ferrer 6 6
 FRA É. Roger-Vasselin 6 3 6       Q  GER P. Petzschner 4 3
 ITA F. Cipolla 2 6 1      FRA É. Roger-Vasselin 4 66  
Q  GER P. Petzschner w/o   Q  GER P. Petzschner 6 7  
WC  CRO M. Pavić       Q  GER P. Petzschner 7 7
 LUX G. Müller 6 6        BEL X. Malisse 5 5  
 COL A. Falla 3 0      LUX G. Müller 3 6 1
 ITA P. Lorenzi 63 2    BEL X. Malisse 6 4 6  
 BEL X. Malisse 7 6  

Quadre individual femení[modifica | modifica el codi]

2a ronda   Quarts de final   Semifinals   Final
Q  BEL K. Flipkens 7 7  
Q  RUS D. Gavrilova 5 64     Q  BEL K. Flipkens 6 7  
 ROM M. Niculescu 3 7 0   6  ITA R. Vinci 4 65  
6  ITA R. Vinci 6 64 6       Q  BEL K. Flipkens 4 2  
3  SVK D. Cibulková 6 7       8  RUS N. Petrova 6 6  
 ISR S. Pe'er 2 65     3  SVK D. Cibulková 2 0
 País Valencià A. Medina Garrigues 5 3   8  RUS N. Petrova 6 6  
8  RUS N. Petrova 7 6       8  RUS N. Petrova 6 6
 SWE S. Arvidsson 6 6       Q  POL U. Radwańska 4 3
WC  NED A. Rus 4 1      SWE S. Arvidsson 2 63  
Q  POL U. Radwańska 6 6   Q  POL U. Radwańska 6 7  
4  ITA F. Pennetta 1 1       Q  POL U. Radwańska w/o
 ITA F. Schiavone 6 2 7        BEL K. Clijsters  
 ROM I-C. Begu 2 6 68      ITA F. Schiavone 3 67
 BEL K. Clijsters 6 6    BEL K. Clijsters 6 7  
 UKR K. Bondarenko 2 1  

Quadre dobles masculins[modifica | modifica el codi]

Quarts de final   Semifinals   Final
1  SWE Robert Lindstedt
 ROM Horia Tecău
6 7  
 RUS Alex Bogomolov, Jr.
 EUA James Cerretani
3 64     1  SWE Robert Lindstedt
 ROM Horia Tecău
7 7  
3  CZE František Čermák
 SVN Filip Polášek
1 64   WC  SWE Johan Brunström
 GER Philipp Marx
65 62  
WC  SWE Johan Brunström
 GER Philipp Marx
6 7       1  SWE Robert Lindstedt
 ROM Horia Tecău
6 7
 BEL Xavier Malisse
 BEL Dick Norman
4 4        COL Juan Sebastián Cabal
 RUS Dmitri Tursúnov
3 61
 COL Juan Sebastián Cabal
 RUS Dmitri Tursúnov
6 6      COL Juan Sebastián Cabal
 RUS Dmitri Tursúnov
7 7
 GER Benjamin Becker
 GER Philipp Petzschner
3 6 [10]    GER Benjamin Becker
 GER Philipp Petzschner
62 64  
2  PAK Aisam-ul-Haq Qureshi
 NED Jean-Julien Rojer
6 3 [4]  

Quadre dobles femenins[modifica | modifica el codi]

Quarts de final   Semifinals   Final
1  ITA Sara Errani
 ITA Roberta Vinci
6 6  
 SVN Andreja Klepač
 AUS Anastassia Rodiónova
2 4     1  ITA Sara Errani
 ITA Roberta Vinci
3 6 [10]  
3  País Valencià Anabel Medina Garrigues
 País Valencià Arantxa Parra Santonja
3 7 [8]    SVK Dominika Cibulková
 CZE B. Záhlavová-Strýcová
6 3 [6]  
 SVK Dominika Cibulková
 CZE B. Záhlavová-Strýcová
6 5 [10]       1  ITA Sara Errani
 ITA Roberta Vinci
6 3 [11]
 ITA Flavia Pennetta
 ITA Francesca Schiavone
6 5 [10]       2  RUS Maria Kirilenko
 RUS Nadia Petrova
4 6 [9]
4  ROM Irina-Camelia Begu
 ROM Monica Niculescu
4 7 [3]      ITA Flavia Pennetta
 ITA Francesca Schiavone
 BLR Olga Govortsova
 LUX Mandy Minella
5 1   2  RUS Maria Kirilenko
 RUS Nadia Petrova
w/o  
2  RUS Maria Kirilenko
 RUS Nadia Petrova
7 6  

Enllaços externs[modifica | modifica el codi]