Champions League de la CONCACAF 2009-10

De Viquipèdia
Dreceres ràpides: navegació, cerca

La Champions League de la CONCACAF 2009-10 és la segona edició de la competició. Es disputà entre el juliol del 2009 i l'abril del 2010. El guanyador representara a la CONCACAF en el Campionat del Món de Clubs de futbol 2010.

Ronda Prèvia[modifica | modifica el codi]

28/29/30 de juliol i 4/5/6 d'agost de 2009.

Partit Equip 1 Resultat
global
Equip 2 Resultat
anada
Resultat
tornada
1 San Francisco FC Panamà 2:3 Trinitat i Tobago San Juan Jabloteh 2:0 0:3
2 CF Pachuca Mèxic 10:1 Guatemala Deportivo Jalapa 3:0 7:1
3 W Connection Trinitat i Tobago 4:3 Estats Units New York Red Bulls 2:2 2:1
4 CD Olimpia Hondures 2:2 Panamà CD Árabe Unido 2:1 0:1
5 CS Herediano Costa Rica 2:6 Mèxic Cruz Azul 2:6 0:0
6 DC United Estats Units 2:2
p.5-4
El Salvador CD Chalatenango 1:1 1:1
7 Municipal Liberia Costa Rica 3:6 Hondures Real España 3:0 0:6
8 Toronto FC Canadà 0:1 Puerto Rico Islanders 0:1 0:0

Fase grups[modifica | modifica el codi]

Grup A[modifica | modifica el codi]

Equip Pts PJ PG PE PP GF GC Dif
Mèxic Pachuca CF 15 6 5 0 1 15 4 +11
Panamà Árabe Unido 10 6 3 1 2 13 8 +5
Estats Units Houston Dynamo 7 6 2 1 3 8 8 +0
El Salvador Isidro Metapán 3 6 1 0 5 3 19 -16


19 d'agost Houston Houston Dynamo 1:0 Isidro Metapán
19 d'agost Colón (Panamà) Árabe Unido 4:1 Pachuca CF
25 d'agost Pachuca Pachuca CF 5:0 Isidro Metapán
26 d'agost Colón (Panamà) Árabe Unido 1:1 Houston Dynamo
15 de setembre Metapán Isidro Metapán 0:1 Árabe Unido
16 de setembre Pachuca Pachuca CF 2:0 Houston Dynamo
22 de setembre Metapán Isidro Metapán 0:4 Pachuca CF
22 de setembre Houston Houston Dynamo 5:1 Árabe Unido
29 de setembre Colón (Panamà) Árabe Unido 6:0 Isidro Metapán
30 de setembre Houston Houston Dynamo 0:1 Pachuca CF
21 d'octubre Pachuca Pachuca CF 2:0 Árabe Unido
21 d'octubre Metapán Isidro Metapán 3:2 Houston Dynamo

Grup B[modifica | modifica el codi]

Equip Pts PJ PG PE PP GF GC Dif
Mèxic Toluca 13 6 4 1 1 15 4 +11
Hondures Marathón 12 6 4 0 2 12 14 -2
Estats Units D.C. United 10 6 3 1 2 12 8 +4
Trinitat i Tobago San Juan Jabloteh 0 6 0 0 6 4 17 -13


18 d'agost San Pedro Sula Marathón 3:1 D.C. United
20 d'agost Puerto España San Juan Jabloteh 0:1 Toluca
26 d'agost Washington, D.C. D.C. United 1:3 Toluca
26 d'agost San Pedro Sula Marathón 3:1 San Juan Jabloteh
15 de setembre Puerto España San Juan Jabloteh 0:1 D.C. United
17 de setembre Toluca Toluca 7:0 Marathón
23 de setembre Toluca Toluca 3:0 San Juan Jabloteh
24 de setembre Washington D.C. D.C. United 3:0 Marathón
30 de setembre Washington D.C. D.C. United 5:1 San Juan Jabloteh
1 d'octubre San Pedro Sula Marathón 2:0 Toluca
20 d'octubre Toluca Toluca 1:1 D.C. United
22 d'octubre Puerto España San Juan Jabloteh 2:4 Marathón

Grup C[modifica | modifica el codi]

Equip Pts PJ PG PE PP GF GC Dif
Mèxic Cruz Azul 16 6 5 1 0 16 4 +12
Estats Units Columbus Crew 8 6 2 2 2 5 9 -4
Costa Rica Deportivo Saprissa 5 6 1 2 3 6 8 -2
Puerto Rico Puerto Rico Islanders 3 6 0 3 3 6 12 -6


18 d'agost Columbus Columbus Crew 2:0 Puerto Rico Islanders
19 d'agost México D.F. Cruz Azul 2:0 Deportivo Saprissa
25 d'agost San Juan de Tibás Deportivo Saprissa 3:1 Puerto Rico Islanders
26 d'agost México D.F. Cruz Azul 5:0 Columbus Crew
15 de setembre Bayamón Puerto Rico Islanders 3:3 Cruz Azul
16 de setembre San Juan de Tibás Deportivo Saprissa 0:1 Columbus Crew
22 de setembre Bayamón Puerto Rico Islanders 1:1 Deportivo Saprissa
23 de setembre Columbus Columbus Crew 0:2 Cruz Azul
29 de setembre Columbus Columbus Crew 1:1 Deportivo Saprissa
29 de setembre México D.F. Cruz Azul 2:0 Puerto Rico Islanders
20 d'octubre Bayamón Puerto Rico Islanders 1:1 Columbus Crew
20 d'octubre San Juan de Tibás Deportivo Saprissa 1:2 Cruz Azul

Grup D[modifica | modifica el codi]

Equip Pts PJ PG PE PP GF GC Dif
Mèxic Pumas UNAM 13 6 4 1 1 15 6 +9
Guatemala Comunicaciones 9 6 3 0 3 6 8 -2
Trinitat i Tobago W Connection 7 6 2 1 3 10 9 +1
Hondures Real España 6 6 2 0 4 6 14 -8


18 d'agost México D.F. Pumas UNAM 1:0 Comunicaciones
20 d'agost San Pedro Sula Real España 1:0 W Connection
27 d'agost Marabella W Connection 1:2 Comunicaciones
27 d'agost San Pedro Sula Real España 1:5 Pumas UNAM
16 de setembre Marabella W Connection 2:2 Pumas UNAM
17 de setembre Ciutat de Guatemala Comunicaciones 2:0 Real España
23 de setembre Ciutat de Guatemala Comunicaciones 0:3 W Connection
24 de setembre México D.F. Pumas UNAM 4:0 Real España
30 de setembre México D.F. Pumas UNAM 2:1 W Connection
30 de setembre San Pedro Sula Real España 2:0 Comunicaciones
21 d'octubre Marabella W Connection 3:2 Real España
22 d'octubre Ciutat de Guatemala Comunicaciones 2:1 Pumas UNAM

Quarts de final[modifica | modifica el codi]

9/10/11 de març i 16/17/18 de març de 2010.

Partit Equip 1 Resultat
global
Equip 2 Resultat
anada
Resultat
tornada
1 CSD Comunicaciones Guatemala 2:3 Mèxic Pachuca CF 1:1 1:2
2 Columbus Crew Estats Units 4:5 Mèxic Toluca 2:2 2:3
3 CD Marathón Hondures 3:6 Mèxic Pumas UNAM 2:0 1:6
4 CD Árabe Unido Panamà 0:4 Mèxic Cruz Azul 0:1 0:3

Semifinals[modifica | modifica el codi]

31 de març/1 d'abril i 7/8 d'abril de 2010.

Partit Equip 1 Resultat
global
Equip 2 Resultat
anada
Resultat
tornada
1 Toluca Mèxic 1:2 Mèxic Pachuca CF 1:1 0:1
2 Pumas UNAM Mèxic 1:5 Mèxic Cruz Azul 1:0 0:5

Final[modifica | modifica el codi]

20 i 27 d'abril de 2010.

Partit Equip 1 Resultat
global
Equip 2 Resultat
anada
Resultat
tornada
F Cruz Azul Mèxic 2:2 Mèxic Pachuca CF 2:1 1:0