Viquipèdia:VIII Viquimarató de la Llengua Catalana/Catalunya

De Viquipèdia
Salta a la navegació Salta a la cerca

Tutor: Lluís Madurell

Dubtes?
Pregunteu aquí


Millora d'articles existent[modifica]

Modificar Fonts Comentaris
31 FAM https://www.viasona.cat/grup/31-fam Millorar / traduir
(A)phònica https://www.festacatalunya.cat/articles-mostra-10077-cat-aphnnica_festival_de_la_veu_de_banyoles.htm http://www.aphonica.banyoles.cat/2021/EntreEdicions.aspx

Millorar

Acústica https://www.catalunya.com/festival-acustica-1-6-7?language=ca https://festivalacustica.cat/ Ampliar / traduir
Albert Pla https://www.viasona.cat/grup/albert-pla https://www.albertpla.com/ Ampliar / traduir
Ara Va de Bo https://www.viasona.cat/grup/ara-va-de-bo Ampliar / traduir
BarnaSants https://www.catalunya.com/festival-barnasants-1-6-134?language=ca http://barnasants.com/ Ampliar
Blaumut https://www.viasona.cat/grup/blaumut https://www.blaumut.com/ Ampliar / traduir
Buhos https://www.viasona.cat/grup/buhos https://buhosrock.com/ Ampliar
Brams https://www.viasona.cat/grup/brams http://www.brams.cat/ Traduir
Canet Rock https://www.enderrock.cat/noticies/etiqueta/Canet+Rock

https://www.festacatalunya.cat/articles-mostra-7841-cat-canet_rock_a_canet_de_mar.htm

http://canetrock.cat/ Ampliar / traduir
Cantada d'Havaneres de Calella de Palafrugell https://www.enderrock.cat/sonsdelamediterrania/noticia/8058/mig/segle/rom/cremat https://www.havanerescalella.cat/ Ampliar / traduir
Carles Belda https://www.viasona.cat/grup/carles-belda https://elbelda.bandcamp.com/ Ampliar
Cesk Freixas https://www.viasona.cat/grup/cesk-freixas https://ceskfreixas.cat/ Ampliar
Cobla Catalana dels sons essencials https://www.viasona.cat/grup/cobla-catalana-dels-sons-essencials https://sonsessencials.weebly.com/ Ampliar
Companyia Elèctrica Dharma https://www.viasona.cat/grup/companyia-electrica-dharma https://www.ladharma.com/ Traduir
Crim https://www.viasona.cat/grup/crim-10s https://crim.cat/ Ampliar
Doctor Prats https://www.viasona.cat/grup/doctor-prats http://doctorprats.cat/ Millorar
Duble Buble https://www.viasona.cat/grup/duble-buble
Ebri Knight https://www.viasona.cat/grup/ebri-knight https://www.ebris.cat/ca
Eduard Iniesta https://www.viasona.cat/grup/eduard-iniesta https://eduardiniesta.com/ Ampliar
Embassa't https://www.catalunya.com/embassat-1-6-651421?language=ca www.embassat.com/ Ampliar
El pont d'Arcalís https://www.viasona.cat/cerca?que=el+pont+d%27arcal%C3%Ads Ampliar
El Pot Petit https://www.viasona.cat/cerca?que=el+pont+d%27arcal%C3%Ads https://www.potpetit.com/ Ampliar
Els Amics de les Arts https://www.viasona.cat/grup/els-amics-de-les-arts https://www.elsamicsdelesarts.cat/
Els Catarres https://www.viasona.cat/grup/els-catarres http://www.elscatarres.cat/ / Traduir
Els Pets https://www.viasona.cat/grup/els-pets http://www.elspets.cat/ / Corregir la versió en anglès
Esquirols https://www.viasona.cat/grup/esquirols
Ester Formosa https://www.viasona.cat/grup/ester-formosa
Estúpida Erikah https://www.viasona.cat/cerca?que=estupida+erikah Ampliar
Festival Altaveu https://www.catalunya.com/festival-altaveu-1-6-135?language=ca https://festivalaltaveu.cat/ Ampliar / Traduir
Festival Blues de Barcelona https://www.catalunya.com/festival-blues-barcelona-1-6-131?language=ca http://www.festivalbluesbarcelona.com/ca Traduir
Festival Folk Internacional Tradicionàrius https://www.catalanarts.cat/fires-mercats/tradicionarius-festival-de-folk-internacional/ www.tradicionarius.cat/ca/festival-folk-internacional-tradicionarius/p/94 Ampliar / traduir
Festival Internacional de Música Popular Tradicional (FIMPT) https://www.vilanova.cat/noticies/detall?id=99996231

https://www.enderrock.cat/noticies/etiqueta/Fimpt

https://fimpt.cat/ Referenciar
Flashy Ice Cream https://www.viasona.cat/grup/flashy-ice-cream https://www.delirics.cat/artist/flashy-ice-cream/ Millorar
Gemma Humet https://www.viasona.cat/grup/gemma-humet www.gemmahumet.com Ampliar / traduir
Germà Negre https://www.viasona.cat/grup/germa-negre http://www.germanegre.cat/ Ampliar
Gertrudis https://www.viasona.cat/grup/gertrudis https://gertrudis.com/ Ampliar / traduir
Ginestà https://www.viasona.cat/grup/ginesta https://www.ginestamusic.com/ Ampliar
Glaucs https://www.viasona.cat/grup/glaucs Ampliar
Gossos https://www.viasona.cat/grup/gossos https://www.gossos.cat/
Guillermina Motta https://www.viasona.cat/grup/guillermina-motta Ampliar
Guineu https://www.viasona.cat/grup/guineu-10s Ampliar
Homes Llúdriga https://www.viasona.cat/grup/homes-lludriga https://homeslludriga.bandcamp.com/ Millorar
Inadaptats https://www.viasona.cat/grup/inadaptats
Jaume Arnella https://www.viasona.cat/grup/jaume-arnella
Jaume Sisa https://www.viasona.cat/grup/sisa
Joan Dausà i els Tipus d'Interès https://www.viasona.cat/grup/joan-dausa https://joandausaielstipusdinteres.bandcamp.com/ / Traduir / traduir
Joan Isaac https://www.viasona.cat/grup/joan-isaac https://joanisaac.blogspot.com/
Joan Manuel Serrat https://www.viasona.cat/grup/joan-manuel-serrat https://www.jmserrat.es
Joan Reig https://www.viasona.cat/grup/joan-reig Ampliar
Joan Rovira https://www.viasona.cat/grup/joan-rovira https://www.joanroviramusic.com/ Ampliar
José Garcia Sanz "Lo Canalero" https://www.revistacaramella.cat/josep-garcia-sanz-lo-canalero/ Ampliar
Josep Tero https://www.viasona.cat/grup/josep-tero http://www.cancioncontodos.com/autor/josep-tero Ampliar
Judit Neddermann https://www.viasona.cat/grup/judit-neddermann http://www.juditneddermann.com/ Ampliar / traduir
Koers https://www.viasona.cat/grup/koers https://koersreggaeband.com/?lang=ca Ampliar
La Carrau https://www.viasona.cat/grup/la-carrau https://www.musicat.cat/ca/279212/www.lacarrau.cat
La Iaia https://www.viasona.cat/grup/la-iaia http://www.laiaia.cat/ Ampliar
La Pegatina https://www.viasona.cat/grup/la-pegatina https://www.lapegatina.com/ca/ Traduir
La Trinca https://www.viasona.cat/grup/la-trinca Traduir
La Troba Kung-Fú https://www.viasona.cat/grup/la-troba-kung-fu Ampliar
Lax’n'Busto https://www.viasona.cat/grup/laxnbusto http://www.laxnbusto.com/ Ampliar
Les Anxovetes https://www.viasona.cat/grup/les-anxovetes https://www.lesanxovetes.cat/ Ampliar
Lídia Pujol https://www.viasona.cat/grup/lidia-pujol https://www.lidiapujol.com/
Lildami https://www.viasona.cat/grup/lildami
Lluís Llach https://www.viasona.cat/grup/lluis-llach http://www.lluisllach.cat/
Macedònia https://www.viasona.cat/grup/macedonia
Malson Atmosfèric https://www.viasona.cat/grup/malson-atmosferic Millorar
Manel https://www.viasona.cat/grup/manel http://www.manelweb.com/
Marala https://www.viasona.cat/grup/marala Millorar
Marc Egea https://www.viasona.cat/grup/marc-egea https://www.marcegea.com/
Marina Rossell https://www.viasona.cat/grup/marina-rossell https://www.marinarossell.com/
Menaix aTruà https://www.viasona.cat/grup/menaix-a-trua Ampliar
Mercat de Música Viva https://www.catalunya.com/mercat-de-la-musica-viva-1-6-113 https://www.mmvv.cat/ Ampliar
Meritxell Gené https://www.viasona.cat/grup/meritxell-gene http://www.meritxellgene.cat/
Mesclat https://www.viasona.cat/grup/mesclat http://www.mesclat.cat/ Ampliar
Miki Núñez https://www.viasona.cat/grup/miki-nunez www.mikinunez.com Ampliar
Mishima https://www.viasona.cat/grup/mishima https://www.mishima.cat/ Ampliar
N’Gai N’Gai https://www.viasona.cat/grup/ngai-ngai http://www.ngaingai.cat/ Ampliar
Núria Graham https://www.viasona.cat/grup/nuria-graham https://www.nuriagraham.com/ Ampliar
Obeses https://www.viasona.cat/grup/obeses https://www.obeses.cat/ Ampliar
Oques Grasses https://www.viasona.cat/grup/oques-grasses https://oquesgrasses.com/ Ampliar / traduir
Orquestrina Galana https://www.viasona.cat/grup/orquestrina-galana Ampliar
P.A.W.N. Gang https://www.enderrock.cat/cercador/?cerca=P.A.W.N.%20Gang Ampliar
Pau Vallvé https://www.viasona.cat/grup/pau-vallve www.pauvallve.com Ampliar
Pepet i Marieta https://www.viasona.cat/grup/pepet-i-marieta https://www.pepetimarieta.com/ Ampliar
Pep Sala https://www.viasona.cat/grup/pep-sala Millorar
Pere Tàpias https://www.viasona.cat/grup/pere-tapias
Quico el Célio, el Noi i el Mut de Ferreries https://www.viasona.cat/grup/quico-el-celio-el-noi-i-el-mut-de-les-ferreries https://www.quicoelcelio.com/
Quico Pi de la Serra https://www.viasona.cat/grup/quico-pi-de-la-serra Millorar
Ramon Muntaner https://www.viasona.cat/grup/ramon-muntaner
Ran Ran Ran https://www.viasona.cat/grup/ran-ran-ran https://ranranran.bandcamp.com/ Ampliar
Renaldo & Clara https://www.viasona.cat/grup/renaldo-clara https://renaldoiclara.bandcamp.com/ Ampliar
Riu https://www.viasona.cat/grup/riu https://www.riumusica.cat/ Ampliar
Roger Mas https://www.viasona.cat/grup/roger-mas https://www.rogermas.cat/ Ampliar
Sabor de Gràcia https://www.viasona.cat/grup/sabor-de-gracia www.sabordegraciaoficial.com Ampliar
Sanjosex https://www.viasona.cat/grup/sanjosex http://sanjosex.com/ Millorar
Santa Salut https://www.viasona.cat/grup/santa-salut Millorar
Sangtraït https://www.viasona.cat/grup/sangtrait
Sau https://www.viasona.cat/grup/sau http://www.sau.cat/pagina-oficial Ampliar
Senyor Oca https://www.viasona.cat/grup/senyor-oca https://www.senyoroca.com/ Ampliar
Setze Jutges   https://www.viasona.cat/grup/els-setze-jutges
Sílvia Comes https://www.viasona.cat/grup/silvia-comes Ampliar
Silvia Pérez Cruz https://www.viasona.cat/grup/silvia-perez-cruz https://silviaperezcruz.com/ Ampliar
Sopa de Cabra https://www.viasona.cat/grup/sopa-de-cabra https://sopadecabra.cat/
Stay Homas https://www.viasona.cat/grup/stay-homas https://www.stayhomas.org/ Ampliar / traduir
Tancat per Defunció https://www.viasona.cat/grup/tancat-per-defuncio Referenciar
Tarta Relena https://www.viasona.cat/grup/tarta-relena https://theindianrunners.com/grups/tarta-relena/ Ampliar
Teràpia de shock https://www.viasona.cat/grup/terapia-de-shock
The Tyets https://www.viasona.cat/grup/the-tyets Ampliar
Toti Soler https://www.viasona.cat/grup/toti-soler http://www.totisoler.com/
Txarango https://www.viasona.cat/grup/txarango https://www.txarango.com/
Umpah-pah https://www.viasona.cat/grup/umpah-pah
Whiskyn's https://www.viasona.cat/grup/whiskyn-s
Xavier Baró https://www.viasona.cat/grup/xavier-baro https://xavierbaro.bandcamp.com/ Ampliar
Xeic! https://www.viasona.cat/grup/xeic http://www.xeic.cat/ Ampliar
Xesco Boix https://www.viasona.cat/grup/xesco-boix
Xiula https://www.viasona.cat/grup/xiula Ampliar
Yung Rajola https://www.viasona.cat/grup/yung-rajola Ampliar

Creació de nous articles[modifica]

Crear Fonts Comentaris
080 https://www.viasona.cat/grup/080#albums
94 Rules
Andana https://www.viasona.cat/grup/andana https://www.andanaoficial.com/
Arc de Triomf   https://www.viasona.cat/grup/arc-de-triomf https://www.arcdetriomf.cat/
Ariox https://www.viasona.cat/grup/ariox
Ballàveu https://www.viasona.cat/grup/ballaveu
B1N0 https://www.viasona.cat/grup/b1n0
De Calaix https://www.viasona.cat/grup/de-calaix http://decalaix.cat/
El Pa de Cada Dia https://www.viasona.cat/grup/el-pa-de-cada-dia
Festival Internacional de Cant Coral https://www.festivalcantcoralcentre.cat/
Festival de Pop, Rock i Folk dels Països Catalans "Accents" https://www.enderrock.cat/noticies/etiqueta/Festival+Accents http://www.festivalaccents.cat/
Fira de Música Emergent i Familiar (FiM) https://www.catalunya.com/fim-fira-de-musica-emergent-i-familiar-de-vila-seca-1-1-662698?language=ca https://www.fim.cat/
Galgo Lento https://www.viasona.cat/grup/galgo-lento
Gebre https://www.viasona.cat/grup/gebre https://theindianrunners.com/grups/gebre/
Gemm Sol https://www.viasona.cat/grup/gemm
Geri https://www.viasona.cat/grup/geri
Joan Garriga i El Mariatxi Galàctic https://www.viasona.cat/grup/joan-garriga-i-el-mariatxi-galactic www.joangarriga.cat
Joe Pops https://www.viasona.cat/grup/joe-pops
Júlia Blum https://www.viasona.cat/grup/julia-blum
Julieta (Julieta Gracián) https://www.viasona.cat/grup/julieta
Katta Lana https://www.viasona.cat/grup/katta-lana
La Ludwig Band https://www.viasona.cat/grup/la-ludwig-band https://laludwigband.bandcamp.com/
La Madam https://www.viasona.cat/grup/la-madam
La Murga https://www.viasona.cat/grup/la-murga https://www.viasona.cat/grup/primera-nota
La Tresca i la Verdesca https://www.viasona.cat/grup/la-tresca-i-la-verdesca https://www.latresca.com/index.php/en/
Lauren Nine https://www.viasona.cat/grup/lauren-nine
Lil Guex https://www.viasona.cat/grup/lil-guex
Maio https://www.viasona.cat/grup/maio
Paunezz https://www.viasona.cat/grup/paunezz https://www.paunezz.com/
Pol Bordas https://www.viasona.cat/grup/pol-bordas
Porto Bello https://www.viasona.cat/grup/porto-bello https://www.portobellooficial.com/
Sandra Hunter https://www.viasona.cat/grup/sandra-hunter
Socunbohemio https://www.viasona.cat/grup/socunbohemio https://socunbohemio.wixsite.com/socunbohemio
Traüt de Tarí https://www.revistacaramella.cat/tag/traut-de-tari/
Ven'nus https://www.viasona.cat/grup/vennus
Xescu Pera https://www.viasona.cat/grup/xescu-pera
Xicu https://www.viasona.cat/grup/xicu
Yung Rovelló https://www.viasona.cat/grup/yung-rovello

Articles existents per treballar conjuntament[modifica]

Aquesta és una proposta per millorar conjuntament entrades que ja existeixen i que potser des del vostre territori hi podeu aportar contingut.