Copa del Món de ciclisme en pista de 2017-2018

De Viquipèdia
Salta a la navegació Salta a la cerca
Campionat de ciclismeCopa del Món de ciclisme en pista de 2017-2018
Data Del 4 de novembre de 2017
al 21 de gener de 2018
Proves 5
Modifica les dades a Wikidata

La Copa del Món de ciclisme en pista de 2017-2018 és la 26a edició de la Copa del Món de ciclisme en pista. Es celebra del 4 de novembre de 2017 al 21 de gener de 2018 amb la disputa de cinc proves.

Proves[modifica]

Data Lloc
3-5 novembre 2017 POL Pruszków
10-12 novembre 2017 GBR Manchester
1-3 desembre 2017 CAN Milton
9-10 desembre 2017 CHI Santiago de Xile
19-21 gener 2018 BLR Minsk

Resultats[modifica]

Masculins[modifica]

Event Guanyador Segon Tercer
Pruszków
Keirin  Matthijs Büchli (NED)  Joachim Eilers (GER)  Sébastien Vigier (FRA)
Velocitat  Matthew Glaetzer (AUS)  Mateusz Rudyk (POL)  Edward Dawkins (NZL)
Velocitat per equips  Països Baixos
Jeffrey Hoogland
Harrie Lavreysen
Nils van 't Hoenderdaal
 França
Benjamin Edelin
Melvin Landerneau
Quentin Lafargue
 Regne Unit
Ryan Owens
Jack Carlin
Joseph Truman
Persecució per equips  Itàlia
Francesco Lamon
Liam Bertazzo
Simone Consonni
Filippo Ganna
 Alemanya
Felix Groß
Theo Reinhardt
Nils Schomber
Domenic Weinstein
 Rússia
Lev Gonov
Sergey Schilov
Ivan Smirnov
Dmitriy Sokolov
Scratch  Robbe Ghys (BEL)  Edgar Stepanyan (ARM)  Roy Pieters (NED)
Puntuació  Nikita Panassenko (KAZ)  Christos Volikakis (GRE)  Liam Bertazzo (ITA)
Madison  Austràlia
Cameron Meyer
Callum Scotson
 Bèlgica
Kenny De Ketele
Moreno De Pauw
 França
Florian Maitre
Benjamin Thomas
Òmnium  Niklas Larsen (DEN)  Szymon Sajnok (POL)  Claudio Imhof (SUI)
Manchester
Quilòmetre  Matthew Glaetzer (AUS)  Eric Engler (GER)  Callum Skinner (GBR)
Keirin  Matthijs Büchli (NED)  Andrí Vinokurov (UKR)  Juan Peralta (ESP)
Velocitat  Harrie Lavreysen (NED)  Mateusz Rudyk (POL)  Matthew Glaetzer (AUS)
Velocitat per equips  Alemanya
Robert Förstemann
Maximilian Levy
Joachim Eilers
NED Beat Cycling Club
Theo Bos
Roy van den Berg
Matthijs Büchli
 Països Baixos
Jeffrey Hoogland
Sam Ligtlee
Nils van 't Hoenderdaal
Persecució per equips  Regne Unit
Steven Burke
Ed Clancy
Oliver Wood
Kian Emadi-Coffin
 Dinamarca
Casper Pedersen
Casper von Folsach
Julius Johansen
Kristian Eriksen
 França
Benjamin Thomas
Florian Maitre
Louis Pijourlet
Thomas Denis
Scratch  Nikita Panassenko (KAZ)  Jonathan Mould (GBR)  Wim Stroetinga (NED)
Madison  Dinamarca
Niklas Larsen
Casper von Folsach
 França
Morgan Kneisky
Benjamin Thomas
 Polònia
Daniel Staniszewski
Wojciech Pszczolarski
Òmnium  Benjamin Thomas (FRA)  Niklas Larsen (DEN)  Albert Torres (ESP)
Milton
Keirin  Harrie Lavreysen (NED)  Lewis Oliva (GBR)  Joachim Eilers (GER)
Velocitat  Jeffrey Hoogland (NED)  Ethan Mitchell (NZL)  Jack Carlin (GBR)
Velocitat per equips  Nova Zelanda
Edward Dawkins
Ethan Mitchell
Sam Webster
 Regne Unit
Jack Carlin
Philip Hindes
Callum Skinner
 República Txeca
Martin Čechman
Pavel Kelemen
David Sojka
Persecució per equips  Nova Zelanda
Jared Gray
Nicholas Kergozou
Thomas Sexton
Campbell Stewart
 Canadà
Michael Foley
Derek Gee
Adam Jamieson
Jay Lamoureux
 Suïssa
Robin Froidevaux
Gino Mader
Lukas Rüegg
Gael Suter
Puntuació  Niklas Larsen (DEN)  Mark Stewart (GBR)  Kenny De Ketele (BEL)
Madison  Bèlgica
Kenny De Ketele
Lindsay De Vylder
 Nova Zelanda
Thomas Sexton
Campbell Stewart
 Regne Unit
Mark Stewart
Oliver Wood
Òmnium  Niklas Larsen (DEN)  Oliver Wood (GBR)  Gael Suter (SUI)
Santiago de Xile
Keirin  Yūta Wakimoto (JPN)  Andrí Vinokurov (UKR)  Pavel Kelemen (CZE)
Velocitat  Vasilijus Lendel (LTU)  Denís Dmítriev (RUS)  Andrí Vinokurov (UKR)
Velocitat per equips  Rússia
Denís Dmítriev
Shane Perkins
Pàvel Iakuixevski
 França
Rayan Helal
Melvin Landerneau
François Pervis
 Corea del Sud
Im Chae-bin
Park Je-one
Son Je-yong
Persecució per equips  Nova Zelanda
Jared Gray
Nicholas Kergozou
Thomas Sexton
Harry Waine
 Japó
Shinsuke Imamura
Ryo Chikatani
Shogo Ichimaru
Keitaro Sawada
 Estats Units
Gavin Hoover
Ashton Lambie
Adrian Hegyvary
Eric Young
Madison  Nova Zelanda
Thomas Sexton
Campbell Stewart
 Itàlia
Francesco Lamon
Michele Scartezzini
 Àustria
Andreas Graf
Andreas Müller
Òmnium  Daniel Holloway (USA)  Eiya Hashimoto (JPN)  Roman Hladix (UKR)
Minsk

Femenins[modifica]

Event Guanyadora Segona Tercera
Pruszków
Keirin  Kristina Vogel (GER)  Daria Shmeleva (RUS)  Stephanie Morton (AUS)
Velocitat  Kristina Vogel (GER)  Stephanie Morton (AUS)  Mathilde Gros (FRA)
Velocitat per equips  Alemanya
Pauline Grabosch
Kristina Vogel
 Països Baixos
Kyra Lamberink
Hetty van de Wouw
 Rússia
Anastasiia Voinova
Daria Shmeleva
Persecució  Justyna Kaczkowska (POL)  Annemiek van Vleuten (NED)  Elisa Balsamo (ITA)
Persecució per equips  Itàlia
Tatiana Guderzo
Elisa Balsamo
Silvia Valsecchi
Francesca Pattaro
 Canadà
Allison Beveridge
Ariane Bonhomme
Annie Foreman-Mackey
Kinley Gibson
 Regne Unit
Emily Kay
Neah Evans
Manon Lloyd
Emily Nelson
Scratch  Maria Averina (RUS)  Justyna Kaczkowska (POL)  Olivija Baleišytė (LTU)
Puntuació  Lotte Kopecky (BEL)  Hanna Solovei (UKR)  Coralie Demay (FRA)
Madison  Bèlgica
Lotte Kopecky
Jolien D'Hoore
 Regne Unit
Elinor Barker
Emily Nelson
 Itàlia
Maria Giulia Confalonieri
Elisa Balsamo
Òmnium  Kirsten Wild (NED)  Jennifer Valente (USA)  Amalie Dideriksen (DEN)
Manchester
500 metres  Daria Shmeleva (RUS)  Miriam Welte (GER)  Olena Starikova (UKR)
Keirin  Kristina Vogel (GER)  Shanne Braspennincx (NED)  Laurine van Riessen (NED)
Velocitat  Kristina Vogel (GER)  Laurine van Riessen (NED)  Anastassia Vóinova (RUS)
Velocitat per equips  Alemanya
Miriam Welte
Kristina Vogel
 Rússia
Anastasiia Voinova
Daria Shmeleva
CHN Holy Brother
Bao Shanju
Guo Yufang
Persecució per equips  Regne Unit
Elinor Barker
Neah Evans
Katie Archibald
Emily Nelson
 Itàlia
Tatiana Guderzo
Elisa Balsamo
Silvia Valsecchi
Francesca Pattaro
 Japó
Kie Furuyama
Yumi Kajihara
Kisato Nakamura
Yuya Hashimoto
Scratch  Rachele Barbieri (ITA)  Yang Qianyu (HKG)  Jolien D'Hoore (BEL)
Madison  Regne Unit
Elinor Barker
Katie Archibald
 Bèlgica
Lotte Kopecky
Jolien D'Hoore
 Itàlia
Rachele Barbieri
Elisa Balsamo
Òmnium  Jennifer Valente (USA)  Katie Archibald (GBR)  Amalie Dideriksen (DEN)
Milton
Keirin  Kristina Vogel (GER)  Katy Marchant (GBR)  Shanne Braspennincx (NED)
Velocitat  Kristina Vogel (GER)  Shanne Braspennincx (NED)  Laurine van Riessen (NED)
Velocitat per equips  Alemanya
Miriam Welte
Kristina Vogel
 Països Baixos
Laurine van Riessen
Hetty van de Wouw
 Corea del Sud
Kim Wong-yeong
Lee Hye-jin
Persecució per equips  Canadà
Allison Beveridge
Ariane Bonhomme
Annie Foreman-Mackey
Kinley Gibson
 Nova Zelanda
Rushlee Buchanan
Kirstie James
Bryony Botha
Michaela Drummond
 França
Clara Copponi
Coralie Demay
Laurie Berthon
Valentine Fortin
Puntuació  Katie Archibald (GBR)  Jasmin Duehring (CAN)  Jarmila Machačová (CZE)
Madison  Regne Unit
Eleanor Dickinson
Katie Archibald
 França
Coralie Demay
Laurie Berthon
 Nova Zelanda
Racquel Sheath
Michaela Drummond
Òmnium  Yumi Kajihara (JPN)  Allison Beveridge (CAN)  Eleanor Dickinson (GBR)
Santiago de Xile
Keirin  Madalyn Godby (USA)  Natasha Hansen (NZL)  Liubov Bassova (UKR)
Velocitat  Liubov Bassova (UKR)  Dària Xmeliova (RUS)  Lee Hye-jin (KOR)
Velocitat per equips  Ucraïna
Liubov Bassova
Olena Starikova
CHN Holy Brother
Bao Shanju
Guo Yufang
 Corea del Sud
Kim Wong-yeong
Lee Hye-jin
Persecució per equips  Nova Zelanda
Rushlee Buchanan
Kirstie James
Bryony Botha
Racquel Sheath
 Itàlia
Simona Frapporti
Marta Cavalli
Silvia Valsecchi
Francesca Pattaro
 Japó
Kie Furuyama
Nao Suzuki
Kisato Nakamura
Yuya Hashimoto
Madison  Nova Zelanda
Racquel Sheath
Michaela Drummond
 Dinamarca
Trine Schmidt
Julie Leth
 Itàlia
Elisa Balsamo
Marta Cavalli
Òmnium  Yumi Kajihara (JPN)  Elisa Balsamo (ITA)  Tetiana Klimtxenko (UKR)
Minsk

Classificacions[modifica]

Països[modifica]

Rang País/Equip Pruszków Manchester Milton Santiago de Xile Minsk Total

Masculins[modifica]

Keirin[modifica]

Pos. Ciclista Pru Man Mil San Min Pts

Velocitat[modifica]

Pos. Ciclista Pru Man Mil San Min Pts

Velocitat per equips[modifica]

Pos. Equip Pru Man Mil San Min Pts

Persecució per equips[modifica]

Pos. Equip Pru Man Mil San Min Pts

Òmnium[modifica]

Pos. Ciclista Pru Man Mil San Min Pts

Quilòmetre[modifica]

Pos. Ciclista Pru Man Mil San Min Pts

Persecució[modifica]

Pos. Ciclista Pru Man Mil San Min Pts

Scratch[modifica]

Pos. Ciclista Pru Man Mil San Min Pts

Puntuació[modifica]

Pos. Ciclista Pru Man Mil San Min Pts

Madison[modifica]

Pos. Equip Pru Man Mil San Min Pts

Femenins[modifica]

Keirin[modifica]

Pos. Ciclista Pru Man Mil San Min Pts

Velocitat[modifica]

Pos. Ciclista Pru Man Mil San Min Pts

Velocitat per equips[modifica]

Pos. Equip Pru Man Mil San Min Pts

Persecució per equips[modifica]

Pos. Equip Pru Man Mil San Min Pts

Òmnium[modifica]

Pos. Ciclista Pru Man Mil San Min Pts

500 metres[modifica]

Pos. Ciclista Pru Man Mil San Min Pts

Persecució[modifica]

Pos. Ciclista Pru Man Mil San Min Pts

Scratch[modifica]

Pos. Ciclista Pru Man Mil San Min Pts

Puntuació[modifica]

Pos. Ciclista Pru Man Mil San Min Pts

Madison[modifica]

Pos. Equip Pru Man Mil San Min Pts

Referències[modifica]