Tennis als Jocs Olímpics d'estiu de 1992 - Individual masculí

De Viquipèdia
Dreceres ràpides: navegació, cerca
Tennis als
Jocs Olímpics d'estiu de 1992
Barcelona
Tennis
Individuals homes dones
Dobles homes dones

 < 1988 1996 > 

La competició individual masculina fou una de les quatre proves del programa de tennis als Jocs Olímpics de Barcelona de 1992. La competició es realitzà al Centre Municipal de Tennis Vall d'Hebron de Barcelona sobre terra batuda.

Hi participaren 64 tennistes de 35 comitès nacionals diferents.

Classificació[modifica | modifica el codi]

Posició Nom País
Or Marc Rosset Suïssa Suïssa
Plata Jordi Arrese Espanya Espanya
Bronze Goran Ivanišević Croàcia Croàcia
Andrei Cherkasov Equip Unificat Equip Unificat
5 Emilio Sánchez Espanya Espanya
Fabrice Santoro França França
Jaime Oncins Brasil Brasil
Leonardo Lavalle Mèxic Mèxic

Caps de sèrie[modifica | modifica el codi]

Quadre[modifica | modifica el codi]

Fase final[modifica | modifica el codi]

Quarts de final   Semifinals   Final
 SUI Marc Rosset 6 7 3 7    
12  ESP Emilio Sánchez 4 62 6 69        SUI Marc Rosset 6 7 6      
4  CRO Goran Ivanišević 65 61 6 6 8   4  CRO Goran Ivanišević 3 5 2      
 FRA Fabrice Santoro 7 7 4 4 6        SUI Marc Rosset 7 6 3 4 8
 BRA Jaime Oncins 1 4 7 6 2       16/WC  ESP Jordi Arrese 62 4 6 6 6
13  Equip Unificat Andrei Cherkasov (EUN) 6 6 63 4 6     13  Equip Unificat Andrei Cherkasov (EUN) 4 64 6 3  
Alt  MEX Leonardo Lavalle 1 66 1       16/WC  ESP Jordi Arrese 6 7 3 6    
16/WC  ESP Jordi Arrese 6 7 6      

Part alta[modifica | modifica el codi]

Secció 1[modifica | modifica el codi]

1a ronda   2a ronda   3a ronda   Quarts de final
1  EUA J. Courier 6 4 6 6    
WC  IND R. Krishnan 2 6 1 4       1  EUA J. Courier 6 6 6      
Q  TCH M. Vajda 6 1 0       Q  ISR G. Bloom 2 0 0      
Q  ISR G. Bloom 7 6 6           1  EUA J. Courier 4 2 1      
Q  MAR K. Alami 2 6 1 r          SUI M. Rosset 6 6 6      
 SUI M. Rosset 6 4 2        SUI M. Rosset 6 6 6    
 Sud-àfrica C. van Rensburg 5 2 6 4     9  Sud-àfrica W. Ferreira 4 0 2      
9  Sud-àfrica W. Ferreira 7 6 2 6          SUI M. Rosset 6 7 3 7  
12  ESP E. Sánchez 6 7 6           12  ESP Emilio Sánchez 4 62 6 69  
 AUS T. Woodbridge 1 61 2         12  ESP E. Sánchez 6 6 6      
 ITA O. Camporese 6 6 6        ITA O. Camporese 4 2 1      
Q  PUR J. Ríos 2 2 0           12  ESP E. Sánchez 6 7 65 6  
Alt  SWE M. Larsson 6 6 6           Alt  SWE M. Larsson 4 63 7 4    
 AUT H. Skoff 2 3 3         Alt  SWE M. Larsson 6 6 6    
 ITA C. Caratti 3 4 2       7  FRA G. Forget 3 3 1      
7  FRA G. Forget 6 6 6      

Secció 2[modifica | modifica el codi]

1a ronda   2a ronda   3a ronda   Quarts de final
4  CRO G. Ivanišević 6 6 65 4 6  
LL  POR B. Mota 2 2 7 6 3     4  CRO G. Ivanišević 64 6 1 6 6  
 NED P. Haarhuis 4 6 6 6      NED P. Haarhuis 7 2 6 3 2  
Alt  BRA L. Mattar 6 3 2 2         4  CRO G. Ivanišević 3 6 4 7 9  
Q  CAN A. Sznajder 6 6 7           16  SUI J. Hlasek 6 0 6 61 7  
Q  Indonèsia B. Wijaya 2 4 5         Q  CAN A. Sznajder 6 4 3 61  
Q  MEX F. Maciel 3 4 6 2     16  SUI J. Hlasek 4 6 6 7    
16  SUI J. Hlasek 6 6 4 6         4  CRO G. Ivanišević 65 61 6 6 8
Alt  ARG J. Frana 6 6 63 63 6        FRA F. Santoro 7 7 4 4 6
Alt  PER P. Arraya 2 0 7 7 2     Alt  ARG J. Frana 6 2 1 1    
Alt  ARG C. Miniussi 1 63 4        FRA F. Santoro 4 6 6 6    
 FRA F. Santoro 6 7 6            FRA F. Santoro 6 3 6 6  
LL  MAR Y. El Aynaoui 6 6 7           5  GER B. Becker 1 6 1 3    
LL  UK C. Wilkinson 4 1 5         LL  MAR Y. El Aynaoui 4 7 4 0  
LL  NOR C. Ruud 6 62 7 62 3   5  GER B. Becker 6 5 6 6    
5  GER B. Becker 3 7 5 7 6  

Part baixa[modifica | modifica el codi]

Secció 3[modifica | modifica el codi]

1a ronda   2a ronda   3a ronda   Quarts de final
6/WC  EUA M. Chang 6 6 3 6    
 ARG A. Mancini 1 4 6 0       6/WC  EUA M. Chang 2 6 3 3    
 BRA J. Oncins 7 4 6 4 6    BRA J. Oncins 6 3 6 6    
Q  Equip Unificat S. Muškatirović (IOP) 63 6 1 6 1        BRA J. Oncins 7 6 7      
Q  HUN S. Noszály 2 3 6 2          NED M. Koevermans 61 0 62      
Alt  NED 'M. Koevermans 6 6 2 6       Alt  NED M. Koevermans 1 6 6 6  
LL  UK A. Castle 1 2 3       11  ESP S. Bruguera 6 3 3 2    
11  ESP S. Bruguera 6 6 6            BRA J. Oncins 1 4 7 6 2
13  Equip Unificat A. Cherkasov (EUN) 6 6 3 6         13  Equip Unificat A. Cherkasov (EUN) 6 6 63 4 6
Q  Bahames R. Smith 1 0 6 1       13  Equip Unificat A. Cherkasov (EUN) 6 66 6 6    
Q  DEN K. Carlsen 4 6 3 5      CRO G. Prpić 4 7 4 3    
 CRO G. Prpić 6 4 6 7         13  Equip Unificat A. Cherkasov (EUN) 67 1 7 6 6
Q  IND L. Paes 6 64 0 0         3  EUA P. Sampras 7 6 5 0 3  
 PER J. Yzaga 1 7 6 6        PER J. Yzaga 3 0 6 1  
 AUS W. Masur 1 64 4       3  EUA P. Sampras 6 6 3 6    
3  EUA P. Sampras 6 7 6      

Secció 4[modifica | modifica el codi]

1a ronda   2a ronda   3a ronda   Quarts de final
8  GER M. Stich 6 3 6 3 6  
Q  AUS R. Fromberg 3 6 1 6 3     8  GER M. Stich 4 2 6 3    
Q  ROM A. Pavel 5 2 2       WC  GER C-U. Steeb 6 6 4 6    
WC  GER C-U. Steeb 7 6 6           WC  GER C-U. Steeb 4 6 3 2    
Alt  MEX L. Lavalle 6 6 6           Alt  MEX L. Lavalle 6 3 6 6    
 NED J. Siemerink 4 4 2         Alt  MEX L. Lavalle 6 3 4 6 10
WC  FRA H. Leconte 7 7 6       WC  FRA H. Leconte 4 6 6 3 8  
10  AUT T. Muster 65 69 4           Alt  MEX L. Lavalle 1 66 1    
16/WC  ESP J. Arrese 6 6 6           16/WC  ESP J. Arrese 6 7 6    
Q  KOR E-j. Chang 4 2 2         16/WC  ESP J. Arrese 6 4 6 3 9  
 SWE M. Gustafsson 7 6 6        SWE M. Gustafsson 2 6 1 6 7  
LL  IRL O. Casey 63 1 4           16/WC  ESP J. Arrese 6 6 6    
WC  ITA R. Furlan 6 6 3 6         WC  ITA R. Furlan 4 3 2      
 JPN S. Matsuoka 4 3 6 4       WC  ITA R. Furlan 7 6 6    
WC  Equip Unificat A. Chesnokov (EUN) 6 6 6       WC  Equip Unificat A. Chesnokov (EUN) 63 4 4      
2  SWE S. Edberg 0 4 4      

Enllaços externs[modifica | modifica el codi]