US Open 2019 − Dobles femenins

Plantilla:Infotaula competició esportivaUS Open 2019 − Dobles femenins
Tipusesdeveniment de tennis Modifica el valor a Wikidata
Part deUS Open 2019 Modifica el valor a Wikidata
Localització  i  Dates
LocalitzacióUSTA Billie Jean King National Tennis Center (Queens) 40° 45′ 00″ N, 73° 50′ 51″ O / 40.75°N,73.8475°O / 40.75; -73.8475 Modifica el valor a Wikidata
EstatEstats Units d'Amèrica Modifica el valor a Wikidata
Número d'edició139 Modifica el valor a Wikidata
Competició
Primer llocElise Mertens juntament amb Arina Sabalenka Modifica el valor a Wikidata

2018 Modifica el valor a Wikidata
2020 Modifica el valor a Wikidata

La parella formada per Ashleigh Barty i CoCo Vandeweghe eren les defensores del títol però no van participar juntes en aquesta edició.

Barbora Strýcová i Kristina Mladenovic lluitaven pel número 1 del rànquing de dobles i Strýcová va aconseguir mantenir-lo.

La parella formada per la belga Elise Mertens i la belarussa Arina Sabalenka van guanyar el primer títol de Grand Slam i el tercer títol de la temporada.[1]

Caps de sèrie[modifica]

Quadre[modifica]

Llegenda
Q = Classificat/da
WC = Invitació (Wild Card)
LL = Perdedor/a afortunat/da (Lucky Loser)
Alt = Suplent (Alternate)
SE = Exempció especial (Special Exempt)
RP = Rànquing protegit
w/o = No presentat (Walkover)
r = Retirat
d = Desqualificat

Fase final[modifica]

Quarts de final   Semifinals   Final
1   Tímea Babos
  Kristina Mladenovic
6 5 1  
8   Viktória Azàrenka
  Ashleigh Barty
2 7 6     8   Viktória Azàrenka
  Ashleigh Barty
6 6  
3   Gabriela Dabrowski
  Xu Yifan
6 3 3     Viktória Kužmová
  Aliaksandra Sasnovich
0 1  
  Viktória Kužmová
  Aliaksandra Sasnovich
2 6 6       8   Viktória Azàrenka
  Ashleigh Barty
5 5
12   Duan Yingying
  Zheng Saisai
4 3       4   Elise Mertens
  Arina Sabalenka
7 7
4   Elise Mertens
  Arina Sabalenka
6 6     4   Elise Mertens
  Arina Sabalenka
4 6 6
RP   Caroline Dolehide
  Vania King
7 6   RP   Caroline Dolehide
  Vania King
6 3 4  
14   Liudmila Kitxenok
  Jeļena Ostapenko
4  

Part alta[modifica]

Secció 1[modifica]

1a ronda   2a ronda   3a ronda   Quarts de final
1   T. Babos
  K. Mladenovic
6 6  
  J. Moore
  G. Olmos
3 2     1   T. Babos
  K. Mladenovic
6 6  
  M. Brengle
  E. Shibahara
6 0 4     E. Alexandrova
  O. Kalashnikova
1 4  
  E. Alexandrova
  O. Kalashnikova
2 6 6       1   T. Babos
  K. Mladenovic
6 6  
  M. Puig
  D. Yastremska
6 4 3         A. Kalinskaya
  Y. Putintseva
3 2  
  A. Kalinskaya
  Y. Putintseva
3 6 6       A. Kalinskaya
  Y. Putintseva
6 5 6
  S. Peng
  A. Rosolska
6 6     S. Peng
  A. Rosolska
2 7 3  
13   D. Jurak
  M.J. Martínez
1 4       1   T. Babos
  K. Mladenovic
6 5 1
9   N. Melichar
  K. Peschke
7 6       8   V. Azàrenka
  A. Barty
2 7 6
  N. Hibino
  M. Kato
64 4     9   N. Melichar
  K. Peschke
3 6⁹  
WC   C. Gauff
  C. McNally
7 6   WC   C. Gauff
  C. McNally
6 7  
  J. Görges
  K. Siniaková
6⁶ 2       WC   C. Gauff
  C. McNally
0 1
WC   U.M. Arconada
  H. Carter
1 3       8   V. Azàrenka
  A. Barty
6 6  
  N. Kitxenok
  A. Spears
6 6       N. Kitxenok
  A. Spears
3 6 6¹⁰
  M. Gasparyan
  M. Niculescu
6 1 1   8   V. Azàrenka
  A. Barty
6 3 7  
8   V. Azàrenka
  A. Barty
4 6 6  

Secció 2[modifica]

1a ronda   2a ronda   3a ronda   Quarts de final
3   G. Dabrowski
  Y. Xu
7 6  
  L. Marozava
  K. Srebotnik
5 4     3   G. Dabrowski
  Y. Xu
4 6 6  
WC   K. Ahn
  C. McHale
6 64 6   WC   K. Ahn
  C. McHale
6 1 1  
WC   H. Baptiste
  E. Navarro
4 7 1       3   G. Dabrowski
  Y. Xu
6 0 6  
  N. Dzalamidze
  I. Ribàkina
7 4 5         A-L. Friedsam
  L. Siegemund
3 6 2  
  M. Sakkari
  A. Tomljanović
6 7       M. Sakkari
  A. Tomljanović
4 1
  A-L. Friedsam
  L. Siegemund
6 6     A-L. Friedsam
  L. Siegemund
6 6  
15   V. Kudermétova
  G. Voskoboeva
4 4       3   G. Dabrowski
  Y. Xu
6 3 3
11   K. Flipkens
  J. Larsson
0 4         V. Kužmová
  A. Sasnovich
2 6 6
  V. Kužmová
  A. Sasnovich
6 6       V. Kužmová
  A. Sasnovich
6 6  
  B. Andreescu
  S. Fichman
2 3   WC   W. Osuigwe
  T. Townsend
4 2  
WC   W. Osuigwe
  T. Townsend
6 6         V. Kužmová
  A. Sasnovich
7 5 7
  S. Aoyama
  A. Krunić
6 6         D. Collins
  E. Perez
64 7 5  
  R. Peterson
  T. Zidanšek
2 1       S. Aoyama
  A. Krunić
2
  D. Collins
  E. Perez
1 6 6     D. Collins
  E. Perez
7 6  
6   S. Stosur
  S. Zhang
6 4 4  

Part baixa[modifica]

Secció 3[modifica]

1a ronda   2a ronda   3a ronda   Quarts de final
7   H-c. Chan
  L. Chan
6 6  
  S. Kenin
  T. Maria
0 2     7   H-c. Chan
  L. Chan
6 0 3  
  M. Adamczak
  X. Han
2 4     A. Pavliutxénkova
  A. Sevastova
3 6 6  
  A. Pavliutxénkova
  A. Sevastova
6 6         A. Pavliutxénkova
  A. Sevastova
4 3  
  D. Jakupović
  S. Santamaria
6 6       12   Y. Duan
  S. Zheng
6 6  
WC   F. Di Lorenzo
  A. Li
1 0       D. Jakupović
  S. Santamaria
6 4 1
  L. Arruabarrena
  K. Christian
4 1   12   Y. Duan
  S. Zheng
3 6 6  
12   Y. Duan
  S. Zheng
6 6       12   Y. Duan
  S. Zheng
4 3
16   R. Atawo
  A. Muhammad
3 6 2       4   E. Mertens
  A. Sabalenka
6 6
  D. Kassàtkina
  A. Kontaveit
6 4 6       D. Kassàtkina
  A. Kontaveit
 
WC   A. Forbes
  A. Noel
63 2     V. Golubic
  S. Sorribes Tormo
w/o  
  V. Golubic
  S. Sorribes Tormo
7 6         V. Golubic
  S. Sorribes Tormo
3 5
  K. Muchová
  J. Teichmann
6 7       4   E. Mertens
  A. Sabalenka
6 7  
  C. Lister
  R. Voráčová
1 64       K. Muchová
  J. Teichmann
3
  A. Blinkova
  Y. Wang
3 4   4   E. Mertens
  A. Sabalenka
7 6  
4   E. Mertens
  A. Sabalenka
6 6  

Secció 4[modifica]

1a ronda   2a ronda   3a ronda   Quarts de final
5   A-L. Grönefeld
  D. Schuurs
6 6  
  A. Cornet
  F. Ferro
3 1     5   A-L. Grönefeld
  D. Schuurs
63 2  
  E. Hozumi
  M. Ninomiya
1 7 2     A. Guarachi
  B. Pera
7 6  
  A. Guarachi
  B. Pera
6 64 6         A. Guarachi
  B. Pera
3 64  
  D. Krawczyk
  J. Pegula
7 4 2       RP   C. Dolehide
  V. King
6 7  
RP   C. Dolehide
  V. King
5 6 6     RP   C. Dolehide
  V. King
6 7
  O. Jabeur
  F. Stollár
7 6     O. Jabeur
  F. Stollár
4 5  
10   L. Hradecká
  A. Klepač
5 3       RP   C. Dolehide
  V. King
7 6
14   L. Kitxenok
  J. Ostapenko
6 7       14   L. Kitxenok
  J. Ostapenko
4
  K. Kozlova
  A. Potàpova
4 68     14   L. Kitxenok
  J. Ostapenko
6 6  
  J. Brady
  A. Riske
2 6 3     R. Olaru
  Z. Yang
3 4  
  R. Olaru
  Z. Yang
6 3 6       14   L. Kitxenok
  J. Ostapenko
6 6
  B. Mattek-Sands
  C. Vandeweghe
6 3 5       2   S-w. Hsieh
  B. Strýcová
4 3  
  M. Linette
  I. Świątek
3 6 7       M. Linette
  I. Świątek
4 64
  L. Davis
  M. Sanchez
4 1   2   S-w. Hsieh
  B. Strýcová
6 7  
2   S-w. Hsieh
  B. Strýcová
6 6  

Referències[modifica]

  1. «Mertens, Sabalenka capture first Grand Slam title in women's doubles at US Open» (en anglès). WTA, 08-09-2019. [Consulta: 9 setembre 2019].

Enllaços externs[modifica]