Copa del Món de ciclisme en pista de 2004

De Viquipèdia
Salta a la navegació Salta a la cerca
Campionat de ciclismeCopa del Món de ciclisme en pista de 2004
Data Del 13 de febrer de 2004
al 16 de maig de 2004
Proves 4
Modifica les dades a Wikidata

La Copa del Món de ciclisme en pista de 2004 va ser la 12a edició de la Copa del Món de ciclisme en pista. Es va celebrar del 13 de febrer de 2004 al 16 de maig de 2004 amb la disputa de quatre proves.

Proves[modifica]

Data Lloc
13-16 febrer 2004 RUS Moscou
12-14 març 2004 MEX Aguascalientes
9-11 abril 2004 GBR Manchester
14-16 maig 2004 AUS Sydney

Resultats[modifica]

Masculins[modifica]

Event Guanyador Segon Tercer
Moscou
Keirin  Jens Fiedler (GER)  Jobie Dajka (AUS)  Pavel Buráň (CZE)
Quilòmetre  Theo Bos (NED)  Jason Queally (GBR)  Carsten Bergemann (GER)
Velocitat  Jens Fiedler (GER)  René Wolff (GER)  Theo Bos (NED)
Velocitat per equips Alemanya Alemanya
René Wolff
Jens Fiedler
Carsten Bergemann
Regne Unit Regne Unit
Chris Hoy
Craig McLean
Jason Queally
Espanya Espanya
José Antonio Escuredo
Salvador Melià
José Antonio Villanueva
Persecució  Robert Bartko (GER)  Volodímir Diúdia (UKR)  Aleksei Màrkov (RUS)
Persecució per equips  Lituània
Raimondas Vilčinskas
Aivaras Baranauskas
Linas Balciunas
Tomas Vaitkus
 Ucraïna
Roman Kononenko
Volodímir Diúdia
Vitali Popkov
Volodímir Zagorodni
 Rússia
Oleg Grixkin
Aleksandr Khatúntsev
Aleksei Màrkov
Aleksei Schmidt
Puntuació  Marco Arriagada (CHI)  Milton Wynants (URU)  Juan Esteban Curuchet (ARG)
Scratch  Walter Pérez (ARG)  Volodímir Ribin (UKR)  Chris Newton (GBR)
Madison  Argentina
Juan Esteban Curuchet
Walter Pérez
 Àustria
Roland Garber
Franz Stocher
 Rússia
Oleg Grixkin
Serguei Kudentsov
Aguascalientes
Keirin  Mickaël Bourgain (FRA)  Jan van Eijden (GER)  José Antonio Escuredo (ESP)
Quilòmetre  Stefan Nimke (GER)  Arnaud Tournant (FRA)  Ben Kersten (AUS)
Velocitat  Mickaël Bourgain (FRA)  Laurent Gané (FRA)  Josiah Ng On Lam (MAS)
Velocitat per equips  França
Mickaël Bourgain
Laurent Gané
Arnaud Tournant
 Japó
Toshiaki Fushimi
Masaki Inoue
Tomohiro Nagatsuka
 Alemanya
Stefan Nimke
Michael Seidenbecher
Jan van Eijden
Persecució  Sergi Escobar (ESP)  Fabien Sanchez (FRA)  Vasil Kiryienka (BLR)
Persecució per equips  França
Anthony Langella
Fabien Merciris
Franck Perque
Fabien Sanchez
 Nova Zelanda
Jason Allen
Richard Bowker
Timothy Gudsell
Hayden Godfrey
 Espanya
Carlos Castaño
Sergi Escobar
Guillermo Ferrer
Asier Maeztu
Puntuació  Juan Esteban Curuchet (ARG)  Franck Perque (FRA)  Angelo Ciccone (ITA)
Scratch  Colby Pearce (USA)  Gregory Henderson (NZL)  Franco Marvulli (SUI)
Madison  Ucraïna
Volodímir Ribin
Vasyl Yakovlev
 Suïssa
Alexander Aeschbach
Franco Marvulli
 Àustria
Roland Garber
Franz Stocher
Manchester
Keirin  Shane Kelly (AUS)  Josiah Ng On Lam (MAS)  Florian Rousseau (FRA)
Quilòmetre  Craig McLean (GBR)  Theo Bos (NED)  Sören Lausberg (GER)
Velocitat  Damian Zieliński (POL)  Florian Rousseau (FRA)  Jan van Eijden (GER)
Velocitat per equips Regne Unit Regne Unit
Chris Hoy
Craig MacLean
Jamie Staff
Països Baixos Països Baixos
Jan Bos
Theo Bos
Teun Mulder
França França
Grégory Baugé
Florian Rousseau
François Pervis
Persecució  Bradley McGee (AUS)  Sergi Escobar (ESP)  Paul Manning (GBR)
Persecució per equips  Regne Unit
Bryan Steel
Robert Hayles
Paul Manning
Chris Newton
 Països Baixos
Levi Heimans
Jens Mouris
Peter Schep
Jeroen Straathof
 Austràlia
Ashley Hutchinson
Brett Lancaster
Bradley McGee
Stephen Wooldridge
Puntuació  Joan Llaneras (ESP)  Kam-Po Wong (HKG)  Colby Pearce (USA)
Scratch  Mark Renshaw (AUS)  Franck Perque (FRA)  Robert Hayles (GBR)
Madison  República Txeca
Martin Bláha
Petr Lazar
 Ucraïna
Volodímir Ribin
Vasyl Yakovlev
 Eslovàquia
Martin Liska
Jozef Zabka
Sydney
Keirin  Jobie Dajka (AUS)  José Antonio Villanueva (ESP)  Anthony Peden (NZL)
Quilòmetre  Chris Hoy (GBR)  Ahmed López (CUB)  Masaki Inoue (JPN)
Velocitat  Craig MacLean (GBR)  José Antonio Villanueva (ESP)  Takashi Kaneko (JPN)
Velocitat per equips Regne Unit Regne Unit
Chris Hoy
Craig MacLean
Jamie Staff
Polònia Polònia
Rafal Furman
Lukasz Kwiatkowski
Damian Zieliński
Japó Japó
Toshiaki Fushimi
Yuichiro Kamiyama
Tomohiro Nagatsuka
Persecució  Paul Manning (GBR)  Volodímir Diúdia (UKR)  Levi Heimans (NED)
Persecució per equips  Regne Unit
Bryan Steel
Robert Hayles
Paul Manning
Russell Downing
 Països Baixos
Levi Heimans
Jens Mouris
Peter Schep
Jeroen Straathof
 Alemanya
Robert Bengsch
Guido Fulst
Christian Lademann
Leif Lampater
Puntuació  Colby Pearce (USA)  Chris Newton (GBR)  Joan Llaneras (ESP)
Scratch  Robert Slippens (NED)  Dean Downing (GBR)  Matthieu Ladagnous (FRA)
Madison  Argentina
Juan Esteban Curuchet
Walter Pérez
 Espanya
Miquel Alzamora
Joan Llaneras
 Suïssa
Bruno Risi
Franco Marvulli

Femenins[modifica]

Event Guanyadora Segona Tercera
Moscou
Keirin  Guo Shuang (CHN)  Katrin Meinke (GER)  Oksana Gríxina (RUS)
500 m. contrarellotge  Natàl·lia Tsilínskaia (BLR)  Jiang Cuihua (CHN)  Yvonne Hijgenaar (NED)
Velocitat  Svetlana Grankovskaya (RUS)  Natàl·lia Tsilínskaia (BLR)  Tamil·la Abàssova (RUS)
Velocitat per equips  Rússia
Svetlana Grankovskaya
Oksana Gríxina
 França
Céline Nivert
Clara Sanchez
 Països Baixos
Yvonne Hijgenaar
Willy Kanis
Persecució  Karin Thürig (SUI)  Olga Sliússareva (RUS)  Hanka Kupfernagel (GER)
Puntuació  Olga Sliússareva (RUS)  Belem Guerrero (MEX)  Yoanka González (CUB)
Scratch  Olga Sliússareva (RUS)  Lyudmyla Vypyraylo (UKR)  Giorgia Bronzini (ITA)
Aguascalientes
Keirin  Simona Krupeckaitė (LTU)  Jennie Reed (USA)  Anna Meares (AUS)
500 m. contrarellotge  Natàl·lia Tsilínskaia (BLR)  Anna Meares (AUS)  Yvonne Hijgenaar (NED)
Velocitat  Natàl·lia Tsilínskaia (BLR)  Tanya Lindenmuth (USA)  Simona Krupeckaitė (LTU)
Velocitat per equips  Austràlia
Rosealee Hubbard
Anna Meares
 França
Céline Nivert
Clara Sanchez
 Països Baixos
Yvonne Hijgenaar
Willy Kanis
Persecució  Sarah Ulmer (NZL)  Elena Tchalykh (RUS)  Emma Davies (GBR)
Puntuació  Erin Mirabella (USA)  Lada Kozlíková (CZE)  Yoanka González (CUB)
Scratch  Elena Tchalykh (RUS)  Gema Pascual (ESP)  Sarah Ulmer (NZL)
Manchester
Keirin  Jennie Reed (USA)  Susan Panzer (GER)  Daniela Larreal (VEN)
500 m. contrarellotge  Yvonne Hijgenaar (NED)  Jiang Yonghua (CHN)  Victoria Pendleton (GBR)
Velocitat  Victoria Pendleton (GBR)  Irina Ianòvitx (UKR)  Susan Panzer (GER)
Velocitat per equips  Alemanya
Katrin Meinke
Susan Panzer
 França
Céline Nivert
Clara Sanchez
 Austràlia
Rosealee Hubbard
Kristine Bayley
Persecució  Katherine Bates (AUS)  Emma Davies (GBR)  Hanka Kupfernagel (GER)
Puntuació  Katherine Bates (AUS)  Hanka Kupfernagel (GER)  Belem Guerrero (MEX)
Scratch  Alison Wright (AUS)  Rochelle Gilmore (AUS)  Rebecca Quinn (USA)
Sydney
Keirin  Guo Shuang (CHN)  Jennie Reed (USA)  Katrin Meinke (GER)
500 m. contrarellotge  Yvonne Hijgenaar (NED)  Lori-Ann Muenzer (CAN)  Clara Sanchez (FRA)
Velocitat  Anna Meares (AUS)  Tanya Lindenmuth (USA)  Lori-Ann Muenzer (CAN)
Velocitat per equips  Alemanya
Katrin Meinke
Kathrin Freitag
 Austràlia
Rosealee Hubbard
Rebecca Ellis
 Rússia
Anastassia Txulkova
Oksana Gríxina
Persecució  Sarah Ulmer (NZL)  Karin Thürig (SUI)  Alexis Rhodes (AUS)
Puntuació  Alexis Rhodes (AUS)  Lyudmyla Vypyraylo (UKR)  Sarah Ulmer (NZL)
Scratch  Adrie Visser (NED)  Gu Sun-geun (KOR)  Rebecca Quinn (USA)

Classificacions[modifica]

Països[modifica]

Rang País/Equip Moscou Aguascalientes Manchester Sydney Total
1 Alemanya Alemanya 406
2 França França 396
3 Austràlia Austràlia 393
4 Regne Unit Regne Unit 339
5 Països Baixos Països Baixos 294
6 Rússia Rússia 265
7 Estats Units Estats Units 262
8 Espanya Espanya 203
9 Flag of Ukraine.svg Ucraïna 184
10 Bielorússia Bielorússia 129

Masculins[modifica]

Keirin[modifica]

Pos. Ciclista Mos Agu Man Syd Pts
1. Austràlia Jobie Dajka
2. França Mickaël Bourgain
3. Malàisia Josiah Ng On Lam

Quilòmetre contrarellotge[modifica]

Pos. Ciclista Mos Agu Man Syd Pts
1. Països Baixos Theo Bos
2. Cuba Ahmed López
3. Alemanya Stefan Nimke

Velocitat[modifica]

Pos. Ciclista Mos Agu Man Syd Pts
1. Polònia Damian Zieliński
2. Alemanya René Wolff
3. França Laurent Gané

Persecució[modifica]

Pos. Ciclista Mos Agu Man Syd Pts
1. Espanya Sergi Escobar
2. Regne Unit Paul Manning
3. Ucraïna Volodímir Diúdia

Velocitat per equips[modifica]

Pos. Equip Mos Agu Man Syd Pts
1. Regne Unit Regne Unit
2. Alemanya Alemanya
3. França França

Persecució per equips[modifica]

Pos. Equip Mos Agu Man Syd Pts
1. Nova Zelanda Nova Zelanda
2. Regne Unit Regne Unit
3. França França

Scratch[modifica]

Pos. Ciclista Mos Agu Man Syd Pts
1. Suïssa Franco Marvulli
2. Estats Units d'Amèrica Colby Pierce
3. Països Baixos Robert Slippens

Madison[modifica]

Pos. Ciclista Mos Agu Man Syd Pts
1.  Suïssa
2. Argentina Argentina
3. Àustria Àustria

Puntuació[modifica]

Pos. Ciclista Mos Agu Man Syd Pts
1. Espanya Joan Llaneras
2. Regne Unit Chris Newton
3. Estats Units d'Amèrica Colby Pierce

Femenins[modifica]

Keirin[modifica]

Pos. Ciclista Mos Agu Man Syd Pts
1. Estats Units d'Amèrica Jennie Reed
2. Alemanya Katrin Meinke
3. Rússia Oksana Gríxina

500 metres contrarellotge[modifica]

Pos. Ciclista Mos Agu Man Syd Pts
1. Països Baixos Yvonne Hijgenaar
2. Bielorússia Natàl·lia Tsilínskaia
3. República Popular de la Xina Jiang Cuihua

Velocitat[modifica]

Pos. Ciclista Mos Agu Man Syd Pts
1. Bielorússia Natàl·lia Tsilínskaia
2. Regne Unit Victoria Pendleton
3. Rússia Svetlana Grankovskaya

Persecució[modifica]

Pos. Ciclista Mos Agu Man Syd Pts
1. Nova Zelanda Sarah Ulmer
2. Suïssa Karin Thürig
3. Regne Unit Emma Davies

Puntuació[modifica]

Pos. Ciclista Mos Agu Man Syd Pts
1. Mèxic Belem Guerrero
2. Cuba Yoanka González
3. Rússia Olga Sliússareva

Scratch[modifica]

Pos. Ciclista Mos Agu Man Syd Pts
1. Rússia Olga Sliússareva
2. Ucraïna Lyudmyla Vypyraylo
3. Espanya Gema Pascual

Velocitat per equips[modifica]

Pos. Ciclista Mos Agu Man Syd Pts
1. Austràlia Austràlia
2. França França
3. Alemanya Alemanya

Enllaços externs[modifica]