UCI Europa Tour 2018

De Viquipèdia
Salta a la navegació Salta a la cerca
Resum cursa ciclista UCI Europa Tour 2018
Dades de la competició
Organitzador Unió Ciclista Internacional
Núm. edició 14a
Continent Europa
Data del 25 de gener al 7 d'octubre de 2018
Núm. de curses + 300
Jerarquia
Jerarquia circuits continentals de ciclisme
Nivell superior UCI World Tour 2018
Palmarès
Guanyador França Hugo Hofstetter
Equips Bèlgica Wanty-Groupe Gobert
Països Bèlgica Bèlgica
Països sub-23 Països Baixos Països Baixos
Modifica les dades a Wikidata

L'UCI Europa Tour 2018 és la catorzena edició de l'UCI Europa Tour, un dels cinc circuits continentals de ciclisme de la Unió Ciclista Internacional. Està format per més de 300 proves, organitzades del 25 de gener al 7 d'octubre de 2018 a Europa.

Evolució del calendari[modifica]

Gener[modifica]

Data Cursa País Cat. Vencedor Equip
25
Trofeu Porreres-Felanitx-Ses Salines-Campos Espanya Espanya 1.1 GER John Degenkolb Trek-Segafredo
26
Trofeu Serra de Tramuntana Espanya Espanya 1.1 BEL Tim Wellens Lotto-Soudal
27
Trofeu Andratx-Mirador des Colomer Espanya Espanya 1.1 LAT Toms Skujiņš Trek-Segafredo
28
Trofeu Palma Espanya Espanya 1.1 GER John Degenkolb Trek-Segafredo
28
Gran Premi d'Obertura La Marseillaise França França 1.1 FRA Alexandre Geniez AG2R La Mondiale
31-4 Étoile de Bessèges França França 05 2.1 FRA Tony Gallopin AG2R La Mondiale
31-4 Volta a la Comunitat Valenciana Espanya Espanya 05 2.1 ESP Alejandro Valverde Movistar Team

Febrer[modifica]

Data Cursa País Cat. Vencedor Equip
8-11 Tour La Provence França França 05 2.1 França Alexandre Geniez AG2R La Mondiale
10 Volta a Múrcia Espanya Espanya 06 1.1 ESP Luis León Sánchez Astana
11 Clàssica d'Almeria Espanya Espanya 06 1.1 Austràlia Caleb Ewan Mitchelton-Scott
11 Trofeu Laigueglia Itàlia Itàlia 04 1.HC Itàlia Moreno Moser Itàlia
14-18 Volta a l'Algarve Portugal Portugal 03 2.HC Polònia Michał Kwiatkowski Team Sky
14-18 Volta a Andalusia Espanya Espanya 03 2.HC Bèlgica Tim Wellens Lotto-Soudal
17-18 Tour de l'Alt Var França França 05 2.1 França Jonathan Hivert Direct Énergie
18 Gran Premi Alanya Turquia Turquia 08 1.2 AZE Kirill Pozdnyakov Synergy Baku Project
18 Gran Premi Laguna Croàcia Croàcia 08 1.2 Itàlia Paolo Totò Sangemini-MG.Kvis-Vega
22-25 Tour d'Antalya Turquia Turquia 07 2.2 RUS Artem Ovechkin Marathon-Tula
24 Classic Sud Ardèche França França 06 1.1 França Romain Bardet AG2R La Mondiale
25 Kuurne-Brussel·les-Kuurne Bèlgica Bèlgica 04 1.HC NED Dylan Groenewegen LottoNL-Jumbo
25 Drôme Classic França França 06 1.1 França Lilian Calmejane Direct Énergie
25 Gran Premi d'Izola Eslovènia Eslovènia 08 1.2 SRB Dušan Rajović Adria Mobil
27 Le Samyn Bèlgica Bèlgica 06 1.1 NED Niki Terpstra Quick-Step Floors
28 Umag Trophy Croàcia Croàcia 08 1.2 Noruega Krister Hagen Coop

Març[modifica]

Data Cursa País Cat. Vencedor Equip
2-5 Tour del Mediterrani Turquia Turquia 2.2 TUR Onur Balkan Torku Şekerspor
3 Poreč Trophy Croàcia Croàcia 1.2 LAT Emīls Liepiņš ONE Pro Cycling
4 Gran Premi de Lillers-Souvenir Bruno Comini França França 1.2 França Jérémy Lecroq Vital Concept
4 G.P. de la Indústria i l'Artesanat de Larciano Itàlia Itàlia 1.HC Eslovènia Matej Mohorič Bahrain-Merida
4 A través de Flandes Occidental-Johan Museeuw Classics Bèlgica Bèlgica 1.1 França Rémi Cavagna Quick-Step Floors
4 Gran Premi de Rodes Grècia Grècia 1.2 Itàlia Matteo Moschetti Polartec-Kometa
8-11 Istrian Spring Trophy Croàcia Croàcia 2.2 Noruega Krister Hagen Team Coop
9-11 Volta a Rodes Grècia Grècia 2.2 Itàlia Mirco Maestri Bardiani CSF
11 París-Troyes França França 1.2 França Adrien Petit Direct Énergie
11 Gran Premi Side Turquia Turquia 1.2 KAZ Stepan Astafyev Vino-Astana Motors
11 Tour de Drenthe Països Baixos Països Baixos 1.HC Txèquia František Sisr CCC Sprandi Polkowice
11 Dorpenomloop Rucphen Països Baixos Països Baixos 1.2 Dinamarca Mikkel Bjerg Hagens Berman-Axeon
11 Clàssica da Arrabida-Cyclin'Portugal Portugal Portugal 1.2 RUS Dmitry Strakhov Lokosphinx
14 Nokere Koerse Bèlgica Bèlgica 1.HC NED Fabio Jakobsen Quick-Step Floors
14-18 Volta a l'Alentejo Portugal Portugal 2.2 POR Luís Mendonça Aviludo-Loletano
16 Handzame Classic Bèlgica Bèlgica 1.HC COL Álvaro Hodeg Quick-Step Floors
18 La Popolarissima Itàlia Itàlia 1.2 Itàlia Giovanni Lonardi Zalf Euromobil Désirée Fior
18 Gran Premi de Denain França França 1.HC Bèlgica Kenny Dehaes WB Veranclassic Aqua Protect
19-25 Tour de Normandia França França 2.2 Regne Unit Thomas Stewart JLT Condor
21 Tres dies de Bruges-De Panne Bèlgica Bèlgica 1.HC Itàlia Elia Viviani Quick-Step Floors
22-25 Setmana Internacional de Coppi i Bartali Itàlia Itàlia 2.1 Itàlia Diego Rosa Team Sky
22-25 Tour de Cartier Turquia Turquia 2.2 MDA Cristian Raileanu Torku Şekerspor
24 Clàssica Loira Atlàntic França França 1.1 Dinamarca Rasmus Quaade BHS-Almeborg Bornholm
25 Clàssica Aldeias do Xisto Portugal Portugal 1.2 POR Daniel Mestre Efapel
25 Gran Premi Cholet-País del Loira França França 1.1 França Thomas Boudat Direct Énergie
29-30 Tour of Faith Sultan Mehmet Turquia Turquia 2.2 KAZ Galym Akhmetov Astana City
30 Ruta Adélie de Vitré França França 1.1 Suïssa Silvan Dillier AG2R La Mondiale
31 Gran Premi Miguel Indurain Espanya Espanya 1.1 ESP Alejandro Valverde Team Movistar
31 Visegrad 4 Bicycle Race-GP Slovakia Eslovàquia Eslovàquia 1.2 Polònia Maciej Paterski CCC Sprandi Polkowice
31 Volta Limburg Classic Països Baixos Països Baixos 1.1 Eslovènia Jan Tratnik CCC Sprandi Polkowice
31-2 Triptyque des Monts et Châteaux Bèlgica Bèlgica 2.2 Bèlgica Jasper Philipsen Hagens Berman-Axeon

Abril[modifica]

Data Cursa País Cat. Vencedor Equip
1
Roue tourangelle França França 1.1 França Marc Sarreau Groupama-FDJ
1
Gran Premi Adria Mobil Eslovènia Eslovènia 1.2 Itàlia Filippo Fortin Tirol Cycling Team
1
Trofeu Piva Itàlia Itàlia 1.2U Itàlia Paolo Baccio Mastromarco FC Nibali Sensi Cipros
2
Giro del Belvedere Itàlia Itàlia 1.2U Austràlia Robert Stannard Mitchelton Scott
3-6
Circuit de la Sarthe França França 2.1 França Guillaume Martin Wanty-Groupe Gobert
3
Gran Premi Palio del Recioto Itàlia Itàlia 1.2U RSA Stefan de Bod Dimension Data-Qhubeka
4
Grote Scheldeprijs Bèlgica Bèlgica 1.HC NED Fabio Jakobsen Quick-Step Floors
6-8
Circuit de les Ardenes França França 2.2 França Anthony Maldonado Saint Michel-Auber 93
7
Trofeu Edil C Itàlia Itàlia 1.2U Itàlia Alessandro Fedeli Trevigiani-Phonix-Hemus 1896
8
Klasika Primavera Espanya Espanya 1.1 CRC Andrey Amador Movistar Team
10
París-Camembert França França 1.1 França Lilian Calmejane Direct Énergie
11-15
Tour de Loir i Cher França França 2.2 DEN Asbjørn Kragh Andersen Virtu Cycling
11
Fletxa Brabançona Bèlgica Bèlgica 1.HC Bèlgica Tim Wellens Lotto-Soudal
13-15
Volta Internacional Cova da Beira Portugal Portugal 2.1 RUS Dmitry Strakhov Lokosphinx
14
Tour du Finistère França França 1.1 França Jonathan Hivert Direct Énergie
14
Lieja-Bastogne-Lieja sub-23 Bèlgica Bèlgica 1.2U POR João Almeida Hagens Berman-Axeon
15
Tro Bro Leon França França 1.1 França Christophe Laporte Cofidis
16-20
Tour dels Alps Itàlia Itàlia 2.HC França Thibaut Pinot Groupama-FDJ
17-22
Tour de Croàcia Croàcia Croàcia 2.HC BLR Kanstantsin Siutsou Bahrain-Merida
19-22
Tour de Mersin Turquia Turquia 2.2 RUS Eduard Vorganov Minsk CC
20-22
Volta a Castella i Lleó Espanya Espanya 2.1 ESP Rubén Plaza Israel Cycling Academy
21
Visegrad 4 Bicycle Race-GP Czech Republic República Txeca República Txeca 1.2 Txèquia Alois Kankovsky Elkov-Author
21
Arno Wallaard Memorial Països Baixos Països Baixos 1.2 Alemanya Joshua Huppertz Lotto-Kern-Haus
21-22
Tour del Jura França França 2.2 Noruega Carl Fredrik Hagen Joker Icopal
22
Giro dels Apenins Itàlia Itàlia 1.1 Itàlia Giulio Ciccone Bardiani CSF
22
Visegrad 4 Bicycle Race-Grand Prix Poland Polònia Polònia 1.2 Polònia Maciej Paterski Wibatech 7R Fuji
22
Trofeu Ciutat de San Vendemiano Itàlia Itàlia 1.2U Itàlia Alberto Dainese Zalf Euromobil Désirée Fior
22
Rutland-Melton Cicle Classic Regne Unit Regne Unit 1.2 Regne Unit Gabriel Cullaigh Wiggins
25-1
Tour de Bretanya França França 2.2 França Fabien Schmidt Côtes d'Armor-Marie Morin
27-29
Volta a Astúries Espanya Espanya 2.1 ECU Richard Carapaz Team Movistar
27-1
Toscana-Terra de ciclisme Itàlia Itàlia 2.2U Itàlia Andrea Bagioli Team Colpack
28
Himmerland Rundt Dinamarca Dinamarca 1.2 NED André Looij Monkey Town Continental
28-29
Belgrad-Banja Luka Bòsnia i Herzegovina Bòsnia i Hercegovina 2.1 Eslovènia Gašper Katrašnik Adria Mobil
28
PWZ Zuidenveld Tour Països Baixos Països Baixos 1.2 NED Stef Krul Metec-TKH-Mantel
29-3
Carpathia Couriers Path Polònia Polònia 2.2U Polònia Filip Maciejuk Leopard Pro Cycling
29
Skive-Løbet Dinamarca Dinamarca 1.2 Dinamarca Rasmus Bøgh Wallin ColoQuick
29
París-Mantes-en-Yvelines França França 1.2 Bèlgica Gianni Marchand Cibel-Cebon

Maig[modifica]

Data Cursa País Cat. Vencedor Equip
1 Eschborn-Frankfurt Alemanya Alemanya 1.2U Dinamarca Niklas Larsen Virtu Cycling
1 Memorial Andrzej Trochanowski Polònia Polònia 1.2 Txèquia Alois Kaňkovský Elkov-Author
2 Memorial Roman Siemiński Polònia Polònia 1.2 Txèquia Alois Kaňkovský Elkov-Author
2-6 Cinc anells de Moscou Rússia Rússia 2.2 RUS Andrey Prostokishin Marathon-Tula
3-6 Tour de Yorkshire Regne Unit Regne Unit 2.1 Bèlgica Greg Van Avermaet BMC Racing
3-6 Tour de Mesopotàmia Turquia Turquia 2.2 TUR Nazim Bakırcı Torku Şekerspor
3-6 Roine-Alps Isera Tour França França 2.2 Àustria Stephan Rabitsch Felbermayr Simplon Wels
4-6 Volta a la Comunitat de Madrid Espanya Espanya 2.1 POR Edgar Pinto Vito-Feirense-BlackJack
5 Sundvolden GP Noruega Noruega 1.2 Dinamarca Alexander Kamp Virtu Cycling
6 Gran Premi Ringerike Noruega Noruega 1.2 Noruega Syver Wærsted Uno-X Norwegian Development Team
6 Fletxa ardenesa Bèlgica Bèlgica 1.2 NED Cees Bol SEG Racing Academy
6 Circuit del Porto-Trofeu Arvedi Itàlia Itàlia 1.2 Itàlia Giovanni Lonardi Zalf Euromobil Désirée Fior
8-13 Quatre Dies de Dunkerque França França 2.HC Bèlgica Dimitri Claeys Cofidis
9-13 Fletxa del Sud Luxemburg Luxemburg 2.2 Bèlgica Gianni Marchand Cibel-Cebon
11-13 Volta a Aragó Espanya Espanya 2.1 ESP Jaime Rosón Movistar Team
11-13 CCC Tour-Grody Piastowskie Polònia Polònia 2.2 Polònia Łukasz Owsian CCC Sprandi Polkowice
12 Tour d'Overijssel Països Baixos Països Baixos 1.2 NED Piotr Havik BEAT Cycling Club
12 Scandinavian Race Uppsala Suècia Suècia 1.2 Noruega Trond Trondsen Team Coop
12 Visegrad 4 Kerekparverseny - GP Hungary Hongria Hongria 1.2 Txèquia František Sisr CCC Sprandi Polkowice
13 Volta a Holanda Septentrional Països Baixos Països Baixos 1.2 NED Julius van den Berg SEG Racing Academy
13 Gran Premi de la Indústria del marbre Itàlia Itàlia 1.2U Itàlia Gregorio Ferri Zalf Euromobil Désirée Fior
13 Gran Premi Criquielion Bèlgica Bèlgica 1.2 Bèlgica Lionel Taminiaux AGO-Aqua Service
15-20 Bałtyk-Karkonosze Tour Polònia Polònia 2.2 Alemanya Philipp Walsleben P&S Team Thüringen
16-20 Volta a Noruega Noruega Noruega 2.HC CAT Eduard Prades Euskadi Basque Country-Murias
17-20 Ronda de l'Isard França França 2.2U Regne Unit Stephen Williams SEG Racing Academy
18-20 Tour de l'Ain França França 2.1 França Arthur Vichot Groupama-FDJ
18-20 París-Arràs Tour França França 2.2 Àustria Stephan Rabitsch Felbermayr Simplon Wels
19-23 Volta a Albània Albània Albània 2.2 Itàlia Michele Gazzara Sangemini-MG.Kvis-Vega
20 Gran Premi Marcel Kint Bèlgica Bèlgica 1.1 França Nacer Bouhanni Cofidis
20-27 Rás Tailteann Irlanda Irlanda 2.2 NED Luuc Bugter Delta Cycling Rotterdam
22-24 Tour dels Fiords Noruega Noruega 2.HC Suïssa Michael Albasini Mitchelton-Scott
23-27 Baloise Belgium Tour Bèlgica Bèlgica 2.HC Bèlgica Jens Keukeleire Lotto-Soudal
24-26 Gran Premi ciclista de Gemenc Hongria Hongria 2.2 Eslovènia Rok Korošec MyBike-Stevens
25-27 Hammer Stavanger Noruega Noruega 2.1 Austràlia Mitchelton-Scott Mitchelton-Scott
25-26 Volta a Estònia Estònia Estònia 2.1 Polònia Grzegorz Stępniak Wibatech 7R Fuji
26 Gran Premi de Plumelec-Morbihan França França 1.1 Itàlia Andrea Pasqualon Wanty-Groupe Gobert
27 Boucles de l'Aulne-Châteaulin França França 1.1 França Kévin Le Cunff Saint Michel-Auber 93
27 Circuit de Valònia Bèlgica Bèlgica 1.2 Dinamarca Mikkel Honoré Virtu Cycling
27 París-Roubaix sub-23 França França 1.2U Bèlgica Stan Dewulf Bèlgica
30-3 Skoda-Tour de Luxemburg Luxemburg Luxemburg 2.HC Itàlia Andrea Pasqualon Wanty-Groupe Gobert
31-3 Szlakiem Walk Majora Hubala Polònia Polònia 2.1 Polònia Mateusz Taciak CCC Sprandi Polkowice
31-3 Boucles de la Mayenne França França 2.1 NED Mathieu van der Poel Corendon-Circus

Juny[modifica]

Data Cursa País Cat. Vencedor Equip
1-3 Hammer Sportzone Limburg Països Baixos Països Baixos 2.1 Bèlgica Quick-Step Floors Quick-Step Floors
1-3 Tour de Bihor Romania Romania 2.2 COL Iván Sosa Androni Giocattoli-Sidermec
1 Horizon Park Race for Peace Flag of Ukraine.svg Ucraïna 1.2 DEN Frederik Muff Aura Energi-ck Aarhus
2 Fletxa de Heist Bèlgica Bèlgica 1.1 LAT Emīls Liepiņš ONE
2 Trofeu Alcide Degasperi Itàlia Itàlia 1.2 Itàlia Simone Ravanelli Biesse Carrera Gavardo
2 Horizon Park Race Maidan Flag of Ukraine.svg Ucraïna 1.2 BLR Branislau Samoilau Minsk CC
3 Coppa della Pace Itàlia Itàlia 1.2 Itàlia Matteo Sobrero Dimension Data-Qhubeka
3 Gran Premi de Lugano  Suïssa 1.1 Àustria Hermann Pernsteiner Bahrain-Merida
3 Memorial Philippe Van Coningsloo Bèlgica Bèlgica 1.2 SWE Gustav Höög Coop
3 Horizon Park Race Classic Flag of Ukraine.svg Ucraïna 1.2 BLR Branislau Samoilau Minsk CC
7-16 Giro Ciclistico d'Italia Itàlia Itàlia 2.2U RUS Aleksandr Vlasov Rússia
7 Gran Premi del cantó d'Argòvia  Suïssa 1.HC Noruega Alexander Kristoff UAE Team Emirates
7-10 Ronde de l'Oise França França 2.2 Noruega Henrik Evensen Joker Icopal
8-10 Małopolski Wyścig Górski Polònia Polònia 2.2 POR Amaro Antunes CCC Sprandi Polkowice
8-10 Volta a Sèrbia Sèrbia Sèrbia 2.2 ARG Nicolás Tivani Trevigiani-Phonix-Hemus 1896
9 Dwars door de Vlaamse Ardennen Bèlgica Bèlgica 1.2 Bèlgica Robby Cobbaert Cibel-Cebon
10 Rund um Köln Alemanya Alemanya 1.1 IRL Sam Bennett Bora-Hansgrohe
10 Tour de Limburg Bèlgica Bèlgica 1.1 NED Mathieu van der Poel Corendon-Circus
10 Midden-Brabant Poort Omloop Països Baixos Països Baixos 1.2 NED Julius van den Berg SEG Racing Academy
13-17 Volta a Eslovènia Eslovènia Eslovènia 2.1 Eslovènia Primož Roglič Lotto NL-Jumbo
14-17 Oberösterreichrundfahrt Àustria Àustria 2.2 Àustria Stephan Rabitsch Felbermayr Simplon Wels
14-17 Ruta d'Occitània França França 2.1 ESP Alejandro Valverde Movistar Team
15 Dwars door het Hageland Bèlgica Bèlgica 1.1 LAT Krists Neilands Israel Cycling Academy
16 Fyen Rundt Dinamarca Dinamarca 1.1 Dinamarca Mads Pedersen Trek-Segafredo
16 Memorial im. J. Grundmanna J. Wizowskiego Polònia Polònia 1.2 Polònia Lukasz Owsian CCC Sprandi Polkowice
17 Gran Premi Doliny Baryczy Milicz  Polònia Polònia 1.2 Polònia Kamil Małecki CCC Sprandi Polkowice
17 Bruges Cycling Classic Bèlgica Bèlgica 1.1 Regne Unit Adam Blythe Aqua Blue Sport
17 Gran Premi Horsens Dinamarca Dinamarca 1.1 Noruega Herman Dahl Joker Icopal
18-21 Tour de Mevlana Turquia Turquia 2.2 TUR Onur Balkan Torku Şekerspor
19 Halle-Ingooigem Bèlgica Bèlgica 1.1 NED Danny van Poppel Lotto NL-Jumbo
20-24 Adriatica Ionica Race Itàlia Itàlia 2.1 COL Iván Sosa Androni Giocattoli-Sidermec
21-24 Tour de Savoia Mont Blanc França França 2.2 Àustria Riccardo Zoidl Felbermayr Simplon Wels
24 París-Chauny França França 1.1 NED Ramon Sinkeldam Groupama-FDJ
27 Internationale Wielertrofee Jong Maar Moedig Bèlgica Bèlgica 1.2 Bèlgica Jérôme Baugnies Wanty-Groupe Gobert

Juliol[modifica]

Data Cursa País Cat. Vencedor Equip
3 Trofeu Ciutat de Brescia Itàlia Itàlia 1.2 Itàlia Filippo Rocchetti Team Colpack
4-7 Cursa de Solidarność i els Atletes Olímpics Polònia Polònia 2.2 Polònia Sylwester Janiszewski Wibatech 7R Fuji
5-8 Sibiu Cycling Tour Romania Romania 2.1 COL Iván Sosa Androni Giocattoli-Sidermec
7 Gran Premi Jean-Pierre Monseré Bèlgica Bèlgica 1.1 NED André Looij Monkey Town Continental Team
7-14 Volta a Àustria Àustria Àustria 2.HC Bèlgica Ben Hermans Israel Cycling Academy
8 Giro del Medio Brenta Itàlia Itàlia 1.2 RUS Alexander Evtushenko Lokosphinx
8 Memorial Albert Fauville Bèlgica Bèlgica 1.2 EST Aksel Nõmmela BEAT
8 Gran Premi de la vila de Nogent-sur-Oise França França 1.2 França Julien Antomarchi Roubaix Lille Métropole
10-15 Giro de la Vall d'Aosta Itàlia Itàlia 2.2U UKR Vadim Pronskiy Astana City
12-15 Trofeu Joaquim Agostinho Portugal Portugal 2.2 POR José Fernandes W52-FC Porto
18-22 Gran Premi Nacional 2 de Portugal Portugal Portugal 2.2 ESP Raúl Alarcón W52-FC Porto
22 Gran Premi de la vila de Pérenchies França França 1.2 Bèlgica Kenny Dehaes WB Veranclassic Aqua Protect
22 V4 Special Series Debrecen - Ibrany Hongria Hongria 1.2 Hongria Péter Kusztor MyBike-Stevens
25-28 Dookoła Mazowsza Polònia Polònia 2.2 Polònia Szymon Sajnok CCC Sprandi Polkowice
25 Clàssica d'Ordizia Espanya Espanya 1.1 Austràlia Robert Power Mitchelton-Scott
26 Gran Premi Pino Cerami Bèlgica Bèlgica 1.1 Regne Unit Peter Kennaugh Bora-Hansgrohe
28-1 Tour de Valònia Bèlgica Bèlgica 2.HC Bèlgica Tim Wellens Lotto-Soudal
28-30 Kreiz Breizh Elites França França 2.2 França Damien Touzé Saint Michel-Auber 93
29 Gran Premi Kranj Eslovènia Eslovènia 1.2 Àustria Daniel Auer WSA-Pushbikers
31 Circuit de Getxo Espanya Espanya 1.1 ESP Alex Aranburu Caja Rural-Seguros RGA

Agost[modifica]

Data Cursa País Cat. Vencedor Equip
1-5 Volta a Dinamarca Dinamarca Dinamarca 2.HC Bèlgica Wout Van Aert Verandas Willems-Crelan
1-5 Tour d'Alsàcia França França 2.2 França Geoffrey Bouchard CR4C Roanne
1-12 Volta a Portugal Portugal Portugal 2.1 ESP Raúl Alarcón W52-FC Porto
4 Gran Premi Kalmar Suècia Suècia 1.2 SWE Gustav Höög Suècia
5 Polynormande França França 1.1 França Pierre-Luc Périchon Fortuneo-Samsic
5 Fletxa del port d'Anvers Bèlgica Bèlgica 1.2 Bèlgica Tibo Nevens Home Solutions-Anmapa-Soenens
7-11 Volta a Burgos Espanya Espanya 2.HC COL Iván Sosa Androni Giocattoli-Sidermec
8-11 Tour de Szeklerland Romania Romania 2.2 MDA Nicolae Tanovitchii Novak
9-12 Czech Cycling Tour República Txeca República Txeca 2.1 Àustria Riccardo Zoidl Felbermayr Simplon Wels
11 Memorial Henryka Lasaka Polònia Polònia 1.2 POL Mateusz Grabis Voster Uniwheels
11 Slag om Norg Països Baixos Països Baixos 1.1 NED Jan-Willem van Schip Roompot-Nederlandse Loterij
12 Copa dels Càrpats Polònia Polònia 1.2 POL Maciej Paterski Wibatech Merx 7R
12 Gran Premi de Poggiana Itàlia Itàlia 1.2U AUS Robert Stannard Mitchelton-BikeExchange
14-19 Volta a Hongria Hongria Hongria 2.1 ITA Manuel Belletti Androni Giocattoli-Sidermec
15-18 Tour del Llemosí França França 2.1 FRA Nicolas Edet Cofidis
15-19 Arctic Race of Norway Noruega Noruega 2.HC RUS Serguei Txernetski Astana
16 Gran Premi Capodarco Itàlia Itàlia 1.2U COL Einer Rubio Vejus-TMF-Cicli Magnum
21-24 Tour de Poitou-Charentes França França 2.1 França Arnaud Démare Groupama-FDJ
21 Gran Premi dels Marbrers França França 1.2 Regne Unit Jon Mould JLT Condor
21 GP Stad Zottegem Bèlgica Bèlgica 1.1 Bèlgica Jérôme Baugnies Wanty-Groupe Gobert
22 Arnhem Veenendaal Classic Països Baixos Països Baixos 1.1 NED Dylan Groenewegen Lotto NL-Jumbo
23-26 Baltic Chain Tour Estònia Estònia 2.2 LAT Emīls Liepiņš ONE Pro Cycling
23-26 Volta a Alemanya Alemanya Alemanya 2.1 Eslovènia Matej Mohorič Bahrain-Merida
24 Great War Remembrance Race Bèlgica Bèlgica 1.1 EST Mihkel Räim Israel Cycling Academy
25 Omloop Mandel-Leie-Schelde Meulebeke Bèlgica Bèlgica 1.1 NED Wouter Wippert Roompot-Nederlandse Loterij
26 Croàcia-Eslovènia Eslovènia Eslovènia 1.2 SRB Dušan Rajović Adria Mobil
26 Ronde van Midden-Nederland Països Baixos Països Baixos 1.2 Dinamarca Casper von Folsach ColoQuick
29 Druivenkoers Overijse Bèlgica Bèlgica 1.1 Bèlgica Xandro Meurisse Wanty-Groupe Gobert

Setembre[modifica]

Data Cursa País Cat. Vencedor Equip
1 Brussels Cycling Classic Bèlgica Bèlgica 1.HC GER Pascal Ackermann Bora-Hansgrohe
1 Lillehammer GP Noruega Noruega 1.2 Dinamarca Alexander Kamp Team Waoo
2-9 Volta a la Gran Bretanya Regne Unit Regne Unit 2.HC França Julian Alaphilippe Quick-Step Floors
2 Gran Premi de Fourmies França França 1.HC GER Pascal Ackermann Bora-Hansgrohe
2 Antwerp Port Epic Bèlgica Bèlgica 1.1 Bèlgica Guillaume Van Keirsbulck Wanty-Groupe Gobert
2 Gylne Gutuer Noruega Noruega 1.2 Bèlgica Jasper Philipsen Hagens Berman-Axeon
5-9 Okolo Jižních Čech República Txeca República Txeca 2.2 Txèquia Michael Kukrle Elkov-Author
6-8 Giro del Friül-Venècia Júlia Itàlia Itàlia 2.2 Eslovènia Tadej Pogačar Ljubljana Gusto Xaurum
9 Tour de Doubs França França 1.1 França Julien Simon Cofidis
9 Chrono champenois França França 1.2 Dinamarca Martin Madsen BHS-Almeborg Bornholm
11-16 Olympia's Tour Països Baixos Països Baixos 2.2U Dinamarca Julius Johansen ColoQuick
12 Gran Premi de Valònia Bèlgica Bèlgica 1.1 Bèlgica Jasper Stuyven Trek-Segafredo
12-16 Volta a Eslovàquia Eslovàquia Eslovàquia 2.1 França Julian Alaphilippe Quick-Step Floors
13-16 Tour de Capadòcia Turquia Turquia 2.2 KAZ Alexandr Ovsyannikov Vino-Astana Motors
14 Campionat de Flandes Bèlgica Bèlgica 1.1 NED Dylan Groenewegen Lotto NL-Jumbo
15 Primus Classic Bèlgica Bèlgica 1.HC NED Taco van der Hoorn Roompot-Nederlandse Loterij
15 Coppa Agostoni Itàlia Itàlia 1.1 Itàlia Gianni Moscon Team Sky
16 Raiffeisen Grand Prix Àustria Àustria 1.2 Polònia Maciej Paterski Wibatech Merx 7R
16 Coppa Bernocchi Itàlia Itàlia 1.1 Itàlia Sonny Colbrelli Bahrain-Merida
16 Gran Premi Jef Scherens Bèlgica Bèlgica 1.1 Bèlgica Jasper Stuyven Trek-Segafredo
19 Giro de la Toscana Itàlia Itàlia 2.1 Itàlia Gianni Moscon Team Sky
19 Circuit de Houtland Bèlgica Bèlgica 1.1 Bèlgica Jonas Van Genechten Vital Concept
19-23 Volta a Romania Romania Romania 2.2 ROU Serghei Tvetcov UnitedHealthcare
20 Coppa Sabatini Itàlia Itàlia 1.1 ESP Juan José Lobato Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
22 Memorial Marco Pantani Itàlia Itàlia 1.1 Itàlia Davide Ballerini Androni Giocattoli-Sidermec
22 Eurométropole Tour Bèlgica Bèlgica 1.HC Dinamarca Mads Pedersen Trek-Segafredo
23 Trofeu Matteotti Itàlia Itàlia 1.1 Itàlia Davide Ballerini Androni Giocattoli-Sidermec
23 Tour del Gavaudan Llenguadoc-Rosselló França França 2.2 FIN Jaakko Hänninen EC Saint-Étienne Loire
23 Gran Premi d'Isbergues França França 1.1 Bèlgica Philippe Gilbert Quick-Step Floors
23 Duo Normand França França 1.1 Dinamarca Martin Toft Madsen
Dinamarca Rasmus Quaade
BHS-Almeborg Bornholm
23 Gooikse Pijl Bèlgica Bèlgica 1.1 Bèlgica Jordi Meeus SEG Racing Academy
25 Ruota d'Oro Itàlia Itàlia 1.2U Itàlia Samuele Zoccarato ASD Bottoli General Store Zardini
27 Famenne Ardenne Classic Bèlgica Bèlgica 1.1 Canadà Guillaume Boivin Israel Cycling Academy
27-30 Tour del Mar Negre Turquia Turquia 2.2 Lituània Ramūnas Navardauskas Bahrain-Merida

Octubre[modifica]

Data Cursa País Cat. Vencedor Equip
2 Binche-Chimay-Binche Bèlgica Bèlgica 1.1 NED Danny van Poppel Lotto NL-Jumbo
3 Tour de Münster Alemanya Alemanya 1.HC Alemanya Max Walscheid Team Sunweb
4 París-Bourges França França 1.1 França Valentin Madouas Groupama-FDJ
6 Giro de l'Emília Itàlia Itàlia 1.HC Itàlia Alessandro De Marchi BMC Racing
6 Tour de Vendée França França 1.1 Alemanya Nico Denz AG2R La Mondiale
7 Gran Premi Bruno Beghelli Itàlia Itàlia 1.HC NED Bauke Mollema Trek-Segafredo
7 París-Tours França França 1.HC Dinamarca Søren Kragh Andersen Team Sunweb
7 París-Tours sub-23 França França 1.2U NED Marten Kooistra SEG Racing Academy
7 Piccolo Giro de Llombardia Itàlia Itàlia 1.2U Austràlia Robert Stannard Mitchelton-BikeExchange
9 Tre Valli Varesine Itàlia Itàlia 1.HC LAT Toms Skujiņš Trek-Segafredo
10 Milà-Torí Itàlia Itàlia 1.HC França Thibaut Pinot Groupama-FDJ
11 Giro del Piemont Itàlia Itàlia 1.HC Itàlia Sonny Colbrelli Bahrain-Merida
13 Tacx Pro Classic Països Baixos Països Baixos 1.1 NED Peter Schulting Monkey Town Continental
13 Fletxa costanera Bèlgica Bèlgica 1.2 Bèlgica Timothy Stevens Cibel-Cebon
14 Crono de les Nacions França França 1.1 Dinamarca Martin Toft Madsen BHS-Almeborg Bornholm
14 Crono de les Nacions sub-23 França França 1.2U Dinamarca Mathias Norsgaard Riwal CeramicSpeed

Classificacions[modifica]

Classificació individual[modifica]

# Ciclista Equip Pts.
1
FRA Hugo Hofstetter Cofidis
1.028
2
GER Pascal Ackermann Bora-Hansgrohe
1.020
3
BEL Timothy Dupont Wanty-Groupe Gobert
996
4
ESP Alejandro Valverde Team Movistar
959
5
BEL Tim Wellens Lotto-Soudal
831
6
ITA Andrea Pasqualon Wanty-Groupe Gobert
801
7
ITA Sonny Colbrelli Bahrain-Merida
742,8
8
FRA Thibaut Pinot Groupama-FDJ
715
9
NED Fabio Jakobsen* Quick-Step Floors
682
10
BEL Kenny Dehaes WB Aqua Protect Veranclassic
673

Classificació per equips[modifica]

# Équipe Pts.
1
BEL Wanty-Groupe Gobert
4.043
2
FRA Cofidis
3.434
3
ITA Androni Giocattoli-Sidermec
3.012
4
FRA Direct Énergie
2.846
5
NED Roompot-Nederlandse Loterij
2747
6
POL CCC Sprandi Polkowice
2.304,97
7
ISR Israel Cycling Academy
2.266,71
8
BEL Sport Vlaanderen-Baloise
2.007
9
ITA Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
1.956,2
10
BEL WB Aqua Protect Veranclassic
1.840

Classificació per països[modifica]

# País Pts.
'1
Bèlgica Bèlgica
5.489
2
Itàlia Itàlia
5.335,8
3
França França
5.111
4
Països Baixos Països Baixos
4.410,12
5
Espanya Espanya
4.134
6
Alemanya Alemanya
3.877,14
7
Eslovènia Eslovènia
2.812,71
8
Dinamarca Dinamarca
2.679,92
9
 Suïssa
2.343,83
10
Polònia Polònia
2.107,84

Classificació per països sub-23[modifica]

# País Pts.
1
Països Baixos Països Baixos
1.830,22
2
Bèlgica Bèlgica
1.639,17
3
França França
1.549
4
Dinamarca Dinamarca
1.255,5
5
Itàlia Itàlia
1.121
6
Alemanya Alemanya
846
7
 Suïssa
843
8
Eslovènia Eslovènia
818
9
Noruega Noruega
740.46
10
Polònia Polònia
717.71

Referències[modifica]

Enllaços externs[modifica]