Copa del Món de ciclisme en pista de 2006-2007

De Viquipèdia
Salta a: navegació, cerca
Copa del Món de ciclisme en pista de 2006-2007
Dades del campionat
Data Del 17 de novembre de 2006
al 25 de febrer de 2007
Proves 4

La Copa del Món de ciclisme en pista de 2006-2007 va ser la 15a edició de la Copa del Món de ciclisme en pista. Es va celebrar del 17 de novembre de 2006 al 25 de febrer de 2007 amb la disputa de quatre proves.

Proves[modifica]

Data Lloc
17-19 novembre 2006 AUS Sydney
15-17 desembre 2006 RUS Moscou
19-21 gener 2007 USA Los Angeles
23-25 febrer 2007 GBR Manchester

Resultats[modifica]

Masculins[modifica]

Event Guanyador Segon Tercer
Sydney
Keirin  Theo Bos (NED)  Ryan Bayley (AUS)  René Wolff (GER)
Quilòmetre  Chris Hoy (GBR)  Jason Queally (GBR)  Tim Veldt (NED)
Velocitat  Craig McLean (GBR)  Ross Edgar (GBR)  Teun Mulder (NED)
Velocitat per equips Regne Unit Regne Unit
Ross Edgar
Chris Hoy
Craig McLean
Països Baixos Països Baixos
Theo Bos
Teun Mulder
Tim Veldt
GBR Science in Sport
Matthew Crampton
Jason Queally
Jamie Staff
Persecució  Alexander Serov (RUS)  Robert Bengsch (GER)  Phillip Thuaux (AUS)
Persecució per equips  Rússia
Mikhaïl Ignàtiev
Ivan Rovni
Alexander Serov
Nikolai Trússov
 Dinamarca
Michael Mørkøv
Casper Jørgensen
Jens-Erik Madsen
Alex Rasmussen
 Ucraïna
Roman Kononenko
Lyubomyr Polatayko
Maxim Polischuk
Vitali Sxèdov
Puntuació  Mikhaïl Ignàtiev (RUS)  Gregory Henderson (NZL)  Vassil Kirienka (BLR)
Scratch  Vassil Kirienka (BLR)  Giuseppe Atzeni (SUI)  Wim Stroetinga (NED)
Madison  Rússia
Mikhaïl Ignàtiev
Nikolai Trússov
 Dinamarca
Michael Mørkøv
Alex Rasmussen
 Argentina
Sebastián Donadío
Jorge Pi
Moscou
Keirin  Andriy Vynokourov (UKR)  Teun Mulder (NED)  Mickaël Bourgain (FRA)
Quilòmetre  Michael Seidenbecher (GER)  Kévin Sireau (FRA)  Yevgen Bolirukh (UKR)
Velocitat  Theo Bos (NED)  Stefan Nimke (GER)  Craig McLean (GBR)
Velocitat per equips  Regne Unit
Matthew Crampton
Craig McLean
Jason Kenny
 Països Baixos
Theo Bos
Teun Mulder
Tim Veldt
 França
Grégory Baugé
Mickaël Bourgain
Kévin Sireau
Persecució  Robert Bartko (GER)  Rob Hayles (GBR)  Paul Manning (GBR)
Persecució per equips GBR Recycling.co.uk
Edward Clancy
Chris Newton
Geraint Thomas
Paul Manning
 Rússia
Ivan Kovaliov
Ivan Rovni
Alexander Serov
Nikolai Trússov
 Alemanya
Robert Bartko
Robert Bengsch
Guido Fulst
Leif Lampater
Puntuació  Mikhaïl Ignàtiev (RUS)  Vassil Kirienka (BLR)  Oleksandr Polivoda (UKR)
Scratch  Ivan Kovaliov (RUS)  Mitchell Docker (AUS)  Martin Bláha (CZE)
Madison  Països Baixos
Jens Mouris
Danny Stam
RUS Omnibike Dynamo Moscow
Konstantin Ponomarev
Aleksei Schmidt
 Dinamarca
Michael Mørkøv
Alex Rasmussen
Los Angeles
Keirin  Chris Hoy (GBR)  Ross Edgar (GBR)  Shane Perkins (AUS)
Quilòmetre  François Pervis (FRA)  Carsten Bergemann (GER)  Yusho Oikawa (JPN)
Velocitat  Grégory Baugé (FRA)  Roberto Chiappa (ITA)  Ross Edgar (GBR)
Velocitat per equips Regne Unit Regne Unit
Matthew Crampton
Chris Hoy
Jamie Staff
 França
Grégory Baugé
Kévin Sireau
François Pervis
GBR Science in Sport
Ross Edgar
Jason Queally
Jason Kenny
Persecució  Vitali Popkov (UKR)  Fabien Sanchez (FRA)  Valeri Valinin (RUS)
Persecució per equips  Ucraïna
Lyubomyr Polatayko
Vitali Sxèdov
Vitali Popkov
Maxim Polischuk
 Dinamarca
Casper Jørgensen
Alex Rasmussen
Michael Mørkøv
Jens-Erik Madsen
 Rússia
Valeri Valinin
Vasily Khatuntsev
Konstantin Ponomarev
Aleksei Schmidt
Puntuació  Cameron Meyer (AUS)  Chris Newton (GBR)  Sergey Kolesnikov (RUS)
Scratch  Russell Hampton (GBR)  Wim Stroetinga (NED)  Walter Fernando Pérez (ARG)
Madison  Dinamarca
Michael Mørkøv
Alex Rasmussen
 Bèlgica
Kenny De Ketele
Steve Schets
 Rússia
Konstantin Ponomarev
Aleksei Schmidt
Manchester
Keirin  Shane Perkins (AUS)  Qi Tang (CHN)  Hodei Mazkiaran (ESP)
Quilòmetre  Chris Hoy (GBR)  François Pervis (FRA)  Tim Veldt (NED)
Velocitat  Arnaud Tournant (FRA)  Chris Hoy (GBR)  Mickaël Bourgain (FRA)
Velocitat per equips Regne Unit Regne Unit
Ross Edgar
Chris Hoy
Craig McLean
 Alemanya
Robert Förstemann
Matthias John
Michael Seidenbecher
AUS Southaustralia.com-AIS
Shane Perkins
Scott Sunderland
Ryan Bayley
Persecució  Bradley Wiggins (GBR)  Alexander Serov (RUS)  Bradley McGee (AUS)
Persecució per equips  Regne Unit
Edward Clancy
Robert Hayles
Bradley Wiggins
Paul Manning
 Rússia
Alexei Bauer
Evgeny Kovalev
Ivan Kovaliov
Nikolai Trússov
GBR Team 100% Me
Jonathan Bellis
Steven Burke
Ben Swift
Andrew Tennant
Puntuació  Serguei Klímov (RUS)  Ioánnis Tamourídis (GRE)  Juan Esteban Curuchet (ARG)
Scratch  Rafał Ratajczyk (POL)  Roger Kluge (GER)  Charles Bradley Huff (USA)
Madison  Països Baixos
Jens Mouris
Peter Schep
 Regne Unit
Robert Hayles
Geraint Thomas
 Rússia
Mikhaïl Ignàtiev
Nikolai Trússov

Femenins[modifica]

Event Guanyadora Segona Tercera
Sydney
Keirin  Guo Shuang (CHN)  Jennie Reed (USA)  Dana Glöss (GER)
500 m. contrarellotge  Anna Meares (AUS)  Simona Krupeckaitė (LTU)  Yvonne Hijgenaar (NED)
Velocitat  Natàl·lia Tsilínskaia (BLR)  Victoria Pendleton (GBR)  Clara Sanchez (FRA)
Velocitat per equips  Austràlia
Anna Meares
Kerrie Meares
 Alemanya
Dana Glöss
Jane Gerisch
 França
Sandie Clair
Virginie Cueff
Persecució  Katie Mactier (AUS)  Wendy Houvenaghel (GBR)  Vilija Sereikaitė (LTU)
Puntuació  Katherine Bates (AUS)  Giorgia Bronzini (ITA)  Li Yan (CHN)
Scratch  Vera Koedooder (NED)  Charlotte Becker (GER)  Alena Prudnikova (RUS)
Moscou
Keirin  Victoria Pendleton (GBR)  Christin Muche (GER)  Dana Gloss (GER)
500 m. contrarellotge  Lisandra Guerra (CUB)  Natàl·lia Tsilínskaia (BLR)  Simona Krupeckaitė (LTU)
Velocitat  Natàl·lia Tsilínskaia (BLR)  Lisandra Guerra (CUB)  Simona Krupeckaitė (LTU)
Velocitat per equips  Països Baixos
Yvonne Hijgenaar
Willy Kanis
 Alemanya
Dana Glöss
Jane Gerisch
 França
Sandie Clair
Virginie Cueff
Persecució  Wendy Houvenaghel (GBR)  Rebecca Romero (GBR)  Larissa Kleinmann (GER)
Puntuació  Giorgia Bronzini (ITA)  Yoanka González (CUB)  Yulia Arustamova (RUS)
Scratch  Annalisa Cucinotta (ITA)  Léssia Kalitovska (UKR)  Yoanka González (CUB)
Los Angeles
Keirin  Daniela Larreal (VEN)  Guo Shuang (CHN)  Jennie Reed (USA)
500 m. contrarellotge  Lisandra Guerra (CUB)  Willy Kanis (NED)  Guo Shuang (CHN)
Velocitat  Anna Meares (AUS)  Clara Sanchez (FRA)  Jane Gerisch (GER)
Velocitat per equips  Països Baixos
Yvonne Hijgenaar
Willy Kanis
 Austràlia
Kaarle McCulloch
Anna Meares
 Cuba
Yumari González
Lisandra Guerra
Persecució  Sarah Hammer (USA)  Verena Jooß (GER)  María Luisa Calle (COL)
Puntuació  Sarah Hammer (USA)  Yoanka González (CUB)  Leire Olaberría (ESP)
Scratch  Sarah Hammer (USA)  Rebecca Quinn (USA)  Adrie Visser (NED)
Manchester
Keirin  Victoria Pendleton (GBR)  Oksana Gríxina (RUS)  Guo Shuang (CHN)
500 m. contrarellotge  Victoria Pendleton (GBR)  Yvonne Hijgenaar (NED)  Anna Blyth (GBR)
Velocitat  Victoria Pendleton (GBR)  Guo Shuang (CHN)  Anna Meares (AUS)
Velocitat per equips  Països Baixos
Yvonne Hijgenaar
Willy Kanis
 Regne Unit
Anna Blyth
Shanaze Reade
 Austràlia
Kristine Bayley
Anna Meares
Persecució  Wendy Houvenaghel (GBR)  Rebecca Romero (GBR)  Alison Shanks (NZL)
Puntuació  Yoanka González (CUB)  Belinda Goss (AUS)  Mie Bekker Lacota (DEN)
Scratch  Jianling Wang (CHN)  Belinda Goss (AUS)  Yumari González (CUB)

Classificacions[modifica]

Països[modifica]

Rang País/Equip Sydney Moscou Los Angeles Manchester Total
1 Països Baixos Països Baixos 99 79 67 97 338
2 Alemanya Alemanya 75 132 59 46 312
3 Regne Unit Regne Unit 50 84 52 117 303
4 Rússia Rússia 90 70 51 66 277
5 Austràlia Austràlia 103 29 53 79 264
6 França França 54 53 91 66 264
7 GBR Scienceinsport.com 38 12 33 60 148
8 República Popular de la Xina Xina 37 22 27 52 138
9 Itàlia Itàlia 42 43 42 2 129
10 Flag of Ukraine.svg Ucraïna 29 45 43 11 128

Masculins[modifica]

Keirin[modifica]

Pos. Ciclista Syd Mos LAn Man Pts
1. Austràlia Shane Perkins - - 8 12 20
2. Ucraïna Andriy Vynokourov - 12 - 1 13
3. Països Baixos Theo Bos 12 - - - 12
Regne Unit Chris Hoy - - 12 - 12
Països Baixos Teun Mulder - 10 - 2 12

Quilòmetre contrarellotge[modifica]

Pos. Ciclista Syd Mos LAn Man Pts
1. Regne Unit Chris Hoy 12 - - 12 24
2. França François Pervis - - 12 10 22
3. Països Baixos Tim Veldt 8 - - 8 16
Ucraïna Yevgen Bolirukh 2 8 - 6 16
5. Alemanya Carsten Bergemann 4 - 10 - 14

Velocitat[modifica]

Pos. Ciclista Syd Mos LAn Man Pts
1. Regne Unit Craig McLean 12 8 - - 20
2. Regne Unit Ross Edgar 10 - 8 - 18
3. Austràlia Mark French 7 6 - 3 16
Regne Unit Chris Hoy - - 6 10 16
5. França Arnaud Tournant 2 - 12 14

Persecució[modifica]

Pos. Ciclista Syd Mos LAn Man Pts
1. Rússia Alexander Serov 12 7 - 10 29
2. Països Baixos Jens Mouris 7 6 - 7 20
3. França Fabien Sanchez 2 - 10 2 14
4. Espanya Sergi Escobar - - 7 6 13
5. Alemanya Robert Bartko - 12 - - 12

Velocitat per equips[modifica]

Pos. Equip Syd Mos LAn Man Pts
1. Regne Unit Regne Unit 12 12 12 12 48
2. Alemanya Alemanya 6 7 7 10 30
3. França França 5 8 10 - 23
4. Països Baixos Països Baixos 10 10 - - 20
5. Japó Japó 1 6 4 6 17

Persecució per equips[modifica]

Pos. Equip Syd Mos LAn Man Pts
1. Rússia Rússia 12 8 8 10 38
2. Flag of Ukraine.svg Ucraïna 8 7 12 - 27
3. Regne Unit Regne Unit - 6 7 12 25
4. Dinamarca Dinamarca 10 2 10 1 23
5. Nova Zelanda Nova Zelanda 5 3 6 6 20

Scratch[modifica]

Pos. Ciclista Syd Mos LAn Man Pts
1. Bielorússia Vassil Kirienka 12 6 - - 18
Països Baixos Wim Stroetinga 8 - 10 - 18
Polònia Rafał Ratajczyk - - 6 12 18
4. Regne Unit Russell Hampton - - 12 1 13
5. Rússia Ivan Kovaliov - 12 - - 12

Madison[modifica]

Pos. Ciclista Syd Mos LAn Man Pts
1. Països Baixos Països Baixos 7 12 4 12 35
2. Dinamarca Dinamarca 10 8 12 4 34
3. Rússia Rússia 12 3 8 8 31
4. Argentina Argentina 8 - 7 5 20
5. Regne Unit Regne Unit - 7 - 10 17

Puntuació[modifica]

Pos. Ciclista Syd Mos LAn Man Pts
1. Rússia Mikhaïl Ignàtiev 12 12 - - 24
2. Bielorússia Vassil Kirienka 8 10 - - 18
3. Grècia Ioánnis Tamourídis 5 - - 10 15
4. Austràlia Cameron Meyer - - 12 - 12
Rússia Serguei Klímov - - - 12 12


Femenins[modifica]

Keirin[modifica]

Pos. Ciclista Syd Mos LAn Man Pts
1. República Popular de la Xina Guo Shuang 12 - 10 8 30
2. Regne Unit Victoria Pendleton - 12 - 12 24
3. Rússia Oksana Gríxina 7 4 - 10 21
4. Estats Units Jennie Reed 10 - 8 - 18
5. Alemanya Dana Glöss 8 8 - - 16

500 metres contrarellotge[modifica]

Pos. Ciclista Syd Mos LAn Man Pts
1. Cuba Lisandra Guerra - 12 12 - 24
-. Països Baixos Yvonne Hijgenaar 8 6 - 10 24
3. Lituània Simona Krupeckaitė 10 8 - - 18
4. Bielorússia Natàl·lia Tsilínskaia 7 10 - - 17
5. República Popular de la Xina Guo Shuang 6 - 8 - 14

Velocitat[modifica]

Pos. Ciclista Syd Mos LAn Man Pts
1. Regne Unit Victoria Pendleton 10 4 - 12 26
-. Austràlia Anna Meares 6 - 12 8 26
3. Bielorússia Natàl·lia Tsilínskaia 12 12 - - 24
4. França Clara Sanchez 8 - 10 - 18
5. República Popular de la Xina Guo Shuang 5 - - 10 15

Persecució[modifica]

Pos. Ciclista Syd Mos LAn Man Pts
1. Regne Unit Wendy Houvenaghel 10 12 - 12 34
2. Regne Unit Rebecca Romero - 10 - 10 20
3. Nova Zelanda Alison Shanks 7 8 - 8 15
-. Ucraïna Liza Bochkariova 5 5 5 - 15
5. França Cathy Moncassin - 7 6 - 13

Velocitat per equips[modifica]

Pos. Equip Syd Mos LAn Man Pts
1. Països Baixos Països Baixos - 12 12 12 36
2. Austràlia Austràlia 12 - 10 8 30
3. Rússia Rússia 6 7 6 5 24
4. França França 8 8 - 7 23
5. Alemanya Alemanya 10 10 2 - 22

Puntuació[modifica]

Pos. Ciclista Mos LAn Man Cop Pts
1. Cuba Yoanka González - 10 10 12 32
2. Itàlia Giorgia Bronzini 10 12 2 - 24
3. Rússia Yulia Arustamova 7 8 - - 15
4. República Popular de la Xina Li Yan 8 6 - - 14
5. Alemanya Charlotte Baker 6 - 7 - 13

Scratch[modifica]

Pos. Ciclista Syd Mos LAn Man Pts
1. Cuba Yumari González - 7 4 8 19
2. Itàlia Annalisa Cucinotta - 12 6 - 18
3. Rússia Yulia Arustamova 7 - 7 - 14
4. República Popular de la Xina Jianling Wang - - - 12 12
-. Estats Units Sarah Hammer - - 12 - 12
-. Països Baixos Vera Koedooder 12 - - - 12

Enllaços externs[modifica]

A Wikimedia Commons hi ha contingut multimèdia relatiu a: Copa del Món de ciclisme en pista de 2006-2007 Modifica l'enllaç a Wikidata