Copa del Món de ciclisme en pista de 2015-2016

De Viquipèdia
Salta a la navegació Salta a la cerca
Campionat de ciclismeCopa del Món de ciclisme en pista de 2015-2016
Data Del 30 d'octubre de 2015
al 17 de gener de 2016
Proves 3
Modifica les dades a Wikidata

La Copa del Món de ciclisme en pista de 2015-2016 és la 24a edició de la Copa del Món de ciclisme en pista. Es celebra del 30 d'octubre de 2015 al 17 de gener de 2016 amb la disputa de tres proves.

Proves[modifica]

Data Lloc
30 oct-1 nov. 2015 Colòmbia Cali
5-6 desembre 2015 Nova Zelanda Cambridge
16-17 gener 2016 Hong Kong Hong Kong

Resultats[modifica]

Masculins[modifica]

Event Guanyador Segon Tercer
Cali
Velocitat  Denís Dmítriev (RUS)  Jeffrey Hoogland (NED)  Max Niederlag (GER)
Persecució  Domenic Weinstein (GER)  Andrew Tennant (GBR)  Dmitriy Sokolov (RUS)
Persecució per equips  Rússia
Aleksandr Serov
Serguei Xílov
Dmitriy Sokolov
Kiril Svéixnikov
 Suïssa
Stefan Küng
Patrick Müller
Frank Pasche
Théry Schir
 Austràlia
Daniel Fitter
Alexander Porter
Jackson Law
Callum Scotson
Velocitat per equips  Alemanya
Rene Enders
Max Niederlag
Joachim Eilers
 Polònia
Grzegorz Drejgier
Rafał Sarnecki
Mateusz Lipa
 Països Baixos
Nils van 't Hoenderdaal
Jeffrey Hoogland
Hugo Haak
Keirin  Joachim Eilers (GER)  Matthew Glaetzer (AUS)  Edward Dawkins (NZL)
Puntuació  Cheung King Lok (HKG)  Eloy Teruel (ESP)  Edwin Ávila (COL)
Madison  Alemanya
Kersten Thiele
Leon Rohde
 Espanya
Sebastián Mora
Albert Torres
 Suïssa
Stefan Küng
Théry Schir
Òmnium  Víktor Manakov (RUS)  Roger Kluge (GER)  Elia Viviani (ITA)
Cambridge
Velocitat  Matthew Glaetzer (AUS)  Max Niederlag (GER)  Maximilian Levy  (GER)
Persecució per equips  Austràlia
Jack Bobridge
Luke Davison
Alexander Edmondson
Michael Hepburn
 Nova Zelanda
Pieter Bulling
Alex Frame
Cameron Karwowski
Regan Gough
 Alemanya
Maximilian Beyer
Leif Lampater
Theo Reinhardt
Kersten Thiele
Velocitat per equips  Alemanya
Rene Enders
Robert Förstemann
Joachim Eilers
 Nova Zelanda
Edward Dawkins
Ethan Mitchell
Sam Webster
 Austràlia
Nathan Hart
Peter Lewis
Matthew Glaetzer
Keirin  Joachim Eilers (GER)  Maximilian Levy (GER)  Matthew Baranoski (USA)
Scratch  Mark Stewart (GBR)  Brayan Sánchez (COL)  Roman Gladisch (UKR)
Madison  França
Morgan Kneisky
Benjamin Thomas
 Suïssa
Silvan Dillier
Théry Schir
 Regne Unit
Germain Burton
Mark Stewart
Òmnium  Lasse Norman Hansen (DEN)  Christopher Latham (GBR)  Glenn O’Shea (AUS)
Hong Kong
Velocitat  Patrick Constable (AUS)  Xu Chao (CHN)  Jason Kenny (GBR)
Persecució per equips  Austràlia
Sam Welsford
Miles Scotson
Alexander Porter
Rohan Wight
 Dinamarca
Niklas Larsen
Frederik Madsen
Casper Pedersen
Rasmus Pedersen
 Regne Unit
Oliver Wood
Germain Burton
Christopher Latham
Kian Emadi
Velocitat per equips  Regne Unit
Philip Hindes
Jason Kenny
Callum Skinner
 Polònia
Maciej Bielecki
Kamil Kuczyński
Mateusz Lipa
 Rússia
Pavel Yakushevskiy
Denis Dmitriev
Nikita Shurshin
Keirin  Matthijs Buchli (NED)  Hugo Barrette (CAN)  Im Chae-bin (KOR)
Scratch  Benjamin Thomas (FRA)  Xavier Cañellas (ESP)  Jordan Parra (COL)
Puntuació  Benjamin Thomas (FRA)  Julio Alberto Amores (ESP)  Luke Mudgway (NZL)
Òmnium  Thomas Boudat (FRA)  Lasse Norman Hansen (DEN)  Artyom Zakharov (KAZ)

Femenins[modifica]

Event Guanyadora Segona Tercera
Cali
Velocitat  Zhong Tianshi (CHN)  Guo Shuang (CHN)  Lee Wai Sze (HKG)
Persecució per equips  Canadà
Allison Beveridge
Kirsti Lay
Jasmin Glaesser
Stephanie Roorda
 Estats Units
Sarah Hammer
Kelly Catlin
Jennifer Valente
Ruth Winder
 Regne Unit
Katie Archibald
Elinor Barker
Ciara Horne
Joanna Rowsell
Velocitat per equips  Xina
Gong Jinjie
Zhong Tianshi
AUS Team Jayco-AIS
Anna Meares
Stephanie Morton
RUS RusVelo
Dària Xmeliova
Anastassia Vóinova
Keirin  Kristina Vogel (GER)  Guo Shuang (CHN)  Ekaterina Gnidenko (RUS)
Scratch  Arlenis Sierra (CUB)  Lotte Kopecky (BEL)  Jennifer Valente (USA)
Òmnium  Laura Trott (GBR)  Laurie Berthon (FRA)  Sarah Hammer (USA)
Cambridge
Velocitat  Kristina Vogel (GER)  Stephanie Morton (AUS)  Simona Krupeckaitė (LTU)
Persecució per equips  Austràlia
Isabella King
Amy Cure
Ashlee Ankudinoff
Georgia Baker
 Canadà
Allison Beveridge
Kirsti Lay
Jasmin Glaesser
Laura Brown
 Regne Unit
Rushlee Buchanan
Lauren Ellis
Jaime Nielsen
Georgia Williams
Velocitat per equips  Xina
Gong Jinjie
Zhong Tianshi
AUS Team Jayco-AIS
Kaarle McCulloch
Stephanie Morton
 Països Baixos
Laurine van Riessen
Elis Ligtlee
Keirin  Guo Shuang (CHN)  Anna Meares (AUS)  Monique Sullivan (CAN)
Òmnium  Allison Beveridge (CAN)  Annette Edmondson (AUS)  Jolien D'Hoore (BEL)
Hong Kong
Velocitat  Lin Junhong (CHN)  Lee Wai-sze (HKG)  Anastassia Vóinova (RUS)
Persecució per equips  Canadà
Stephanie Roorda
Georgia Simmerling
Jasmin Glaesser
Laura Brown
 Regne Unit
Emily Nelson
Elinor Barker
Ciara Horne
Joanna Rowsell
 Estats Units
Chloe Dygert
Kelly Catlin
Jennifer Valente
Ruth Winder
Velocitat per equips  Rússia
Dària Xmeliova
Anastassia Vóinova
 Regne Unit
Jessica Varnish
Katy Marchant
 Espanya
Tania Calvo
Helena Casas
Keirin  Simona Krupeckaitė (LTU)  Stephanie Morton (AUS)  Lee Wai-sze (HKG)
Scratch  Marina Shmayankova (BLR)  Laura Trott (GBR)  Yang Qianyu (HKG)
Puntuació  Jolien D'Hoore (BEL)  Jasmin Glaesser (CAN)  Emily Nelson (GBR)
Òmnium  Laura Trott (GBR)  Sarah Hammer (USA)  Laurie Berthon (FRA)

Classificacions[modifica]

Països[modifica]

Rang País/Equip Cali Cambridge Hong Kong Total
1. Regne Unit Regne Unit 1275,5 1119,5 1567,0 3962,0
2. Alemanya Alemanya 1469,0 1385,0 956,0 3810,0
3. República Popular de la Xina Xina 1118,0 905,0 1210,0 3233,0
4. Austràlia Austràlia 959,5 946,0 1123,5 3179,0
5. Nova Zelanda Nova Zelanda 724,5 1297,5 941,0 2963,0
6. Rússia Rússia 1151,0 739,5 922,0 2812,5
7. Canadà Canadà 757,0 1081,0 956,0 2794,0
8. França França 929,0 756,0 961,5 2646,0
9. Països Baixos Països Baixos 977,0 893,0 667,0 2537,0
10. Polònia Polònia 658,5 545,0 715,5 1919,0

Masculins[modifica]

Keirin[modifica]

Pos. Ciclista Cal Cam Hon Pts
1. Alemanya Joachim Eilers 150 150 - 300
2. Japó Yuta Wakimoto 98 54 105 257
3. Estats Units Matthew Baranoski 105 120 24 249
4. KOR Im Chae-bin 66 30 120 216
5. Alemanya Maximilian Levy 54 135 - 189

Velocitat[modifica]

Pos. Ciclista Cal Cam Hon Pts
1. Polònia Damian Zieliński 98 105 74 277
2. Austràlia Matthew Glaetzer 105 150 - 255
3. Alemanya Max Niederlag 120 135 - 255
4. CHN Xu Chao 42 66 135 243
5. Austràlia Patrick Constable - 90 150 240

Velocitat per equips[modifica]

Pos. Equip Cal Cam Hon Pts
1. Regne Unit Regne Unit 157,5 169,5 225,0 552,0
2. Alemanya Alemanya 225,0 225,0 99,0 549,0
3. Polònia Polònia 202,5 123,0 202,5 528,0
4. Països Baixos Països Baixos 180,0 147,0 147,0 474,0
5. Rússia Rússia 111,0 157,5 180,0 448,5

Persecució per equips[modifica]

Pos. Equip Cal Cam Hon Pts
1. Austràlia Austràlia 240 300 300 840
2. Alemanya Alemanya 196 240 226 662
3. Dinamarca Dinamarca 226 164 270 660
4. Regne Unit Regne Unit 210 210 240 660
5. Rússia Rússia 300 120 210 630

Òmnium[modifica]

Pos. Ciclista Cal Cam Hon Pts
1. França Thomas Boudat 74 98 150 322
2. Dinamarca Lasse Norman Hansen - 150 135 285
3. RUS Viktor Manakov 150 - 82 232
4. KOR Park Sang-Hoon 90 113 18 221
5. NED Tim Veldt 113 42 45 200

Femenins[modifica]

Keirin[modifica]

Pos. Ciclista Cal Cam Hon Pts
1. CHN Guo Shuang 135 150 82 367
2. HKG Lee Wai-sze 105 105 120 330
3. Lituània Simona Krupeckaitė 82 49 150 281
4. UKR Lyubov Shulika 54 113 105 272
5. KOR Lee Hyejin 36 98 113 247

Velocitat[modifica]

Pos. Ciclista Cal Cam Hon Pts
1. CHN Guo Shuang 135 113 105 368
2. Austràlia Stephanie Morton 82 135 113 330
3. HKG Lee Wai-sze 120 66 135 321
4. Alemanya Kristina Vogel 113 150 - 263
5. Lituània Simona Krupeckaitė 60 120 82 262

Velocitat per equips[modifica]

Pos. Equip Cal Cam Hon Pts
1. República Popular de la Xina Xina 150 150 90 390
2. Espanya Espanya 90 98 120 308
3. Canadà Canadà 82 105 113 300
4. Alemanya Alemanya 113 113 66 292
5. Països Baixos Països Baixos 105 120 54 279

Persecució per equips[modifica]

Pos. Equip Cal Cam Hon Pts
1. Canadà Canadà 300 270 300 870
2. Estats Units Estats Units 270 226 240 736
3. Regne Unit Regne Unit 240 164 270 674
4. República Popular de la Xina Xina 226 196 226 648
5. Austràlia Austràlia 196 300 98 594

Òmnium[modifica]

Pos. Ciclista Cal Cam Hon Pts
1. NED Kirsten Wild 113 113 82 308
2. Regne Unit Laura Trott 150 - 150 300
3. BLR Tatsiana Sharakova 105 90 105 300
4. Estats Units Sarah Hammer 120 - 135 255
5. França Laurie Berthon 135 - 120 255

Enllaços externs[modifica]