Rem als Jocs Olímpics d'estiu de 1996

De Viquipèdia
Salta a la navegació Salta a la cerca
Infotaula de competició esportivaRem als Jocs Olímpics d'estiu de 1996
Tipus Rem als Jocs Olímpics i disciplina esportiva olímpica
Esport Rem
Organització International Rowing Federation Tradueix i Comitè Olímpic Internacional
Part de Jocs Olímpics d'estiu de 1996
Conté
Nombre de participants 608
Lloc i data
Lloc Lake Lanier Tradueix
Estat Estats Units d'Amèrica
Data 1996
Edició 22
Modifica les dades a Wikidata
Rem

Als Jocs Olímpics d'estiu de 1996 celebrats a la ciutat d'Atlanta (Estats Units d'Amèrica) es disputaren 14 proves de rem, 8 en categoria masculina i 6 en categoria femenina. Les proves tingueren lloc entre els dies 21 i 28 de juliol de 1996 al llac Lanier (Gainesville).

Participaren un total de 608 remers, entre ells 403 homes i 205 dones, de 45 comitès nacionals diferents

Resum de medalles[modifica]

Categoria masculina[modifica]

Prova Or Argent Bronze
Scull individual
Detalls
Suïssa Xeno Mueller Canadà Derek Porter Alemanya Thomas Lange
Doble Scull
Detalls
Itàlia Itàlia
Agostino Abbagnale
Davide Tizzano
Noruega Noruega
Steffen Skår Størseth
Kjetil Undset
França França
Frederic Kowal
Samuel Barathay
Quàdruple Scull
Detalls
Alemanya Alemanya
Andreas Hajek
Stephan Volkert
Andre Steiner
Andre Willms
Estats Units Estats Units
Tim Young
Eric Mueller
Brian Jamieson
Jason Gailes
Austràlia Austràlia
Janusz Hooker
Boden Joseph Hanson
Duncan Free
Ronald Snook
Dos sense timoner
Detalls
Regne Unit Regne Unit
Steven Redgrave
Matthew Pinsent
Austràlia Austràlia
David Weightman
Robert Geoffrey Scott
França França
Michel Andrieux
Jean Christophe Rolland
Quatre sense timoner
Detalls
Austràlia Austràlia
Nicholas Green
Drew Ginn
James Tomkins
Mike McKay
França França
Bertrand Vecten
Olivier Moncelet
Daniel Fauche
Giles Bosquet
Regne Unit Regne Unit
Gregory Searle
Jonny Searle
Rupert John Obholzer
Tim James Foster
Vuit amb timoner
Detalls
Països Baixos Països Baixos
Koos Maasdijk
Ronald Florijn
Jeroen Duyster
Michiel Bartman
Henk-Jan Zwolle
Niels van der Zwan
Niels van Steenis
Diederik Simon
Nico Rienks
Alemanya Alemanya
Mark Kleinschmidt
Detlef Kirchhoff
Wolfram Huhn
Roland Baar
Marc Weber
Ulrich Viefers
Peter Thiede
Thorsten Streppelhoff
Frank Joerg Richter
Rússia Rússia
Pavel Melnikov
Andrey Glukhov
Anton Chermashentsev
Aleksandr Lukyanov
Nikolay Aksyonov
Dmitriy Rozinkevich
Sergeij Matveyev
Roman Monchenko
Vladimir Volodenkov
Doble scull
lleuger
Detalls
 Suïssa
Michael Gier
Markus Gier
Països Baixos Països Baixos
Maarten van der Linden
Pepijn Aardewijn
Austràlia Austràlia
Bruce Hick
Anthony Edwards
Quatre sense
timoner lleuger
Detalls
Dinamarca Dinamarca
Victor Feddersen
Niels Henriksen
Thomas Poulsen
Eskild Ebbesen
Canadà Canadà
Brian Peaker
Jeffrey Lay
Dave Boyes
Gavin Hassett
Estats Units Estats Units
Marc Schneider
Jeff Pfaendtner
David Collins
William Carlucci

Categoria femenina[modifica]

Prova Or Argent Bronze
Scull individual
Detalls
Bielorússia Katsiarina Karsten Canadà Silken Laumann Dinamarca Trine Hansen
Doble Scull
Detalls
Canadà Canadà
Kathleen Heddle
Marnie McBean
República Popular de la Xina Xina
Xiuyun Zhang
Mianying Cao
Països Baixos Països Baixos
Irene Eijs
Eeke van Nes
Doble scull
lleuger
Detalls
Romania Romania
Camelia Macoviciuc
Constanţa Burcica
Estats Units Estats Units
Teresa Z. Bell
Lindsay Burns
Austràlia Austràlia
Virginia Lee
Rebecca Joyce
Quàdruple Scull
amb timoner
Detalls
Alemanya Alemanya
Katrin Rutschow
Jana Sorgers
Kerstin Koppen
Kathrin Boron
Flag of Ukraine.svg Ucraïna
Svetlana Maziy
Dina Myftakhutdinova
Inna Frolova
Olena Ronzhyna
Canadà Canadà
Laryssa Biesenthal
Diane O’Grady
Kathleen Heddle
Marnie McBean
Dos sense timoner
Detalls
Austràlia Austràlia
Megan Marcks
Kate Slatter
Estats Units Estats Units
Missy Schwen
Karen Kraft
França França
Christine Gosse
Helene Cortin
Vuit amb timoner
Detalls
Romania Romania
Liliana Gafencu
Veronica Cochelea
Elena Georgescu
Anca Tănase
Doina Spircu
Mărioara Popescu
Ioana Olteanu
Elisabeta Lipă
Doina Ignat
Canadà Canadà
Anna van der Kamp
Tosha Tsang
Lesley Thompson
Emma Robinson
Jessica Monroe
Heather McDermid
Maria Maunder
Theresa Luke
Alison Korn
Bielorússia Bielorússia
Yelena Mikulich
Marina Znak
Natalya Volchek
Natalia Stasyuk
Tamara Davydenko
Valentina Skrabatun
Natalya Lavrinenko
Yaroslava Pavlovich
Aleksandra Pankina

Medaller[modifica]

Posició País Or Argent Bronze Total
1 Austràlia Austràlia 2 1 2 5
2 Alemanya Alemanya 2 1 1 4
3 Romania Romania 2 0 0 2
 Suïssa 2 0 0 2
5 Canadà Canadà 1 4 1 6
6 Països Baixos Països Baixos 1 1 1 3
7 Bielorússia Bielorússia 1 0 1 2
Dinamarca Dinamarca 1 0 1 2
Regne Unit Regne Unit 1 0 1 2
10 Itàlia Itàlia 1 0 0 1
11 Estats Units Estats Units 0 3 1 4
12 França França 0 1 3 4
13 Noruega Noruega 0 1 0 1
Flag of Ukraine.svg Ucraïna 0 1 0 1
República Popular de la Xina Xina 0 1 0 1
16 Rússia Rússia 0 0 1 1

Enllaços externs[modifica]

A Wikimedia Commons hi ha contingut multimèdia relatiu a: Rem als Jocs Olímpics d'estiu de 1996 Modifica l'enllaç a Wikidata