Copa del Món de ciclisme en pista de 2010-2011

De Viquipèdia
Salta a: navegació, cerca
Copa del Món de ciclisme en pista de 2010-2011
Dades del campionat
Data Del 2 de desembre de 2010
al 20 de febrer de 2011
Proves 4

La Copa del Món de ciclisme en pista de 2010-2011 va ser la 19a edició de la Copa del Món de ciclisme en pista. Es va celebrar del 2 de desembre de 2010 al 20 de febrer de 2011 amb la disputa de quatre proves.

Proves[modifica]

Data Lloc
2-4 desembre 2010 AUS Melbourne
16-18 desembre 2010 COL Cali
21-23 gener 2011 CHN Pequín
18-20 febrer 2011 GBR Manchester

Resultats[modifica]

Masculins[modifica]

Event Guanyador Segon Tercer
Melbourne
Keirin  Chris Hoy (GBR)  Teun Mulder (NED)  Mickaël Bourgain (FRA)
Velocitat  Shane Perkins (AUS)  Jason Kenny (GBR)  Teun Mulder (NED)
Velocitat per equips  Regne Unit
Matthew Crampton
Chris Hoy
Jason Kenny
 Nova Zelanda
Edward Dawkins
Ethan Mitchell
Sam Webster
AUS Team Jayco-AIS
Daniel Ellis
Shane Perkins
Jason Niblett
Persecució per equips  Austràlia
Jack Bobridge
Michael Hepburn
Leigh Howard
Cameron Meyer
 Rússia
Aleksandr Khatúntsev
Evgueni Kovalev
Aleksei Màrkov
Alexander Serov
 Regne Unit
Edward Clancy
Steven Burke
Luke Rowe
Andrew Tennant
Madison  Austràlia
Leigh Howard
Cameron Meyer
 Nova Zelanda
Aaron Gate
Myron Simpson
 Països Baixos
Nick Stopler
Peter Schep
Òmnium  Shane Archbold (NZL)  Zachary Bell (CAN)  Edward Clancy (GBR)
Cali
Keirin  Azizulhasni Awang (MAS)  François Pervis (FRA)  Denis Spicka (CZE)
Velocitat  Kévin Sireau (FRA)  Chris Hoy (GBR)  Grégory Baugé (FRA)
Velocitat per equips  França
Grégory Baugé
Kévin Sireau
Michaël D'Almeida
 Regne Unit
Matthew Crampton
Chris Hoy
Jason Kenny
 Nova Zelanda
Edward Dawkins
Ethan Mitchell
Sam Webster
Persecució per equips  Nova Zelanda
Sam Bewley
Westley Gough
Marc Ryan
Jesse Sergent
 Colòmbia
Juan Esteban Arango
Arles Castro
Edwin Ávila
Weimar Roldán
 Espanya
Eloy Teruel
Pablo Bernal
Sergi Escobar
David Muntaner
Scratch  Morgan Kneisky (FRA)  Gijs Van Hoecke (BEL)  Martin Bláha (CZE)
Òmnium  Edward Clancy (GBR)  Juan Esteban Arango (COL)  Zach Bell (CAN)
Pequín
Quilòmetre  François Pervis (FRA)  Hugo Haak (NED)  Simon van Velthooven (NZL)
Keirin  Simon van Velthooven (NZL)  Scott Sunderland (AUS)  Kota Asai (JPN)
Velocitat  Kévin Sireau (FRA)  Sebastian Döhrer (GER)  Zhang Miao (CHN)
Velocitat per equips  França
François Pervis
Kévin Sireau
Michaël D'Almeida
 Rússia
Sergei Kucherov
Denís Dmítriev
Pavel Yakushevskiy
 Xina
Cheng Changsong
Zhang Lei
Zhang Miao
Persecució per equips  Rússia
Evgueni Kovalev
Aleksandr Khatúntsev
Aleksei Màrkov
Alexander Serov
 Espanya
Asier Maeztu
Antonio Miguel
Sergi Escobar
Albert Torres
 Regne Unit
Mark Christian
Andrew Fenn
Erick Rowsell
Simon Yates
Puntuació  Artur Ierxov (RUS)  Aleksei Màrkov (RUS)  Claudio Imhof (SUI)
Òmnium  Samuel Harrison (GBR)  Zach Bell (CAN)  Roger Kluge (GER)
Manchester
Keirin  Chris Hoy (GBR)  Jason Niblett (AUS)  Azizulhasni Awang (MAS)
Velocitat  Kévin Sireau (FRA)  Jason Kenny (GBR)  Chris Hoy (GBR)
Velocitat per equips  França
Grégory Baugé
Kévin Sireau
Michaël D'Almeida
 Alemanya
Rene Enders
Maximilian Levy
Robert Förstemann
GBR Sky Track Cycling
Matthew Crampton
Jason Kenny
Chris Hoy
Persecució  Rohan Dennis (AUS)  Geraint Thomas (GBR)  Marc Ryan (NZL)
Persecució per equips  Regne Unit
Steven Burke
Edward Clancy
Bradley Wiggins
Geraint Thomas
 Nova Zelanda
Peter Latham
Aaron Gate
Marc Ryan
Westley Gough
 Espanya
Asier Maeztu
Eloy Teruel
Pablo Bernal
David Muntaner
Òmnium  Shane Archbold (NZL)  Cho Ho-sung (KOR)  Elia Viviani (ITA)

Femenins[modifica]

Event Guanyadora Segona Tercera
Melbourne
500 m. contrarellotge  Anna Meares (AUS)  Sandie Clair (FRA)  Lee Wai Sze (HKG)
Keirin  Anna Meares (AUS)  Kaarle McCulloch (AUS)  Clara Sanchez (FRA)
Velocitat  Anna Meares (AUS)  Victoria Pendleton (GBR)  Kristina Vogel (GER)
Velocitat per equips  Xina
Gong Jinjie
Guo Shuang
 Regne Unit
Jessica Varnish
Victoria Pendleton
 França
Sandie Clair
Clara Sanchez
Persecució per equips  Austràlia
Katherine Bates
Sarah Kent
Josephine Tomic
 Alemanya
Lisa Brennauer
Charlotte Becker
Madeleine Sandig
 Nova Zelanda
Kaytee Boyd
Lauren Ellis
Jaime Nielsen
Òmnium  Leire Olaberría (ESP)  Tara Whitten (CAN)  Malgorzata Wojtyra (POL)
Cali
Keirin  Victoria Pendleton (GBR)  Sandie Clair (FRA)  Virginie Cueff (FRA)
Velocitat  Kristina Vogel (GER)  Victoria Pendleton (GBR)  Sandie Clair (FRA)
Velocitat per equips  Regne Unit
Jessica Varnish
Victoria Pendleton
 Alemanya
Miriam Welte
Kristina Vogel
 França
Sandie Clair
Virginie Cueff
Persecució  Alison Shanks (NZL)  Wendy Houvenaghel (GBR)  Pascale Schnider (SUI)
Persecució per equips  Nova Zelanda
Lauren Ellis
Rushlee Buchanan
Alison Shanks
USA Ouch Pro Cycling
Sarah Hammer
Dotsie Bausch
Lauren Tamayo
 Regne Unit
Laura Trott
Wendy Houvenaghel
Katie Colclough
Puntuació  Giorgia Bronzini (ITA)  Kelly Druyts (BEL)  Aksana Papko (BLR)
Òmnium  Sarah Hammer (USA)  Tara Whitten (CAN)  Tatsiana Sharakova (BLR)
Pequín
Keirin  Clara Sanchez (FRA)  Lyubov Shulika (UKR)  Rebecca James (GBR)
Velocitat  Lyubov Shulika (UKR)  Simona Krupeckaitė (LTU)  Junhong Lin (CHN)
Velocitat per equips  Xina
Junhong Lin
Gong Jinjie
 Països Baixos
Willy Kanis
Yvonne Hijgenaar
 Lituània
Simona Krupeckaitė
Gintarė Gaivenytė
Persecució per equips  Nova Zelanda
Kaytee Boyd
Rushlee Buchanan
Jaime Nielsen
 Canadà
Tara Whitten
Laura Brown
Stephanie Roorda
 Austràlia
Melissa Hoskins
Ashlee Ankudinoff
Sarah Kent
Òmnium  Tara Whitten (CAN)  Kirsten Wild (NED)  Pascale Jeuland (FRA)
Manchester
Keirin  Guo Shuang (CHN)  Clara Sanchez (FRA)  Victoria Pendleton (GBR)
Velocitat  Anna Meares (AUS)  Guo Shuang (CHN)  Victoria Pendleton (GBR)
Velocitat per equips  Austràlia
Anna Meares
Kaarle McCulloch
 Xina
Gong Jinjie
Guo Shuang
 França
Clara Sanchez
Sandie Clair
Persecució per equips  Regne Unit
Wendy Houvenaghel
Joanna Rowsell
Sarah Storey
 Nova Zelanda
Lauren Ellis
Jaime Nielsen
Alison Shanks
USA Ouch Pro Cycling
Sarah Hammer
Dotsie Bausch
Jennie Reed
Scratch  Anastassia Txulkova (RUS)  Jennie Reed (USA)  Amy Cure (AUS)
Òmnium  Sarah Hammer (USA)  Kirsten Wild (NED)  Malgorzata Wojtyra (POL)

Classificacions[modifica]

Països[modifica]

Rang País/Equip Melbourne Cali Pequín Manchester Total
1. França França 61 100 80 67 308
2. Regne Unit Regne Unit 82 109 51 60 302
3. Austràlia Austràlia 85 13 42 78 218
4. Nova Zelanda Nova Zelanda 47 62 45 55 209
5. Països Baixos Països Baixos 70 - 62 49 181
6. Alemanya Alemanya 43 53 25 38 159
7. República Popular de la Xina Xina 31 5 60 46 142
8. Espanya Espanya 31 32 21 26 110
9. Canadà Canadà 27 36 39 - 102
10. Rússia Rússia 23 13 47 15 98

Masculins[modifica]

Keirin[modifica]

Pos. Ciclista Mel Cal Peq Man Pts
1. MAS Azizulhasni Awang 2 12 6 8 28
2. GBR Chris Hoy 12 - - 12 24
3. NZL Simon van Velthooven - 6 12 - 18
4. AUS Scott Sunderland 6 - 10 - 16
5. COL Fabián Puerta 4 7 - - 11

Quilòmetre contrarellotge[modifica]

Pos. Ciclista Mel Cal Peq Man Pts
1. FRA François Pervis - - 12 - 12
2. NED Hugo Haak - - 10 - 10
3. NZL Simon van Velthooven - - 8 - 8
4. CZE Tomas Babek - - 7 - 7
5. POL Adrian Teklinski - - 6 - 6

Velocitat[modifica]

Pos. Ciclista Mel Cal Peq Man Pts
1. FRA Kévin Sireau 6 12 12 12 42
2. JPN Tsubasa Kitatsuru 7 7 4 6 24
3. GBR Jason Kenny 10 - - 10 20
4. GBR Chris Hoy - 10 - 8 18
5. NED Teun Mulder 8 - - 5 13

Persecució[modifica]

Pos. Ciclista Mel Cal Peq Man Pts
1. AUS Rohan Dennis - - - 12 12
2. GBR Geraint Thomas - - - 10 10
3. NZL Marc Ryan - - - 8 8
4. NED Jenning Huizenga - - - 7 7
5. ESP Sergi Escobar - - - 6 6

Velocitat per equips[modifica]

Pos. Equip Mel Cal Peq Man Pts
1. França França - 12 12 12 36
2. Regne Unit Regne Unit 12 10 5 - 27
3. Nova Zelanda Nova Zelanda 10 8 - 4 22
4. Alemanya Alemanya 7 2 - 10 19
5. Japó Japó 6 - 7 5 18

Persecució per equips[modifica]

Pos. Equip Mel Cal Peq Man Pts
1. Espanya Espanya 6 8 10 8 32
2. Nova Zelanda Nova Zelanda 7 12 - 10 29
3. Regne Unit Regne Unit 8 - 8 12 28
4. Rússia Rússia 10 - 12 1 23
5. Austràlia Austràlia 12 - 5 5 22

Scratch[modifica]

Pos. Ciclista Mel Cal Peq Man Pts
1. FRA Morgan Kneisky - 12 - - 12
2. BEL Gijs Van Hoecke - 10 - - 10
3. CZE Martin Bláha - 8 - - 8
4. CHI Marco Arriagada - 7 - - 7
5. ESP Sebastián Mora - 6 - - 6

Madison[modifica]

Pos. Ciclista Mel Cal Peq Man Pts
1. Austràlia Austràlia 12 - - - 12
2. Nova Zelanda Nova Zelanda 10 - - - 10
3. Països Baixos Països Baixos 8 - - - 8
4. Hong Kong Hong Kong 7 - - - 7
5. Argentina Argentina 6 - - - 6

Puntuació[modifica]

Pos. Ciclista Mel Cal Peq Man Pts
1. RUS Artur Ierxov - - 12 - 12
2. RUS Aleksei Màrkov - - 10 - 10
3. SUI Claudio Imhof - - 8 - 8
4. CAN Zachary Bell - - 7 - 7
5. NZL Thomas Scully - - 6 - 6

Òmnium[modifica]

Pos. Ciclista Mel Cal Peq Man Pts
1. CAN Zachary Bell 10 8 10 - 28
2. NZL Shane Archbold 12 3 - 12 27
3. GBR Edward Clancy 8 12 - - 20
4. ESP Eloy Teruel 7 7 - - 14
5. GBR Samuel Harrison - - 12 - 12

Femenins[modifica]

Keirin[modifica]

Pos. Ciclista Mel Cal Peq Man Pts
1. FRA Clara Sanchez 8 - 12 10 30
2. GBR Victoria Pendleton - 12 - 8 20
3. AUS Anna Meares 12 - - 6 18
4. FRA Sandie Clair 6 10 - - 16
5. AUS Kaarle McCulloch 10 - - 5 15

500 metres contrarellotge[modifica]

Pos. Ciclista Mel Cal Peq Man Pts
1. AUS Anna Meares 12 - - - 12
2. FRA Sandie Clair 10 - - - 10
3. HKG Lee Wai Sze 8 - - - 8
4. NED Willy Kanis 7 - - - 7
5. BLR Olga Panarina 6 - - - 6

Velocitat[modifica]

Pos. Ciclista Mel Cal Peq Man Pts
1. GBR Victoria Pendleton 10 10 - 8 28
2. AUS Anna Meares 12 - - 12 24
3. GER Kristina Vogel 8 12 - - 20
4. CHN Guo Shuang 7 - - 10 17
5. FRA Sandie Clair 6 8 - - 14

Persecució[modifica]

Pos. Ciclista Mel Cal Peq Man Pts
1. NZL Alison Shanks - 12 - - 12
2. GBR Wendy Houvenaghel - 10 - - 10
3. SUI Pascale Schnider - 8 - - 8
4. IRL Caroline Ryan - 7 - - 7
5. GER Lisa Brennauer - 6 - - 6

Velocitat per equips[modifica]

Pos. Equip Mel Cal Peq Man Pts
1. República Popular de la Xina Xina 12 5 12 10 39
2. Regne Unit Regne Unit 10 12 - 7 29
3. França França 8 8 - 8 24
4. Països Baixos Països Baixos 7 - 10 5 22
5. Alemanya Alemanya 6 10 - 6 22

Persecució per equips[modifica]

Pos. Equip Mel Cal Peq Man Pts
1. Nova Zelanda Nova Zelanda 8 12 12 10 42
2. Austràlia Austràlia 12 5 8 5 30
3. Canadà Canadà 7 6 10 - 23
4. Alemanya Alemanya 10 7 - 4 21
5. Regne Unit Regne Unit - 8 - 12 20

Scratch[modifica]

Pos. Ciclista Mel Cal Peq Man Pts
1. RUS Anastassia Txulkova - - - 12 12
2. USA Jennie Reed - - - 10 10
3. AUS Amy Cure - - - 8 8
4. MEX Sofía Arreola - - - 7 7
5. FRA Pascale Jeuland - - - 6 6

Puntuació[modifica]

Pos. Ciclista Mel Cal Peq Man Pts
1. ITA Giorgia Bronzini - 12 - - 12
2. BEL Kelly Druyts - 10 - - 10
3. BLR Aksana Papko - 8 - - 8
4. AUS Belinda Goss - 7 - - 7
5. GBR Katie Colclough - 6 - - 6

Òmnium[modifica]

Pos. Ciclista Mel Cal Peq Man Pts
1. CAN Tara Whitten 10 10 12 - 32
2. ESP Leire Olaberría 12 - 7 6 25
3. USA Sarah Hammer - 12 - 12 24
4. POL Malgorzata Wojtyra 8 3 2 8 21
5. NED Kirsten Wild - - 10 10 20

Enllaços externs[modifica]