Llista d'empreses comercialitzadores d'energia elèctrica dels Països Catalans

De Viquipèdia
Salta a la navegació Salta a la cerca

Llista d'empreses comercialitzadores d'energia elèctrica amb seu als Països Catalans.[1][2]

Denominació o raó social Població Lloc web
Aayum Companyia Catalana Subministradora d'Energia Vic http://www.aayum.com/
AE3000 Agent Comercialitzador Mollerussa http://www.ae3000ac.com/
Agente del Mercado Eléctrico Barcelona http://www.aesa.net/
Agri-Energia Banyoles http://www.agrienergia.com/
Alpapat Barcelona
Aquí Energia Reus http://www.aquienergia.com/
Aracán Energía Barcelona
Atel Energía Barcelona http://www.alpiq.es/
Audax Energía Badalona http://www.audaxenergia.com/
Aura Energía Sant Joan Despí http://www.aura-energia.com/
Barcelona Energia Barcelona https://www.barcelonaenergia.cat/
Bassols Energia Comercial Olot http://www.bassolsenergia.com/
Bonàrea Energia Guissona https://electricitat.bonareaenergia.com/
Cateneribas Terrassa
Catgas Energia Santa Coloma de Gramenet http://www.catgas.cat/
Comercializadora Electrica de Meliana Meliana http://electricameliana.ecsocial.com/
Comercializadora Lersa Ripoll http://www.lersaenergia.com/
Compañía Escandinava de Electricidad en España Barcelona http://www.companiadeenergia.es/
Constellation Energy Commodities Group Limited Barcelona http://www.constellation.com/
Cooperativa Eléctrica Benéfica San Francisco de Asís Crevillent http://www.enercoop.es/
Cooperativa Elèctrica de Castellar València http://coopelectricacastellar.ecsocial.com/
Cooperativa Valenciana Electrodristribuidora de Fuerza y Alumbrado Serrallo Grau de Castelló
Distribuïdora Elèctrica d'Albaterrec Albatàrrec
Distribuïdora Elèctrica de Montoliu Montoliu de Lleida
DREUE Electric Paterna
Electra Avellana Comercial Cornellà del Terri http://www.electraavellana.com/
Electra Caldense Energia Caldes de Montbui http://www.electracaldense.com/
Electra del Cardener Energia Solsona http://www.ecardener.com/
Electra Energia Castelló de la Plana http://www.electradelmaestrazgo.com/
Electracomercial Centelles Centelles http://www.electradis.cat/
Electrica Algimia de Alfara Algímia de la Baronia
Electrica de Guadassuar Guadassuar http://electricaguadassuar.ecsocial.com/
Elèctrica de Guixés Sant Llorenç de Morunys http://www.electricaguixes.com/
Elèctrica de Montsec Àger
Eléctrica de Meliana Meliana
Elèctrica de Vinalesa Vinalesa http://www.coop-vinalesa.com/
Eléctrica Nuriel Vidreres
Electrica Serosense Lleida http://www.serosense.com/
Electrica Sollerense Sóller http://www.electricasollerense.es/
Electrica Vaquer Energia Ripoll
Elèctrica Municipal de Santa Coloma de Queralt Santa Coloma de Queralt
Elèctrica Salas de Pallars Salàs de Pallars
Elèctrica Sudanell Sudanell
Eléctricas Hidrobesora La Torre d'en Besora http://www.electricashidrobesora.com/
Electrodistribuidora de Fuerza y Alumbrado Casablanca Almenara
Elecval, Comercializadora Valenciana de Electricidad València http://www.elecval.es/
Empresa Municipal de Distribución de Energía Electrica de Almenar Almenar
Empresa Municipal de Energía Electrica Torres de Segre Torres de Segre
Estabanell y Pahisa Energía Granollers http://www.estabanell.cat/
Factor Energía Barcelona http://www.factorenergia.cat/
Fluido Eléctrico Museros Museros
Forces Elèctriques d'Andorra Encamp http://www.feda.ad/
GEM Suministro de Gas 3 Barcelona
Global3 Energia Comercializadora Lleida http://www.g3e.net/
Hidroelectrica del Valira La Seu d'Urgell http://www.peusa.es/
Hola Luz Barcelona http://www.holaluz.com/
La Union Electro Industrial Crevillent
Llum d'Aín Aín
Lucera València https://lucera.es/
Mallorquina de Energías Palma
Mútua Elèctrica Sant Julià de Lòria http://www.mutuaelectrica.com/
Nexus Energía Barcelona http://www.nexusenergia.cat/
Orus Energía Badalona http://www.orusenergia.com/
Respira Energia Barcelona http://www.respiraenergia.com
Sampol Ingeniería y Obras Palma http://www.sampol.com/
Societat Municipal de Distribució Elèctrica de Llavorsí Llavorsí
Societat Municipal de Distribució Elèctrica de Tírvia Tírvia
Som Energia[3] Girona http://www.somenergia.coop/
Suministros Especiales Alginetenses Alginet http://www.electricadealginet.com/
Talarn Distribució Municipal Elèctrica Talarn
Gana Energía València https://ganaenergia.com/
Becquel Alcarràs https://becquel.com/

Referències[modifica]

  1. «Empreses comercialitzadores d'energia elèctrica i distribuïdores» (en ca-es). Departament d'Empresa i Coneixement. Generalitat de Catalunya. [Consulta: 23 gener 2017].
  2. «Llum i mercat lliure» (en ca). Agència Catalana del Consum. [Consulta: 23 gener 2017].
  3. Neix Som Energia, la primera cooperativa d'energies renovables, Ecodiari.

Enllaços externs[modifica]