Copa Davis 2010

De Viquipèdia
Salta a: navegació, cerca
Davis Cup 2010
Campions   Sèrbia Sèrbia 
Subcampions   França França
Resultat   3 − 2 
Copa Davis
 < 2009 2011 > 

La Copa Davis 2010 correspon a la 99a edició del torneig de tennis masculí més important per nacions. 16 equips participaran en el Grup Mundial i més de cent en els diferents grups regionals.

La primera ronda es jugarà entre el 5 i el 7 de març, i la final entre el 3 i el 5 de desembre.

Grup Mundial[modifica]

Vuitens de final Quarts de final Semifinals Final
                           
5/7 de març - Varazdin            
 Croàcia Croàcia  5
9/11 de juliol - Split
 Equador Equador  0  
 Croàcia Croàcia  1
5/7 de març - Belgrad
   Sèrbia Sèrbia  4  
 Sèrbia Sèrbia  3
17/19 de setembre - Belgrad
 Estats Units Estats Units  2  
 Sèrbia Sèrbia  3
5/7 de març - Coquimbo
   República Txeca República Txeca  2  
 Xile Xile  4
9/11 de juliol - Coquimbo
 Israel Israel  1  
 Xile Xile  1
5/7 de març - Bree
   República Txeca República Txeca  4  
 Bèlgica Bèlgica  1
3/5 de desembre - Belgrad
 República Txeca República Txeca  4  
 Sèrbia Sèrbia  3
5/7 de març - Toló
   França França  2
 França França  4
9/11 de juliol - Clarmont d'Alvèrnia
 Alemanya Alemanya  1  
 França França  5
5/7 de març - Logroño
   Espanya Espanya  0  
 Espanya Espanya  4
17/19 de setembre - Lió
 Suïssa Suïssa  1  
 França França  5
5/7 de març - Moscou
   Argentina Argentina  0  
 Rússia Rússia  3
9/11 de juliol - Moscou
 Índia Índia  2  
 Rússia Rússia  2
5/7 de març - Estocolm
   Argentina Argentina  3
 Suècia Suècia  2
 Argentina Argentina  3  

Vuitens de final[modifica]

Croàcia vs. Equador[modifica]

Croàcia Croàcia 5 0 Equador Equador
Gradska Sportska Dvorana Varazdin, Varazdin, Croàcia
5 al 7 de març de 2010
Jugador Jugador Resultat
Croàcia Ivo Karlovic Equador Nicolás Lapentti 6-2, 5-7, 62-7, 6-3, 6-4
Croàcia Marin Cilic Equador Giovanni Lapentti 6-4, 6-3, 6-3
Croàcia M. Cilic - I. Karlovic Equador N. Lapentti - G. Lapentti 7-63, 6-3, 7-5
Croàcia Antonio Veic Equador Julio César Campozano 6-4, 7-64
Croàcia Ivan Dodig Equador Ivan Endara 6-1, 6-3

Sèrbia vs. Estats Units[modifica]

Sèrbia Sèrbia 3 2 Estats Units Estats Units
Belgrade Arena, Belgrad, Sèrbia
5 al 7 de març de 2010
Jugador Jugador Resultat
Sèrbia Viktor Troicki Estats Units John Isner 7-64, 65-7, 7-5, 6-4
Sèrbia Novak Đoković Estats Units Sam Querrey 6-2, 7-64, 2-6, 6-3
Sèrbia J. Tipsarevic - N. Zimonjic Estats Units B. Bryan - M. Bryan 68-7, 7-5, 68-7, 3-6
Sèrbia Novak Đoković Estats Units John Isner 7-5, 3-6, 6-3, 66-7, 6-4
Sèrbia Viktor Troicki Estats Units Sam Querrey 5-7, 2-6

Xile vs. Israel[modifica]

Xile Xile 4 1 Israel Israel
Enjoy Tennis Center, Coquimbo, Xile
5 al 7 de març de 2010
Jugador Jugador Resultat
Xile Nicolás Massú Israel Dudi Sela 4-6, 6-2, 6-2, 6-4
Xile Fernando González Israel Harel Levy 2-6, 6-3, 6-4, 6-4
Xile J. Aguilar - P. Capdeville Israel J. Erlich - A. Ram 7-65, 69-7, 6-2, 1-6, 0-6
Xile Fernando González Israel Dudi Sela 6-4, 6-4, 6-3
Xile Jorge Aguilar Israel Harel Levy 7-63, 6-1

Bèlgica vs. República Txeca[modifica]

Bèlgica Bèlgica 1 4 República Txeca República Txeca
Expodroom Bree, Bree, Bèlgica
5 al 7 de març de 2010
Jugador Jugador Resultat
Bèlgica Olivier Rochus República Txeca Tomas Berdych 3-6, 0-6, 4-6
Bèlgica Xavier Malisse República Txeca Radek Stepanek 2-6, 4-6, 63-7
Bèlgica S. Darcis - O. Rochus República Txeca T. Berdych - R. Stepanek 60-7, 0-6, 3-6
Bèlgica Steve Darcis República Txeca Jan Hajek 7-66, 1-6, 6-4
Bèlgica Xavier Malisse República Txeca Tomas Berdych 6-1, 63-7, 5-7

França vs. Alemanya[modifica]

França França 4 1 Alemanya Alemanya
Palais des Sports, Toló, França
5 al 7 de març de 2010
Jugador Jugador Resultat
França Gael Monfils Alemanya Philipp Kohlschreiber 6-1, 6-4, 7-65
França Jo-Wilfried Tsonga Alemanya Benjamin Becker 6-3, 6-2, 62-7, 6-3
França J. Benneteau - M. Llodra Alemanya C. Kas - P. Kohlschreiber 6-1, 6-4, 1-6, 7-5
França Jo-Wilfried Tsonga (r) Alemanya Simon Greul 6-4, 2-6, 0-1
França Julien Benneteau Alemanya Benjamin Becker 6-2, 7-5

Espanya vs. Suïssa[modifica]

Espanya Espanya 4 1 Suïssa Suïssa
Plaza de Toros de la Ribera, Logroño, Espanya
5 al 7 de març de 2010
Jugador Jugador Resultat
Espanya Nicolás Almagro Suïssa Stalislas Wawrinka 6-3, 4-6, 6-3, 5-7, 3-6
Espanya David Ferrer Suïssa Marco Chiudinelli 6-2, 7-65, 6-1
Espanya M. Granollers - T. Robredo Suïssa Y. Allegro - S. Wawrinka 7-68, 6-2, 4-6, 6-4
Espanya David Ferrer Suïssa Stalislas Wawrinka 6-2, 6-4, 6-0
Espanya Nicolás Almagro Suïssa Marco Chiudinelli 6-1, 6-3

Rússia vs. Índia[modifica]

Rússia Rússia 3 2 Índia Índia
Small Sports Arena Luzhniki, Moscou, Rússia
5 al 7 de març de 2010
Jugador Jugador Resultat
Rússia Ígor Kunitsin Índia Somdev Devvarman 66-7, 7-64, 6-3, 6-4
Rússia Mikhaïl Iujni Índia Rohan Bopanna 6-4, 6-2, 6-3
Rússia T. Gabashvili - Í. Kunitsin Índia M. Bhupathi - L. Paes 3-6, 2-6, 2-6
Rússia Mikhaïl Iujni Índia Somdev Devvarman 6-2, 6-1, 6-3
Rússia Teimuraz Gabashvili Índia Rohan Bopanna 65-7, 4-6

Suècia vs. Argentina[modifica]

Suècia Suècia 2 3 Argentina Argentina
Kungliga Tennishallen, Estocolm, Suècia
5 al 7 de març de 2010
Jugador Jugador Resultat
Suècia Robin Soderling Argentina Eduardo Schwank 6-1, 7-60, 7-5
Suècia Joachim Johansson Argentina Leonardo Mayer 7-5, 3-6, 5-7, 4-6
Suècia R. Lindstedt - R. Soderling Argentina L. Mayer - H. Zeballos 2-6, 64-7, 65-7
Suècia Robin Soderling Argentina Leonardo Mayer 7-5, 7-65, 7-5
Suècia Andreas Vinciguerra Argentina David Nalbandian 5-7, 3-6, 6-4, 4-6

Quarts de final[modifica]

Croàcia vs. Sèrbia[modifica]

Croàcia Croàcia 1 4 Sèrbia Sèrbia
Spaladium Arena, Split, Croàcia
9 a l'11 de juliol de 2010
Jugador Jugador Resultat
Croàcia Ivan Ljubičić Sèrbia Novak Đoković 63-7, 4-6, 1-6
Croàcia Marin Cilic Sèrbia Viktor Troicki 6-4, 7-5, 6-2
Croàcia I. Dodig - M. Cilic Sèrbia J. Tipsarevic - N. Zimonjic 3-6, 2-6, 4-6
Croàcia Marin Cilic Sèrbia Novak Đoković 3-6, 3-6, 2-6
Croàcia Antonio Veic Sèrbia Janko Tipsarevic 2-6, 65-7

Xile vs. República Txeca[modifica]

Xile Xile 1 4 República Txeca República Txeca
Enjoy Tennis Center, Coquimbo, Xile
9 a l'11 de juliol de 2010
Jugador Jugador Resultat
Xile Nicolás Massú República Txeca Ivo Minar 0-6, 2-6, 3-6
Xile Paul Capdeville República Txeca Jan Hajek 0-6, 2-6, 1-6
Xile J. Aguilar - N. Massú República Txeca J. Hajek - L. Dlouhy 63-7, 3-6, 6-3, 3-6
Xile Jorge Aguilar República Txeca Lukas Dlouhy 6-1, 7-66
Xile Cristobal Saavedra República Txeca Ivo Minar 62-7, 2-6

França vs. Espanya[modifica]

França França 5 0 Espanya Espanya
Grande Halle d'Auvergne, Clarmont d'Alvèrnia, França
9 a l'11 de juliol de 2010
Jugador Jugador Resultat
França Gael Monfils Espanya David Ferrer 7-63, 6-2, 4-6, 5-7, 6-4
França Michael Llodra Espanya Fernando Verdasco 65-7, 6-4, 6-3, 7-62
França J. Benneteau - M. Llodra Espanya F. López - F. Verdasco 6-1, 6-2, 66-7, 7-65
França Gilles Simon Espanya Nicolás Almagro 7-64, 7-67
França Julien Benneteau Espanya Feliciano López 7-63, 6-4

Rússia vs. Argentina[modifica]

Rússia Rússia 2 3 Argentina Argentina
Olympic Stadium, Moscou, Rússia
9 a l'11 de juliol de 2010
Jugador Jugador Resultat
Rússia Nikolai Davidenko Argentina David Nalbandian 4-6, 65-7, 66-7
Rússia Mikhaïl Iujni Argentina Leonardo Mayer 6-3, 6-1, 6-4
Rússia T. Gabashvili - Í. Kunitsin Argentina E. Schwank - H. Zeballos 67-7, 4-6, 7-63, 1-6
Rússia Nikolai Davidenko Argentina Eduardo Schwank 4-6, 6-3, 6-1, 6-4
Rússia Mikhaïl Iujni Argentina David Nalbandian 65-7, 4-6, 3-6

Semifinals[modifica]

Sèrbia vs. República Txeca[modifica]

Sèrbia Sèrbia 3 2 República Txeca República Txeca
Belgrade Arena, Belgrad, Sèrbia
17 al 19 de setembre de 2010
Jugador Jugador Resultat
Sèrbia Viktor Troicki República Txeca Radek Stepanek 6-4, 2-6, 4-6, 4-6
Sèrbia Janko Tipsarevic República Txeca Tomas Berdych 7-5, 6-2, 2-6, 7-65
Sèrbia N. Đoković - N. Zimonjic República Txeca T. Berdych - R. Stepanek 6-3, 1-6, 4-6, 1-6
Sèrbia Novak Đoković República Txeca Tomas Berdych 4-6, 6-3, 6-2, 6-4
Sèrbia Janko Tipsarevic República Txeca Radek Stepanek 6-0, 7-66, 6-4

França vs. Argentina[modifica]

França França 5 0 Argentina Argentina
Palais des Sports de Gerland, Lió, França
17 al 19 de setembre de 2010
Jugador Jugador Resultat
França Michael Llodra Argentina Juan Mónaco 7-5, 4-6, 7-5, 6-3
França Gael Monfils Argentina David Nalbandian 6-4, 2-6, 6-4, 6-3
França A. Clement - M. Llodra Argentina E. Schwank - H. Zeballos 6-4, 7-5, 6-3
França Gilles Simon Argentina Eduardo Schwank 7-65, 66-7, 6-3
França Arnaud Clement Argentina Horacio Zeballos 7-5, 6-1

Final[modifica]

Sèrbia vs. França[modifica]

Sèrbia Sèrbia 3 2 França França
Belgrade Arena, Belgrad, Sèrbia
3 al 5 de desembre de 2010
Jugador Jugador Resultat
Sèrbia Janko Tipsarevic França Gael Monfils 1-6, 64-7, 0-6
Sèrbia Novak Đoković França Gilles Simon 6-3, 6-1, 7-5
Sèrbia V. Troicki - N. Zimonjic França A. Clement - M. Llodra 6-3, 7-63, 4-6, 5-7, 4-6
Sèrbia Novak Đoković França Gael Monfils 6-2, 6-2, 6-4
Sèrbia Viktor Tricki França Gilles Simon 6-2, 6-2, 6-3

Enllaços externs[modifica]

A Wikimedia Commons hi ha contingut multimèdia relatiu a: Copa Davis 2010 Modifica l'enllaç a Wikidata