Patinatge artístic als Jocs Olímpics d'hivern de 1992 - Individual femení

De Viquipèdia
Salta a la navegació Salta a la cerca
Infotaula de competició esportivaPatinatge artístic als Jocs Olímpics d'hivern de 1992 - Individual femení
Tipuscompetició esportiva als Jocs Olímpics modifica
Esportindividual femení modifica
OrganitzacióComitè Olímpic Internacional i Unió Internacional de Patinatge modifica
Part depatinatge artístic als Jocs Olímpics d'hivern de 1992 modifica
Nombre de participants29 modifica
Lloc i data
LlocThéâtre des Cérémonies modifica
EstatFrança modifica
Datafebrer 1992 modifica
Edició18 modifica
Períodetemporada 1991-1992 modifica
Classificació
GuanyadorKristi Yamaguchi modifica
Patinatge artístic als
Jocs Olímpics d'hivern de 1992
Figure skating pictogram.svg
Individual   homes   dones
Mixt   parelles   dansa

Als Jocs Olímpics d'hivern de 1992 celebrats a la ciutat d'Albertville (França) es disputà una prova de patinatge artístic sobre gel en categoria femenina que formà part del programa oficial dels Jocs.

La competició es realitzà entre els dies 19 i 21 de febrer de 1992 a les instal·lacions del Halle Olympique, situat al costat del Théâtre des Cérémonies.

Comitès participants[modifica]

Participaren un total de 29 patindores de 21 comitès nacionals diferents.

Resum de medalles[modifica]

Or Argent Bronze
Estats Units Kristi Yamaguchi Japó Midori Ito Estats Units Nancy Kerrigan

Resultats[modifica]

PC: Programa curt
PL: Programa lliure
Posició Nom CON PC PL Pts.
1 Kristi Yamaguchi Estats Units Estats Units 1 1 1.5
2 Midori Ito Japó Japó 4 2 4.0
3 Nancy Kerrigan Estats Units Estats Units 2 3 4.0
4 Tonya Harding Estats Units Estats Units 6 4 7.0
5 Surya Bonaly França França 3 6 7.5
6 Chen Lu República Popular de la Xina Xina 11 5 10.5
7 Yuka Sato Japó Japó 7 7 10.5
8 Karen Preston Canadà Canadà 12 8 14.0
9 Josée Chouinard Canadà Canadà 10 11 16.0
10 Marina Kielmann Alemanya Alemanya 15 19 16.5
11 Lenka Kulovana Txecoslovàquia Txecoslovàquia 9 12 16.5
12 Laetitia Hubert França França 5 15 17.5
13 Patricia Neske Alemanya Alemanya 16 11 18.0
14 Iúlia Vorobiova Equip Unificat Equip Unificat 14 13 20.0
15 Anisette Torp-Lind Dinamarca Dinamarca 8 16 20.0
16 Tatiana Rachkova Equip Unificat Equip Unificat 13 14 20.5
17 Viktoria Dimitrova Bulgària Bulgària 18 17 26.0
18 Joanne Conway Regne Unit Regne Unit 17 18 26.5
19 Zuzanna Szwed Polònia Polònia 23 19 30.5
20 Alma Lepina Letònia Letònia 22 20 31.5
21 Olga Vassilieva Estònia Estònia 21 21 31.5
22 Suzanne Otterson Regne Unit Regne Unit 20 22 32.0
23 Krisztina Czako Hongria Hongria 19 23 32.5
24 Zeljka Cizmesija Croàcia Croàcia 25
25 Mojca Kopac Eslovènia Eslovènia 26
26 Gyong-Ok Li Corea del Nord Corea del Nord 27
27 Eun-Hee Lee Corea del Sud Corea del Sud 28
28 Mayda Navarro Mèxic Mèxic 29
29 Helene Persson Suècia Suècia 24

Enllaços externs[modifica]