Copa del Món de ciclisme en pista de 2014-2015

De Viquipèdia
Salta a la navegació Salta a la cerca
Campionat de ciclismeCopa del Món de ciclisme en pista de 2014-2015
Data Del 7 de novembre de 2014
al 18 de gener de 2015
Proves 3
Modifica les dades a Wikidata

La Copa del Món de ciclisme en pista de 2014-2015 és la 23a edició de la Copa del Món de ciclisme en pista. Es celebra del 7 de novembre de 2014 al 18 de gener de 2015 amb la disputa de tres proves.

Proves[modifica]

Data Lloc
7-9 novembre 2014 Mèxic Guadalajara
5-7 desembre 2014 Regne Unit Londres
16-18 gener 2015 Colòmbia Cali

Resultats[modifica]

Masculins[modifica]

Event Guanyador Segon Tercer
Guadalajara
Velocitat  Matthew Glaetzer (AUS)  Jason Kenny (GBR)  Fabián Puerta (COL)
Persecució per equips  Austràlia
Daniel Fitter
Alexander Porter
Samuel Welsford
Miles Scotson
 Regne Unit
Jonathan Dibben
Steven Burke
Andrew Tennant
Mark Christian
 Alemanya
Henning Bommel
Theo Reinhardt
Leon Rohde
Kersten Thiele
Velocitat per equips  Regne Unit
Philip Hindes
Jason Kenny
Callum Skinner
 Alemanya
Rene Enders
Robert Förstemann
Joachim Eilers
 Nova Zelanda
Ethan Mitchell
Sam Webster
Edward Dawkins
Keirin  Joachim Eilers (GER)  Matthew Glaetzer (AUS)  Fabián Puerta (COL)
Òmnium  Lucas Liss (GER)  Glenn O'Shea (AUS)  Bobby Lea (USA)
Londres
Velocitat  Jeffrey Hoogland (NED)  Fabián Puerta (COL)  Hersony Canelon (VEN)
Persecució per equips  Regne Unit
Mark Christian
Steven Burke
Andrew Tennant
Owain Doull
 Nova Zelanda
Pieter Bulling
Westley Gough
Cameron Karwowski
Myron Simpson
 Dinamarca
Lasse Norman Hansen
Casper Folsach
Rasmus Christian Quaade
Casper Pedersen
Velocitat per equips  Alemanya
Rene Enders
Robert Förstemann
Joachim Eilers
AUS Team Jayco-Ais
Nathan Hart
Shane Perkins
Matthew Glaetzer
 Nova Zelanda
Edward Dawkins
Ethan Mitchell
Sam Webster
Keirin  Stefan Bötticher (GER)  Fabián Puerta (COL)  Christos Volikakis (GRE)
Puntuació  Eloy Teruel (ESP)  Kenny De Ketele (BEL)  Eduardo Sepúlveda (ARG)
Madison  Regne Unit
Mark Christian
Owain Doull
 Nova Zelanda
Pieter Bulling
Westley Gough
 Alemanya
Henning Bommel
Theo Reinhardt
Òmnium  Fernando Gaviria (COL)  Scott Law (AUS)  Bobby Lea (USA)
Cali
Velocitat  Denís Dmítriev (RUS)  Jeffrey Hoogland (NED)  Fabián Puerta (COL)
Persecució per equips  Austràlia
Scott Law
Joshua Harrison
Jackson Law
Tirian McManus
RUS Rusvelo
Artur Ierxov
Alexander Evtushenko
Alexey Kurbatov
Alexandr Serov
 Regne Unit
Germain Burton
Matthew Gibson
Christopher Latham
Mark Stewart
Velocitat per equips  França
Grégory Baugé
Kévin Sireau
Quentin Lafargue
 Països Baixos
Jeffrey Hoogland
Hugo Haak
Matthijs Büchli
 Polònia
Grzegorz Drejgier
Damian Zielinski
Krzysztof Maksel
Keirin  Fabián Puerta (COL)  Shane Perkins (AUS)  Matthew Baranoski (USA)
Òmnium  Maximilian Beyer (GER)  Jasper De Buyst (BEL)  Gaël Suter (SUI)

Femenins[modifica]

Event Guanyadora Segona Tercera
Guadalajara
Velocitat  Anastassia Vóinova (RUS)  Guo Shuang (CHN)  Lisandra Guerra (CUB)
Persecució per equips  Regne Unit
Laura Trott
Elinor Barker
Ciara Horne
Amy Roberts
 Canadà
Allison Beveridge
Kirsti Lay
Jasmin Glaesser
Stephanie Roorda
 Xina
Huang Dong Yan
Jing Yali
Jiang Wenwen
Zhao Baofang
Velocitat per equips  Austràlia
Kaarle McCulloch
Stephanie Morton
 Alemanya
Gudrun Stock
Miriam Welte
 Rússia
Dària Xmeliova
Anastassia Vóinova
Keirin  Guo Shuang (CHN)  Zhong Tianshi (CHN)  Anna Meares (AUS)
Òmnium  Jolien D'Hoore (BEL)  Marlies Mejías (CUB)  Małgorzata Wojtyra (POL)
Londres
Velocitat  Kristina Vogel (GER)  Anastassia Vóinova (RUS)  Elis Ligtlee (NED)
Persecució per equips  Regne Unit
Katie Archibald
Elinor Barker
Laura Trott
Ciara Horne
 Austràlia
Isabella King
Amy Cure
Ashlee Ankudinoff
Melissa Hoskins
 Canadà
Allison Beveridge
Kirsti Lay
Jasmin Glaesser
Stephanie Roorda
Velocitat per equips  Xina
Zhong Tianshi
Gong Jinjie
 Alemanya
Miriam Welte
Kristina Vogel
 Rússia
Iekaterina Gnidenko
Anastassia Vóinova
Keirin  Guo Shuang (CHN)  Kristina Vogel (GER)  Lee Hyejin (KOR)
Scratch  Milena Salcedo (COL)  Lauren Stephens (USA)  Katarzyna Pawłowska (POL)
Puntuació  Amy Cure (AUS)  Jasmin Glaesser (CAN)  Elinor Barker (GBR)
Òmnium  Laura Trott (GBR)  Jolien D'Hoore (BEL)  Kirsten Wild (NED)
Cali
Velocitat  Elis Ligtlee (NED)  Guo Shuang (CHN)  Lee Wai-sze (HKG)
Persecució per equips  Austràlia
Macey Stewart
Elissa Wundersitz
Alexandra Manly
Lauren Perry
 Xina
Huang Dong Yan
Jin Di
Liang Hongyu
Zhao Baofang
 Estats Units
Carmen Small
Lauren Tamayo
Jennifer Valente
Ruth Winder
Velocitat per equips  Rússia
Dària Xmeliova
Iekaterina Gnidenko
 Països Baixos
Elis Ligtlee
Shanne Braspennincx
 Espanya
Tania Calvo
Helena Casas
Keirin  Lin Junhong (CHN)  Shanne Braspennincx (NED)  Melissa Erickson (USA)
Òmnium  Kirsten Wild (NED)  Leire Olaberría (ESP)  Anna Knauer (GER)

Classificacions[modifica]

Països[modifica]

Rang País/Equip Guadalajara Londres Cali Total
1 Alemanya Alemanya 1363.5 1609.0 1065.0 4037.5
2 Regne Unit Regne Unit 1380.0 1424.0 900.0 3704.0
3 Austràlia Austràlia 1450.5 797.0 1151.0 3398.5
4 Països Baixos Països Baixos 895.5 1001.0 1289.5 3186.0
5 Nova Zelanda Nova Zelanda 1068.0 1130.0 825.0 3023.0
6 Rússia Rússia 1003.0 1070.5 943.0 3016.5
7 República Popular de la Xina Xina 698.5 1042.0 821.5 2562.0
8 França França 639.0 761.5 973.0 2373.5
9 Colòmbia Colòmbia 791.0 696.0 877.0 2364.0
10 Espanya Espanya 682.0 515.5 825.0 2022.5

Masculins[modifica]

Keirin[modifica]

Pos. Ciclista Gua Lon Cal Pts
1. COL Fabián Puerta 120 135 150 405
2. GRE Christos Volikakis 1 120 113 234
3. USA Matthew Baranoski 49 60 120 229
4. JPN Kazunari Watanabe 30 105 82 217
5. GBR Jason Kenny 113 98 211

Velocitat[modifica]

Pos. Ciclista Gua Lon Cal Pts
1. COL Fabián Puerta 120 135 120 375
2. NED Jeffrey Hoogland 150 135 285
3. VEN Hersony Canelón 66 120 74 260
4. AUS Matthew Glaetzer 150 74 224
5. RUS Denís Dmítriev 54 150 204

Velocitat per equips[modifica]

Pos. Equip Gua Lon Cal Pts
1. França França 147,0 169,6 225,0 541,5
2. Països Baixos Països Baixos 169,5 147,0 202,5 519,0
3. Regne Unit Regne Unit 225,0 135,0 147,0 507,0
4. Alemanya Alemanya 202,5 225,0 54,0 481,5
5. Nova Zelanda Nova Zelanda 180,0 180,0 111,0 471,0

Persecució per equips[modifica]

Pos. Equip Gua Lon Cal Pts
1. Regne Unit Regne Unit 270 300 240 810
2. Austràlia Austràlia 300 180 300 780
3. Dinamarca Dinamarca 196 240 226 662
4. Alemanya Alemanya 226 164 210 600
5. Nova Zelanda Nova Zelanda 210 270 98 578

Òmnium[modifica]

Pos. Ciclista Gua Lon Cal Pts
1. DEN Casper Pedersen 105 74 90 269
2. BEL Jasper De Buyst 24 82 135 241
3. USA Bobby Lea 120 120 240
4. NED Tim Veldt 113 113 226
5. GER Maximilian Beyer 74 150 224

Femenins[modifica]

Keirin[modifica]

Pos. Ciclista Gua Lon Cal Pts
1. CHN Guo Shuang 150 150 150 450
2. HKG Lee Wai-sze 49 113 90 252
3. CHN Zhong Tianshi 135 98 233
4. CHN Junhong Lin 30 54 135 219
5. GBR Jessica Varnish 49 105 49 203

Velocitat[modifica]

Pos. Ciclista Gua Lon Cal Pts
1. NED Elis Ligtlee 113 120 150 383
2. CHN Guo Shuang 135 105 135 375
3. HKG Lee Wai-sze 90 90 120 300
4. RUS Anastassia Vóinova 150 135 285
5. CUB Lisandra Guerra 120 33 82 235

Velocitat per equips[modifica]

Pos. Equip Gua Lon Cal Pts
1. Rússia Rússia 120 120 150 390
2. Països Baixos Països Baixos 113 90 135 338
3. Espanya Espanya 105 82 120 307
4. Alemanya Alemanya 135 135 36 306
5. França França 98 98 98 294

Persecució per equips[modifica]

Pos. Equip Gua Lon Cal Pts
1. Austràlia Austràlia 210 270 300 780
2. República Popular de la Xina Xina 240 226 270 736
3. Regne Unit Regne Unit 300 300 600
4. Nova Zelanda Nova Zelanda 226 210 164 600
5. Canadà Canadà 270 240 84 594

Òmnium[modifica]

Pos. Ciclista Gua Lon Cal Pts
1. NED Kirsten Wild 105 120 150 375
2. CUB Marlies Mejías 135 105 113 353
3. BEL Jolien D'Hoore 150 135 285
4. DEN Amalie Dideriksen 113 82 90 285
5. GER Anna Knauer 90 66 120 276

Enllaços externs[modifica]