Copa del Món de ciclisme en pista de 2013-2014

De Viquipèdia
Salta a: navegació, cerca
Copa del Món de ciclisme en pista de 2013-2014
Dades del campionat
Data De l'1 de novembre de 2013
al 19 de gener de 2014
Proves 3

La Copa del Món de ciclisme en pista de 2013-2014 va ser la 22a edició de la Copa del Món de ciclisme en pista. Es va celebrar de l'1 de novembre de 2013 al 19 de gener de 2014 amb la disputa de tres proves.

Proves[modifica]

Data Lloc
1-3 novembre 2013 GBR Manchester
5-7 desembre 2013 MEX Aguascalientes
17-19 gener 2014 MEX Guadalajara

Resultats[modifica]

Masculins[modifica]

Event Guanyador Segon Tercer
Manchester
Velocitat  Robert Förstemann (GER)  Njisane Phillip (TRI)  Shane Perkins (AUS)
Persecució  Marco Coledan (ITA)  Alexander Serov (RUS)  Sebastián Mora (ESP)
Persecució per equips  Regne Unit
Ed Clancy
Steven Burke
Andrew Tennant
Owain Doull
 Austràlia
Luke Davison
Alex Edmondson
Mitchell Mulhern
Miles Scotson
 Dinamarca
Lasse Norman Hansen
Mathias Møller
Rasmus Christian Quaade
Alex Rasmussen
Velocitat per equips  Alemanya
Rene Enders
Robert Förstemann
Max Niederlag
 Rússia
Denís Dmítriev
Andrey Kubeev
Pavel Yakushevskiy
 Regne Unit
Philip Hindes
Jason Kenny
Matthew Crampton
Kian Emadi (q)
Keirin  François Pervis (FRA)  Maximilian Levy (GER)  Hersony Canelón (VEN)
Scratch  Andreas Müller (AUT)  Elia Viviani (ITA)  Jonathan Mould (GBR)
Puntuació  Martyn Irvine (IRL)  Lasse Norman Hansen (DEN)  Elia Viviani (ITA)
Òmnium  Jasper De Buyst (BEL)  Tim Veldt (NED)  Luke Davison (AUS)
Aguascalientes
Velocitat  Matthew Glaetzer (AUS)  Jason Kenny (GBR)  Pavel Kelemen (CZE)
Quilòmetre contrarellotge  François Pervis (FRA)  Maximilian Levy (GER)  Joachim Eilers (GER)
Persecució per equips  Austràlia
Glenn O'Shea
Alex Edmondson
Mitchell Mulhern
Alexander Morgan
 Dinamarca
Lasse Norman Hansen
Casper Folsach
Rasmus Christian Quaade
Alex Rasmussen
 Regne Unit
Samuel Harrison
Steven Burke
Jonathan Dibben
Owain Doull
Velocitat per equips  Alemanya
Rene Enders
Robert Förstemann
Joachim Eilers
 Regne Unit
Philip Hindes
Jason Kenny
Matthew Crampton
Kian Emadi (q)
 Austràlia
Nathan Hart
Shane Perkins
Matthew Glaetzer
Keirin  Matthew Crampton (GBR)  Tobias Wachter (GER)  Shane Perkins (AUS)
Scratch  Owain Doull (GBR)  King Lok Cheung (HKG)  Roman Lutsyshyn (UKR)
Madison  Espanya
David Muntaner
Albert Torres
 Bèlgica
Jasper De Buyst
Kenny de Ketele
 Rússia
Artur Ierxov
Alexander Serov
Òmnium  Luke Davison (AUS)  Jasper De Buyst (BEL)  Artyom Zakharov (KAZ)
Guadalajara
Velocitat  Hugo Haak (NED)  Max Niederlag (GER)  Sam Webster (NZL)
Quilòmetre contrarellotge  Scott Sunderland (AUS)  Krzysztof Maksel (POL)  Hugo Haak (NED)
Persecució  Jenning Huizenga (NED)  Mauro Agostini (ARG)  Stefan Küng (SUI)
Persecució per equips  Austràlia
Tirian McManus
Joshua Harrison
Callum Scotson
Scott Sunderland
 Suïssa
Théry Schir
Stefan Küng
Loic Perizzolo
Cyrille Thièry
 Alemanya
Theo Reinhardt
Maximilian Beyer
Henning Bommel
Nils Schomber
Velocitat per equips  Països Baixos
Nils van't Hoenderdaal
Hugo Haak
Matthijs Buchli
 Alemanya
Erik Balzer
Max Niederlag
Joachim Eilers
 Regne Unit
John Paul
Callum Skinner
Lewis Oliva
Keirin  Matthijs Buchli (NED)  Santiago Ramírez (COL)  Lewis Oliva (GBR)
Puntuació  Kiril Svéixnikov (RUS)  Thomas Scully (NZL)  Roman Lutsyshyn (UKR)
Madison  Nova Zelanda
Patrick Bevin
Thomas Scully
 Bèlgica
Jasper De Buyst
Kenny de Ketele
 Suïssa
Stefan Küng
Théry Schir
Òmnium  Tirian McManus (AUS)  Jasper De Buyst (BEL)  Thomas Boudat (FRA)

Femenins[modifica]

Event Guanyadora Segona Tercera
Manchester
Velocitat  Kristina Vogel (GER)  Lee Wai Sze (HKG)  Rebecca James (GBR)
Persecució  Joanna Rowsell (GBR)  Rebecca Wiasak (AUS)  Katie Archibald (GBR)
Persecució per equips  Regne Unit
Laura Trott
Elinor Barker
Danielle King
Joanna Rowsell
 Canadà
Gillian Carleton
Laura Brown
Jasmin Glaesser
Stephanie Roorda
 Austràlia
Annette Edmondson
Georgia Baker
Rebecca Wiasak
Elissa Wundersitz
Velocitat per equips  Alemanya
Miriam Welte
Kristina Vogel
 Regne Unit
Victoria Williamson
Rebecca James
CHN Max Success Pro Cycling
Lin Junhong
Zhong Tianshi
Keirin  Kristina Vogel (GER)  Rebecca James (GBR)  Sandie Clair (FRA)
Scratch  Małgorzata Wojtyra (POL)  Katie Archibald (GBR)  Tetyana Klimchenko (UKR)
Puntuació  Laura Brown (CAN)  Elizabeth Newell (USA)  Jamie Wong (HKG)
Òmnium  Laura Trott (GBR)  Gillian Carleton (CAN)  Laurie Berthon (FRA)
Aguascalientes
Velocitat  Kristina Vogel (GER)  Anna Meares (AUS)  Lee Wai Sze (HKG)
500 m. contrarellotge  Anna Meares (AUS)  Miriam Welte (GER)  Lee Wai Sze (HKG)
Persecució  Rebecca Wiasak (AUS)  Elinor Barker (GBR)  Caroline Ryan (IRL)
Persecució per equips  Regne Unit
Katie Archibald
Elinor Barker
Danielle King
Joanna Rowsell
 Canadà
Gillian Carleton
Laura Brown
Jasmin Glaesser
Stephanie Roorda
 Austràlia
Isabella King
Amy Cure
Rebecca Wiasak
Melissa Hoskins
Velocitat per equips  Alemanya
Miriam Welte
Kristina Vogel
 Regne Unit
Jessica Varnish
Rebecca James
 Rússia
Elena Brejniva
Anastàsia Vóinova
Keirin  Kristina Vogel (GER)  Lee Wai Sze (HKG)  Rebecca James (GBR)
Puntuació  Stephanie Pohl (GER)  Jasmin Glaesser (CAN)  Jarmila Machačová (CZE)
Òmnium  Sarah Hammer (USA)  Laura Trott (GBR)  Jolien D'Hoore (BEL)
Guadalajara
Velocitat  Lin Junhong (CHN)  Zhong Tianshi (CHN)  Lee Wai Sze (HKG)
500 m. contrarellotge  Anastàsia Vóinova (RUS)  Miriam Welte (GER)  Lee Wai Sze (HKG)
Persecució per equips  Canadà
Allison Beveridge
Laura Brown
Jasmin Glaesser
Stephanie Roorda
 Estats Units
Jennifer Valente
Cari Higgins
Lauren Tamayo
Jade Wilcoxson
 Austràlia
Isabella King
Georgia Baker
Rebecca Wiasak
Elissa Wundersitz
Velocitat per equips CHN Max Success Pro Cycling
Lin Junhong
Zhong Tianshi
 Rússia
Iekaterina Gnidenko
Anastàsia Vóinova
 Regne Unit
Victoria Williamson
Danielle Khan
Keirin  Wai Sze Lee (HKG)  Fatehah Mustapa (MYS)  Sandie Clair (FRA)
Scratch  Diao Xiao Juan (HKG)  Jannie Salcedo (COL)  Ievguénia Romaniuta (RUS)
Òmnium  Katarzyna Pawłowska (POL)  Isabella King (AUS)  Laurie Berthon (FRA)

Classificacions[modifica]

Països[modifica]

Rang País/Equip Manchester Aguascalientes Guadalajara Total
1 Regne Unit Regne Unit 2342.0 2396.5 1458.0 6196.5
2 Austràlia Austràlia 1807.5 2062.0 1701.5 5571.0
3 Rússia Rússia 1647.5 1373.0 1733.0 4753.5
4 Alemanya Alemanya 1556.1 1710.0 1454.5 4720.6
5 Espanya Espanya 1211.0 1174.0 1372.0 3757.0
6 França França 1192.0 1017.0 1391.5 3600.5
7 Països Baixos Països Baixos 991.0 988.5 1208.0 3187.5
8 Nova Zelanda Nova Zelanda 724.5 778.0 1156.0 2658.5
9 Itàlia Itàlia 1121.0 676.0 780.0 2577.0
10 Polònia Polònia 905.0 696.0 946.5 2547.5

Masculins[modifica]

Keirin[modifica]

Pos. Ciclista Man Agua Gua Pts
1. NED Matthijs Büchli 1 113 150 264
2. GER Tobias Wächter 105 135 240
3. GBR Lewis Oliva 30 66 120 216
4. GRE Christos Volikakis 105 82 187
5. NZL Simon Van Velthooven 49 36 90 175

Quilòmetre contrarellotge[modifica]

Pos. Ciclista Man Agua Gua Pts
1. POL Krzysztof Maksel 90 135 225
2. NED Hugo Haak 105 120 225
3. NZL Simon Van Velthooven 82 113 195
4. AUS Scott Sunderland 150 150
5. FRA François Pervis 150 150

Velocitat[modifica]

Pos. Ciclista Man Agua Gua Pts
1. NZL Edward Dawkins 66 113 113 292
2. AUS Matthew Glaetzer 105 150 255
3. TRI Njisane Phillip 135 82 217
4. GER Robert Förstemann 150 49 199
5. NED Hugo Haak 36 150 186

Persecució[modifica]

Pos. Ciclista Man Agua Gua Pts
1. NED Jenning Huizenga 105 150 255
2. ITA Marco Coledan 150 105 255
3. ARG Mauro Agostini 74 135 209
4. GER Nils Schomber 82 98 180
5. AUS Miles Scotson 60 113 173

Velocitat per equips[modifica]

Pos. Equip Man Agua Gua Pts
1. Alemanya Alemanya 225.0 225.0 202.5 652.5
2. Regne Unit Regne Unit 180.0 202.5 180.0 562.5
3. Països Baixos Països Baixos 123.0 169.5 225.0 517.5
4. Rússia Rússia 202.5 147.0 135.0 484.5
5. Nova Zelanda Nova Zelanda 169.5 123.0 147.0 439.5

Persecució per equips[modifica]

Pos. Equip Man Agua Gua Pts
1. Austràlia Austràlia 270 300 300 870
2. Dinamarca Dinamarca 240 270 196 706
3. Regne Unit Regne Unit 300 240 98 638
4. Espanya Espanya 210 180 226 616
5. Suïssa Suïssa 164 164 270 598

Scratch[modifica]

Pos. Ciclista Man Agua Gua Pts
1. AUT Andreas Müller 150 66 216
2. GBR Owain Doull 60 150 210
3. RUS Ivan Kovaliov 105 60 165
4. BEL Moreno De Pauw 82 82 164
5. BLR Anton Muzychkin 49 105 154

Madison[modifica]

Pos. Ciclista Man Agua Gua Pts
1. Bèlgica Bèlgica 135 135 270
2. Espanya Espanya 150 82 232
3. Nova Zelanda Nova Zelanda 49 150 199
4. Hong Kong Hong Kong 98 98 196
5. Austràlia Austràlia 74 113 187

Puntuació[modifica]

Pos. Ciclista Man Agua Gua Pts
1. UKR Roman Lutsyshyn 105 120 225
2. RUS Kiril Svéixnikov 1 150 151
3. IRL Martyn Irvine 150 150
4. NZL Thomas Scully 135 135
5. DEN Lasse Norman Hansen 135 135

Òmnium[modifica]

Pos. Ciclista Man Agua Gua Pts
1. BEL Jasper De Buyst 150 135 135 420
2. NED Tim Veldt 135 113 66 314
3. FRA Thomas Boudat 90 90 120 300
4. AUS Luke Davison 120 150 270
5. GBR Jonathan Dibben 105 113 218

Femenins[modifica]

Keirin[modifica]

Pos. Ciclista Man Agua Gua Pts
1. HKG Lee Wai Sze 113 135 150 398
2. MAS Fatehah Mustapa 98 113 135 346
3. GER Kristina Vogel 150 150 300
4. GBR Rebecca James 135 120 255
5. FRA Sandie Clair 120 120 240

500 metres contrarellotge[modifica]

Pos. Ciclista Man Agua Gua Pts
1. GER Miriam Welte 135 135 270
2. RUS Anastassia Vóinova 105 150 255
3. HKG Lee Wai Sze 120 120 240
4. ESP Tania Calvo 90 113 203
5. CUB Lisandra Guerra 74 105 179

Velocitat[modifica]

Pos. Ciclista Man Agua Gua Pts
1. HKG Lee Wai Sze 135 120 120 375
2. GER Kristina Vogel 150 150 300
3. AUS Anna Meares 113 135 248
4. GBR Jessica Varnish 105 113 218
5. AUS Stephanie Morton 98 45 74 217

Persecució[modifica]

Pos. Ciclista Man Agua Gua Pts
1. AUS Rebecca Wiasak 135 150 285
2. IRL Caroline Ryan 105 120 225
3. POL Eugenia Bujak 113 105 218
4. RUS Alexandra Chekina 90 74 164
5. GBR Joanna Rowsell 150 150

Velocitat per equips[modifica]

Pos. Equip Man Agua Gua Pts
1. Regne Unit Regne Unit 135 135 120 390
2. Alemanya Alemanya 150 150 74 374
3. Rússia Rússia 113 120 135 368
4. Espanya Espanya 74 98 105 277
5. CHN Max Success Pro Cycling 120 150 270

Persecució per equips[modifica]

Pos. Equip Man Agua Gua Pts
1. Canadà Canadà 270 270 300 840
2. Austràlia Austràlia 240 240 240 720
3. Estats Units Estats Units 210 226 270 706
4. Polònia Polònia 196 196 226 618
5. Rússia Rússia 226 180 196 602

Scratch[modifica]

Pos. Ciclista Man Agua Gua Pts
1. ESP Leire Olaberría 98 113 211
2. FRA Laurie Berthon 105 98 203
3. POL Małgorzata Wojtyra 150 49 199
4. RUS Ievguénia Romaniuta 54 120 174
5. HKG Diao Xiao Juan 150 150

Puntuació[modifica]

Pos. Ciclista Man Agua Gua Pts
1. GER Stephanie Pohl 113 150 263
2. HKG Jamie Wong 120 105 225
3. RUS Anastassia Txulkova 90 113 203
4. USA Elizabeth Newell 135 39 174
5. MEX Sofía Arreola 66 98 164

Òmnium[modifica]

Pos. Ciclista Man Agua Gua Pts
1. FRA Laurie Berthon 120 90 120 330
2. ESP Leire Olaberría 98 98 113 309
3. GBR Laura Trott 150 135 285
4. AUS Isabella King 105 135 240
5. BEL Jolien D'Hoore 113 120 233

Enllaços externs[modifica]

A Wikimedia Commons hi ha contingut multimèdia relatiu a: Copa del Món de ciclisme en pista de 2013-2014 Modifica l'enllaç a Wikidata