Copa del Món de ciclisme en pista de 2016-2017

De Viquipèdia
Salta a: navegació, cerca
Copa del Món de ciclisme en pista de 2016-2017
Dades del campionat
Data Del 4 de novembre de 2016
al 26 de febrer de 2017
Proves 4

La Copa del Món de ciclisme en pista de 2016-2017 és la 25a edició de la Copa del Món de ciclisme en pista. Es celebra del 4 de novembre de 2016 al 26 de febrer de 2017 amb la disputa de quatre proves.

Proves[modifica | modifica el codi]

Data Lloc
4-6 novembre 2016 GBR Glasgow
11-13 novembre 2016 NED Apeldoorn
17-19 febrer 2017 COL Cali
25-26 febrer 2017 USA Los Angeles

Resultats[modifica | modifica el codi]

Masculins[modifica | modifica el codi]

Event Guanyador Segon Tercer
Glasgow
Velocitat Flag of Poland.svg Kamil Kuczyński (POL) Flag of Russia.svg Pavel Yakushevskiy (RUS) Flag of Ukraine.svg Andrí Vinokurov (UKR)
Persecució Flag of France.svg Sylvain Chavanel (FRA) Flag of Poland.svg Daniel Staniszewski (POL) Flag of the Netherlands.svg Dion Beukeboom (NED)
Persecució per equips  Regne Unit
Mark Stewart
Kian Emadi
Andrew Tennant
Oliver Wood
 França
Benjamin Thomas
Sylvain Chavanel
Corentin Ermenault
Adrien Garel
 Canadà
Adam Jamieson
Aidan Caves
Jay Lamoureux
Bayley Simpson
Velocitat per equips  Regne Unit
Ryan Owens
Jack Carlin
Joseph Truman
 França
Benjamin Edelin
Sebastien Vigier
Quentin Lafargue
 Polònia
Maciej Bielecki
Mateusz Rudyk
Kamil Kuczynski
Keirin Flag of the Czech Republic.svg Tomáš Bábek (CZE) Flag of Lithuania.svg Vasilijus Lendel (LTU) Flag of the United Kingdom.svg Lewis Oliva (GBR)
Puntuació Flag of Australia.svg Cameron Meyer (AUS) Flag of France.svg Benjamin Thomas (FRA) Flag of the United Kingdom.svg Samuel Harrison (GBR)
Scratch Flag of Belgium.svg Robbe Ghys (BEL) Flag of Russia.svg Maxim Piskunov (RUS) Flag of Portugal.svg Ivo Oliveira (POR)
Madison  Espanya
Sebastián Mora
Albert Torres
 Austràlia
Cameron Meyer
Callum Scotson
 Bèlgica
Kenny De Ketele
Moreno De Pauw
Apeldoorn
Velocitat Flag of Ukraine.svg Andrí Vinokurov (UKR) Flag of Poland.svg Kamil Kuczyński (POL) Flag of France.svg Sebastien Vigier (FRA)
Persecució per equips  Canadà
Adam Jamieson
Aidan Caves
Jay Lamoureux
Bayley Simpson
 Bèlgica
Moreno De Pauw
Kenny De Ketele
Robbe Ghys
Gerben Thijssen
 França
Benjamin Thomas
Morgan Kneisky
Louis Pijourlet
Adrien Garel
Velocitat per equips  Regne Unit
Ryan Owens
Jack Carlin
Joseph Truman
 França
Benjamin Edelin
Sebastien Vigier
Quentin Lafargue
 Alemanya
Robert Förstemann
Eric Engler
Tobias Wächter
Keirin Flag of the Czech Republic.svg Tomáš Bábek (CZE) Flag of Ukraine.svg Andrí Vinokurov (UKR) Flag of Spain.svg Juan Peralta (ESP)
Scratch Flag of Belarus.svg Raman Ramanau (BLR) Flag of the United Kingdom.svg Christopher Latham (GBR) Flag of Belgium.svg Moreno De Pauw (BEL)
Puntuació Flag of Ireland.svg Mark Downey (IRL) Flag of France.svg Morgan Kneisky (FRA) Flag of Kazakhstan.svg Sultanmurat Miraliyev (KAZ)
Madison  Bèlgica
Kenny De Ketele
Robbe Ghys
 Itàlia
Francesco Lamon
Simone Consonni
 Regne Unit
Mark Stewart
Oliver Wood
Òmnium Flag of Poland.svg Szymon Sajnok (POL) Flag of Spain.svg Albert Torres (ESP) Flag of France.svg Benjamin Thomas (FRA)
Cali
Velocitat Flag of Russia.svg Denís Dmítriev (RUS) Flag of Germany.svg Max Niederlag (GER) Flag of Russia.svg Pàvel Iakuixevski (RUS)
Persecució per equips  Dinamarca
Niklas Larsen
Julius Johansen
Frederik Madsen
Casper Pedersen
RUS Lokosphinx
Alexander Evtushenko
Serguei Xílov
Dmitri Sokolov
Mamir Staix
 Rússia
Ievgueni Kovaliov
Vladislav Kulikov
Alexey Kurbatov
Andrei Sazanov
Velocitat per equips  Alemanya
Robert Förstemann
Eric Engler
Max Niederlag
Maximilian Dörnbach
 Polònia
Maciej Bielecki
Mateusz Rudyk
Michael Lewandowski
 Rússia
Pàvel Iakuixevski
Kirill Samusenko
Alexey Tkachev
Keirin Flag of Colombia.svg Fabián Puerta (COL) Flag of France.svg François Pervis (FRA) Flag of the Czech Republic.svg Tomáš Bábek (CZE)
Quilòmetre Flag of Poland.svg Krzysztof Maksel (POL) Flag of Germany.svg Maximilian Dörnbach (GER) Flag of the Czech Republic.svg Tomáš Bábek (CZE)
Puntuació Flag of Ireland.svg Mark Downey (IRL) Flag of Denmark.svg Niklas Larsen (DEN) Flag of Belgium.svg Robbe Ghys (BEL)
Madison  Dinamarca
Casper von Folsach
Niklas Larsen
 Irlanda
Felix English
Mark Downey
 Rússia
Andrei Sazanov
Víktor Manakov
Òmnium Flag of Australia.svg Sam Welsford (AUS) Flag of Belgium.svg Lindsay De Vylder (BEL) Flag of Denmark.svg Casper von Folsach (DEN)
Los Angeles
Velocitat Flag of Russia.svg Denís Dmítriev (RUS) Flag of Germany.svg Max Niederlag (GER) Flag of New Zealand.svg Sam Webster (NZL)
Velocitat per equips  Nova Zelanda
Ethan Mitchell
Sam Webster
Edward Dawkins
 Alemanya
Robert Förstemann
Eric Engler
Max Niederlag
Erik Balzer
 Polònia
Maciej Bielecki
Mateusz Rudyk
Krzysztof Maksel
Keirin Flag of Colombia.svg Fabián Puerta (COL) Flag of Canada.svg Hugo Barrette (CAN) Flag of Malaysia.svg Muhammad Shah Firdaus Sahrom (MAS)
Scratch Flag of Belarus.svg Yauheni Karaliok (BLR) Flag of France.svg Thomas Denis (FRA) Flag of New Zealand.svg Thomas Sexton (NZL)
Madison  Irlanda
Felix English
Mark Downey
 Dinamarca
Casper von Folsach
Julius Johansen
 Nova Zelanda
Campbell Stewart
Thomas Sexton
Òmnium Flag of Poland.svg Szymon Sajnok (POL) Flag of New Zealand.svg Campbell Stewart (NZL) Flag of South Korea.svg Park Sang-hoon (KOR)

Femenins[modifica | modifica el codi]

Event Guanyadora Segona Tercera
Glasgow
Velocitat Flag of Lithuania.svg Simona Krupeckaitė (LTU) Flag of Ukraine.svg Liubov Bassova (UKR) Flag of Spain.svg Tania Calvo (ESP)
Persecució Flag of Poland.svg Justyna Kaczkowska (POL) Flag of France.svg Elise Delzenne (FRA) Flag of Belarus.svg Tatsiana Xaràkova (BLR)
Persecució per equips  Regne Unit
Emily Kay
Eleanor Dickinson
Manon Lloyd
Emily Nelson
 Itàlia
Simona Frapporti
Elisa Balsamo
Maria Giulia Confalonieri
Francesca Pattaro
 França
Roxane Fournier
Laurie Berthon
Elise Delzenne
Coralie Demay
Velocitat per equips  Espanya
Tania Calvo
Helena Casas
 República Popular de la Xina
Han Jun
Liu Lili
 Rússia
Natalia Antonova
Tatiana Kiseleva
Keirin Flag of Lithuania.svg Simona Krupeckaitė (LTU) Flag of Ukraine.svg Liubov Bassova (UKR) Flag of Australia.svg Courtney Field (AUS)
Scratch Flag of France.svg Elise Delzenne (FRA) Flag of Japan.svg Minami Uwano (JPN) Flag of Russia.svg Ievguénia Romaniuta (RUS)
Òmnium Flag of the United Kingdom.svg Emily Kay (GBR) Flag of Belgium.svg Lotte Kopecky (BEL) Flag of Belarus.svg Tatsiana Xaràkova (BLR)
Madison  Regne Unit
Manon Lloyd
Katie Archibald
 França
Laurie Berthon
Coralie Demay
 Rússia
Maria Averina
Diana Klimova
Apeldoorn
Velocitat Flag of Hong Kong.svg Lee Wai Sze (HKG) Flag of Spain.svg Tania Calvo (ESP) Flag of the Netherlands.svg Laurine van Riessen (NED)
500 metres Flag of Germany.svg Pauline Grabosch (GER) Flag of Hong Kong.svg Lee Wai Sze (HKG) Flag of Spain.svg Tania Calvo (ESP)
Velocitat per equips  Espanya
Tania Calvo
Helena Casas
 Països Baixos
Kyra Lamberink
Shanne Braspennincx
 República Popular de la Xina
Han Jun
Liu Lili
Keirin Flag of Ukraine.svg Liubov Bassova (UKR) Flag of Belgium.svg Nicky Degrendele (BEL) Flag of Hong Kong.svg Lee Wai Sze (HKG)
Puntuació Flag of the United Kingdom.svg Elinor Barker (GBR) Flag of Japan.svg Minami Uwano (JPN) Flag of the Czech Republic.svg Jarmila Machačová (CZE)
Òmnium Flag of the Netherlands.svg Kirsten Wild (NED) Flag of the United Kingdom.svg Emily Kay (GBR) Flag of Italy.svg Rachele Barbieri (ITA)
Cali
Velocitat Flag of Germany.svg Kristina Vogel (GER) Flag of Russia.svg Anastassia Vóinova (RUS) Flag of Russia.svg Dària Xmeliova (RUS)
Persecució per equips  Austràlia
Amy Cure
Ashlee Ankudinoff
Alexandra Manly
Rebecca Wiasak
 Itàlia
Simona Frapporti
Beatrice Bartelloni
Silvia Valsecchi
Francesca Pattaro
 Canadà
Stephanie Roorda
Ariane Bonhomme
Laura Brown
Kinley Gibson
Velocitat per equips  Alemanya
Kristina Vogel
Miriam Welte
 Rússia
Anastassia Vóinova
Dària Xmeliova
 Espanya
Tania Calvo
Helena Casas
Keirin Flag of Germany.svg Kristina Vogel (GER) Flag of Colombia.svg Martha Bayona (COL) Flag of Belgium.svg Nicky Degrendele (BEL)
Scratch Flag of the United States.svg Sarah Hammer (USA) Flag of Russia.svg Ievguénia Romaniuta (RUS) Flag of Ireland.svg Lydia Gurley (IRL)
Puntuació Flag of Australia.svg Amy Cure (AUS) Flag of the United States.svg Sarah Hammer (USA) Flag of Italy.svg Simona Frapporti (ITA)
Òmnium Flag of Belgium.svg Lotte Kopecky (BEL) Flag of the United Kingdom.svg Emily Nelson (GBR) Flag of Italy.svg Rachele Barbieri (ITA)
Los Angeles
Velocitat Flag of Germany.svg Kristina Vogel (GER) Flag of Ukraine.svg Liubov Bassova (UKR) Flag of Russia.svg Anastassia Vóinova (RUS)
Persecució Flag of the United States.svg Chloe Dygert (USA) Flag of Australia.svg Ashlee Ankudinoff (AUS) Flag of New Zealand.svg Jaime Nielsen (NZL)
Persecució per equips  Estats Units
Kelly Catlin
Chloe Dygert
Jennifer Valente
Kimberly Geist
 Nova Zelanda
Rushlee Buchanan
Michaela Drummond
Jaime Nielsen
Racquel Sheath
 Canadà
Jasmin Duehring
Annie Foreman-Mackey
Laura Brown
Kirsti Lay
Velocitat per equips  Rússia
Anastassia Vóinova
Dària Xmeliova
 Canadà
Amelia Walsh
Kate O’Brien
 Corea del Sud
Lee Hye-jin
Kim Won-gyeong
Keirin Flag of Germany.svg Kristina Vogel (GER) Flag of Colombia.svg Martha Bayona (COL) Flag of New Zealand.svg Natasha Hansen (NZL)
Scratch Flag of Ukraine.svg Tetyana Klimchenko (UKR) Flag of Canada.svg Jasmin Duehring (CAN) Flag of the United Kingdom.svg Elinor Barker (GBR)
Madison  Austràlia
Amy Cure
Alexandra Manly
 Nova Zelanda
Michaela Drummond
Racquel Sheath
 Itàlia
Rachele Barbieri
Maria Giulia Confalonieri

Classificacions[modifica | modifica el codi]

Països[modifica | modifica el codi]

Rang País/Equip Glasgow Apeldoorn Cali Los Angeles Total
1. França França 5680,0 4175,0 5032,5 4597,5 19.485,0
2. Rússia Rússia 4550,0 3645,0 5045,0 3365,0 16.605,0
3. Polònia Polònia 4350,0 3322,5 4295,0 3491,0 15.458,5
4. Flag of Ukraine.svg Ucraïna 4110,0 4040,0 2685,0 3860,0 14.695,0
5. Regne Unit Regne Unit 5800,0 5915,0 1730,0 1050,0 14.495,0
6. Alemanya Alemanya 3522,5 3356,0 3935,0 3275,0 14.088,5
7. Itàlia Itàlia 3675,0 3265,0 3960,0 2930,0 13.830,0
8. Espanya Espanya 3937,5 4737,5 3700,0 1443,5 13.818,5
9. Austràlia Austràlia 3808,5 1923,5 4270,0 1865,0 11.867,0
10. Bèlgica Bèlgica 3360,0 3455,0 3955,0 - 10.770,0

Masculins[modifica | modifica el codi]

Keirin[modifica | modifica el codi]

Pos. Ciclista Gla Ape Cal LAn Pts
1. CZE Tomáš Bábek 500 500 400 - 1400
2. LTU Vasilijus Lendel 450 350 300 275 1375
3. UKR Andrí Vinokurov 300 450 275 300 1325
4. MAS Muhammad Sahrom 275 275 175 400 1125
5. GBR Lewis Oliva 400 325 - 375 1100

Velocitat[modifica | modifica el codi]

Pos. Ciclista Gla Ape Cal LAn Pts
1. UKR Andrí Vinokurov 400 500 300 325 1525
2. POL Kamil Kuczyński 500 450 250 275 1475
3. RUS Pàvel Iakuixevski 450 205 400 205 1260
4. RUS Denís Dmítriev - - 500 500 100
5. DEU Max Niederlag - - 450 450 900

Velocitat per equips[modifica | modifica el codi]

Pos. Equip Gla Ape Cal LAn Pts
1. Alemanya Alemanya 562,5 600 750,0 675,0 2587,5
2. França França 675,0 675,0 562,6 562,5 2475,0
3. Polònia Polònia 600,0 307,5 675,0 600,0 2182,5
4. Rússia Rússia 525,0 525,0 600,0 525,0 2175,0
5. Espanya Espanya 487,5 562,5 525,0 307,5 1882,5

Persecució per equips[modifica | modifica el codi]

Pos. Equip Gla Ape Cal LAn Pts
1. França França 900 800 650 2350
2. Bèlgica Bèlgica 700 900 600 2200
3. Rússia Rússia 550 650 800 2000
4. Polònia Polònia 650 750 500 1900
5. Suïssa Suïssa 750 380 750 1880

Òmnium[modifica | modifica el codi]

Pos. Ciclista Ape Cal LAn Pts
1. POL Szymon Sajnok 500 325 500 1325
2. FRA Morgan Kneisky - 300 350 650
3. GBR Christopher Latham 350 - 350 650
4. KOR Park Sang-hoon - 205 400 605
5. AUS Sam Welsford - 500 - 500

Quilòmetre[modifica | modifica el codi]

Pos. Ciclista Cal LAn Pts
1. POL Krzysztof Maksel 500 500
2. DEU Maximilian Dörnbach 450 450
3. CZE Tomáš Bábek 400 400
4. RUS Aleksandr Vasyukhno 375 375
5. NZL Jordan Castle 350 350

Persecució[modifica | modifica el codi]

Pos. Ciclista Gla Cal LAn Pts
1. FRA Sylvain Chavanel 500 500
2. POL Daniel Staniszewski 450 450
3. NLD Dion Beukeboom 400 400
4. DEU Leif Lampater 375 375
5. KAZ Artyom Zakharov 350 350

Scratch[modifica | modifica el codi]

Pos. Ciclista Ape LAn Pts
1. BLR Yauheni Karaliok 325 500 825
2. IRL Felix English 375 375 750
3. BLR Raman Ramanau 500 120 620
4. RUS Maksim Piskunov 350 175 525
5. ITA Francesco Castegnaro 190 300 490

Puntuació[modifica | modifica el codi]

Pos. Ciclista Gla Ape Cal Pts
1. IRL Mark Downey - 500 500 1000
2. ESP Eloy Teruel 275 325 375 975
3. BEL Kenny De Ketele 350 350 - 700
4. BLR Raman Ramanau 190 275 225 690
5. KAZ Sultanmurat Miraliyev 250 400 - 650

Madison[modifica | modifica el codi]

Pos. Equip Gla Ape Cal LAn Pts
1. Itàlia Itàlia 375 450 350 190 1365
2. Suïssa Suïssa 300 375 250 375 1300
3. França França 350 325 300 325 1300
4. Bèlgica Bèlgica 400 500 375 - 1275
5. Irlanda Irlanda - 300 450 500 1250

Femenins[modifica | modifica el codi]

Keirin[modifica | modifica el codi]

Pos. Ciclista Gla Ape Cal LAn Pts
1. UKR Liubov Bassova 450 500 - 375 1325
2. BEL Nicky Degrendele 375 450 400 - 1225
3. CHN Liu Lili 190 350 375 175 1090
4. RUS Tatiana Kiseleva 350 225 145 300 1020
5. DEU Kristina Vogel - - 500 500 1000

Velocitat[modifica | modifica el codi]

Pos. Ciclista Gla Ape Cal LAn Pts
1. UKR Olena Starikova 190 375 225 375 1165
2. ESP Tania Calvo 400 450 300 - 1150
3. DEU Kristina Vogel - - 500 500 1000
4. CHN Han Jun 300 145 275 275 995
5. LTU Miglė Marozaitė 325 205 325 120 975

Velocitat per equips[modifica | modifica el codi]

Pos. Equip Gla Ape Cal LAn Pts
1. Espanya Espanya 500 500 400 190 1590
2. República Popular de la Xina Xina 450 400 275 350 1475
3. Itàlia Itàlia 300 250 225 250 1025
4. RUS Gazprom-RusVelo - - 450 500 950
5. Estats Units Estats Units 350 300 - 225 875

Persecució per equips[modifica | modifica el codi]

Pos. Equip Gla Cal LAn Pts
1. Itàlia Itàlia 900 900 750 2550
2. França França 800 750 700 2250
3. Polònia Polònia 750 600 650 200
4. Regne Unit Regne Unit 1000 700 - 1700
5. Canadà Canadà - 800 800 1600

Òmnium[modifica | modifica el codi]

Pos. Ciclista Gla Ape Cal LAn Pts
1. BEL Lotte Kopecky 450 375 500 1325
2. GBR Emily Kay 500 450 950
3. BLR Tatsiana Xaràkova 400 300 190 890
4. ITA Rachele Barbieri 400 400 800
5. NOR Anita Stenberg 250 275 205 730

500 metres[modifica | modifica el codi]

Pos. Ciclista Ape Cal LAn Pts
1. DEU Pauline Grabosch 500 500
2. HKG Lee Wai-sze 450 450
3. ESP Tania Calvo 400 400
4. NED Kyra Lamberink 375 375
5. UKR Olena Starikova 350 350

Persecució[modifica | modifica el codi]

Pos. Ciclista LAn Pts
1. USA Chloe Dygert 500 500
2. AUS Ashlee Ankudinoff 450 450
3. NZL Jaime Nielsen 400 400
4. POL Justyna Kaczkowska 375 375
5. BLR Tatsiana Xaràkova 350 350

Scratch[modifica | modifica el codi]

Pos. Ciclista Gla Cal LAn Pts
1. RUS Ievguénia Romaniuta 400 450 850
2. UKR Tetyana Klimchenko - 325 500 825
3. IRL Lydia Gurley 375 400 775
4. FRA Élise Delzenne 500 - 225 725
5. ITA Rachele Barbieri - 350 375 725

Puntuació[modifica | modifica el codi]

Pos. Ciclista Ape Cal LAn Pts
1. CZE Jarmila Machačová 400 225 625
2. BEL Lotte Kopecky 160 350 510
3. AUS Amy Cure - 500 500
4. GBR Elinor Barker 500 - 500
5. USA Sarah Hammer - 450 450

Madison[modifica | modifica el codi]

Pos. Equip Gla LAn Pts
1. Regne Unit Regne Unit 500 350 850
2. França França 450 375 825
3. Austràlia Austràlia 250 500 750
4. Rússia Rússia 400 325 725
5. Itàlia Itàlia 300 400 700

Enllaços externs[modifica | modifica el codi]